108 WDS – Jakie kwalifikacje są potrzebne by zostać p.o. Naczelnika Wydziału?

Jak tu odpowiedzieć na zadane w tytule pytanie? W normalnym urzędzie to pewnie są jakieś ścisłe określone zasady na ten przykład: wyższe wykształcenie, doświadczenie, albo odpowiedni staż, albo przejście wewnętrznej kariery. Logiczne – prawda?

Mnie wybierz panie! Mnie wybierz! Ja będę dobrym naczelnikiem! 


A u nas? A czy u nas jest normalnie? No wszyscy wiedzą, że przeca nie! No dobrze, pewnie jesteście ciekawi do czego piję. Już tłumaczę. Zacznę od początku tej historii. Moim zdaniem jedną z niewielu dobrych decyzji, jaką podjął Hibi Bezczelnik na początku swojego „urzędowania” to mianowanie pewnego urzędnika na stanowisko naczelnika. Dlaczego? No bo większość z ludzi, którzy mają jakiekolwiek pojęcie na temat naszego urzędu, wie że człowiek ten robotny nad wyraz i potrafi zapieprzać jak mały samochodzik – a tam mały samochodzik – jak duży samochód – jak Audi R. Inicjały też się zgadzają, wiec w satyrycznym doniesieniu będzie miał pseudo Audi RR. Tak wiec Audi RR, nie mając oczywiście wyjścia (chyba, że nie chciałby w urzędzie pracować), podjął się zadania naczelnikowania jednemu z wydziałów. Chociaż trochę się dziwię, że on na to się zgodził – czyli, zgodził się iść pod rękę z Hibim Nieudolnikiem i powiem szczerze, że trochę byłem na niego zły i zdanie mi się o nim z lekka zmieniło. Chociaż więcej mi go było szkoda, bo uważam że chłopina całkiem z niego w porządku. No ale to tylko moje zdanie. Przez te ponad trzy lata Audi RR wykonywał swoją pracę jak trzeba (moim zdaniem). Podpytałem platanowych wiewiórek i dowiedziałem się, że ludziska z jego wydziału bardzo sobie chwalili to szefowanie… No prawie wszyscy… bo do tego wydziału należy też formalnie Sklepowa, czyli bufor w sekretariacie, oraz całkiem nowy nabytek wydziału, opisywana już przeze mnie Pani Przytulak. No to już pewnie wszyscy się domyślacie, że Audi RR został posunięty (tylko ze stanowiska!). Kto zatem został powołany zamiast niego na pełniącego obowiązki naczelnika? Żeby odpowiedzieć na to pytanie pozwolę sobie wrócić do pytań zadanych na początku tego satyrycznego doniesienia.
1. Czy ma wyższe wykształcenie? Nie. Podobno teraz się dopiero kształci 😊.
2. Czy ma doświadczenie? No nie wiem… przecież pracuje w urzędzie coś chyba ponad rok 😊.
3. A może zdobyła w innym urzędzie jakoweś doświadczenie samorządowe? No nie bardzo, bo jak przyszła to była stażystką (chyba nawet skierowana z urzędu pracy), a do nominacji była tylko podinspektorem! Awans, że ja cię nie kręcę. Nie wiem czy nasz urząd już taki widział!
Hmmmm…. Na żadne pytanie, nie było twierdzącej odpowiedzi, więc… jakie są kryteria? Jak twierdzą platanowe wiewiórki są to przede wszystkim tak zwane „otwarte drzwi” do gabinetu nr 28, dobre uszy i szczególna forma komunikacji jednokierunkowej (dla nie zorientowanych komunikacja jednokierunkowa, to taka w której jedna osoba tylko słucha, a druga dono…. przepraszam – po prostu mówi). Kto zatem ten szczęśliwiec – oczywiście Pani Przytulak. No ale chyba to nikogo nie dziwi. Już od dawna jako podinspektor miała osobny gabinet i tylko do niej należy zajmowanie się faceboczkiem i stronką, takie ma zaufanie Hibiego Nieudolnika. No dobrze, ale może ja przesadzam, może Pani Przytulak to po prostu samorodny talent niczym diament odkopany przez Hibiego Nieudolnika i przez niego przecudnie oszlifowany na brylant? No właśnie wiewiórki odpowiedzialne za monitorowanie elektronicznej komunikacji urzędu z gawiedzią, podrzucili mi efekty pracy – zaznaczam prostej pracy – Pani Przytulak. Oto kilka przykładów grafomanii onej:

Uff..  jak dobrze, że Pani Przytulak zaznaczyła, że szczerze odpowie… czyżby czasem odpowiadała nieszczerze? 😊😊😊.

Długo musiałem się wczytywać, żeby zrozumieć o co autorowi chodzi. Mam wrażenie, że jakoś pokrętny jest tok myślenia tegoż autora 😊😊😊.

Pani Przytulak, ludzie z reguły wiedzą, jaki jest bieżący miesiąc 😊😊😊.

Kurde, żebym wiedział wcześniej – PIKNIK MAKOWY! Ciekawe, czy jakieś makowe przetwory były? Chociaż to podobno nielegalne! 😊😊😊


Takie wpisy, są takie dlatego, że są właśnie takie. A dlaczego takie? A dlatego, że ponieważ – aczkolwiek iż! 😊😊😊

 

A teraz dla mnie hit nad hity

Jakby w szkole podstawowej, tak w drugiej klasie, napisali na laurkach dla dziadków, że życzy BABCIĄ i DZIADKĄ wszystkiego najlepszego, to chyba byłbym za tym, żeby jednak przywrócić karę chłosty w tych przybytkach nauki!!! 😊😊😊

Chyba wystarczy? No bo, bo już pewnie leżycie i kwiczycie – zamiast czytać dalej. Wstrzymajcie proszę jeszcze tylko kilka zdań i będzie ie mogli dalej turlać się po podłodze ze śmiechu.

Nie zastanawia was to, czemu taka decyzja? Co kierowało Hibim Nieudolnikiem, że dokonał takiej roszady. Czy on nie widzi, że tu brak kwalifikacji? Powiem wam, że przemknęło mi przez myśl, że to jest działanie asekuracyjne. Wydział duży i dość ważny, zawsze coś może pieprznąć, a konsekwencje mogą być nieprzewidziane. Zawsze przed wyborami, może Hibi Nieudolnik powiedzieć, że na ten przykład – „to nie ja, to p.o. naczelniczka spieprzyła sprawę. Ja jestem czysty jak niemowlak” (ta… czysty jak niemowlak, któren zeżarł przeterminowany słoiczek z mieloną marchewką i dał wyraz tej tragedii, zabrudzeniem pięciu pampersów). Być może okaże się dla Pani Przytulak, że jednak nie wpadła do beczki z miodem, tylko do beczki z dziegciem. Bardzom jestem ciekaw pracy tego wydziału pod tym kierownictwem – bardzo! Zastanawia mnie też, jakie Hibi przedstawił zarzuty i argumenty, kiedy odwoływał Audi RR? Za co ten został posunięty? Co z nim dalej? Czy w nagrodę za dobrą prawie czteroletnią pracę, zmniejszono mu pensyjkę? Nie wiem, ale… wiewiórki już działają 🐿😊🐿 , więc na pewno będziemy o dokonaniach Pani Przytulak pisać – daję słowo – a jak Pani Przytulak wie – u mnie słowo droższe od piniędzy.

Reklamy

4 myśli w temacie “108 WDS – Jakie kwalifikacje są potrzebne by zostać p.o. Naczelnika Wydziału?

 1. Ciekawy 7 czerwca 2018 / 22:31

  Wds_ie ty wiem że jesteś mężczyzną i potrafisz to ocenić – czy ta Pani Przytulak jest tak ładna że chodzi o poprawienie wizerunku Hibiego? Myślę że jak nie może być mądrze (już nie ma na to widoku u tej władzy) to niech będzie chociaż ładnie 😕 Już to kiedyś przerabialismy…. Do takich spraw kwalifikacje nie są potrzebne. Słyszałem że Hibi zabronił jeden dzień w tygodniu przeszkadzać swoim pracownikom. Jak zostanie na następną kadencję to podejrzewam że zabroni gawiedzi przychodzić do Urzędu każdego dnia. A na Urzędzie powiesi kartkę „Nie przeszkadzać” . Oj coś mi się wydaje że mocno mylą mu się już role,ale i wybory coraz bliżej 🙂

  Polubienie

 2. Cimbarongo 7 czerwca 2018 / 23:36

  Zastanawiam się za co poleciał RR i ile zarabia pani przytulak i czy i ile nagród wzięła? W ogole ile nagród przyznał hibcio? Można się no jako dowiedziec?

  Polubienie

 3. Yttu 8 czerwca 2018 / 20:27

  A może proszę ja Was Hibi ma inny plan wobec RR i mianuje go swoim pomiotnikiem znaczy sie pomocnikiem , lewą ręką skoro pół prawej siedzi w Warszawie? 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s