114 WDS – jeszcze nigdy tyle ludzi nie krytykowało jarmarku. Czemu? Poczytajcie 😊

Do końca Hibiego pozostało 49 dni WYTRZYMAMY! 

Miałem pisać odcinek o kiełbasie wyborczej Hibiego Wielkiego Nieudolnika (dlaczego doszedł przymiotnik „wielki” dowiedzcie się za chwilę), ale o tym jeszcze zdążę napisać. Dziś o porażce jarmarkowej. Porażce spowodowanej nie brakiem profesjonalizmu pracowników, którzy nie raz już pokazali, że to nowotomyskie święto potrafią przygotować. Porażce, która spowodował Hibi Wielki Nieudolnik swoimi decyzjami. Jednak chyba najlepsze jest to, dlaczego takie decyzje ten Wielki Nieudolnik poczynił… No to zaczynamy 114 odcinek WDS – a.

Jakbyście zapomnieli jak wygląda tem który wszystko spieprza, to daje zdjęcie. 


Na początku muszę wspomnieć o przydługim komentarzu jaki umieściła na WDS – ie Pani Przytulak. Komentarza postanowiłem nie udostępniać z dwóch powodów:
Po pierwsze – był tak osobisty, że głupio mi byłoby go upubliczniać i chociaż mam swoje zdanie o fachowości i kilku przywarach pani Przytulak, to nawet ja stwierdziłem że jej po prostu szkoda.
Po drugie – ja wiem, że w tym blogu są różne lapsusy językowe, ale są one stosowane specjalnie, bo to blog satyryczny. Jednak komentarz Pani Przytulak jest tak kiepski jeśli chodzi o składnie, słownictwo, dobór słów, że poziom językowy WDS – a zostałby bardzo mocno obniżony (tak przy okazji, Pani Przytulak chwali się swym wyższym wykształceniem – zastanawiam się, która to uczelnia pozwala sobie na to, by absolwenci robili takie błędy 😊). Powiem tylko tyle: Pani Przytulak – każdy, kto bezkrytycznie popiera Hibiego Wielkiego Nieudacznika, kto wazelinuje mu dla kariery – ten będzie miał okazję znajdować się na tych łamach 😊. Jeszcze jedno, Pani Przytulak żali się że krytykowałem jej strój. Proszę Pani Przytulak, ja nie neguje Pani stylu – to mam gdzieś, bo całe szczęście nie mój to problem. Ja krytykuje, że nie potrafi Pani ubrać się stosownie do sytuacji, no ale przecież co ja mogę wiedzieć – przecież to Pani jest super wykształcona i obyta 😊. Tak przy okazji – mam jeszcze jedno pytanie. Czy, jak to mówią miejskie wiewiórki, to prawda że kolportażem ostatniej tuby Hibnera Wielkiego Nieudolnika, czyli tej waszej „gazetki”, były zatrudnione dzieci pani i Sekretarki – Sklepowej? Przyznaje, że to wiadomość nie sprawdzona do końca, więc po prostu zadaje Pani pytanie tutaj… no bo już wiem na pewno, że jest Pani stałą czytelniczką tego satyrycznego bloga 😊😊😊. Zresztą proszę pamietać, że nikt nie jest święty, niektórzy na ten przykład źle wysyłają niektóre wiadomości 😊😊😊. Prawda Pani Przytulak? Ale jak obiecałem zostaje to miedzy nami.

Że ta Pa i Przytulak  nie ma w sobie nic samokrytycyzmu,             ja pie…

Zostawmy już Panią Przytulak, bo czkawka żyć jej nie da. I tak pewnie, to jej ostatnie dni – przynajmniej na tym stanowisku. Zajmijmy się teraz tematem z zapowiedzi, czyli jarmarkiem.
Pamiętacie klimat tego święta? Pamiętacie spacery pod pięknymi drzewami, wśród straganów? Pamiętacie, jak zawsze można było przy okazji zobaczyć co i w jaki sposób robią pleciarze pod wiatą czy w muzeum? Pewnie tak i jeszcze pewnie macie wiele innych tego rodzaju wspomnień. I dobrze, że pamiętacie bo w tym roku czegoś takiego nie można było doświadczyć. Jak wszyscy wiemy, jarmark został wyprowadzony z parku pod pretekstem rewitalizacji tegoż. Byliście w parku, tuż przed jarmarkiem? Ja tak i powiem wam, że nie widziałem, żadnych – dosłownie żadnych przeszkód, do zorganizowania tego święta w tym miejscu. Dlaczego wiec, Hibi Wielki Nieudolnik zrobił jarmark w mieście? Pogadałem sporo z kilkunastoma wiewiórkami pracującymi w różnych miejscach naszego miasta i wyszło, że są dwa główne powody, a może nawet trzy… ale po kolei.
Po pierwsze – to podobno Hibi Wielki Nieudolnik chciał zrobić odwrotnie niż poprzednie władze, czyli Wiklinowy Książę Henryk I. Chciał „odciąć” się od tego wszystkiego co było. Podobno liczył na to, że jarmark w tej formule zaskoczy i będzie się ludziskom podobać. Wynik tego rozumowania? Hibi Wielki Nieudolniku wynikiem jest to, że ludziska głośno mówili (co sam słyszałem), że nie dorównasz nigdy Henrykowi I, i że jarmark za dawnych czasów to było coś. A to co tu zrobiłeś jest jakąś parodią.
Po drugie – podobno w parku nic się nie miało dziać, żeby przypadkiem ludziska nie poszły na mistrzostwa Polski pleciarzy wikliny – no bo przecież jarmark Chmielo – Wikliniarski nie jest ludzi, nie jest dla mieszkańców – jarmark jest do NIEGO!
Właśnie on, czyli Hibi Wielki Nieudolnik liczył, że jarmark będzie dobrze odebrany i że przykryje to jego wielką, ogromną nieudolność. Liczył na to, że ludzie nie będą o tym mowić. O czym? O jego i jego pracowników WIELKIM NIEUDOLNICTWIE. Wyobraźcie sobie, że w piątek (dopiero w piątek) poinformowano rodziców dzieci, które chodzą do przedszkola MIŚ USZATEK, że… niestety, ale w poniedziałek i przynajmniej przez kolejny tydzień przedszkole będzie nieczynne! Dlaczego, bo fachowyucy od Hibiego Wielkiego Nieudolnika dali du… i nie przypilnowali odbioru przjedszkola przez wszystkie odpowiednie służby. Rozumiecie? W piątek rodzicw zostali poinformowani, że muszą znaleźć dla dzieci od poniedziałku opiekę. Oj, Hibi Wielki Nieudolnik mocno się na tym przejdzie. Już w poniedziałek będzie miał ciepło, bo rodzice wybierają się z dziećmi do urzędu. Podobno maja wziąć kocyki, zabawki, baloniki i w urzędzie zorganizują przedszkole 😊😊😊.

Dziś, moje dziecko będzie się Tobą opiekował niejaki Hibi. Aha, nie musisz być grzeczne, daj temu Nieudolnikowi w kość 😊

Swoją drogą Hibi Wielki Nieudolnik przejął się tym przedszkolem, bo w sobotę co chwila był w tym przedszkolu i latał po nim jak kot z pęcherzem. Tak więc jedno jest pewne – jedna z kiełbas wyborczych Hibiego Wielkiego Nieudolnika okazała się niezbyt świeża.
A teraz w kilku punktach, napiszę jakie głupoty zrobił Hibi Wielki Nieudolnik podczas tego jarmarku.

1. Ponownie przy wejściu na stadion szaleli gówniarze w ochroniarskich mundurach sprawdzając torby, torebki, plecaki szukając alkoholu (co śmieszne nawet kontrolowali takie malutkie, w które zmieściły się najwyżej chusteczki do nosa i to nie cała paczka). Przypominam, że na którejś komisji ta sprawa była poruszana i zastępca komendanta policji powiedział jasno, że jest to bezprawie.
2. Bariery architektoniczne – ludzie niepełnosprawni i rodzice z wózkami mieli przerąbane.

3. Wesołe miasteczko – zorganizowane w takim miejscu, że tylko pogratulować. Zobaczcie jak blisko ulicy był ustawiony dmuchaniec po którym zjeżdżały dzieci.

Jak widzicie niewiele brakowało, żeby jakieś dziecko prosto z dmuchńca znalazło się na ulicy, po której normalnie jeździły samochody. 

4. Na stadionie miejsca dla fanów muzyki estradowej ciut za mało i to chyba wszyscy widzieliście. Co więcej, nie było ani jednego telebimu, który pozwoliłby coś zobaczyć tym ludziom, którzy za cholerę nie mieli szans dopchać się pod scenę – ale tylko na Górniaczce, bo przy innych wykonawcach jakoś strasznego szału nie było – znaczy się du… nie ukrywało.
5. Tak przy okazji Górniaczki – padł jej playback i ledwo rozpoczęła występ, to musiała zrobić przerwę i chyba potem śpiewać na żywo 😊.
6. Teraz o wyobraźni Hibiego Wielkiego Nieudolnika. Stosunkowo wąskie wejścia na stadion. Wyobraźcie sobie jakąś panikę – co by się stało? Nie wiem w ogóle w jaki sposób straż ogniowa się na to zgodziła. Druga rzecz dotycząca wyobraźni. Pamiętacie jak za poprzedniej władzy, gdy jarmark był normalnie w parku, zamykane były ulice dojazdowe do szkoły powszechnej z numerkiem jeden? Teraz nie – mimo tego, że wesołe miasteczko było po drugiej stronie ulicy niż występy jarmarkowe i ludziska wszelkiego wieku, często z dziećmi przechodzili przez ulice lawirując miedzy samochodami, a samochody jeździły po ulicy jak podczas jakiegoś konkursu jazdy slalomem.

Wynik – wypadek w niedziele, gdzie motocyklista na ulicy, która zawsze podczas jarmarku była zamknięta, ściął dwie osoby, powodując całe szczęście tylko złamania i tym podobne urazy. Brawo Hibi Wielki Nieudolnik! Jesteś po prostu geniuszem wyobraźni i organizacji.
I jeszcze jeden hit. Wyobraźcie sobie, że akredytacje dla mediów, otrzymały tylko te media, które były patronami medialnymi, czyli tak zwany GŁOS naszego województwa, co jest akurat w miarę normalne, bo Gazeta duża i teraz uwaga… PNT INFO, czyli jakiś mały i małopoczytny portalik. Druga pierduśnicach i inne media elektroniczne, jak na przykład ten od podstarzałego hipisa, akredytacji nie dostali. Znaczy się won spod sceny! Ludzie, ze wy sobie wyobrażacie taka sytuację za czasów Księcia Wiklinowego Henryka I? Czy on (a pewnie miał też swoje sympatie i antypatie) pozwoliłby sobie na to, żeby tak dzielić ludzi mieszkających w tym mieście? To właśnie jest powód dla którego Hibi Wielki Nieudolnik to robi. On po prostu wie, że są to jego ostatnie dni i chce jeszcze nabrudzić ile tylko może. Chce nas wszystkich skłócić. Przecież widzicie co on i jak robi. Jaki z niego i zatrudnionych przez niego ludzi, fachowcy! Powiem wam, że jeśli nie pogonicie go już 21 października to naprawdę będzie trudno to zrozumieć. Ja wiem, że nie każdy kochał i lubił Wiklinowego Księcia Henryka I, wasze prawo, bo to normalne. Jednak powiedzcie, czy taka sytuacja mogłaby się kiedyś zdarzyć?
Ludziska kochane. Macie do wyboru trzech kandydatów, w kolejności alfabetycznej WDS – a:
1. Radny Fotograf
2. Strażak Sam
3. Wąsacz
Na kogo zagłosujecie wasza sprawa, oby zniknął największy szkodnik w dziejach tego miasta.

A ja na koniec skomentuje  Hibiego Wielkiego Nieudolnika,

króciutką fraszką

Piszę dziś krótki liścik – mało podniosły,
Hibi jaki ty ku… jesteś żałosny.

Reklamy

9 myśli w temacie “114 WDS – jeszcze nigdy tyle ludzi nie krytykowało jarmarku. Czemu? Poczytajcie 😊

 1. Zdegustowany 3 września 2018 / 09:52

  Wds_ie tak zachowuje się tylko przegrany i rozpaczliwie próbujący pokazać inna twarz. Niestety cały czas wychodzi bardzo złe oblicze tego osobnika którego po prostu nie można już oglądać a jak dowiadujemy się jeszcze o tych wariackich pomysłach to tylko modlić się o szczęśliwe i szybkie rozwiązanie tego szkodnictwa.

  Polubienie

 2. Nowotomyślanin 3 września 2018 / 10:03

  Ja się wogole dziwie kto się zgodził na wesołe miasteczko tak blisko zabudowań. Przecież domy obok tego wielkiego kręcącego czegoś były odcięte od wszystkiego. Przejść przez potok ludzi było kiepsko a nie wspomnę o jakieś nagłej sytuacji.

  Polubienie

 3. Yttu 3 września 2018 / 10:49

  Możliwy ruch kołowy na ul. Ogrodowej i Barteckiego to było proszenie się o tragedię. No i mamy dwie osoby poszkodowane. Na Barteckiego po zmroku ciemno jak w …. mysiej norze. Ludziska z przyzwyczajenia maszerowali środkiem ulicy. A tor przeszkód na stadionie dla rodzin z małymi dziećmi i afera przedszkolna- no cóż nie zrozumie tego człowiek, od którego nawet chomiki w dzieciństwie uciekały 😉

  Polubienie

 4. marek 3 września 2018 / 13:01

  Jarmark fatalny, mało ludzi i organizacja kiepska. Z tego co widziałem straganiarze chyba dołożyli do interesu. To już ostatni jarmark chibnera.

  A JAK TAM PRZEDSZKOLE – bubel panie burmistrzu? Kolejna robota spieprz…na. I to jeszcze przed wyborami, nawet nie umiesz przed wyborami się zareklamować, a tu taka szmira. Gazety, telewizja – brawo nasz nieudolniku, wszystko zepsujesz!!! Ale to już niedługo będziesz musiał stawić się do Urzędu Pracy w Wolsztynie.
  Nie chcemy Ciebie u nas!!!! Jedź już do Wolsztyna – tam pieprz…ć!!

  Polubienie

 5. Cimbarongo 4 września 2018 / 08:47

  Ja dodam, ż skandal to był ruch kołowy na barteckiego i ogrodowej Że tam nikt nie zginął to dziękować Bogu.
  PS. Jakos tak głośno o przedszkolu, i bardzo dobrze, dziwie się że głośno nie jest o hali w byłym gimnazjum. Podobno też MIAŁA być na pierwszego września?!

  Polubienie

 6. Stały czytelnik 5 września 2018 / 13:13

  Powiem krótko. Jeszcze te parę dni trzeba przeżyć z tym człowieczkiem i tyle. Szkoda nerw. Po wyborach kop w du.. I tyle po nim. (tu przydałby się Chuck Norris bo robi to najlepiej)

  Polubienie

 7. marek 5 września 2018 / 22:54

  Szkoda, że za 2 miesiące WDS będzie historią 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s