113 WDS – cały czas deszcz mu pada, a nie plują w oczy

Dziś znów odcinek dotyczący mostku nad nasza baną. Wiem, wiem, że ostatnio o tym już było, ale dziś nie będę pisał o tym co napisał Hibi Nieudolnik, tylko o tym co pieprzył na żywo 😊, a to też naprawdę ciekawe jest niezmiernie 😊.
No ale, od początku (jakby powiedział Hibi Megaloman, a może nawet powiedziałby mądrzej 😊, po to przecież doktor jest!). Społeczny Komitet Budowy Mostu nad Baną, zorganizował spotkanie. Odbyło się ono w pomieszczeniach zarządzanych przez Kozę (bo przecież gmina im by raczej takowego nie udostępniła – dlaczego?

Ładna, co? Nie podoba się? Przynajmniej stoi, a przez 20 ostatnich lat zaniedbań…. 😂😂😂

No wszyscy wiemy, że Hibi Bezczelnik jest złośliwy, tak jak w przypadku święta gotowania polewek w jednej z Borui. Jak mówią platanowe wiewiórki, Hibi Megaloman miał pretensje, że to święto chcą zrobić na JEGO terenie bez JEGO zgody! Smaczku dodaje fakt, że już sam się zgłosił do gotowania zupy. Mam nadzieję, że tak jest, bo na pewno tam będę i wreszcie będę mógł publicznie i głośno zwrócić się do niego per „Boski wiatr zmian” 😂😂😂. Ciekawe co odpowie – oby biedaczysku zupa nie stanęła w gardle).

Chyba wolę zjeść coś na sucho, niż tę jego zupę, doprawioną jadem

Na wspomniane spotkanie Hibi Trzęsiportki, przydreptał z całą ekipą pomagierów. Była wierna Pani Przytulak (swoją drogą ciekawe gdzie się przytuli po wyborach), dodatkowo było Radio Poznań z wnniernym redaktorkiem (swoją drogą to bardzo dziwne, że to radio tak bardzo interesuje się naszym miastem i zawsze stoi murem po stronie Hibiego Megalomana, czyżby… to sobie zostawimy na inny czas), była też jakowaś telewizja. Dodatkowo przyczołgał się Jarmarkowa Brama (zabrakło Tarpana, a szkoda, no bo jeśli akurat nie wziąłby tableteczki to byłoby wesoło). Już na samym wstępie Hibi Megaloman zażyczył sobie, tego że chce się wypowiedzieć na końcu. Pewnie chciał wywrzeć tak zwane „ostatnie wrażenie” – nie martwcie się – oczywiście mu nie wyszło 😊.
Jak już zaczął mowić, to jakoś tak od razu zaczął manipulować. Na przykład stwierdził, że to w ogóle jest spotkanie jednej partii i pewnie przez to jest stronnicze. Efekt – wstał jeden facet i powiedział żeby go nie obrażał i żeby go natychmiast przeprosił, bo on nie jest i nigdy nie by w żadnej partii. Podobno nawet Hibi coś tam bąknął pod nosem w ramach niby przeprosin. Wiecie o co tu chodzi? On po prostu wszędzie wietrzy to, że inni mają w tym wszystkim jakiś interes. Jemu w tej główce kompletnie się nie mieści, że ktoś coś może robić społecznie.
By podkreślić wagę swojej wielkości nie wiadomo dlaczego powiedział, że jak objął władze to dwie osoby odpowiedzialne właśnie za plany i projekty, miały zarzuty prokuratorskie – No to trzeba być już nie Bezczelnikiem, tylko po prostu chamem. Rzeczywiście jakaś sprawa była, bo było jakieś zawiadomienie (nawet nie wiem, czy nie od samego Hibiego, ale to jeszcze sprawdzę) – tylko, że (z tego co wiem) sprawę umorzono, bo sugerowanych nieprawidłowości po prostu nie było.
Mimo, że spotkanie dotyczyło mostu nad baną, to on cały czas pieprzył o dotacji na park! Swoją droga nie wiem czy wiecie, jakie kukułcze jajo pozostawia Hibi kolejnym władzom. Przecież utrzymanie nowych nasadzeń (mniej więcej co czwarte drzewo zasadzone przez Nieudolników na 230 lecie miasta, uschło 😊) to stały duży koszt. To jeszcze nic – dwukrotnie powiększone ZOO, będzie takim stałym kosztem, że się nam nie raz jeszcze, czkawką odbije. Dodajmy do tego tężnię i inne pomysły tego chorego umysłu (swoją drogą to pomysł tężni podpowiedział mu inny znany doktor w naszym mieście – ten co na imprezy z kurą chadzał. Powiedział to kiedyś na jakimś spotkaniu z nieudolnikami i jak widać Hibi Bezczelnik to podłapał. Swój swojego zawsze zrozumie – z tym że ten z kurą pod pachą jest naprawdę sympatyczny)
Przez cały czas starał się wplatać zdania o 20 letnich zaniedbaniach. Po pierwsze, to już w poprzednim odcinku napisałem co o tym myślę. Jednak, jakby tak trzymać się retoryki Hibiego Bezczelnika, to może byśmy spojrzeli na ostatnie cztery lata nic nie robienia?
Kolejne kłamstwo – powiedział, że poprzednie władze dostały od województwa propozycje budowy ścieżki rowerowej przy obwodnicy i z tego nie skorzystały! Po pierwsze Hibi Bezczelniku, proszę pokaż na to dokumenty. Po drugie Hibi Bezczelniku, dobrze wiesz, że to nie była kwestia kosztu ścieżki, tylko gruntów, które gmina musiałaby wykupować po cenach rynkowych, a na to nadzwyczajnie w świecie bejmów nie było. Po trzecie, to zastanawiam się jak możesz patrzyć potem w oczy np. takiej Jarmarkowej Bramie i że on ci w twoje oczy nie napluje. Przecież on też w tym czasie działał, był w radzie. Głosował i za i przeciw. Jednym słowem współuczestniczył w tym jak ty Hibi nazywasz 20 latach zaniedbań. Jak widzicie leci kłamstwo za kłamstwem – co po Hibim Bezczelniku spływa jak po kaczce woda, albo po mnie fakt, że I Sekretarz NT, niejaki Orzeł Sam, doniósł na mnie do prokuratury (właśnie dawno nie było Orła Sama na łamach WDS, trzeba to będzie nadrobić – pozdrowionka I Sekretarzu!)
Oczywiście obecni na sali, też za bardzo nie mogli słuchać (bez konsekwencji dla zdrowia psychicznego), takiego pier…. Pierwszy dołożył Koza, który powiedział mu wprost, że jeśli jeszcze raz będzie publicznie kłamał, to Koza użyje wszystkich metod, żeby sprawę nagłośnić i pokazać wszystkim, jaki z Hibiego kłamczuszek (sprawa jest opisana w 112 odcinku WDS) – co na to Hibi Megaloman? Musiał troszku położyć uszy po sobie 😊. To nie koniec, bo jak wiecie Hibi Bezczelnik był bezczelny dalej. Zaczął się wypowiadać o tym co robi, lub czego nie robi województwo. Na takie cuś nie wytrzymała przewodnicząca sejmiku województwa, rownież obecna na spotkaniu. Potraktowała go jak chłopca z podstawówki 😊, przywołując do porządku. Dość dosadnie powiedział mu, żeby się nie wypowiadał w kwestiach dotyczących województwa. Powiedziała mu, mu województwo było przygotowane dawno, pieniądze zabezpieczone i tylko czekali, aż gmina ruszy tyłek i zacznie coś robić – też Hibi skulił szybciutko uszy.
Dowalił mu też radny Fotograf, który nie wytrzymał jak Hibi powiedział że zna problem wiaduktu, bo jest tu od 25 lat. Fotograf zasugerował mu, że się chyba z obliczeniami pomylił, bo 25 lat temu, to Nowy Tomyśl Hibi najwyżej raz na jakiś czas odwiedzał i to pewnie jak go ojciec w koszyku przywiózł 😂. Przypomniał mu też, że miał wcześniej pomysł zrobienia kładki dla pieszych nad baną. Na co przyklasnęli inni obecni, którzy zresztą też posłali mu kilka „miłych” słów.
A tak przy okazji, jak już Hibi Megaloman ciągle wraca do „wielkiego sukcesu”, czyli rewitalizacji parku, to ja też do tego na chwilę wrócę. Zastanawiam się gdzie był najbardziej znany obrońca drzew w naszem mieście, kiedy Hibi ogałacał park? Gdzie jest nasz sesyjny mówca i obrońca wszystkiego co rośnie, nestor o wdzięcznym pseudo Biały Barszczyk? Panie Biały Barszczyk, nieładnie być tak wybiórczo proekologiczny, oj nie ładnie!
Jak widzicie Hibi Bezczelnik cały czas ściemnia, cały czas mija się z prawdą, cały czas stara się manipulować ludźmi. Ten proceder będzie się teraz mocno nasilał, bo przecież dużymi krokami zbliża się oficjalna kampania wyborcza. Oficjalna, bo nieoficjalna już trwa, szczególnie w urzędzie i satelitach Hibiego (np. Drutowa TV, czy Radio Poznań, gdzie… nie, nie to miałem zostawić na pózniej – będzie lepszy efekt – prawda Hibi? 😊). Do tego, jak mówią obecne wiewiórki, przez całe spotkanie cały czas miał drwiący uśmieszek na ustach. To chyba już wszyscy znamy i naprawdę mam nadzieję, że też macie takich zachowań dość i że go wszyscy skreślimy na stałe w zbliżającym się plebiscycie.

Ostatnio jedna z wiewiórek, zadzwoniła i czkając ze śmiechu powiedziała mi, żebym koniecznie zajrzał na profil gminy, bo ona nie może już wytrzymać ze śmiechu, więc mi sama nie opowie. No wszedłem, ale zrobiłem jeden błąd, który mógł kosztować mnie nawet życie. Jadłem wtedy jabłko, które jak się zacząłem śmiać, utkwiło mi w gardle i mało co się nie zadławiłem… nie ciesz się Hibi Megalomanie… nie ciesz się… napisałem… że mało co.
Powodem mojego prawie uduszenia się, był tekst Hibiego Megalomana (bo takie głupoty to chyba by nawet Pani Przytulak nie napisała) dotyczący ogłoszenia przetargu na wyremontowanie ulicy Piłsudskiego I tego co tam napisał, ten wielki megaloman – zobaczcie sami, zakreśliłem ten kawałek 😊.

Jak widzicie, nie przesadzam – megaloman. Zastanawiałem się jak to w ogóle skomentować? Postanowiłem, zastosować zasadę, że obrazy zastępują nawet tysiąc słów. Oto one:

Jak zobaczycie u Hibiego Megalomana rękę włożona za guziki na przykład koszuli, to wszystko będzie jasne 😊. Normalnie już widzę u nas Pola Elizejskie, Manhattan, albo chociaż może….

Aleje Ujazdowskie z Belwederem w Warszawce – on na kasztance? Niezły widok…. 😊

Żeby tylko nie skończyło się jak z…

… Koloseum. Ja wiem, że to bardzo znane ruiny i cały świat jeździ je oglądać, ale raczej wątpię czy tak samo byłoby z Piłsudskiego w Nowym Tomyślu. Tak jak to zresztą będzie z dwukrotnie powiększonym ZOO (on twierdzi, że bedą turyści przyjeżdżać na kopy do tego przybytku). Choć trafi tam najwyżej przypadkowy turysta. Tylko wiewiórki będą miały większe pole do popisu 😊.
Zresztą – nie ma specjalnych obaw, bo pamiętajcie, że nikt wam tyle nie da, ile Hibi Megaloman obieca 😊. I całe szczęście, bo tak w ogóle, to mnie i wielu innych ludzi ta wizualizacja tej megalomanii, czyli marzenia Hibiego o ulicy Piłsudskiego – nie przekonuje. Kolejna pustynia.

Zabrakło cenzora w postaci Durszlaczka,
Bez opamiętania, leje wodę jego jadaczka,
Jednak już nie z nami Hibi te numery,
Nie damy się nabrać na te głupie sceny.

WDS

Reklamy

7 myśli w temacie “113 WDS – cały czas deszcz mu pada, a nie plują w oczy

 1. Obserwator 5 sierpnia 2018 / 21:31

  Wds_ie Twoje doniesienie można skwitowac tylko jednym stwierdzeniem: że kogo Pan Bóg chce ukarać temu rozum odbiera. Bezczelnik co powie to skłamie. Oszukać uda mu się chyba tylko ludzi swojego pokroju. Jak można wymyślać takie niestworzone rzeczy. Jak się okazuje to nie tylko radni kładą mu pod nogi kłody bo przeszkadza i powiat i województwo a on wie lepiej jak trzeba zrobić żeby wszystko zaprzepascic. Stracona kadencja, nie do odrobienia straty dla gminy i miasta. Władza arogancka wobec mieszkańców którym powinna służyć. Widać że ten osobnik nie ma żadnego pomysłu na przyszłość a robi tylko to do czego ktoś go przymusi lub same mało przydatne rzeczy w morzu innych ważniejszych potrzeb, których niestety nie czuje 😦

  Polubienie

 2. wlodzimierz 7 sierpnia 2018 / 18:30

  rozumie i zgadzam sie ze wiele spraw realizowane przez obecny samorzad budzi rozne reakcje, ale czy wszystko nalezy tylko krytykowac? Czy zle ze bedzie in ny sadze ze moze i lepszy ,ladniejszy park ? Ze jego utrzymanie bedzie kosztowac? W mysl tej tezy nalezy zlikwidowac Dom Kultury,Bibloteke bo utrzymanie tych instytucji kosztuje. Teznia bedzie tez zle,a chcialem powiedziec ze widzialem taka teznie w Lodzi i duzo wokol niej zadowolonych ludzi.Krytykujmy wladze ale nie wpadajmy w krutykanctwo. Czy Pan sadzi ze Pana pomysly zadawalaly by wszyskich? Napewno Nie. Proponuje aby przy Pana wrazliwosci umial Pan obiektywnie zajac sie sprzedaza Starego Tomysla osobie Fizycznej zamiast pzekazac bez przetargu Samorzadowi Miejskiemu bo pozwala na to prawo. Starosta chcialo przekazac odplatnie Stary Tomysl Miastu,ale temat stanal na posiedzeniu zarzadu powiatu i Starosta oraz V-ce Starosta byli za przekazaniem , ale 3 pozostalych czlonkow bylo przeciw. Kto to jest tych 3 czlonkow zarzadu powiatu? Dwoch namaszczonych przez Staroste a 1 przez V-ce Staroste..Czy Pan wierzy ze Oni by odwazyli sie glosowac przeciw swoim mocodawcom? NIE. To na odleglosc pachnie ustawka. Ci 3 Panowie nigdy nie mieli odwagi zaglosowac wbrew woli Swoich mocodawcow i nagle przyszla im odwaga? Zawsze dobrze jak trzeba krytykowac wladze ,ale madroscia jest zauwazyc tez dobre rzeczy.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 7 sierpnia 2018 / 19:23

   Panie Włodzimierzu, po pierwsze to odpowiadam TAK inny burmistrz będzie lepszy. Każdy będzie lepszy od tego który np. prokuruje fałszywe oskarżenia na mieszkańców miasta. Najlepszym tego przykładem jest nieporadny Fotograf. Mówi Pan, że dwukrotnie zwiększone ZOO będzie Ok? Porównanie ZOO, które takie jakie jest dla nowotomyślan zupełnie wystarczy, do np. biblioteki, która krzewi kulturę i uczy jej ludzi, jest po prostu nieuprawnione. Następna sprawa – park. To był park z własną fajną historią. Park który był wpisany w eko kulturę tego regionu. Sprzątnąć – tak. Coś nowego w nim zrobić? – czemu nie. Jednak niszczyć coś co jest ładne i zamieniać to w pół betonowe coś, to już przesada. Stary Tomyśl – tu się Pan myli. Rzeczoznawca wycenił park na ponad 3 miliony i bez przetargu starostwo mogło sprzedać właśnie za taką kwotę. A Hibi wcale nie chce pałacu. Chce pokazać jaki to on dobry a starostwo złe. Dom opieki w pałacu? Ha ha – nie stać na to ani gminę ani powiat. Dlaczego? Wystarczy popatrzeć na plany pałacu. Tężnia to z tych rzeczy pomysł najlepszy, ale nie jego 😀. Fakt, że mądrością jest okazywać też dobre rzeczy – tylko proszę mi pokazać te dobre rzeczy. Ile ich jest przez te prawie cztery lata? Nawet ja czasem jakieś chwaliłem, ale to są wyjątki, których naprawdę jest bardzo, bardzo mało. Te cztery lata to czas stracony i mam nadzieje że ludziska dadzą temu wyraz w wyborach

   Polubienie

   • wlodzimierz 9 sierpnia 2018 / 14:23

    WDS-ie samorzad moze samorzadowi bez przetargowo sprzedac i to za symboliczne 1zl. Nie moze dac za darmo.Wlasnie tak byl Stary Tomysl sprzedany w relacji Samorzad Wojewodzki Samorzad Powiatowy dla Szkoly Jezykowej.Sprzedaz byla za 1 zl. Prosze to sobie sprawdzic.A dlaczego Starosta I V-ce Starosta glosowali na zarzadzie Powiatu aby odstapic od przetargu i sprzedac Samorzadowi Miejskiemu???? Nie znaja swych Uprawnien??? A dlaczeg 3 czlonkow Zarzadu Powiatu uzaleznionych od Starostow zaglosowali przeciw??? Czeba byc slepcem aby tego nie widziec.Nie wolno tego skomentowac 1 zdaniem Samorzad Mieski pozorowal chec zakupu.Niech Pan umie tez przyznac innym racje.Nie nalezy wpadac w tzw Panaceum na Madrosc.

    Polubienie

   • Wasz Donosiciel Satyryczny 9 sierpnia 2018 / 14:29

    Panie Włodzimierzu – być może. Nie upieram się. Jednak tu zupełnie o co innego chodzi. Po pierwsze dlaczego powiat miałby coś dawać za darmo i to jeszcze gminie, której zarządzający cały czas kopie pod starostwem dołki. Nie to jednak jest najważniejsze. Jestem przekonany, że byłby po pałacu, gdyby go przejęła gmina, szczególnie ta zarządzana przez tego nieudacznika. Bajki o domu spokojnej starości można włożyć między książki w naszej bibliotece w dziale fantastyka.

    Polubienie

 3. marek 8 sierpnia 2018 / 19:21

  Jak można ogłaszać przetarg na ulicę Piłsudskiego, skoro dokumentów jeszcze na nią nie ma.
  Chibner zawalił sprawę wiaduktu i mam nadzieje, że wyborcy podziękują mu w wyborach. Chibner to przez Ciebie NIE BĘDZIE wiaduktu!!!!!!!

  Polubienie

 4. Gantes 11 sierpnia 2018 / 11:32

  Te kiepski burmistrzu weź się do roboty leniu jeden. Ty tylko pierd…lisz od rzeczy a nic nie robisz. Wiara się z Ciebie śmieje, że takie wsie jak Kuślin więcej pozyskały kasy z UE a taki Lwówek więcej robi niż 5 razy większy Nowy Tomyśl.
  Kończ waść wstydu oszczędź. To twoje ostatnie 3 miesiące nierobie jeden.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s