100 WDS – Jubileuszowy. Poszło śpiewająco!

Tak więc doczekaliśmy wszyscy jubileuszowego odcinka Waszego Satyrycznego Donosiciela. Przed czytelnikami setny odcinek.
Długo zastanawiałem się co ma w tym odcinku być. Wiersz pisany rymem częstochowskim też już był. Przegląd najlepszych memów – ten pomysł też mi się nie spodobał. Podsumowanie? Nie – na to przyjdzie jeszcze czas i to już niedługo, raptem kilka miesięcy.
Z podsumowania napiszę tylko tyle, że przed tym setnym odcinkiem liczba wejść na blog wdsnt.pl, przekroczyła

140.000! 😊

Postanowiłem więc, że to będzie po prostu piosenka, coby wiara mogła sobie pośpiewać.


Zapytałem wiewiórki, czy jak taka piosenka będzie, to czy ją zaśpiewają. Oczywiście chórem wykrzyczały zgodę. Rownież oczywiście nie napisałem piosenki nowej, no taki zdolny to chyba nie jestem 😊, ale mały coverek? Czemu nie! Znalazłem odpowiedni kawałek i już po kolejnych dwudziestu minutach powstał nowy tekst do znanej wcześniej piosenki. Żeby jej posłuchać wystarczy kliknąć w poniżej umieszczony link. Jednak jeszcze niżej umieściłem rownież sam tekst. Pomyślałem sobie że warto, bo może na ten przykład jakieś Koło Gospodyń Wiejskich, czy inna ludowa kapela, będzie chciała włączyć piosenkę do swojego repertuaru – to będą mieli skąd nauczyć się tekstu. Znaczy to tyle, że jak się domyślacie oddaje prawa autorskie naszemu społeczeństwu – śpiewajcie gdzie i jak chcecie – aby głośno! Tak sobie pomyślałem, że może jakowaś kapela zdąży jeszcze nauczyć się wykonania tej piosenki na jutro, czyli 8 marca, czyli dzień wyjazdu do Chile i pojadą na lotnisko, pożegnać tymi rytmami Hibiego Nieudolnika 😊.
Miłego słuchania i czytania.
WDS.

Siekiera, motyka, styczeń luty,
Durszlak z Hibim gubią buty.
Siekiera, motyka, linka, drut,
I nasz urząd jest kaputt.

Siekiera, motyka, piłka, sanie,
Rano nierób, w dzień ściemnianie
Siekiera, motyka, piłka, gaz,
Uciekajcie póki czas.

Siekiera, motyka, strażnik, buda,
Nic Hibiemu się nie uda.
Siekiera, motyka Piłsudskiego
Też nie wyjdzie mój kolego

Siekiera, motyka, piłka, chwile,
Nierób jedzie se do Chile.
Siekiera motyka i dwie chwile,
Niech nie wraca z tego Chile.

Jak tu być i o czym śnić, Hibi nam nie daje żyć. Wszak kultura tego gada, mu w donosach nie przeszkadza.

Siekiera motyka, piłka, alasz.
W lipcu przetarg, w styczniu blamaż
Siekiera motyka, piłka, gwóźdź.
Już nas Hibi dziś opuść.

A jak nie nie chcesz do Olsztyna
No to chociaż do Wolsztyna
Siekiera motyka, piłka, zwój,
Wracaj tam, gdzie nocnik twój.

Już nie mamy gdzie się skryć, Durszlak ciągle nie chce iść. Tylko puste słowa są, że pojedzie sobie won.

No bo ich wazeliniarze
Znani są powszechnie już
I widocznie z nimi źle
Kiedy za łby biorą się.

Siekiera, motyka, piłka, gwasze.
Przegrał Hibi miasto nasze
Siekiera, motyka, piłka nóż.
Przegrał i niech pójdzie już.

Siekiera, motyka i pan Zbyszek
Niech nazbiera sobie szyszek
Siekiera, motyka, prąd i gaz,
a żeby go piorun trzasł.

Siekiera, motyka, środkowy palec
W październiku będzie walec.
Siekiera, motyka, Hibi, niefart
Taki burmistrz to nic nie wart.

Reklamy

15 myśli w temacie “100 WDS – Jubileuszowy. Poszło śpiewająco!

  1. SMECZ 7 marca 2018 / 06:40

    idea na pieśń dobra, ale tekst mogłeś dać do „podrasowania” komuś z „Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich” w naszej kochanej Bibliotece 😁

    Polubienie

  2. Zadowolony 7 marca 2018 / 09:13

    To nie jest konkurs na piękne słowa, to satyra na nieudolność, głupotę i msciwosc więc nawet nie da się tego ubrać w kulturalne czy inne bardziej pasujące do tego badziewia w gminie słowa. Mnie się podoba. Już rano spiewalem aby sobie poprawić humor:-) Wds_ie to jest hit. Dzięki za tą śpiewająca 100-tke. 😀

    Polubienie

  3. marek 7 marca 2018 / 09:52

    A ja się po setnym odcinku spodziewałem tąpnięcia w stylu wybuchu w Czernobylu.
    Może być i tak.

    Polubienie

  4. Obserwator 8 marca 2018 / 08:17

    A dałoby radę zrobić z tego dzwonek na telefon?

    Polubienie

      • Obserwator 8 marca 2018 / 20:11

        Gotów jestem zainwestować w drugi aparat na Androidzie, byle go mieć 😂 A przy okazji przetestować słynną nowotomyską aplikację turystyczną, co to zgodnie z ustaleniami miała śmigać na IPhone’ach a tymczasem ni hu hu 😂

        Polubienie

  5. Ktoś 9 marca 2018 / 01:31

    Podsumowanie kadencji 😉

    Siekiera, motyka, noc gwiaździsta
    Skłócił Hibi pół Tomyśla
    Siekiera, motyka, woda czysta
    Mieć litości ani myślał!

    Siekiera, motyka, późna pora
    Wezwał Hibi kuratora
    Siekiera, motyka, pół buraka
    Chciał zaszkodzić, a tu klapa!

    Siekiera, motyka, pitu, pierdu
    Zwolnił Hibi pół urzędu
    Siekiera, motyka, gruby mnich
    A sąd mu przywrócił ich!

    Siekiera, motyka, pięć kuksańców
    Doniósł Hibi na mieszkańców
    Siekiera, motyka i koń z rzędem
    Wędrowali na komendę!

    Siekiera, motyka, trwa kadencja
    A we Wrocku konferencja
    Siekiera, motyka, kawa z rana
    Gminna kasa zmarnowana!

    Siekiera, motyka, groch, kapustka
    W inwestycjach dalej pustka
    Siekiera, motyka, bęben, dzwon
    Niewygasy pełne są!

    Siekiera, motyka, para wioseł
    Dobrze radził długi poseł
    Siekiera, motyka, jabłko, grucha
    Hibi nigdy nie posłuchał

    Siekiera, motyka, sieci, wici
    I z dotacji znowu nici!
    Siekiera, motyka, kotek Ali
    A inni środki dostali!

    Siekiera, motyka, dziób bociana
    Hibi zwolnić chciał Rydwana
    Siekiera, motyka, biały kieł
    Lecz tylko ośmieszył się!

    Siekiera, motyka, widzę gwiazdę
    Zrobił Hibi przez park jazdę
    Siekiera, motyka, bzyka giez
    A tam przecież zakaz jest!

    Siekiera, motyka, gminna prawda
    My nie chcemy tutaj bagna!
    Siekiera, motyka, bimber, brona
    Ty nas Hibi nie przekonasz!

    Siekiera, motyka, ślugów paczka
    Na Hibiego czeka taczka!
    Siekiera, motyka, wina łyk
    Lepiej żeby Hibi znikł!

    Siekiera, motyka, niekochanie
    Bierzmy się więc za sprzątanie
    Siekiera, motyka, warczy pies,
    Wiedz już Hibi że to kres!

    Siekiera, motyka, parafilie
    Znikaj Hibi psuć gdzie indziej!
    Siekiera, motyka, wilczur w budzie
    Do wyborów idźcie ludzie!

    Polubienie

  6. yttu 12 marca 2018 / 18:03

    Byłem dziś w Urzędzie Gminnym. Normalnie wyczuwało się wiosnę. Pracownicy bardziej rozluźnieni, uśmiechnięci do petentów. Nie ma Hibiego raptem kilka dni a oni już lepiej pracują. Ciekawe czy Nieudacznik ma podgląd online na urząd 😉

    Polubienie

    • Wasz Donosiciel Satyryczny 12 marca 2018 / 18:08

      To tylko potwierdza, że mamy dobrych urzędników, a Hibi po prostu zabija w nich kreatywność, odwagę działania. Już niedługo drodzy urzędnicy, już niedługo.

      Polubienie

  7. Andrew 14 marca 2018 / 10:57

    Jak to jest że samochód Hibnera jeździ i stoi dziś na parkingu pod Urzędem??

    Polubienie

    • Wasz Donosiciel Satyryczny 14 marca 2018 / 11:00

      Nie wiem, czy jeździ, ale na pewno stoi. Hibner na czas wyjazdu zostawionego pod urzędem a zaparkował też niezbyt fortunnie. No ale jemu wolno, jak każdemu „panu i władcy”.

      Polubienie

  8. Obserwator 14 marca 2018 / 19:38

    Ten Nieudacznik z niczym nie może zdążyć. Cud że zdążył na samolot. Prawdopodobnie na lotnisku była też niezła jego szopka. A zobaczcie na stronę Urzędu jak chwali się zdjęciem z polskiej ambasady w Chile a komentarz o ofercie gminy w języku hiszpańskim na pewno powalił chilijczykow.

    Polubienie