99 WDS – Jak usłyszycie z jego ust zdanie „liczby nie kłamią”, to uważajcie bo zaraz będzie ściemnianie

Ostatnio jeden z ostatnich bastionów wierności do Hibiego Nieudolnika, niejaki Tetetka (pseudonim z jednej strony od inicjałów a z drugiej, od starej wysłużonej pistoleciny, która na dodatek strzela ślepakami), wstawia w interneta bałwochwalcze posty. Jednak tym ostatnim, to już chyba naprawdę przegiął. Szlag mnie trafił, jak wiewióry odpowiedzialne za monitorowanie internetów, pokazały mi to. Trafił mnie z dwóch powodów. Po pierwsze, że była to manipulacja jak byk, po drugie, że mi troszku szkoda Tetetki, bo całkiem z niego fajny był wafel.

Manipulacja jak BYK i to taki duży! 


Już tłumaczę w czym rzecz. Tetetka zamieścił wykresy i napisał, że pokazują one, iż Hibi Nieudolnik, wcale Nieudolnikiem nie jest (przynajmniej widać, że WDS – a czyta, chociaż chyba bez zrozumienia, bo jak widzę nic nie trafia). Słupki i wykresy miały pokazywać, jaki to Hibi Nieudolnik jest wspaniały w porównaniu z poprzednia władzą. Bardzo szybko pod tym postem pokazały się komentarze, które obnażyły manipulację Tetetki i pokazały w jaki sposób wykresy zostały manipulacyjne stworzone. Okazało się, że zamieszczone zdjęcie ze słupkami, jest wyciętym kawałkiem z „gazety” Gwarka (tej co ludzie biorą pod produkcje pieczarek). Co więcej wycięte jest to ze strony, która jest płatną reklamą w tej „gazecie”, czyli że słupki i wykresy zrobił sam Hibi Nieudolnik lub jakaś jego prawa ręka i za opłatą zamieścił w tym czymś Gwarka – czyli mamy obnażoną pierwszy element manipulacji. Drugi z elementów dotyczy sposobu wyliczania poziomu inwestycji. Chodzi tu o to, że tak zwane niewygasy, są wliczane do poziomu wykonanych inwestycji. Tu muszę czytelnikom wytłumaczyć o co chodzi. Rzeczywiście, jak patrzymy na te tabelki, to widać że inwestycje u nas to po prostu pną się do góry, niczym odbudowa stolicy po wojnie. Problem jest tylko taki, że nie widzimy tego w tak zwanym realu, czyli w mieście. No to o co tu chodzi? Właśnie o te niewygasy. Polega to na tym, że taki Hibi Nieudolnik bez względu na przykład na porę roku (nieważne, że w zimie ciężko się buduje, nieważne że przetargi ogłaszane w środku sezonu dla firm budowlanych, wychodzą zawsze drożej). Ogłasza przetarg – jakaś firma wygrywa – wszyscy wiedzą, że i tak firma do końca roku kalendarzowego inwestycji nie zakończy. Ważne jest, żeby tylko wbić tak zwaną łopatę w ziemię, czyli że oficjalnie budowa, a tym samym inwestycja ruszyła. Oczywiście firma kasę otrzyma po wykonaniu zlecenia. Kasa czeka w urzędzie. Problem jest w tym, że kasa ta przez Hibiego Nieudolnika została zaplanowana na inwestycje na ten rok, a nie na następny. Co się wtedy dzieje? Hibi Nieudolnik zgłasza to do rady i prosi o przesunięcie tej kasy na kolejny rok. Nieporadni oczywiście tak robią, bo kompletnie nie mają innego wyjścia (zmarnowaliby kupę bejmów). I ta przesunięta kasa i inwestycja, to właśnie tak zwany niewygas. Ale co to ma do słupków? Według prawa, te pieniądze wpisywane są do inwestycji tego roku (mimo, że w tym roku, tylko wbito w ziemię łopatę) i to wpisane jako inwestycja wykonana! No dobrze, ale przecież robią tak wszyscy? Oczywiście, tylko wszyscy wykorzystują to prawo w przypadkach szczególnych, a nie jako ściemę. Dlaczego tak twierdzę. Oto dowód.
Gmina Opalenica – poziom niewygasów w tym roku, to – 100 tysięcy złotych
Gmina Wolsztyn – poziom niewygasów w tym roku, to – 0 złotych
Gmina Zbąszyń – poziom niewygasów w tym roku, to – 0 złotych
Gmina Wolsztyn – poziom niewygasów w tym roku, to – 0 złotych
Gmina Grodzisk – poziom niewygasów w tym roku, to – 0 złotych
Gmina Lwówek – poziom niewygasów w tym roku, to – 100 tysięcy złotych
Gmina Miedzichowo – poziom niewygasów w tym roku, to – 100 tysięcy złotych
Gmina Kuślin – poziom niewygasów w tym roku, to – 200 tysięcy złotych
I teraz uwaga!!!
Gmina Nowy Tomyśl – poziom niewygasów w tym roku, to – 21 milionów 300 tysięcy złotych!!!


Komentarza do tych cyferek nawet nie trzeba dawać – te zdjęcie wystarczy

Trzeci element manipulacji, jest też przepiękny. Ponieważ do poziomu inwestycji gminy Hibi Bezczelnik wpisał zarówno inwestycje urzędu, jak i inwestycje jednostek podległych. No dobrze, ale ktoś może powiedzieć – nie może? Może, owszem może. Z tym że w tych wyliczeniach porównuje się do poprzedników. W tym porównaniu jakoś tak, pewnie kompletnym przypadkiem, sobie doliczył te inwestycje jednostek podległych, a ekipie Henryka I Zdetronizowanego jakoś tą razą nie doliczył tych jednostek. Hhmmmm…. Oj, Hibi, Hibi… myślałeś, że nikt tego nie zauważy? Ja przypomnę, że poprzednicy zrobili na przykład oczyszczalnie ścieków i jakby to doliczyć do słupków, to wyszłoby tyle kasy, że ty nawet sobie nie potrafisz wyobrazić tylu inwestycji. Jak Hibi Nieudolnik chce pokazać takie czy podobne tym wykresy, to z reguły mówi mniej więcej te słowa: „Liczby (fakty) nie kłamią) i wtedy pokazuje te manipulacje. Więc jak tylko słyszycie, te słowa z jego ust, to możecie być prawie pewni, że zaraz będzie próba manipulacji.
Moje wiewiórki, były naprawdę oburzone tymi wyliczeniami (dlatego też tak mocno przyłożyły się do roboty w tym temacie), ale jak tu nie być oburzonym, takimi chamskimi manipulacjami? Wkurzenie, wkurzeniem – sam mam nerwy, ale razem z wiewiórkami się zastanawialiśmy czy im nie jest wstyd? Czy Hibi Nieudolnik się nie wstydzi, kiedy takie manipulacje zostają obnażone? Czy nie jest wstyd takim osobom jak Tetetka, Tarpan, Tabaka, Jarmarkowa Brama (dobra, tego o tego ostatniego nie pytam, on się już niczego nie wstydzi). Przecież taki Tetetka, po przewalonych wyborach przez Hibiego Nieudolnika, dalej będzie po mieście biegał z kamerą – tylko czy ludzie dalej bedą go uważali za obiektywnego dziennikarza? Tetetka – jeszcze jest czas na otrząśnięcie się – jeszcze jest czas 😊.

Ja bym się ze wstydu, nie wiedziała gdzie schować

Dziś wiewióry doniosły mi, iż I Sekretarz, ostatnimi czasy regularnie, czyli praktycznie prawie codziennie, pojawiał się w budynku starostwa i to w obstawie innych nieporadnych z jego, dogorywającego stowarzyszenia. I tak na ten przykład już są około 7.30 i żądają jakiś tam dokumentów, niczym normalnie jakowaś komisja rewizyjna. Co więcej, pojawiali się także po południu gdzieś przed 15.00 i aborot to samo. A niech pytają.., tylko ja się głęboko zacząłem zastanawiać, czy I Sekretarz przypadkiem w tych godzinach nie rabotajet? On sobie może tak olewać prace, za którą bierze kasę? Tam w tym szefostwie bloków, nie ma roboty? To może on jest tam kompletnie niepotrzebny? No ale to już problem zarządu blokowisk…

I Sekretarz, czyli Sam Orzeł… coraz bardziej jest sam,  niż orzeł. Znaczy się w stadzie to on już za długo nie polata 😊

Właśnie przed chwilą przypomniałem sobie o jednej sprawie. Bardzom jestem ciekaw, co się dzieje z dziełem za dość spore bejmy, które się nazywa aplikacja na urządzenia mobilne – oczywiście aplikacja naszej gminy? Czy ktoś może, coś w tym temacie wie? Bo jeśli chodzi o stronę www, to „koń jaki jest każdy widzi” – znaczy się koń, to za dużo powiedziane – bo to ledwie chuda szkapina i to tak mizerna, że nasza szkapa, opisana przez niejaką Konopnicką, to wprost czystej krwi rumak. Wiecie dlaczego przypomniałem sobie o tym fakcie? No bo jedna z wiewiórek właśnie mi doniosła, iż przeglądając sobie ponownie media społecznościowe dotyczące pewnego chilijskiego miasteczka o nazwie Chimbarongo, dokopała się informacji, że Chilijczycy właśnie niedawno stworzyli sobie taką aplikację i to… uwaga… z sukcesem. No cóż, trzeba jeszcze trochę poczekać i u nas też będzie pięknie – i to bez względu na to, który z miejscowych kandydatów wygra najbliższe wybory. Dlaczego tak twierdzę? Po prostu – nie ma takiej możliwości, żeby ktoś był gorszy od Hibiego Nieudolnika – nie ma takiej możliwości. Ale wracając do strony www gminy. Strona zaczyna być uzupełniana. Wszedłem sobie na ten przykład w zakładkę „Kierownictwo urzędu”. Wyszczególnione są cztery osoby. Hibi Nieudolnik, Zastępca Durszlak, Sekretarz Cegiełka i Skarbnik Śpiąca Królewna. I tu uwaga, jest tylko jedno zdjęcie. Kogo? No oczywiście Hibiego Nieudolnika. Co prawda wygląda na tej fotce, jakby był w etapie życia, kiedy to idzie się do Pierwszej Komunii, a nie jak ktoś, kto ma zarządzać gminą, ale nie ma się co czepiać… zdjęcie jest. Zleciłem wiewiórą zadanie. Miały sprawdzić czy na stronie są jeszcze jakieś portretowe zdjęcia. Są… są, są… w zakładce „Turysta”, a następnie trzeba wejść w zakładkę „Park miejski i ogród zoologiczny”, są to zdjęcia: dwóch papug, jednej małpy i jednej lamy. No nie mają zwierzątka doborowego towarzystwa, no nie mają!
Jeszcze jedno. Czytając stronę gminy, dowiadujemy się, że przed 2015 rokiem gmina nie praktycznie nie istniała.

Hibi jak zwykle poszukuje nowych pracowników. Dlaczego jak zwykle? No bo trudno złapać kogoś, kto chciałby pracować w tym osławionym już w całym województwie, miejscu. Poza tym Hibi Bezprawnik oczekuje, że zgłoszą się same gwiazdy, a z tym też kiepsko i to z tego samego, powyżej podanego powodu. W tej chwili na uwagę zasługują trzy konkursy. Pierwszy do wydziału związanego z budżetem, drugi do inwestycji, a trzeci do wydziału mającego komunikować się z gawiedzią, czyli społeczeństwem, co znaczy że z nami. Wiewiórki doniosły o pierwszych przeciekach dotyczących komisji rekrutacyjnych. Podobno w tym ostatnim konkursie w komisji nie będzie naczelnika tegoż wydziału komunikacji, bo i po co 😊? (No logiki w tym nie ma, ale w tym temacie to już się chyba przestaliście dziwić). Przecieki mówią, że będzie skład w składzie: naczelnik innego wydziału, ktoś jeszcze z innego wydziału, i tu uwaga…. Sklepowa, czyli osobista sekretarka Hibiego Bezprawnika. Ale ciul tam z komunikacją, gorzej z inwestycjami… podobno w skład komisji decydującej o przydatności na to stanowisko, będzie Pani Przytulak… ja pierdziu, ciekawe jakimi kwalifikacjami w tym temacie wykazuje się ta pani. Naprawdę coraz bardziej podziwiam Panią Przytulak… naprawdę rzadko spotyka się osoby z tak wszechstronną wiedzą i umiejętnościami… chylę czoła… normalnie chylę czoła!

Jutro 7 marca, czyli przeddzień… (tym razem nie chodzi mi o Dzień Kobiet), tylko o wyjazd „naszych” herosów do słonecznego Chile. Dlatego też już jutro w prezencie na wyjazd – jubileuszowy, setny odcinek 😊.

Reklamy

7 myśli w temacie “99 WDS – Jak usłyszycie z jego ust zdanie „liczby nie kłamią”, to uważajcie bo zaraz będzie ściemnianie

 1. stały czytelnik 6 marca 2018 / 14:51

  Na co słupki i wykresy jak gołym okiem widać że w mieście nic się nie dzieje.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 6 marca 2018 / 14:56

   Stały czytelniku,jest tylko jeden jeszcze mały problem. Jest grono (całe szczęście już niewielkie), którego nie widzi tego, że w mieście się niewiele dzieje. Trzeba o tym mowić głośno. Jednak najgorsze jest to, że nowy burmistrz będzie miał kupę roboty, żeby ten cały bałagan naprawić.

   Polubienie

 2. Nieprzekonany 6 marca 2018 / 19:43

  Drodzy wyborcy to nie jest sciemnianie ale zwykle kłamstwo i oszukiwanie społeczeństwa, które nie do końca musi rozumieć takie niuanse. Od władzy należy spodziewać się uczciwości a tym bardziej od władzy z tytułem doktora prawa który powinien sobie zdawać sprawę z konsekwencji takiego oszukiwania. Jeżeli tak nie jest to znaczy że uważa nas za głupców którzy na niczym się nie znają. Takim postępowaniem śmieje się z nas i lekceważy. Nie pozwólmy na takie działania i dajmy temu odpor. Już niedługo będzie taka okazja.

  Polubienie

 3. marek 6 marca 2018 / 21:12

  Ludzie już rozpowiadają po mieście, że Burmistrz buduje wiadukt. Kurde koń by się uśmiał, ale obawiam się, że ludzie to kupią, szczególnie ci mniej kumaci. Co zrobił chibner w kierunku wiaduktu, ano jeden krok z 40, czyli jeszcze długa droga, że hoho. Ale bezczelnie kłamie.
  Tak samo z Piłsudskiego wiara gada, że burmistrz przewróci tą ulicę do góry nogami. To też kłamstwo jakich mało.
  Ja tylko mam nadzieje, że za te kłamstwa zostanie ten gościu rozliczony i dostanie solidnego kopa w dupę.

  Polubienie

  • Obserwator 7 marca 2018 / 01:07

   Kto zna historie miejsca to wie jak i dlaczego można polec na Piłsudskiego i ze dla mieszkańców bedzie to oznaczać NEVER-ENDING … WYKOPKI 😉

   Polubienie

 4. Cimbarongo 6 marca 2018 / 22:47

  Tetetka toz to naprawdę wstyd. Szkoła ta sama co Pierwszy Sekretarz wiec nie ma się co dziwić…….

  Polubienie

 5. Stały czytelnik 6 marca 2018 / 22:49

  U nas jest taki model pracoinwestycji Przeznacza się kwotę na jakiś cel inwestycji 50000 tyś zł np budowa chodnika w Sątopach kwota ta wystarcza można robić, ale nie bo zaczyna się wymyślne bo mają być kwiatki drzewka ławki, zjazdy itp. Kwota rośnie z 50 do 100 tyś i co. Tyle to my nie mamy bo trzeba dołożyć a my nie mamy skąd. Czyli co?? NIE ROBIMY NIC. I tak jest z każdą inwestycją. Niewykonalnosc rośnie a inwestycje są tylko na papierze u Hibiego na biurku.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s