109 WDS – Kolejna wtopa Hibiego Małokulturalnika

No i zakończył się 23 Big Band Festiwal w naszem mieście. To chyba jedna z ważniejszych imprez kulturalnych u nas organizowana. Jak co roku w jury zasiadło szacowne grono na czele z światowej sławy muzykiem panem Janem Ptaszynem Wróblewskim. Gwiazdą wieczoru była w tym roku Grażyna Łobaszewska. Pewnie niektórzy się teraz zastanawiają, co się stało WDS – owi? Teraz będzie zajmował się kulturą w naszym mieście? Uspokajam – nic bardziej mylnego – dalej będę zajmował się tą mało kulturalną częścią naszego życia, czyli Hibim Nieudolnikiem i jego zgraja wazeliniarzy.

Już tłumacze się z tego nietypowego początku satyrycznego doniesienia. Otóż wyobraźcie sobie, że na początku tej znakomitej imprezy Hibi Nieudolnik był i brylował we własnej osobie. Udzielał wywiadu, Radiu Poznań (gdzie ma mocne wytyki 😊 lub jedną wtyczkę, ale ja się w tym nie wyznaję, wiec zostawiam to bez dalszego komentarza 😊), co uwidocznione jest na zdjęciu (profil kulturalnego domu – polecam to zdjęcie szczególnie. Zobaczcie na posadzonych przed namiotem radia młodzieńców i ich miny – bezcenne). Nagle, ni stąd, ni zowąd – Hibi Bezczelnik zniknął i już do końca tego podniosłego wieczoru go nie było. No dobrze, a co z wręczeniem najważniejszych nagród corocznego konkursu? Przecież to właśnie miedzy innymi zawsze należało do osoby, która pełni funkcję włodarza miasta! No ale Hibi Bezczelnik zapewnił sobie zastępstwo. Teraz uwaga! Główną nagrodę na scenie – w obecności przewodniczącego jury JPW – wręczała… Sklepowa! Czyli sekretarka – na codzień odbierająca telefony i robiąca kawę Nieudolnikom! Tak naprawdę ja do Sklepowej nic nie mam. Dostała prikaz i na scenę wyszła, chociaż słyszałem głosy wielu ludzi, że oni w takiej sytuacji by odmówili. Aha… na scenie była jeszcze jedna gwiazda nowotomyskiego samorządu – niedawno powołana na p.o naczelnika wydziału po Audi RR, czyli Pani Przytulak. Z tym że ona miał troszku inne zadanie – pstrykała fotki. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to wstyd, obciach, brak szacunku ze strony Hibiego Bezczelnika – w stosunku do występujących, widzów, wybitnych gości… jak można być tak… sam nie wiem co napisać. Oczywiście nasuwa się zaraz pytanie, co w tym czasie robiła nasza chilijska gwiazdka… No właśnie… mam pewne podejrzenia (a pierwsze wiewiórki już mi o tym doniosły, ale jeszcze informację weryfikuję 😊)… Coś mi się zdaje, że nasza gwiazdeczka wybrała się do stolicy naszego województwa na mecz piłki kopanej Polska – Chile! Jeżeli to prawda, a będę wiedział to na pewno, to jest to jeszcze większy wstyd. Swoją droga zastanawiam się, że jeżeli tam był, to w czym kibicował – w jakiejś biało-czerwonej czapeczce, czy raczej w przytarganym z Chile sombrero?

Ja pie…, ale wstyd! 

I przy tek okazji, mam jedno ważne pytanie do… (teraz uwaga, bo będzie nietypowo) zastępcy burmistrza Nowego Tomyśla Pawła M. Zastanawiam się jak długo będzie pan firmował swoim nazwiskiem takie  rzeczy? Czy panu nie jest wstyd? Jesteś pan przecież Sekretarzem Generalnym wielkiej organizacji jaką jest PTTK, jesteś pan tam kimś! To stanowisko wymaga szacunku! Moje wiewiórki mają agentury wszędzie – tam też. Dla dowodu w ostatnim tygodniu, zrobiły mi nawet to zdjątko.

Wiewióry zasięgnęły w tej organizacji języka na pana temat. Co mi doniosły? Że jesteś pan tam traktowany jako fachowiec! Że jesteś pan tam ceniony i to od wielu lat! Że się pan po prostu znasz na turystyce i w ogóle tej robocie! Czy warto dla tych paru groszy psuć sobie taki wizerunek. Przecież tak naprawdę Hibi Bezczelnik ma pana tam gdzie słońce w Chile zachodzi. Ostatnio kompletnie bez pana wiedzy posunął ze stanowiska naczelnika podległego panu wydziału! Moim zdaniem masz pan ostatnią szansę na to, by wyjść z tego z jakakolwiek odrobiną honoru. Koniec czułości.
Powyżej raczyłem wspomnieć o nowej p.o. Naczelnika Pani Przytulak, a przypomniało mi się właśnie, że w ostatnim odcinku zapomniałem ją ostrzec. Od jakiegoś czasu Pani Przytulak zajmuje gabinet obok gabinetu nr 28 (co więcej oba pokoje mają miedzy sobą tajemne drzwi, które kiedyś zawarła Pani Fe, bo miała dość nagłego wpadania Hibiego Bezczelnika, który nie patrząc na ten przykład, że są u niej goście, wydzierał się od progu). Pani Przytulak, nie wiem czy pani zauważyła że ten gabinecik, to raczej takie tak zwane gorące krzesełko? Po wykopaniu z tego miejsca jednej z urzędniczek gabinecik zajęła wspomniana Pani Fe – I jak skończyła? Hibi ją wy….. Dlaczego? Myślę że dlatego, iż nie chciała firmować niektórych jego pomysłów i zachowań i potrafiła o tym dość głośno mowić (za chwilę jeszcze jeden news z tym czasem związany). Po wy… Pani Fe, gabinecik zajęła Pani Jaracz – I co? Długo to rumakowanie nie trwało. Pani Jaracz rownież została wy… Dlaczego? Proponuję zapytać 😊. Teraz gabinecik zajęła pani. Już się zastanawiam na jak długo. Jakby pani chciała jak najdłużej to mam kilka rad. Po pierwsze nigdy nie mowić – NIE. Po drugie – nie mieć za dużo własnych pomysłów. Po trzecie zawsze przytakiwać. Po czwarte głośno i publicznie wyrażać zachwyt nad pomysłami chilijskiej gwiazdeczki. Po piąte mieć uszy szeroko otwarte, wiedza zawsze jest w takich przypadkach w cenie. Po… zaraz, zaraz po co ja to wszystko piszę. Przecież o tym wie pani zdecydowanie lepiej ode mnie i to nie teoretycznie 😊. A tak na całkiem poważnie – może być pani pewna, że jeśli zajdzie taka potrzeba, że Hibi Bezczelnik będzie potrzebował kozła ofiarnego, to nawet pięciu sekund nie będzie się zastanawiał i znów ten feralny gabinecik zostanie pustostanem. Aha jeszcze jedno, ostatni (108) WDS, gdzie była pani jednym z głównych bohaterów, miał naprawdę niezła poczytność i również dzięki temu tak zwana oglądalność tego satyrycznego bloga wzrosła już do poziomu

160.000 odsłon!

Teraz o wspomnianym newsie. Wyobraźcie sobie, że usłyszałem od wiewiórek, iż jeden z nieporadnych wazeliniarzy – o wdzięcznym pseudonimie Tarpan, ostatnio rozsiewa ploteczki na temat czasów, kiedy jeszcze była u nas Pani Fe. Komuś podobno tłumaczył dlaczego Hibi Bezczelnik wy… Panią Fe. Wiecie jakie jest wytłumaczenie? Ano takie, że Pani Fe, chciała po prostu przejąć władzę i usunąć Hibiego Nieudolnika. Co więcej, jak mówi Tarpan, Pani Fe podobno zamierza teraz startować na burmistrza, co ma być potwierdzeniem tezy Tarpana. Tarpanie drogi, nie wiem czy tym razem nie wziąłeś znów tableteczki, czy raczej przedawkowałeś, ale zastanawiam się jak Pani Fe ten pałacowy przewrót miała zrobić? Skaptować Straż Miejską, żeby zamknęli Hibiego w ciemnicy? Jeżeli to prawda, to powiem ci Tarpanie, że walisz straszliwe farmazony – weź wyluzuj, albo zmień leki, a najlepiej lekarza bo mam wrażenie, że obecny to raczej cię oszukuje.
Zdecydowanie zaczął się tak zwany okres ogórkowy, ale jak widzicie, nasza chilijska gwiazdeczka zawsze dostarczy nam tematów. Ostatnio wpadł mi w oko jeden z artykułów w jednej z naszych pierduśnic. Tytuł artykułu brzmiał „Starosta aresztowany przez mieszkańców” – autor opisywał pewną inscenizację z okazji 100 lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jednak jak ktoś się od razu nie domyślił o co chodzi, to mogły mu przejść ciary po plecach, bo na samym początku stoi napisane: „Punktualnie o 4.00, 26 maja przedstawiciele nowotomyskich harcerzy weszli do nowotomyskiego magistratu, aresztowali starostę i wyprowadzili go z budynku. Na jego miejsce wprowadzono nowego włodarza (I tu już muszę napisać po swojemu) Hibiego Bezczelnika”. Brrrr… co za cholernie makabryczna wizja. Jednak autor artykułu wykazał się moim zdaniem fajnym poczuciem humoru, bo w następnym zdaniu napisał „Na szczęście nie była to prawdziwa akcja sabotażowa lecz rekonstrukcja wydarzeń sprzed stu lat”. Uffff…. Zwracam uwagę na kluczowy zwrot wyjaśnienia „Na szczęście” – sama prawda, sama prawda panie redaktorze 😊. Tylko… tak mi wpadło do głowy, żeby Hibi Nieudolnik nie wziął sobie tej inscenizacji za bardzo do serca 😊😊😊.

Reklamy

5 myśli w temacie “109 WDS – Kolejna wtopa Hibiego Małokulturalnika

 1. Obserwator 10 czerwca 2018 / 15:39

  Z Twojego Wds_ie doniesienia wynika że rządy Hibiego chyla się ku rzeczywistemu upadkowi. Rozumiem że sekretarka to prawa ręka szefa ale funkcji reprezentacyjnych niestety nie wypada przekazać z całą pewnością osobie na takim stanowisku. Ale ani jedno ani drugie nie ma żadnej oglady i stąd takie zachowanie. Wynika z tego również i to że Hibi nie ma ani przyjaciół ani osób które mogłyby mu pomóc i doradzić. Źle to wróży Hibiemu ale dla nas to nadzieja na zmianę tym razem dobrą zmianę. Zmiana na stanowisku naczelnika wydziału Organizacyjnego trochę mi przypomina sytuację z początków jego rządów kiedy próbował zaprowadzić swoje porządki w Urzędzie i zwolnienie m.in.Woznicy -Paj. Nie wyszło mu to na dobre ale jak widać po czterech latach niczego się nie nauczył a podły charakterek znowu dał o sobie znać. Od samego początku wiedziałem że jest to zły człowiek, który nie zrobi niczego dobrego dla miasta i jego mieszkańców, których traktuje coraz bardziej jak zło konieczne. A sytuacja z big bandem który miał swoją wypracowana markę to prawdziwa hańba dla jego organizatorów i uczestników. Jest mi autentycznie wstyd że ktoś taki decyduje o losach tego miasta. Po raz kolejny można tylko powiedzieć za Sienkiewiczem „kończ waść, wstydu oszczędź” . Ale to jeszcze trzeba być mądrym żeby zrozumieć 😕

  Polubienie

 2. Stały czytelnik 10 czerwca 2018 / 21:49

  To się nazywa kultura osobista, szacunek, poszanowanie, odpowiedzialność, itp. Niestety za pensje tego nie kupi to poprostu trzeba mieć od urodzenia. To potwierdza moją tezę, że na swoich pośladkach już czuje nasze buty.

  Polubienie

 3. marek 10 czerwca 2018 / 22:40

  Ostatni jarmark wg pomysłu chibnera też był nie tegez, zaś tegoroczny jarmark na stadionie okaże się klapą.
  To już ostatnie 5 miesięcy tego nieudolnika.

  Polubienie

 4. Bodzio 14 czerwca 2018 / 07:44

  A burmistrz Mordal odchodzi z urzędu złożył wypowiedzenie – trzymiesięczne bez konieczności świadczenia pracy w tym okresie tzn do końca września Nie będzie w pracy lecz na sesjach się pojawi

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s