104 WDS – II część o sesji, oraz ujawniamy kolejną manipulację

Zacznę od miłej wiadomości.

Satyryczne doniesienia przekroczyły już

150 tysięcy wejść!

Dziękuję i zachęcam wraz z wiewiórkami do dalszej lektury.

Na początek jeszcze troszkę o ostatniej sesji i tego co wyrabiali na niej Nieudolnicy. Tym razem Hibi Bezczelnik obrażał nauczycieli. Ciągnąć dalej sprawę listu otartego dyrektorka szkoły powszechnej drugiej. Hibi Bezczelnik powiedział, że „źle się dzieje w Polsce, iż nauczyciele mogą być radnymi! To nie wszystko! Wyobraźcie sobie, ze on znowu groził. Powiedział, iż dyrektorek tym listem „…publicznie wywiera na niego wpływ, a na wywieranie wpływu na funkcjonariusza publicznego jest paragraf”! Wyobrażacie sobie to? On publicznie grozi dyrektorowi jednej ze szkół! Dalej z kpiącym uśmieszkiem wracał do tego, że w szkole niemieckiego nie było, a nauczycieli od fikołków jest bardzo dużo w tej szkole. Rozumiecie? Dwóch opozycyjnych radnych to właśnie magistrzy od fikołków w tej szkole – przypadek? Tak swoją drogą zastanawiam się ile jeszcze będziemy słyszeć tych słów pełnych jadu, kpiny! Obrażania każdego kto ma inne zdanie? Jak można być takim człowiekiem? Hibi mówisz, że źle, iż nauczyciele są radnymi? Ja myślę i jak widać mnóstwo moich czytelników, że źle się dzieje, że tacy nieudacznicy jak wy, dochodzą do władzy.
A tak wracając do języków. Na pytanie nieporadnego Czarniawego, który już się wkurzył tym bezsensownym pytaniem o brak języka niemieckiego w szkole (a było to chyba ponad dwa lata temu), zapytał o to w jakim to języku porozumiewał się Hibi Bezprawnik w Chile. Wyobraźcie sobie, że zaczął (jak mówią wiewiórki lingwistki, którym dałem to do odsłuchania – raczej mało udolnie) dukać po hiszpańsku. Wydukał tylko tyle, że on słabo mówi po hiszpańsku i że ta jego wyprawa była… (nawet mi się nie chce tych głupot pisać)… ale, ale tak swoją drogą to ja się zastanawiam, czy aby Hibi Bezprawnik nie ma korzeni w starej królewskiej rodzinie. Być może, być może… po czym to wnioskuje? Ano, jak pewnie pamiętacie z historii był taki król naszego pięknego kraju, który nazywał się Michał Korybut Wiśniowiecki. Podobno król ten, oprócz tego że wsławił się tym, że jak bo wybrali na króla, to nie miał żadnego doświadczenia (pierwsze podobieństwo), niewiele się zresztą nauczył w czasie tych rządów (drugie podobieństwo), skłócił poddanych (trzecie podobieństwo), nagradzał zdrajców i donosicieli (czwarte podobieństwo – przynajmniej tak twierdzą wiewiórki). Jednak najfajniejsze jest piąte podobieństwo. Podobno MKW mówił, aż w ośmiu językach! Jednak ówcześni jemu, gremialnie twierdzili, że jednak w żadnym nic mądrego! Jak nic mamy w naszem mieście potomka tej królewskiej rodziny. Nic tylko klękać na sam widok 😊.

Oprócz łańcuchów, powinnismy jeszcze zakupić kolejne insygnia 

Dobra dosyć o tej sesji, choć pewnie możnaby jeszcze długo. Sesje możecie sobie odsłuchać i wyrobić sobie właśnie zdanie na temat mądrości wypowiedzi co poniektórych. Mam lepsza nowinę. Zgłosiły mi ją oburzone wiewiórki, które mieszkają w polu rażenia reżimowej telewizji Drutowej. Dlaczego piszę ze reżimowej? No bo tv zawsze jak się zbliżają wybory, to wspiera reżim. No właśnie w tej chwili w telewizji Drutowej coraz więcej Hibiego Bezprawnika. Następny, razem napisze, jak wyglądał wywiad z nim w ostatnim dzienniku telewizyjnym emitowanym przez telewizję drutową, bo naprawdę warto. Znaczy się moim zdaniem tym wywiadem, potwierdził moją teorię o rodzinnych powiązaniach z pewnym królem. Teraz jednak zajmę się innym faktem. Od pewnego czasu w telewizji Drutowej pokazuje się prezentacja plansz z „dokonaniami” Hibiego Bezczelnika. Przyjrzałem się temu z bliska i jak to ja – wyczulony na manipulację – od razu postanowiłem pokazać wszystkim czytelnikom, co się w tym naszym grajdołku wyrabia i jak ludziska są manipulowani. Tak wiec zaczynamy od początku.
Slajd pierwszy, znaczy się tytułowy:


Czy już można się doszukiwać manipulacji w slajdzie tytułowym? Ależ oczywiście, bo to co przedstawia tak naprawdę nie jest najważniejszymi inwestycjami w 2017 roku, a raczej wszystkimi inwestycjami tego roku. Co więcej, czemu taki nacisk na ten rok, jak ogromna większość z nich w planach ma się zakończyć w 2018 roku? No jak to po co? W 2018 roku będzie można pochwalić się jeszcze raz tym samym. Czemu nie pisze się o zakończonych inwestycjach w latach 2015, 2016, 2017? No jak to czemu? Tyle ich było, że głupio byłoby cały czas pokazywać w kółko jedną, No najwyżej dwie plansze!
Slajd kolejny, czyli statystyka mówi to co się chce.

Na tym slajdzie Hibi Bezczelnik pozornie się chwali ciągłym zmniejszaniem zadłużania gminy. Zresztą pamiętacie te jego kłamstwa (mówię to z pełną odpowiedzialnością), o tym że gmina jest tak zadłużona, że stoi na skraju przepaści – co było kompletnym nonsensem. No dobra ale, wracamy do slajdu. Pierwsza manipulacja na tym slajdzie – popatrzcie, że w jego kadencji w pierwszym roku (2014 – 2015) obniżył kwotę zadłużenia o mniej więcej 3 miliony. Co ciekawe w ostatnim roku panowania (2013 – 2014) Henryk I wraz ze swoją ekipą obniżył to zadłużenie o jakieś 4 miliony. W drugim roku (2015 – 2016) obniżył tylko o jakieś 2 miliony! W trzecim roku (2016 – 2017) znów o jakieś dwa miliony. To do jasnej cholery czym się on chwali? Przecież jak się planowo spłaca kredyty, to zawsze zadłużenie się obniża? Taki wyczyn? Poza tym, jest jeszcze jedna kwestia. Kredyty były brane dlatego, że trzeb mieć wkład własny jak się dostaje pieniądze na jakoweś inwestycje – na ten przykład z Uniji. Jemu nie były potrzebne dodatkowe pieniądze, bo jak już wiemy, jeśli chodzi o poziom zdobytych dotacji, to jesteśmy daleko, daleko za gminą Kuślin.
Slajd trzeci – wszyscy już o tym wiemy, bo Hibi chwali się tum gdzie się tylko da.Pieniądze na rewitalizację parków i powiększenie ZOO. Wszystko pięknie. Problem jest tylko taki, że już gołębie z naszego miasta mówią, że po jasna cholerę te powiększenie ZOO? Skąd będą pieniądze na jego utrzymanie? Poza tym, jakoś jestem bardzo przekonany, że z tym też będą problemy – znaczy się z wykonaniem – No ale przed wyborami taka ładniusia tablica? Poza tym i tak prawie bańkę trzeba będzie dopłacić, a znając fachowość naszych urzędowych fachowców z okolic gabinetu z numerkiem 28, to na tej bańce się nie skończy.
No właśnie z podobnym tematem dochodzimy do kolejnego slajdu


Termomodernizacja szkoły powszechnej z numerkiem 3, czyli byłego gimnazjum. Kiedyś w naszych pierduśnicach wypowiadał się na ten temat najdłuższy poseł RP (prawie dwa metry długości). W tej wypowiedzi można było przeczytać, że przynajmniej trzykrotnie informował władze miasta, że są projekty, które pozwalają na dofinansowanie takiej termomodernizacji. Jak to wykorzystali Nieudolnicy? Nijak – nawet wnioski nie złożyli. Złożyli za to wniosek o częściowo umarzalną pożyczkę wysokości 1.587.000 złociszy. Teraz uwaga! Ten remont, (choć duży, to jednak remont) to już koszt prawie 5.600.000. Przypomnę że starostwo wybudowało całkiem niedaleko halę i salę dla dźwigaczy żelastwa za około 4.500.00 – tak, dobrze przeczytaliście – za tyle WYBUDOWALI! Nam częściowo umorzą pożyczkę w wysokości bańka sześćset, a gdybyśmy mieli dofinansowanie, to byśmy dostali 30% od całości tej kwoty – tej lub innej, o ta jest naprawdę spora! Fachowcy!
Kolejne slajdy inną razą, bo już odcinek robi się długi… ale przed konkluzją (chyba będzie z tego wszystkiego najważniejsza)… jeszcze jeden musi być… dlaczego? Bo to najwieksza chryja!

Co tu widzimy? Ano chwilę, która Hibi Bezczelnik chwali się do tej pory – podpisanie listu intencyjnego pomiędzy województwem, starostwem a gminą w sprawie… BUDOWY WIADUKTU nad naszą baną! Co tam na dole jest dopisane? „Przetarg (na dokumentację) zostanie ogłoszony przez gminę Nowy Tomyśl”. Działo się to na początku miesiąca lutego. W miesiącu kwietniu, czyli obecnemu w tej chwili miesiącu, województwo znudzone czekaniem, napisało że czeka od (bodajże) 8 lutego a tu nic! Cisza! Gmina nie wykonała żadnego kroku! Teraz uwaga – województwo napisało, że przez te lenistwo i ociąganie się gminy (bo to ona miała rozpisać przetarg) inwestycja jest zagrożona, znaczy się że województwo po prostu nie wpisze tego do budżetu, a wtedy sobie poczekamy i to tak długo, że w tym czasie zdążymy już zapomnieć o tych straconych latach z Hibim Nieudolnikiem na wiklinowym stolcu! Czego się nie dotkną…. ech… szkoda gadać.
A teraz konkluzja i podsumowanie tej prezentacji. Po co w ogóle to się w Drutowej ukazuje? A ważne jest oczywiście, że nie za darmo.


Te plansze mają nas promować? Gdzie wsród mieszkańców bloków? Przecież mieszkańcy na codzień chodzą po tym mieście i dokładnie widzą co gdzie się robi? Tm bardziej, że to raczej nie za wielkie miasto – mały spacerek i wszystko można zobaczyć. Czyli ustaliliśmy – promocja miasta to nie jest, bo zasięg Drutowej nie pozwala na promowanie nas w całym województwie, nie mówiąc już o kraju. Jest tylko jedna poprawna odpowiedź na to pytanie. Hibi Bezprawnik PIENIĄDZE GMINY, za pomocą I Sekretarza i jego Telewizji Drutowej, robi sobie kampanię! Mam nadzieję, że sporo z tej, podanej na początku liczby czytelników, to mieszkańcy blokowisk będących w zasięgu rażenia Drutowej. Mam nadzieję, że z uwagą przeczytają ten odcinek satyrycznych doniesień i zrozumią w jaki sposób są manipulowani. A jak powszechnie wiadomo – nikt nie lubi być manipulowany. Pamiętajcie przy wyborach, że tą bezczelną manipulacją posługuje się Hibi Bezczelnik a pomaga mu w tym Sam Orzeł. Rozliczcie ich za to w październiku, bo mam wrażenie, że traktują nas jak… – nie dajmy się. Za mądrzy na to jesteśmy – za mądrzy. Pozdrawiam serdecznie
WDS.

Reklamy

9 myśli w temacie “104 WDS – II część o sesji, oraz ujawniamy kolejną manipulację

 1. Zatroskany 17 kwietnia 2018 / 02:15

  Wds_ie im bliżej końca tym gorzej i bardziej groteskowo. To co wyczynia Bezczelnik i Nieudolnik nie znajduje żadnego wytłumaczenia a kłamstwo i oszustwo wyprzedzają się w drodze do finału. Nic nie zrobił, wszystko co już funkcjonowało zniszczył i nic już nie zrobi dobrego choćby rządził jeszcze kolejne lata. To jest po prostu nieudolny niedouczony i bardzo zły charakternie osobnik. Mam nadzieję że mieszkańcy w końcu powiedzą ” kończ waść wstydu oszczędź ” bo poza głupotą i wstydem że można być tak nieudolny nic w naszym mieście nie ma i nie będzie. Wybory już zbliżają się wielkimi krokami i najwyższy czas aby zakończyć ten mierny spektakl. Ludzie miejcie honor i walczcie o dobro tego miasta. Podejrzewam że to o czym pisze Wds to tylko wierzchołek tego nieudacznictwa i bezczelnosci a prawda jest znacznie gorsza.

  Polubienie

 2. marek 17 kwietnia 2018 / 07:29

  Zaprawdę powiadam Wam, że podpisanie listu intencyjnego ws. wiaduktu to tylko próba pokazania jak wiele się zrobiło, aby ludziom zrobić wodę z mózgu. Tak samo się to skończy jak choćby z ulicą Piłsudskiego, która miała być już w przebudowie.
  Na szczęście nie jestem w polu rażenia kablówki, więc nie będę tego chłamu oglądał. Inne gminy już skaczą przed wyborami, remontują drogi, budują chodniki a u nas nadal nic, a do wyborów równe pół roku zostało.

  Polubienie

 3. Mieszkaniec 17 kwietnia 2018 / 11:33

  Dokładnie, Hibi nieudolnik nie robi nic konstruktywnego, a tylko się lansuje na Facebooku i w Drutowej Tv. O ile FB jest za darmo, o tyle plansze w Drutowej TV są płatne, za nasze gminne pieniądze Hibi sobie robi kampanię! Inwestorów ani nowych mieszkańców to w ten sposób nie ściągnie, wiec czemu służy ta promocja i przede wszystkim czego to jest promocja? Gminy?! Nieee! Wyłącznie osoby Hibiego!!!! Żenujący spektakl próżności za nasze pieniądze!

  Polubienie

 4. Obserwator 18 kwietnia 2018 / 02:08

  Obserwuję sobie to miasto i życie od wielu już lat. Spotkałem w życiu wielu ludzi i na szczęście udaje mi się w większości oddzielić ziarno od plew. Obecne władze naszej gminy obserwuję od początku kadencji i niestety nigdy nie miałem o nich pozytywnego zdania a resztki nadziei na zmianę tracilem sukcesywnie w miarę ich nieudolnych i szkodliwych dla gminy działań. Ta lekcja niestety będzie naszą społeczność drogo kosztowała ale mądrzy mówią że szkoda która uczy to zysk. Mam nadzieję że i tym razem tak będzie. Po tym trochę przydlugim wstępie przechodzę do sedna sprawy a są nią artykuły w naszej cotygodniowej prasie mówiące o tym jak Hibi Bezprawnik nie realizuje niekorzystnych dla siebie zobowiązań. Chodzi konkretnie o brak publikacji w Hibiowskiej gazetce tak notabene tubie kłamstwa i obłudy własnej treści na wylicytowanej pdczas tegorocznej WOSP – stronie tej gazetki. Postępowanie to już mnie nie dziwi bo jest typowe dla tej osoby i już się nie zmieni. Ale zupełnie nie do zaakceptowania i przejścia nad nią do porządku dziennego jest treść i ton wypowiedzi zastępcy tego Bezczelnika wyjaśniający brak tej publikacji. Widać gołym okiem, że doskwiera im już coraz bardziej negatywna popularność Twoich doniesień i tracą kontrolę nad tym co mówią. Pokazują tym zreszta tylko swoje prawdziwe oblicze czym w pełni potwierdzają że to co piszesz jest prawdą i tylko prawdą. Nie przystoja one takim stanowiskom i nie mogą być przez nas tolerowane. Wyrażam swoją wielką dezaprobate dla takiej arogancji obecnej władzy i niepoważnym traktowaniu społeczeństwa. A tak na marginesie to „prawdziwa cnota krytyk się nie boi”. Jaka zatem jest cnota naszych włodarzy?

  Polubienie

 5. marek 9 Maj 2018 / 22:52

  Już prawie miesiąc, gorący okres blisko a tutaj cisza…

  Polubienie

 6. Yttu 11 Maj 2018 / 13:40

  Wychodzi chyba na to, że Hibi radzi sobie coraz lepiej, bo WDS nie ma co pisać 😉 Czekamy na kolejne wieści WDS- ie

  Polubienie

 7. Gantes 13 Maj 2018 / 08:38

  WDS-ie, co się dzieje. Niedługo przez braki newsów mało kto będzie tu zaglądał. Chyba, że kolejne wpisy to będzie totalna bomba.

  Polubienie

 8. Niecierpliwy 16 Maj 2018 / 01:08

  Wds_ie z niecierpliwością czekamy na Twój komentarz do nowotomyskiej coraz bardziej groteskowej rzeczywistości.

  Polubienie

 9. Gantes 20 Maj 2018 / 09:09

  WDS-ie, Chibner Ciebie opłacił za brak pisania komentarzy – nie ładnie.
  Zauważałem, że propagadandowa gazetka coraz agresywniej wchodzi na rynek. Czytałem te bzdury ile to się dróg buduje. Na papierze wygląda to pięknie, a w rzeczywistości tych budów nie widać – stek bzdur. Ludzie nie dajcie się zrobić w balona.
  A czy to prawda, że w wyborach startować będzie EPani E.W. ze starostwa – pierwsza wazelina Ireneusza K.?????

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s