116 WDS – Nietypowy

Witam, po długiej przerwie. Dziś wyjaśnię dlaczego do tej pory nie pisałem, a przede wszystkim dlaczego napisałem właśnie teraz.
Nie jest prawdą, jak piszecie w niektórych komentarzach, że się z NIM ułożyłem – prędzej Nowy Tomyśl otrzyma dostęp do Bałtyku.

Niektórzy pisali, że będzie za późno – o tym za chwilę. Jeszcze inni sugerowali, że mężczyznę poznać po tym jak kończy, a nie jak zaczyna – to akurat pewnie prawda i dlatego już teraz powiem wam jak skończę. Przede wszystkim po tym odcinku ukażą się jeszcze dwa WDS-y – 117 tuż po wyniku wyborczym, który obwieści nam radosną wieść w stylu ….. (zaraz sami zorientujecie się dlaczego kropki, zamiast komentarza). Oraz 118 w którym podsumuje całą działalność WDS-a (Chyba, że podsumowania będzie tyle, że trzeba będzie napisać dwa odcinki, ale będę się starał, żeby jednak tak się nie stało). Oczywiście blog będzie jeszcze przez jakiś czas utrzymywany, dla wiernych czytelników i ku przestrodze dla kolejnej władzy.
Teraz o tym dlaczego nie pisałem. Postanowiłem że nie dam JEMU satysfakcji w pozywaniu mnie w trybie wyborczym do sądu, a jak wszyscy GO znamy, byłoby to całkiem prawdopodobne. To jednak nie jest główny powód, bo jak wiecie rewizję policji i rozmowy z prokuraturą już przeżyłem, więc nie byłoby to czymś nowym – nie chciałem też, a może przede wszystkim, żeby dzięki mnie miał jakikolwiek rozgłos (a przy trybie wyborczym, tak by właśnie było). Dlaczego byłby tryb wyborczy? Za stosowaną tu retorykę. Tryb wyborczy to jeden, dwa dni i po tak zwanych ptakach. Nie ciągnie się to miesiącami, wiec rozgłos byłby właśnie w TYM momencie. Miałem pomysł, żeby pisać tylko i wyłącznie suche fakty, bez mojego, często złośliwego komentarza, no ale… wybaczcie… nie dałbym rady. Nie potrafiłbym, nie skomentować, nie przywalić, nie obśmiać. Naprawdę nie dałbym rady, wiec i ten pomysł zarzuciłem.
Dlaczego zatem pisze teraz i co chcę wam wszystkim przekazać? Już tłumaczę. Siła czytelników WDS – a, jest naprawdę duża. To „cuzamem do kupy”, kilka tysięcy dusz, a tak naprawdę kilka tysięcy wyborców. Do wyborów pozostało cztery dni, a licząc do końca dnia 21 października (kiedy dowiemy się wstępnych, nieoficjalnych wyników), to można powiedzieć że pięć.
Tak więc ten odcinek WDS – a jest:

Apelem,
Wielką prośbą,
Odwołaniem się do waszych sumień,
Krzykiem do was wszystkich.

Apel ten brzmi (w punktach):

Po pierwsze: IDŹCIE WSZYSCY DO WYBORÓW – nie ma wyjaśnień, że ktoś był chory, że miał imprezę rodzinną, że itd, itd.
Po drugie: PRZYPILNUJECIE, ŻEBY WSZYSCY, KTÓRZY MYŚLĄ TAK JAK MY, POSZLI DO WYBORÓW. Pójdźcie osobiście sprawdzić czy byli. Jeśli nie zaciągniecie ich sami.
Po trzecie: OBSERWUJECIE I PILNUJCIE CZhY NIE ŁAMANA JEST ORDYNACJA WYBORCZA – szczególnie jeśli chodzi o ciszę wyborczą (wy także o tym pamiętajcie).

Wyobraźcie sobie sytuację, że wykażecie się na przykład lenistwem, albo w jakiś tajemniczy sposób będziecie tłumaczyć swoją absencję na wyborach i (TERAZ UWAGA), że tak samo zadziałało większość czytelników WDS – a i innych, którzy nie chcieliby na NIRGO głosować, mówiąc sobie… a tam jeden głos nie ma znaczenia. NIE! Tego nie możecie mi zrobić! Tego nie możecie zrobić sobie samym! Tego nie możecie zrobić naszemu miastu i gminie! Proszę was nie zawiedźcie mnie, chociaż to słaby powód – przede wszystkim nie zawiedźcie tego miasta. Tym razem, ta kadencja, będzie trwała aż pięć lat, a tego to… (No widzicie, już chciałem sobie pozwolić na komentarz w moim stylu).
Mocno liczę – bardzo mocno, że również dzięki WAM już 21 października w nocy napiszę 117 odcinek WDS – a. A jestem przekonany, że większość z was też tego by chciała! Większość, bo pewnie ON też jest czytelnikiem 😊.

Reklamy

10 myśli w temacie “116 WDS – Nietypowy

 1. Andrew 17 października 2018 / 09:02

  Hej.
  To weź teraz się postaraj aby ten apel dotarł do jak największej liczby ludzi, bo przez tą pauzę gro osób „zapomniało” o WDS-ie.
  Ja tu liczyłem na podsumowanie (poparte faktami) „udanych” inwestycji, które zostały zrealizowane „bez problemu”.
  A co wtedy gdy Włodzimierz przejdzie do II tury?? Wtedy w nocy z 21 na 22 października szampany pozostaną w lodówce do 31 grudnia 😦

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 17 października 2018 / 09:07

   Oczywiście rozpowszechniam i będę rozpowszechniał. I wy powinniście mi w tym pomóc. Wrzucać link na fejsa. Czas najwyższy jawnie się określić ludziska. 21 października idąc do urn idziemy po NIEGO

   Polubienie

  • Ryszard 18 października 2018 / 11:25

   Gościu, nie ma lepszego w tym tłumie od obecnie władającego Gminą.
   Nie podkładajcie mu kłód a wszystko będzie dobrze.
   Masz jakiegoś swojego kolesia którego forujesz, błąd.

   Polubienie

   • Wasz Donosiciel Satyryczny 18 października 2018 / 11:27

    Ryszardzie bardzo mnie cieszy, że masz swoje zdanie… tylko jakoś każdy kto mówi takie słowa nie potrafi merytorycznie wypowiedzieć się czemu on taki dobry jest. Może ty będziesz potrafił?

    Polubienie

   • Andrew 18 października 2018 / 11:56

    On sobie sam kłody popodkładał, już na starcie zwalniając urzędników – potem Urząd już kulał na 1 nogę. Zatrudnił jakieś osoby z zewnątrz, którzy po kilku miesiącach kolejno odpadali. Ponadto poprzegrywane sprawy w sądzie, opóźnienia w inwestycjach, lub ich brak albo przedłożone.
    Coś tam dobrego zrobił, ale mało tego jest, a poza tym jest to zły człowiek, który poróżnił mieszkańców.

    Polubienie

 2. Zatroskany 18 października 2018 / 20:04

  Każdy kto zagłosuje na ryplej jest szkodnikiem naszej gminy. Na szczęście wśród pozostałych kandydatów są „normalni” ludzie.

  Polubienie

 3. K2 19 października 2018 / 14:37

  On nie ma żadnych osiągnięć. Czego się nie złapał to spierd…lił. wiadomo będą jednostki z jego obozu chwalące go. Na szczęście pracownicy urzędu z ramienia burmistrza mieszkają poza nasza gminą, prócz nielicznych jednostek.
  Mieszkańcy Gminy idziemy w niedzielę i wybieramy rodowitego Nowotomyslanina a nie jakiegoś obcego, który przez ostatnie 4lata zepsuł co się dalo zepsuć.

  Polubienie

 4. Gantes 20 października 2018 / 15:49

  Zapraszamy na wybory!
  Karty do głosowania należy dokładnie przeczytać i wybrać odpowiedniego kandydata.

  Polubienie

  • MEC 22 października 2018 / 07:55

   Jest jeszcze nadzieja, ona umiera ostatnia ☺

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s