111 WDS – Hibi – Boski wiatr zmian 😂😂😂

No dobra, pierwsza cześć urlopu za mną. Wróciłem i już mi się palce same składają do pisania, ale nie ma się co dziwić. Sezon niby ogórkowy, ale nie u nas Hibi Hipokryta, dostarcza regularnie tematów 😊. Dziś o dziele filmowym, które co prawda Oscara nie dostanie, ale wzbudziła wiele emocji w naszem społeczeństwie.

Zanim jednak o tym… to najpierw, po raz kolejny zresztą, małe wyjaśnienie jednej sprawy. Dostałem od jednego z czytelników maila (dodam, że czytelnika, który nie jest zwolennikiem Hibiego Nieudolnika). Czytelnik miał pewne watpliwości, że czasem w WDS – ie dostaje się innym ludziom, oprócz Hibiego. Poza tym, że wymieniane są inne osoby, które na przykład chwalę. Autor maila stwierdził, że może nie trzeba ich mieszać do tego sporu – Hibi Nieudolnik kontra reszta normalnego świata. Wyjaśniam po raz ostatni. Każda osoba, która jawnie popiera czy w w jakiś sposób wspiera Hibiego Nieudolnika, może się spodziewać że znajdzie się na łamach WDS – a. Tak samo dzieje się z bezkrytycznymi wazeliniarzami. Czasem też rzeczywiście piszę coś dobrego o innych, najcześciej by pokazać kontrast. A teraz najważniejsze. Nikt, dosłownie nikt, oprócz mnie nie ma wpływu na to co piszę, na to kto okaże się bohateram kolejnego odcinka. Nawet najwierniejsze i najbardziej wydajne wiewiórki nie mają nic do gadania. Każda przyniesiona przez nie wiadomość jest przeze mnie weryfikowana i to ja – i tylko ja decyduje co umieścić w kolejnym odcinku, a czego umieszczać nie będę.
A teraz zaczynamy temat tego odcinka.
Na stronie gminy ukazał się filmik w którym to Hibi Bezczelnik tłumaczy się, bo ludziska z lekka się wkuli na głupie wycinanie drzew w parku (dlaczego głupie, to mam nadzieje przyznacie rację po lekturze 111 WDS – a).
Hibi zaczął tak, by pokazać jaki to on mądry niesłychanie, czyli po łacinie – mówiąc, że chce zacząć od początku. Kurde, normalnie zaimponowałeś mi, tak że … przy tej okazji stworzyłem nowego mema zahaczającego ten właśnie aspekt. Oto on:
Lecimy dalej z tematem. W tym wiekopomnym dziele Hibi Bezczelnik, truje dalej, iż chce kompletnie zmienić to miejsce – ja mam pytanie. Czy myślisz, że ludzie tego chcą? Powiem tak – rozmawiałem z wieloma osobami i oni w większości mówili, że kochali ten park właśnie takim jakim jest. Oczywiście, że trzeba go posprzątać, oczywiście, że można coś do niego dodać – ale dlaczego wszystko zmieniać? Dlaczego tworzyć przysłowiową patelnię. Ty już Hibi pokazałeś swój gust, jak zmieniłeś wiklinowe donice na betonowe koszmary na Hibner Platz. Poza tym Hibi twierdzi, że parku jest straszny bałagan. Cholera jasna, Hibi Nieudolnik już prawie cztery lata jest na stołku, więc czyja to wina? Kto zarządza parkiem – ale bezczelny. Następnie Hibi Nieudolnik zaczął straszyć. Straszyć incydentami z powalonym drzewami. Pamiętacie jakieś takie straszne niebezpieczeństwa z drzewami w parku? No dobra, może jakieś gałęzie spadły, może jakieś drzewo było niezdrowe i się chyliło ku matce ziemi. Jednak na to jest prosty sposób – wyciąć tylko to co chore, posprzątać, a nie zrobić pogrom. Tak swoją drogą, to teraz mi się skojarzyło coś ze zdaniem „wyciąć to co chore” – pamiętajcie o tym przy wyborach 😂.
Tu jeszcze starał się uśmiechać (oczywiście sztucznie, co widać, słychać i czuć), ale już za chwilę, mina wróci do „normy”, czyli taka, która wyraża zawiść, wkurzenie, pogardę do wszystkiego co jest dla niego „wrogiem” – zwróćcie na to uwagę. Wyglada to mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu 😊.

Właśnie gdzieś w 1 minucie 34 sekundzie, powiedział coś o kilku kwękaczach, którym się nie podoba to co on robi. Chciałem sprostować, może i kwękaczy Hibiuniu (mam gdzieś jak na mnie mówisz, bo mnie nigdy ktoś taki jak ty nie jest w stanie obrazić – nie zniżam się do takiego poziomu). Na pewno jednak tych kwękaczy nie jest kilku – jest ich mnóstwo, o czym się Hibi przekonasz pod koniec października. Teraz uwaga! Hibi Nieudolnik powiedział, że „….ojcowie założyciele parku, pewnie teraz w grobie się przewracają, widząc stan parku…”. Hibi, a co ty kurna możesz o tym wiedzieć? Po pierwsze to ty z miasta Wolsztyn jesteś (o czym jeszcze za chwilę). Poza tym jak był zakładany park, a tym samym tworzona jego koncepcja, to wtedy ty Hibi nawet portek w zębach nie nosiłeś (jak ci kiedyś powiedzieli na jednym wiejskim zebraniu), boś jeszcze na tyle ząbków mocnych nie miał, ty najwyżej nawet nocnikiem pod szafę wjeżdżałeś, z dywanu na podłogę skakałeś, a na księdza wołałeś Zorro – wiec co ty możesz wiedzieć o ojcach założycielach? Tym bardziej, że powyżej opisane czynności wykonywałeś z dala od tego miasta. Kilku specjalistów od spraw drzew, lasów, parków itp. wypowiedziało się pod tym nagraniem i powiem ci Hibi, że naprawdę cię podziwiam. Ja już bym nie wytrzymał ciągłego mówienia, że to… deszcz pada 😊.
No i w 2 minucie 20 sekundzie zaczął się personalny atak, tym razem na Boba Budowniczego z Warszawy i taczkę, która miała być dla Hibiego Nieudolnika transportem za granicę miasta. Zwrócicie znów uwagę na jego minę! Oczywiście koniecznie z naciskiem dodał, że z Warszawy, żeby zniechęcić innych do Boba Budowniczego, że obcy… i tym podobne. No właśnie – odezwał się nowotomyślanin z Wolsztyna, mieszkający w Grodzisku – piękna rekomendacja, piękna. Powiem ci tak Hibi Nieudolniku, ewidentnie się boisz i to widać. Zresztą masz rację, bo już pod koniec października zaczniesz się pakować, więc twoje obawy braku reelekcji, naprawdę nie są bezpodstawne. Jak widzisz, jest jakaś kwestia w której obydwaj mamy takie samo zdanie 😊. Aha… jeszcze jedno… z tego co wiem to taczki czekają… i to w większej liczbie.
Dalej Hibi Nieudolnik straszy straceniem milionów, które są uzyskane na park. Hibiuniu, ty już tyle milionów straciłeś, tyle nam okazji przeszło koło nosa, tyle przerżnęliśmy kasy, że nic już nas nie zdziwi. (Przypomnę tylko, że w ciągu bodajże trzech lat, nasza gmina pozyskała 16 milionów środków zewnętrznych, a gmina Kuślin w tym samym okresie 25 baniek) – konkluzja? Już się pakuj 😊.
Hibi Nieudolnik tłumaczy też że będą w parku nowe nasadzenia. Rozumiem, najpierw wycina, a potem nasadza – super. Oczywiście pani główny wykonawca (bo tak jest podpisana, a przemawia w drugiej części filmu) przekonuje, że wycinane są praktycznie tylko chwasty. Polecam kilka fajnych komentarzy od specjalistów w tym temacie na fejsuniu. Szczególnie, że pani ta powiedziała, że głównie wycinają chwasty. Ta… na przykład jedna z największych olch czarnych na naszym terenie poszła pod topór – to też chwast? Takich przykładów jest więcej.
Hibi Nieudolnik na tym nie kończy – znaczy pogrąża się dalej w tej filmowej produkcji. Twierdzi, że perłą w koronie będzie ZOO. Normalnie super, już te trudno utrzymać, a co dopiero, gdy będzie dwa razy większe!
Mógłbym o tym gadaniu głupot pisać jeszcze wiele, ale… już mi się po prostu nie chce. Przecież wszyscy dokładnie widzimy, co to za bzdury. Hibi poszedł teraz w ogóle w komunikacje z gawiedzią poprzez filmiki TV Drutową, bo wyszło już nowe dzieło, tym razem o wiadukcie. No tam to się już ośmieszył kompletnie, ale o tym w kolejnych odcinkach.
W trakcie swej wypowiedzi coś tam marudził, że on nie jest kamikadze (powołując się na stojący w tle parkowy samolot), ale jeśli chodzi o Boski wiatr, to właśnie w Nowym Tomyślu jest teraz WIATR ZMIAN. No co mam na to powiedzieć, żeby nie używać słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Po prostu podsumuję te fimowe dzieło jednym jedynym obrazkiem. Oto on.

Tak jeszcze przy okazji taczek. W Przyłęku było święto (czym się na swoich stronach chwali również gmina, dając nawet zdjęcia). Tam jedną z zabawnych konkurencji, było powożenie taczkami – patrz Hibi w Przyłęku już trenują!
A na koniec dwa memy. Po pierwsze z pozdrowieniami dla byłych zastępców Hibiego Nieudolnika, czyli Pani Fe i Durszlaczka. Po drugie, niech będą one przestrogą dla nowo powołanej zastępczyni, czyli długoletniej pracownicy urzędu – w WDS – ie od tej chwili zwanej Panią Ziółkiem. Pani Ziółko, nie wiem czym Panią gość przymusił, bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że zrobiła to Pani dla czteromiesięcznej „kariery”, ale chciałem Pani przypomnieć, jak bardzo lubi i ceni sobie Panią Hibi Nieudolnik. Pamiętamy wszyscy, jak prawie na początku swojego panoszenia się w urzędzie dał Pani naganę z wpisem do akt. Swoją drogą, żeby proponować osobie którą się tak ukarało takie stanowisko, to albo trzeba mieć zaniki pamięci, albo trzeba być wielkim Bezczelnikiem. Stawiam raczej na to drugie 😊.

P.S. Kolejne odcinki już w przygotowaniu.
WDS

Reklamy

7 myśli w temacie “111 WDS – Hibi – Boski wiatr zmian 😂😂😂

 1. Lwówek 27 lipca 2018 / 17:33

  Pozdrowienia z Lwówka! To ci niezłe Ziółko, hue, hue, hue, hue, hue !

  Polubienie

 2. Beka 27 lipca 2018 / 20:55

  Pani Ziółko z wiewiórki na zastępcę burmistrza 😀 😀 Ale jaja

  Polubienie

   • Beka 27 lipca 2018 / 21:48

    Normalka, nie wsypuje się informatorów 😉

    Polubienie

 3. Obserwator 27 lipca 2018 / 21:57

  Hibi Spryciulek, wiecie czemu powołał Ziółko na zastępcę? Ano bo jest rok kontrolny i RIO siedzi w Urzędzie, a przecież jeden Złotousty poszedł precz, no to kolejny kozioł ofiarny jest potrzebny do składania wyjaśnień. Przecież Hibi i inwestycje to jak hipopotam i balet.

  Polubienie

 4. mocny 29 lipca 2018 / 09:59

  Ziółko Ziółkiem a Lwówek pamięta !!!

  Polubienie

 5. Bodzio 29 lipca 2018 / 16:28

  Pani Ziółko Wiewióra dywersant?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s