101 WDS – Hibi, miałeś rację. Fakty i liczby nie kłamią! Poza tym wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd!

Uwaga, uwaga – ja, WDS przyznaje rację Hibiemu Bezprawnikowi. Muszę koniecznie przyznać rację słowom, tak często powtarzanym, przez tę wybitną jednostkę. Zgadzam się bowiem w 100% ze zdaniem: Fakty i liczby nie kłamią!
Pamiętacie zapewne, jak Hibi Bezczelnik używał, a raczej nadużywał tego zdania, szczególnie w momencie, gdy chwalił się mało istotnym rankingiem tworzonym co roku, przez tak zwaną Polibudę z miasta Warszawa. Nie żebym strasznie deprecjonował dokonania tamtejszych doktorków, ale trochę to takie akademickie rozważania, bo wszyscy wiemy, iż rzeczywistość jest zgoła inna.

Raz, dwa, trzy…. faktycznie liczby nie kłamią – mały ten deputat


Wiewióry dokopały się za to bardzo realnego rankingu, bo opartego tylko na jednym kryterium – kasa, którą gminie udało się wydoić z Uniji Jewropy w programie dotyczącym lat 2014 – 2020. Ranking podsumowuje trzy pierwsze lata. Oczywiście przejrzałem dokładnie podsunięty mi ranking, szukając znajomych mi nazw okolicznych miejscowości. No i oczywiście szybko znalazłem.
169 miejsce – Grodzisk Wlkp. z kwotą 44.219.288,63 złocisze – brawo Grodzisk!
184 miejsce – Opalenica, która wydusiła 40.917.429,31 złociszy – brawo sąsiady (jakie kuriozum, niby burmistrz też nazwisko z lekka zniemczone, a jaka różnica)
267 miejsce – Wolsztyn, a tam burmistrz o pseudo Witalis, wyszarpał 28.546.610,57 złociszy
287 miejsce – Lwówek (gmina ma coś koło 9 tysięcy luda) 26.840.327,78 złotóweczek.
293 miejsce – Szamotuły (niby trochę dalej, ale podaje bo może Durszlak po pracy podejdzie do kolegów i zapyta, jak to się robi?), wyciągnęły 26.364.988,43 złotóweczek polskich.
Teraz uwaga! Będzie hit!
302 miejsce – Kuślin (gmina która posiada coś kole pięciu i pół tysiaka ludności. Takie maleństwo – prawie pięciokrotnie mniejsze od naszej gminy, wyciągnęło piękną kwotę w wysokości 25.329.696,59 złotych polskich.
Oczywiście rzuciłem się zaraz do szukania naszej pięknej gminy w tym rankingu. Myślę sobie – pewnie musi być blisko tego Kuślina, bo to przecież obciach będzie jak cholera. Poza tym pamiętam jeszcze z kampanii wyborczej, jak Hibi Bezczelnik piał wszem i wobec, że środki unijne to będzie wręcz podstawa jego pracy na rzecz gminy. Cholera, okazało się że musiałem przelecieć jeszcze ponad sto pozycji tej tabelki, żeby znaleźć nazwę naszej powiatowej gminy.
430 miejsce – (tu przydałyby się dźwięki marsza żałobnego niejakiego Mendelsona), a kwota jaka wyciągnęliśmy? Może chociaż zbliżona do Kuślina? Nic z tego. Tych złotówek jest 16.247.133,34. Smutno mi, smuuutnoooooo!
Szybko za pomocą kalkulatora, bo liczydła mi gdzieś zaginęły, policzyłem liczbę tych złotówek w przeliczeniu na jednego mieszkańca – może tu będzie lepiej?
(Zaokrągliłem tylko w każdym przypadku liczbę mieszkańców do pełnej setki i ostateczną liczbę do pełnej złotówki, żeby było czytelniej). Oto wyniki, niestety też niezbyt wesołe.
Grodzisk Wlkp. – 2.233 zł
Opalenica – 2.495 zł
Wolsztyn – 936 zł
Lwówek – 2.886 zł
Szamotuły – 885 zł
Kuślin – 4.605 zł !!!
Nowy Tomyśl – 615 zł

Po tej lekturze i krótkiej analizie, to ja się zapytowywuję. Hibi Bezczelniku, Nieudolniku, jak się to ma do tej uloteczki?

Jak zwykle ściemnianie. Jak zwykle mydlenie oczu. Jak zwykle kiełbaski wyborcze. Jak zwykle z uśmiechem (co widać na ulotce), robisz nas wszystkich w wała. Wiesz co jest jednak w tym wszystkim dobre, Hibi Bezczelniku? To, że ludziska szybko się uczą i niebawem zobaczysz co z tej nauki wypłynie. Morał będzie jeden – cytując klasyka… (coś tam, coś tam… dziadu).

Na koniec doniesienia, kilka spraw pośrednio i bezpośrednio związanych z wycieczką Hibiego Bezczelnika i dwójki jego wazeliniarzy do Chile. Przede wszystkim Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje – w Chile ładna pogoda, słońce swieci prosto w ryje a drogi są całkowicie przejezdne. Tak, tak on grzeje tylną część ciała w ciepłych krajach, a my tu ostatnio mieliśmy taką gehennę, że aż strach. Po „umiejętnym i systematycznym” równaniu dróg gruntowych, ludziska przy chwilowej odwilży zakopywali się samochodami po same osie. Ja wiem, że zaraz będzie pełno głosów, że to wyjątkowy rok, bo opadów było dużo więcej i tym podobne pierdoły. Powiem tylko tak – sięgnijcie ludziska pamięcią jakieś 15 – 20 lat wstecz. Jestem gotów się założyć, że w tym czasie były podobne lata, patrząc na opady. Jednak takiego stanu gruntowych dróg, nie mieliśmy nigdy. Były oczywiście sporadyczne przypadki, ale żeby zaraz w całej gminie?

Hibi, ludziska na ciebie czekają z niecierpliwością, a są tak wku… jak ta osobniczka powyżej. Ostatnio moja wiewiórka na własne pędzelkowate uszy, słyszała jak babka w sklepie mówiła, że ON (powiedziała inaczej, ale nie mogę napisać jak, bo podobno nieletni też czytają WDS -a) sobie w Chile siedzi, a my grzęźniemy samochodami jak do domu chcemy dojechać  

Karetki nie dojeżdżały do chorych. Z niektórych miejsc był problem z wywozem śmieci. Słyszałem o przypadkach, że ludzie zostawali bez ogrzewania, bo dostawca gazu nie mógł przebrnąć przez drogi niczym z filmu Syberiada. I nie można mieć żadnych pretensji, do tych którzy nie dotarli – po prostu nie było takiej możliwości. No dobra można powiedzieć, że kataklizm, natura i tym podobne (chociaż jak pisałem wcześniej do końca się z tym nie zgadzam). Jednak kompletną grandą jest to, co słyszeli mieszkańcy zgłaszający się do urzędu. Wyobraźcie sobie, że potrafili usłyszeć, że jak sobie kupowali dom w polu to ich sprawa. Podobno sam złotousty Durszlak, powiedział, że jak są roztopy, to przecież jest normalne – czy jakoś tak, bo to nie cytata, a sens wypowiedzi – zresztą wypowiedzi bez sensu – jak zwykle. Jednak chyba w tym swoim złotolejstwie gębowym z lekka przegiął. Ponieważ w jednej z feralnych nocy, pewna pani z bardzo ważnej nowotomyskiej instytucji, jadąc służbowo – zakopała się tak, że nowotomyskie Smerfy musiały ja wyciągać z tego błota. Owa pani, z samego rana zadzwoniła do Durszlaka (bo Hibi na wakacjach) by się z lekka poskarżyć na te sytuacje drogowe. Wiecie co na to Durszlak? Jak mówią przyplatanowe wiewiórki, powiedział (mniej więcej) że go to mało obchodzi lub cosik w tym stylu. Rozumiecie? Coś mi się zdaje, że płazem ta „odwaga” mu nie przejdzie. Oj, nie przejdzie! A nawet, powiem wam – jestem tego pewien… bo już wiem, że troszku sytuacja bokiem Nieudacznikom wyjść może. Tak, tak – my po kolana w błocie, a Hibi Bezczelnik opala się w Chile. Tak przy okazji, chodzą pogłoski, że Durszlak podobno ka zostać do końca kadencji, ale „pracować” będzie tylko czasami (a to nie ma zmiany, on tak zawsze pracował 😊) – ciekawe tylko za jakie pieniądze?

Na koniec sprawy bezpośrednio związane ze słonecznym Chile. Hibi Bezwstydnik, zwiedził winnice, fabrykę czipsów i szkołę. Media nie podają czy w winnicy była degustacja. Za to podczas konferencji prasowej Hibi Nieudolnik powiedział kilka fajnych zdań. Przede wszystkim zaprosił inwestorów do Nowego Tomyśla, mówiąc że ma jeszcze kilka wolnych działek – czy ten człowiek przestanie nam wreszcie przynosić wstyd? Zalecał Chilijczykom podpatrzenie naszych doświadczeń w zakresie elektrowni wiatrowych – naszych doświadczeń? Hibi, jakie ty masz w tym temacie doświadczenia? No bo to, że jak jesteś w mieście, to codziennie widzisz z daleka dwa wielkie wiatraki, to się naprawdę nie liczy! Takie coś to mógłby powiedzieć właściciel tych wiatraków, No ale jak się nie ma czym chwalić, to lepiej się ślizgać na plecach innych. Teraz uwaga! Hibi Bezczelnik podczas tejże samej konferencji, raczył powiedzieć, że on jako burmistrz (trzy razy pisałem ostatnie słowo, zawsze z błędami, no bo naprawdę trudno przy tym osobniku pisać takie słowo) ma wpływ na… uwaga, uwaga… na program nauczania w szkołach! A ja pitole, jaki hardcore. Normalnie, zaraz uwierzę, że jest twórcą ostatniej reformy oświaty. Ciekaw jestem tylko, czy te słowa słyszał ambasador naszego kraju w Chile, bo jak tak, to powinien natentychmiast donieść do kraju, że w Nowym Tomyślu, jakowaś rewolucja oświatowa się dzieje!
Jednak ostatni filmik z Chile, jaki obejrzałem zjeżył mi włosy na głowie. Powiem wam tak. Na łamach WDS – a, często i gęsto nabijam się z Nieudolników i mam nadzieję, że w tej całej tragedii, przynajmniej z tego powodu jest troszkę śmieszniej a zatem i lżej. Nigdy za bardzo nie wstydziłem się Hibiego (może czasami troszkę), bo w całym województwie i tak już wiedzą, kto zacz i do czego jest zdolny. Jednak teraz, chociaż jestem oddalony od Chimbarongo o tysiące kilometrów, było mi cholernie wstyd. I jeśli ktoś kiedyś pokaże ten docinek WDS – a, jakiemuś autochtonowi z tego pięknego kraju i jeśli mu ten odcinek przetłumaczy na ichniejszy, to ja bardzo proszę, aby ta osoba (tłumacz) bardzo, ale to bardzo przeprosiła wszystkich ludzi, którzy musieli być świadkami tego żenującego incydentu. Otóż, przy jakiejś tam okazji, ktoś zapytał o stan cywilny Hibiego Bezczelnika. Ten odpowiedział (nagranie jest w internecie!), że jest kawalerem. Na to miejscowi, powiedzieli, że znajdą mu żonę. Niestety Hibi Bezczelnik odpowiedział… że najlepiej taką piętnastoletnią, jak miał Domeyko (Ignacy Domeyko, był polskim naukowcem, który wyemigrował do Chile, gdzie bardzo swoją wiedzą i umiejętnościami pomagał Chilijczykom. Wsławił się rownież tym, że w wieku 48 lat, ożenił się z piętnastolatką). Oczywiście inne czasy, inna kultura. Jednak to w żaden sposób nie usprawiedliwia bezczelności, chamstwa i grubiaństwa Hibiego. Chilijczycy, mieszkańcy Chimbarongo – bardzo was przepraszamy. Jest nam naprawdę wstyd, przynajmniej mi – choć znam dużo osób, które pod tym zdaniem rownież się podpiszą.

Jaki kur… wstyd! Jaki wstyd!

Tak przy okazji, teraz wcale się nie dziwię, że Hibi Bezczelnik jest kawalerem.
Na tym kończę doniesienie, bo cóż więcej teraz mógłbym napisać?
WDS.

Reklamy

10 myśli w temacie “101 WDS – Hibi, miałeś rację. Fakty i liczby nie kłamią! Poza tym wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd!

 1. Oburzony 20 marca 2018 / 10:32

  Wds_ie potwierdzam że wstyd i żenada do potęgi. Niestety można się było tego spodziewać po stopniu braku kultury i bezczelnosci tego osobnika. Ale już niedługo zacytujemy mu Wyspiańskiego „Miałeś chamie, złoty róg,.. Ostał ci się ino sznur.”

  Polubienie

  • Yttu 20 marca 2018 / 15:45

   WDS-ie bądź tak miły i podaj linka do filmików z naszym Słońcem Chile 😆

   Polubienie

 2. Marek 20 marca 2018 / 18:37

  Rok poprzedni był wyjątkowo mokry, ale duża ilość opadów nie jest winna kiepskiemu stanowi dróg gruntowych oraz temu, że samochody się zakopywały. Powiem Wam dlaczego…
  Porozumiałem się z IMGW i dowiedziałem się, że luty był u nas skrajnie… SUCHY, że spadło tylko 15% miesięcznej normy opadowej. Marzec także… suchy. Mamy 3/4 miesiąca za sobą (prawie ) a tu ledwie 40%. Czyli co, nie ma co zwalać na deszcz, tylko na BRAK SZACUNKU DLA MIESZKAŃCÓW!!!
  Co z tą Unią – te liczby dobitnie pokazują jaką mamy cienką władzę, mocną w gębie a nic nie potrafiącą zrobić. Do wyborów ponad 6 miesięcy a dokumentacji na ulicę Piłsudskiego jak nie było tak nie ma. I nie będzie.
  CHŁOPIE TY NAM TYLKO WSTYD PRZYNOSISZ!! WEŹ SIĘ SPAKUJ I SPIE…J STĄD :).

  Polubienie

 3. Andrew 21 marca 2018 / 12:31

  A burmistrz zrobił sobie prywatny parking strzeżony na terenie gminy pod okiem kamer.

  Polubienie

 4. aaaaaaaaaa 21 marca 2018 / 15:11

  uwazam ze to skandal , ze wladza samorzadowa robi sobie wycieczki za nasze pieniadze, skandal na skale krajową!!!!! domagam się szczegółowego raportu nz wycieczki i koszty kazdego podpunktu wyjazdu!!!!!!! prosze o to radnych!!!!!!!! o slowach i czynach nie wspomne- bo to chyba wstyd takze komentować!!!!!! Prosze tych co będą kandydować w tych wyborach aby od dzis wykorzystywali ta wycieczke!!! niech wszyscy sie dowiedza szczegółów! Mysle, że przyszły kandydat tym wyjazdem moze wygrac wybory

  Polubienie

 5. Wierny 21 marca 2018 / 15:53

  Nie wierze ze coś takiego mógł powiedzieć, nawet w żartach. Poproszę o film.

  Polubienie

   • Wiewiórka Przodowniczka 23 marca 2018 / 09:49

    Ilustre Municipalidad de Chimbarongo – tak się nazywa oficjalny profil na FB. Uwadze polecam również profil: Canal 23 Chimbarongo (lokalna TV)

    Polubienie

 6. marek 23 marca 2018 / 18:57

  chibner chyba wrócił, bo już jego jeep nie stoi na parkingu starostwa.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s