90 WDS – Ostatni w 2017 roku. A przed nami ostatni rok pisania satyrycznych doniesień.

Jak pisałem w poprzednim odcinku, świąteczny sezon ogórkowy się zakończył wraz z ostatnią sesyją. Zanim jednak o tym bardzo ciekawym spotkaniu, Nieudolników, Nieporadnych, zaproszonych gości i chyba przede wszystkim nie zaproszonych gości, to jednak będzie odcinek o kilku innych sprawach. Dlaczego? Po pierwsze, do końca jeszcze nie odsłuchałem nagrania z sesyji (a chciałbym wykorzystać to co tam się działo w 100%), po drugie dostałem kilka fajnych wiadomości od niezawodnych i wiernych wiewiórek, co przyczynia się do trzeciego powodu, a mianowicie, że bardzo chciałem, by jeszcze w tym roku ukazał się odcinek WDS – a. Jak zauważacie już…


Pamiętacie jak Hibi Bezprawnik uwielbia powoływać się na wszelkie prawa, sądy, przepisy. Co więcej, potrafi nawet nimi straszyć! Jednak jak pewnie rownież pamiętacie – co sprawa w której uczestniczy (nawet pośrednio) Hibi Bezprawnik, to w du…. Naprawdę zastanawiam się, czy biedny Hibiunio z tego powodu, jakiejś traumy nie będzie miał? Nie żebym się martwił, po prostu się zastanawiam, bo to może będzie rownież wyjaśnienie niektórych nieracjonalnych zachowań Hibiego Nieudolnika. Właśnie znów Hibi dostał po ty… bowiem na profilu Osiedla Kwiatowego (tego które walczyło z, by deweloper nie dostał zgody na budowę czteropiętrowego budynku, była tam też jakaś sprawa z podmianą dokumentów przez urzędnika wyższego urzędu, który potem nagle stał się pracownikiem urzędu przy platanie – opisywane to było w jednej z pierduśnic itd, itd.), ukazała się wiadomość, iż Sąd Administracyjny w Poznaniu, uchylił decyzję o pozwoleniu na budowę tego budynku. Jak wiadomo, Hibi Bezprawnik był gorącym zwolennikiem tej budowli – czyli, że znów przegrana!

Jeśli Hibi poprosi, to my mu możemy do snu, poczytać ustwę o samorządzie, czy inne przepisy? Wystarczy tylko poprosić. 

Od pewnego czasu nasi nieporadni, zaczęli wreszcie trafnie punktować Nieudolników, a przede wszystkim wnikliwie słuchać niektórych bredni i wyciągać z nich wnioski. Tego przykładem są ostatnie interpelacje Fotografa, które na sesji odczytał Czeska Pyra (ale nie tylko, bo na ostatniej genialnie punktowali miedzy innymi Janko Muzykant, czy Maćko z Bogdańca). Fotograf tego sam nie mógł zrobić, bo był w Warszawie u Owsiaka. Owsiak wręczył Fotografowi medal WOŚP za długo letnią współprace z orkiestrą za ogromny wkład i energię w tworzeniu tego przedsięwzięcia, oraz za chęć niesienia pomocy innym – Hibi, słyszałeś? Wszyscy doceniają Fotografa, za to co robi – jedynie ty wysłałeś na niego okropny paszkwilowy donos! No dobra, ale wracamy do interpelacji. Są ich trzy sztuki:

1. Hibi, przymilając się partii rządzącej (wiemy dobrze jaki ma w tym cel) bardzo optuje za geotermią na naszym terenie. Na razie jak zwykle są to tylko piękne słowa, kilku zwolenników pewnego klubu, pewnej gazety i jednego radia z miasta Krzyżaków. Dlatego też interpelacja brzmi:

Proszę o informacje: W związku ze spotkaniem, które odbyło się 18/12/2017 w PEC z prof. Jackiem Zimnym ws. geotermii w Nowym Tomyślu oraz mojej interpelacji z czerwca 2017 wnoszę o odpowiedź na pytania:

1. na jakim jest etapie wykonane opracowań?
a.. „Ocena zasobów energii geotermalnej znajdujących się pod miastem i gminą Nowy Tomyśl w celu weryfikacji możliwości wykorzystania dla potrzeb energetycznych”.
b. „Projekt robót geologicznych dla rozpoznania i udokumentowania zasobów geotermalnych na terenie gminy Nowy Tomyśl”.

2. Jakie są wnioski wynikające z ww. Opracowań?
3. Jaki jest koszt ww. opracowań?
Wreszcie konkretne pytanie, czy w ogóle ta cała geotermia u nas się opłaca? Czy zasoby tego ciepełka są wystarczające? Czy może tylko zasoby miłości Hibiego do jednego ugrupowania są tak wielkie, że Hibi Nieudolnik myśli, że to wystarczy do ogrzania mieszkań 😊.
Fotograf pyta też o wnioski. No tu gościu, to trochę przesadziłeś. Widziałeś kiedyś, by Hibi Bezprawnik wyciągał jakieś konstruktywne wnioski?
Bardzo też jestem ciekawy, jak tym razem Hibi Bezczelnik, będzie próbował lawirować, by nic o straconej bezpowrotnie kasie, nie powiedzieć.

Ja się kurna dokopię do tej geotermii

2. Całkiem niedawno Hibi Nieudolnik i jego tuba Durszlak, chwalili się że mają pełną szafę projektów. Dzięki temu inwestycje ruszą pełną parą. Dobrze wszyscy już znamy niespełnione obietnice Hibiego Nieudolnika, przecież przez te trzy lata tego było najwiecej w „pracy” Nieudolników. Oto treść interpelacji:

Proszę o:
Informacje na temat wszystkich gotowych projektów budowlanych i nie tylko, mających potrzebne dokumenty do ogłoszenia przetargów (zgody budowlane itp.) które są zaplanowane do realizacji w roku 2018, oraz możliwość zapoznania się z nimi osobiście na Komisji Komunalnej w dniu 22.01.2018. Ponieważ jest to podpunkt styczniowego spotkania.

Proszę o odpowiedź Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera.

Co to oznacza? A nic innego, jak Hibi Nieudolniku – otwórz wreszcie tę tajemniczą szafę i pokaż jej tajemniczą zawartość! Te stosy przygotowanych projektów, gotowych do natychmiastowej realizacji. Te ogromne pokłady pomysłów. Niezliczone liczby dokumentów przetargowych, pozwoleń na pozwoleń na budowy, kosztorysów itp. No Hibi, albo pokażesz, albo to jak zwykle obietnica – tym razem jako kiełbasa wyborcza. Cieszę się, że wreszcie nieporadni zaczęli merytorycznie punktować Nieudolników. Konkretnie i na temat, a nie jak zwykle pitu, pitu przez usta ściemniacza Durszlaka.
No i jeszcze ten piękny dopisek na końcu, że jednak dobrze byłoby, by odpowiedział sam Hibi Bezczelnik, a nie kazał konfabulować urzędnikom.

3. Dociśnięcie Hibiego Bezczelnika o konkretną odpowiedź na nieudolne obietnice lodowiska dla nowotomyskiej gawiedzi.
Proszę o :
Odpowiedź nawiązując do poprzedniego mojego zapytania na temat „Dla czego nie ma lodowiska w Nowym Tomyślu na które były przeznaczone pieniądze w budżecie na rok 2017 oraz była informacja w gazetach na ten temat?”
Dla czego nie doszło do realizacji zadania, czy firma która podeszła do przetargu nie spełniła państwa oczekiwań, proszę o szerszą odpowiedź jaka była kwota przetargu? Jeśli ktoś z państwa robił obliczenia jaka kwota wystarczy na to zadanie co poszło nie tak?
Proszę o odpowiedź Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera.
Co to oznacza? Hibi, kasa w budżecie była – gdzie ona? Hibi, przestań obiecywać zacznij robić. I wreszcie przyznaj się, że znów wam coś nie wyszło! No i odpowiedz osobiście, bośmy bardzo ciekawi co masz do powiedzenia. W podtekście jest rownież pokazana nieudolność kolejnego wolsztynianina, czyli dyrektora od gminnego sportu – Łozy. Tak przy okazji – Hibi weź pogadaj z nieporadnym Janko Muzykantem, który jest odpowiednikiem Łozy w urzędzie wyższym. Weź go po ludzku, normalnie poproś o pomoc i wyślij Łozę na szkolenie do Janka Muzykanta – może wreszcie się dowie w jaki sposób należy działać dla nowotomyskiego sportu, bo tam jest naprawdę pełno sukcesów, a nie tylko w kółko powtarzających się tych samych imprez.

Ślizgać to my się będziemy na du… szczególnie na wsiach, gdzie nie żadnej umowy z żadną firmą, na odśnieżanie. 

Na koniec ostatniego w 2017 roku satyrycznego doniesienia jeszcze jeden kwiatuszek. Ostatnio niejaki Mierzeja Wiślana (znany społecznik naszego miasta, który często jest cierniem w du… dla Hibiego Bezprawnika i jego wazeliniarzy – o tym więcej w kolejnym odcinku opisującym sesyję), zamieścił na znanym portalu, historyczny artykuł wydany przez gazetę używaną do wykładania podłoża w pieczarkarniach, czyli coś co robi niejaki Gwarek. Artykuł podpisany był… przez prezesa Stowarzyszenia Mieszkańców Nowego Tomyśla… niejakiego… Tarpana! Zanim skomentuję, proszę was o przeczytanie artykułu „Życzenia dla włodarzy Nowego Tomyśla”.


W artykule tym Tarpan zawarł pięć kwestii, właśnie pod przykrywką złośliwych życzeń. Pamiętam ten artykuł. Czytając go wtedy, a był to badajże koniec 2013 roku, lub sam początek 2014, myślałem sobie… o matko… temu człowiekowi trzeba pomóc. On musi na coś cierpieć! Może to doświadczenie życiowe dało się już we znaki, może słoneczko latem za bardzo przypiekło… a może jeszcze całkiem inny nie znany mi powód? Jednak teraz jestem zmuszony bardzo, ale to bardzo serdecznie przeprosić Tarpana i prosić o wybaczenie! Ja nie wiedziałem, nie zdawałem sobie sprawy z tego, że Tarpan jest genialnym prorokiem, godnym tych ze Starego Testamentu! On już wtedy przewidział, że miastem będzie „rządził” ktoś nieudolny, nieodpowiedzialny, nie znający się kompletnie na samorządzie itd, itd. Tarpan – wielki szacunek dla ciebie i twej proroczej siwej głowy. Jednak co mądrość starca, to mądrość starca i my młodzi powinniśmy się tylko uczyć i to w wielkiej pokorze. No dobra koniec żartów, bo to przecież Sylwester a nie Prima aprilis.
Hibi tak naprawdę to cios nożem w twoje plecy. Według Tarpana powinieneś już dawno (trzy lata minęły):
1. Stworzyć warunki do powstawania nowych zakładów pracy? Przepraszam ile ich w te trzy lata powstało, bo coś mi pamięć szwankuje?
2. Zapewnić mieszkańcom osiedli domków jednorodzinnych godny dojazd, by nie niszczyli sobie samochodów i nie taplali się w błocie – Hibi, tobie nawet równanie tych dróg gruntowych nie wyszło, więc o czym tu mowa?
3. Rozsądniej gospodarować pieniędzmi podatników przy realizacji inwestycji i remontach. Hibi, przypomnij nam ile to co roku, było procentowego wykorzystania środków na inwestycje? Tak średnio 20 – 30%? Chyba tą ostatnią cyfrą, trochę zawyżyli wynik, ale co tam… i tak klęska. A ile to razy prosiłeś nieporadnych o zwiększenie budżetu, bo okazywało się, że inwestycja będzie przez waszą nieudolność będzie o wiele więcej nas kosztować? Ile kar zapłaciłeś po przegranych sprawach sądowych? (Jeszcze jedna kwota takiego odszkodowania nas czeka).
4. Zakończyć ze szkodliwą polityką zaniechań wobec PEC – u. Przypominam, że to poprzednie władze, czyli Henryk l i spółka, sprywatyzowała PEC. Że to właśnie oni postawili na funkcji dyrektora, obecnego orędownika toruńskich term. Przy okazji – zrobili to bez względu na zapatrywania partyjne, po prostu doceniając doświadczenie i fachowość gościa w temacie. Teraz pytanie, co zrobił Hibi dla PEC – u… a no tak, jakieś konferencje na temat gorących źródeł, chyba jakiś wyjazd do Torunia (za to głowy nie dam).
5. Wprowadzić zmiany w działaniu, by nie trzeba było zaciągać nowych, dużych kredytów do spłacania. Nie da się zapomnieć piania Hibiego Bezczelnika, o tym jak to nasza gmina jest makabrycznie zadłużona przez jego poprzedników. Oczywiście było to tak zwane niedomówienie pod publiczkę, bo zadłużenie gminy było na bardzo, bardzo bezpiecznym poziomie. Jednak ostatnio Hibi Bezczelnik coraz częściej wspomina głośno o możliwości a nawet konieczności zaciągnięcia kolejnych kredytów. Cholera o co tu chodzi? Hipokryzja, czy jednak ogromny poziom nieudolnictwa?
Podsumowując twórcze dzieło pisarskie Tarpana. Tarpanie Proroku – szacunek – Pytia, Sybilla i inne wieszczki, takiego kumpla by się nie powstydziły.


Cóż nam Tarpan wywróży na ten Nowy 2018 rok? Ja wam powiem, bo nie widzę innego wyjścia.
Po pierwsze: ucho od śledzia, które zaraz po wyborach pokażemy Hibiemu Bezczelnikowi
Po drugie: głośne westchnienie ulgi całej nowotomyskiej gawiedzi, która od tego momentu, będzie już nie gawiedzią a społeczeństwem.
Po trzecie: głośny śmiech w mieście, kiedy za każdym razem zobaczymy przegranego Hibiego i jego wazeliniarzy w typie Tarpan, Tabaka czy Jarmarkowa Brama.
Po czwarte: wszystko to co fajne dla nas, a co łączy się z uwolnieniem miasta od Hibiego Bezczelnika, Durszlaka i tym podobnych indywiduów.
Czego sobie i wam bardzo mocno życzę.
Tymczasem, do kolejnego odcinka – już w nowym 2018 roku – roku odzyskania godności i dobrego imienia Nowego Tomyśla.
WDS.

Reklamy

5 myśli w temacie “90 WDS – Ostatni w 2017 roku. A przed nami ostatni rok pisania satyrycznych doniesień.

 1. Cierpliwy 31 grudnia 2017 / 15:10

  Miło jest czytać że ten nowotomyski science fiction ma się naprawdę ku końcowi bo jeszcze trochę to trzeba by było kupić bilet w jedną stronę na Marsa 🙂 co prawda straconych lat już nam nie odda nikt ale przyszłość bez szkodnika jest już naszą wygraną. Niech 2018rok przyniesie nam tak oczekiwane dobre zmiany:-D

  Polubione przez 1 osoba

 2. Marek 4 stycznia 2018 / 09:14

  Dlaczego Chibner chce brać kredyty na inwestycje? To przez 3 lata totalnego nieróbstwa i niewydawania pieniędzy nie ma ich zgromadzonych w gminnej kasie? Co się z nimi stało????

  A teraz news – Bajorko wyschło – czyli podzieliło los poprzednich „mądrych i doświadczonych” urzędników z kabzy Chibnera. Widać dali radę i dzielnie sprawują się na swoich stanowiskach – byli bardzo twórczy i pomocni dla Nowego Tomyśla. A tak na serio to widać jakich sobie typów dobiera działających destrukcyjnie na Gminę.
  Co do Radnych – to teraz proszę poświęćcie się i punktujcie Chibnera bo to jego ostatnie miesiące. A radni to nawet nawet ogarnięci ludzie są i gdyby mieli normalnego burmistrza to Nowy Tomyśl byłby małą potęgą na tle podobnych miast.
  Co do miejsc pracy to burmistrz nie dołożył do tego ani jednej cegiełki – ŻADNEJ CEGIEŁKI powtarzam. A bezrobocie wynoszące w gminie NT – 2,1% to nie jego zasługa a dobrej koniunktury, której kilka lat temu po prostu nie było. Ale to już inna polityka, której nie chcę poruszać.

  Zatem Radni pokażcie Chibnerowi gdzie jego miejsce i wykorzystajcie ten czas na mądrą kampanię wyborczą!!

  Polubienie

 3. Noto 4 stycznia 2018 / 17:53

  Nie chcę poprawiać :::-ale „Hibner czy Chibner”-jak prawidłowo?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s