115 WDS – kupa kiełbasy wyborczej, a na jej szczycie wisienka na torcie… znaczy nie… bo wisienkę szlag trafił 😎

Dziś dawno obiecany odcinek o kiełbasie wyborczej Hibiego Wielkiego Nieudolnika, czyli boskiego wiatru nowotomyskich zmian. Może być dziś trochę dłużej, ale wybaczcie… zresztą po przeczytaniu zrozumiecie dlaczego 😊.
Na początku wyjaśnię skąd się wziął tytuł dzisiejszego odcinka.


Zapewne pamiętacie jeszcze, dzieło filmowe godne przynajmniej Oscara, w którym to Hibi Wielki Nieudolnik tłumaczy się z wycinki drzew, wspomina Boba Budowniczego z taczką (dziwnym trafem filmiku jakoś nie można znaleźć na stronach urzędu, została druga superprodukcja w której mija się z prawdą w sprawie wiaduktu nad baną). W pewnym momencie filmiku Hibi Wielki Nieudolnik chwali się wielką dotacją na rewitalizację parku i zaraz potem mówi mniej więcej coś takiego: „… a wisienką na torcie będzie nowotomyskie ZOO”! Miało być dwa razy większe (kompletnie bez sensu, bo już te niełatwo jest utrzymać).

Wieksze ZOO się koledze marzy? Ta….

No i teraz tę megalomańską wisienkę na torcie, prawdopodobnie szlag trafił. Dlaczego? A tu zacytuję urywek publikacji z internetowego portalu Wyłysiałego Hipisa: „Gminie Nowy Tomyśl nie udało się pozyskać środków na modernizację nowotomyskiego ZOO. Zaproponowane przez gminę projekty nie znalazły się na liście rekomendowanych do dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.” Znaczy się, jak to często u Hibiego Wielkiego Nieudolnika bywa, wniosek nie wzbudził zaufania komisji konkursowej i przepadł. Ha ha ha…. Uuuuu…. Kolejna wtopa, czyli jak zwykle…

Nie wiem czy zauważyliście, że Hibi Wielki Nieudolnik zalicza teraz jakąś kumulację wtop. Czemu? Jakiś zły układ gwiazd? Niesamowity pech? Czy może dziwny niefortunny zbieg okoliczności? Nie drodzy czytelnicy – nic z tych rzeczy. Tak się działo zawsze, tylko tego tak bardzo nie widzieliśmy, ponieważ Hibi Wielki Nieudolnik robił tak mało, że te wtopy się „rozmywały” w naszej rzeczywistości. Przez mniej więcej trzy i pół roku działo się naprawdę niewiele, a teraz Hibi Wielki Nieudolnik stara się „sprzedać” nam wszystkim kiełbasę wyborczą, więc stara się żeby wypchnąć jak najwiecej inwestycji… znaczy się powinienem raczej napisać… obietnic, czyli właśnie kiełbasy wyborczej. Przykłady? Proszę bardzo – na pewno to nie będą wszystkie przykłady, bo piszę tak ad hoc, czyli zez pamięci. Zatem jak ktoś sobie coś przypomni, to proszę dopisywać w komentarzach pod tym odcinkiem (przy okazji, po ostatniej publikacji 114 odcinka przez dwa dni było blisko 1200 wejść, a do dnia dzisiejszego ukazało się osiem komentarzy – całkiem ciekawych – polecam):
1. Przedszkole Niedźwiadka Uszatego – miało być huczne otwarcie, przecięcie wstęgi i to na niecałe dwa miesiące przed wyborami. A co jest? Jedna wielka afera. Blamaż i kompletny brak profesjonalizmu ze strony Hibiego Wielkiego Nieudolnika i jego profesjonalnej kadry.
2. Piłsudskiego i plac Chopina – miała się rozpocząć budowa i efekt miał być nowotomyskimi Polami Elizejskimi. A co jest! Ogłosił hucznie przetarg na który nie zgłosił się żaden przedsiębiorca. Dlaczego – No bo jak się ogłasza przetarg na tak specjalistyczne prace w takim terminie, gdzie firmy mają kupę pracy i jeszcze się daje dziwny termin wykonania, to widać że to ewidentnie kiełbaska. Aha… podobno ogłosił nowy przetarg… ciekawe czy ktoś się zgłosi. Raczej nie, No chyba że taki specjalista jak w niewykończonym przedszkolu.
3. Termomodernizacja hali przy szkole powszechnej z numerkiem 3. Niby coś zostało skończone, ale… Jaki jest efekt? Taki, że widać z zewnątrz nową facjatę hali, a o drugim etapie jakaś dziwna cisza. Czyli ważne jest to co widać… i starczy – kiełbaska jest.
4. Tyle było o nowoczesnym wspaniałym lodowisku! Ile czasu już o tym słyszymy… ze dwa lata? A co jest? A nic – najwyżej znów strażacy wyleją trochę wody na osiedlowym placyku.

O tak się będziemy ślizgać…

5. Wiadukt miał zbudować! Oczywiście chwali się teraz porozumieniem i ogłoszeniem przetargu na dokumentację. To nic, że z półrocznym opóźnieniem. Nie ważne. Kiedy będzie wiadukt? A kto to, wie? A już na pewno nie wie Hibi Wielki Nieudolnik.
6. Miał być wspaniały, niesamowity profesjonalny, w nowej formule – jarmark. A co jest? Zostawiam to bez komentarza, nie chce się za bajrdzo powtarzać 😊.
7. Miał posadzić 230 magnolii na 230 – lecie miasta. Posadził zamiast magnolii drzewka – niech będzie. Tylko dlaczego przynajmniej jedna trzecia uschła. Po co dbać, posadzone były ludzie widzieli
8. Tak przy okazji przypomnę, że powywalał, często z hukiem ludzi ze stanowisk, którzy pracowali jeszcze z Wiklinowym Księciem. Efekt? Odszkodowania, powtórne przyjęcia do pracy nakazane przez sąd.
9. Aha… pamiętacie postać Specjalisty od Reklamy? Czy Hibi Wielki Nieudolnik poradził sobie z bałaganem reklamowym? Czy w ogóle coś w tym kierunku zrobił? Odpowiedzi brzmią – NIE i NIC.

Co się zatem Hibi Wielki Nieudolnik udało? Kurde niewiele. Przede wszystkim to, czym się chwalił, chyba ze dwa lata – (nie)darmowa komunikacja miejska. Co prawda nie musimy kupować biletów, ale i tak idzie na to spora kasa z budżetu.
Naprawdę ciężko mi sobie przypomnieć te wspaniałości, które zostały zrobione i to bez żadnych przygód – może wy pamiętacie? Czekam na przykłady w komentarzach.
Na pewno świetnie mu wyszło obrażanie ludzi, oskarżanie ludzi, skłócanie ludzi… oprócz tego genialnie wyszła mu wycinka drzew w parku… a właśnie tak przy okazji… to gdzie był nasz emerytowany, społeczny… ale jednak główny ekolog naszego miasta, niejaki profesor Biały Barszczyk, kiedy to Hibi Wielki Nieudolnik ogałacał park z drzew? Kiedyś prawie jak Reytan darł twarz, rozdzierając szaty na prawie każdej sesji… a dziś nagła cisza. „No bo wiecie, jak mój pupilek jest przy władzy, to nie mogę za bardzo drzeć twarzy… no nie mogę… no co zrobić”. Kurde, jaka to hipokryzja!

Ja Ci Hibi Wielki Nieudolniku, grzecznie radzę – zostaw te drzewa! 

Wiecie co? Wiecie, to wszystko rzeczywiście jest nie do pojęcia. Jest jednak pocieszenie:

Do pierwszej tury wyborów, a mam silne przekonanie, że znaczy to, że do imprezy w wielu nowotomyskich domach na cześć opuszczenia przez Hibiego Wielkiego Nieudolnika fotela w gabinecie nr 28, zostało tylko
46 DNI.

A żeby was wszystkich utwierdzić w dobrym postanowieniu nie głosowania na Hibiego Wielkiego Nieudolnika, wziąłem do ręki dokument sprzed mniej więcej czterech lat noszący tytuł: „Program wyborczy Hibhiego Wielkiego Nieudolnika – kandydata na burmistrza Nowego Tomyśla.
Co stoi tam napisane? Najlepiej w punktach:

1. … w Nowym Tomyślu musi powstać strefa przemysłowa z prawdziwego zdarzenia…
Powstała? No nie wiem… może? Muszę pojeździć i poszukać.
2. Należy dokonać korekt w planowaniu inwestycyjnym i przestrzennym…
No cholera dokonał korekt… uuuu… można przeczytać powyżej.
3. Wiadukt…
Już ostatnio opisywałem tę manipulację… przejrzyjcie wcześniejsze odcinki
4. Należy planować budowę domków jednorodzinnych bez takiego chaosu jak poprzednicy…
Zaplanował… normalnie pewnie codziennie planował… taki efekt jest, że ho ho!

5. Powiększenie granic miasta…
Miasto nasze widzę ogromne… prawie Opalenicy sięga… 😊
6. Orkiestra Dęta…
Jeśli ktoś tu jest dęty… to wy już dobrze wiecie kto 😊
7. Gmina zasługuje na Muzeum miasta i osadnictwa olęderskiego …
Wczoraj zwiedzałem… bardzo fajne i pouczające
8. Bolączką dla mieszkańców miasta i gminy jest brak basenu kąpielowego…
Czekam jak trochę deszcz popada, bo wtedy na drogach gruntowych mamy nawet kilkadziesiąt basenów…. Dziękujemy ci Hibi Wielki Nieudolniku
9. Podejmę niezwłoczne czynności aby wybudować… (ścieżkę rowerową) np. w stronę jeziora w Kuźnicy
Nie dodał, że tylko dla specjalistycznych rowerów przełajowych… bo trzeba panie lasami, lasami… Aha… trzeba mu kupić słownik języka polskiego, bo ewidentnie nie rozumie słowa „niezwłocznie”
10. Powinno się powiększyć park i ZOO…
To już wszyscy dokładnie wiemy jak jest
11. … najbliższe lata to czas rozdania ostatnich środków unijnych – aby je uzyskać należy mieć koncepcję, fachową kadrę oraz znać się na procedurze przetargowej… posiadam niezbędne kwalifikacje, doświadczenie oraz dysponuje profesjonalną kadrą, dzięki czemu…
Ma taką koncepcję, tak się zna na tych procedurach i ma tak genialną kadrę, że Kuślin w tym samych okresie zebrał 25 milioników, a miast powiatowe, czyli Hibi Wielki Nieudolnik raptem 16 baniek. Rozumiecie? Kuślin! – fachowcy!
12. Państwa wybór może pomóc zrealizować moje marzenie o innowacyjnej gminie, która stanie się długo oczekiwanym liderem w regionie.
No i tu się trzeba zgodzić miasto stało się liderem NIEUDOLNOŚCI.
13. Sprzyja nam to, co zawsze było kołem zamachowym rozwoju cywilizacji – komunikacja.
No trzeba przyznać… rozmawia z ludźmi, że ho ho.. kurde jemu chyba nawet w Wigilię nie udaje się mowić ludzkim głosem.
14. Wierzę, że wynik… wyborów zaowocuje w końcu pozytywnymi zmianami i stanie się symbolem wykorzystanych możliwości.
Symbol czego? 😊😊😊
15. Poza tym w całym tekście jest mnóstwo podkreśleń z których jasno można wywnioskować, że poprzednicy to: lenie, nieroby, nieprofesjonaliści… i tym podobne. Hibi Wielki Nieudolniku, tobie daleko nie tylko do twoich poprzedników, ale z pewnością do wszystkich burmistrzów, wójtów naszego powiatu. Normalnie… to chyba nie ma jakiegoś politycznie poprawnego określenia, którym mógłby ciebie nazwać ten, która po tobie nastanie.

W podpisie tego doniosłego dokumentu stoi napisane:
Z wyrazami szacunku
dr Hibi Wielki Nieudolnik
– kandydat na burmistrza Nowego Tomyśla

Hibi Wielki Nieudolniku jeśli chodzi o słowo szacunek, to może słowo raczej pamiętasz, ale czy rozumiesz? Raczej wątpię. Jak pewnie większość z nas.
Na zakończenie  napiszę tylko, że na koniec kadencji możesz sobie zażyczyć, żeby na drogę zagrała ci NOWOTOMYSKA ORKIESTRA DĘTA – twoja upragniona i ulubiona formacja.
WDS

Reklamy

19 myśli w temacie “115 WDS – kupa kiełbasy wyborczej, a na jej szczycie wisienka na torcie… znaczy nie… bo wisienkę szlag trafił 😎

 1. Obserwator 6 września 2018 / 08:52

  Wds_ie potwierdzam że to stracone dla Nowego Tomyśla cztery lata. Nie dość że nic nowego korzystnego nie zrobiono to jeszcze zniszczono to co do tej pory funkcjonowało. To przestroga jak się wybiera kogoś nieodpowiedniego do stanowiska i zadań.
  Puste słowa czcze obietnice a w istocie figa z makiem. A do tego nieludzka, oddychająca osobowość. Z utęsknieniem czekam końca tej farsy kosztem mieszkańców naszej gminy.

  Polubienie

 2. Cimbarongo 6 września 2018 / 08:53

  Mam wrażenie, ze stowarzyszenia tez były w lepszym stanie przed era WH.
  Porażka to także płac przy szpitalnej i świerkowej.
  Ul. Poprzeczna to tez niezła akcja chyba od trzech lat już być powinna.
  No i moja najulubieńsza akcja – zastępcy. Byli genialni, i było ich tylu 🙈🙉🙊

  Polubienie

 3. Zorientowany 6 września 2018 / 09:04

  Do zastępców dorzuciłbym jeszcze większość przyjętych przez Nieudolnika pracowników Urzędu – wiernych ale niestety miernych. Tak samo jak jego gospodarz, którzy traktują urząd jak prywatny folwark a mieszkańców na odczepnego.

  Polubienie

 4. Andrew 6 września 2018 / 12:51

  Do udanych inwestycji dorzucę jeszcze parking przy szkole w bukowcu, który miał być gotowy do końca wakacji, a nawet łopaty nie wbito.
  Szumnie zapowiadana ulica piłsudskiego, a z tego co iem od mieszkańców to pozwolenia jeszcze nie ma.
  Wiadukt – został zrobiony jeden krok z 20.
  Park, który idzie w ślimaczym tempie a wiśnią na torcie jest blamaż jeśli chodzi o przedszkole na ulicy Barteckiego.
  Poszerzenie granic miasta i strefa przemysłowa – zero nadziei
  Wykup Starego Tomyśla… historia.
  Na plus to alejka wejściowa do parku, parkingi przy ulicy olchowej, ulica storczykowa, kanałowa.
  Ale to tyle ile Opalenica zrobiła w pół roku.
  dodajmy, że nieskończony remont hali przy sp nr 3 był wykonany w cenie razy 2.

  Polubienie

 5. Andrew 6 września 2018 / 13:05

  I taki artykuł powinien ukazać się w gazecie dzień po dniu – pokazujący obiecane inwestycji i ile z tego zrealizował oraz to co obiecuje w tym roku i jak mu idzie realizacja (lodowisko, piłsudskiego, zoo) oraz wtopy typu sala przy sp3 i przedszkole, lodowisko – konserwator.
  Przed wyborami powinna ukazać się taka broszura, która by pokazywała tą nieudolność. Może kandydaci na burmistrza (trójca) zciepnie się (zrzuci) na taki prospekt i wyda przed wyborami i rozda mieszkańcom miasta, bo ci okłamywani się chłamem z kablówki oraz tej kolorowej gazetki gminy.

  Polubienie

 6. marek 9 września 2018 / 08:53

  Buahahahaahaha.
  Kolejna wpadka burmistrza będzie. Unieważnienie 2 przetargu na przebudowę ulicy Piłsudskiego.
  Nikt nie chce współpracować z burmistrzem i dobrze. Ludzie uciekajcie od niego bo nic dobrego z nim nie wywojujecie.
  Wykonawcy wiedzą, że on już ogłasza przetargi a pozwolenia jeszcze nie ma.
  Gdzie te obiecane Pola Elizejskie?? A Plac Chopina??
  A zrobiłeś już ulicę Wiatrakową od os. Północ do obwodnicy miasta??

  Polubienie

 7. marek 19 września 2018 / 21:46

  WDS-ie nie poddawaj się. My chcemy pogonić tego nieroba.

  Polubienie

 8. Marek 28 września 2018 / 14:45

  Szkoda, że tak szybko to wszystko umarło. Mogłeś chociaż doczekać do II tury wyborów. 😦

  Polubienie

 9. Ryszard 4 października 2018 / 09:40

  Wypisujecie różne sprawy, może prawdziwe, może zmyślone, aby tylko kogoś nie wygodnego oczernić, osmarować i tyle.
  Ale skoro tak bohatersko działacie podpisz się imieniem i nazwiskiem jeden z drugim.
  Ale przecież lepiej grać cwaniaka zza węgła.
  Typowe działanie tchórzy.
  Obrzydzenie.

  Polubienie

 10. Marek 6 października 2018 / 09:12

  Dlaczego nie piszesz? To jest przecież najlepszy czas! Czyżbyście się dogadali?

  Polubienie

  • K2 9 października 2018 / 17:09

   Ponoć na mieście mówią że się dogadali właśnie dlatego nie ma tutaj negatywnych wpisów. Takie życie 3 lata pisania i kiepski finał 😀

   Polubienie

   • Wasz Donosiciel Satyryczny 9 października 2018 / 17:29

    Oj małej wiary jesteście, małej wiary! Dogadywać to się może Hibi i I Sekretarz 😀. Wszystko wyjaśnię już niedługo i nie pisać mi tutaj głupot

    Polubienie

 11. Marek 9 października 2018 / 19:49

  To zaczynaj.
  Wszak niecałe 2 tygodnie pozostały. A ponoć chibner rośnie w siłę, bo tężnia skończona, ulica poprzeczna także, wiadukt już także zaczyna rdzewieć… coś nasz burmiszcz się zapowietrzył.

  Polubienie

 12. Marek 11 października 2018 / 18:39

  Jest debata burmistrzów w NOKU. Oczywiście kogo nie ma??
  Ano tego TCHÓRZA CHIBNERA któremu NIE ZALEŻY!!!
  Pogonić hołotę.

  Polubienie

 13. K2 15 października 2018 / 08:00

  Wyjaśnisz po wyborach samorządowych kiedy będzie za późno. Tyle czasu pisałeś a tu w najważniejszym momencie odpusciles sobię.Szkoda tych 3 lat pracy i szkoda czytelników którym dałeś nadzieję.

  Polubienie

 14. Andrew 16 października 2018 / 08:51

  Ponoć mężczyznę poznaje się po tym nie jak zaczyna ale jak kończy. Tu nie pieje do włodzimierza.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s