89 WDS – Mikołaju, na kolejne święta prosimy o jeden prezent – zero Hibiego

Minął już czas w którym najważniejsze są przygotowania do świąt, zakupy, prezenty. Kiedy wszyscy czekają na na te wyjątkowe rodzinne spotkanie, prezenty. Podobno wtedy niektórzy mówią ludzkim głosem. No właśnie a’ propos Hibiego Niezgrabnika i jednego z wielu spotkań w rodzaju opłatkowo – wigilijnych.

bo wiewiórki są wszędzie i wszystko widzą 

Hibi Niezgrabnik wybrał się na opłatek do stowarzyszenia nowotomyskich diabetyków, czyli krótko mówiąc ludzi chorych na wstrętne choróbsko – cukrzycę. Hibi Niezgrabnik, pewnie stwierdził że to nie wypada iść z tak zwanymi gołymi rękami, więc dobry wujek postarał się o prezent. I teraz uwaga! Hibi Niezgrabnik na spotkanie z diabetykami przyniósł… koszyk słodyczy! Tak moi drodzy, dobrze czytacie – były to słodycze!

Żeby chociaż to były  pierniczki w kształcie wiewiórek… 😊. Takie królowały u WDS – a 😊

No oczywiście, można powiedzieć, że bał się że na jego widok, komuś spadnie poziom cukru i wtedy właśnie przyda się jego prezent. Hibi Niezgrabniku – na twój widok, to się (nawet zdrowemu) może jedynie podnieść – CIŚNIENIE! Swoją drogą, to pracownicy urzędu (ci normalni), to powinni dostawać szkodliwe z tego powodu. Oni prawie codziennie zmagają się z tym problemem 😊.

Hibi – nie żartuj naprawdę to zrobiłeś? Stajesz się moim idolem, też mam już taką grzywkę jak ty! 

Opłatkowych spotkań bez liku. Życzenia składali wszyscy i wszystkim. Zrobił to nawet pierwszy marksista naszego miasta – I Sekretarz NT. Zrobił to sam, czyli osobiście, poprzez drutową telewizyję. Radości raczej w tych życzeniach nie było. Jakiś smutny ten nasz I Sekretarz NT – może dlatego, iż notowania spadają a dotychczasowi sprzymierzeńcy się odwracają? No, ale nie po to wspomniałem o Panu Skarżypycie. Jedna, szczególnie upierdliwo – szczegółowa wiewiórka, zauważyła malutki szczególik w tym telewizyjnym doniesieniu. Obraz przedstawiał, pięknie ubranego I Sekretarza NT, który (jak już pisałem) smutnym głosem składał życzenia. Było logo Drutowej TV, wyjątkowo ubrane w mikołajową czapeczkę. Za plecami przemawiającego do ludu, wisiało godło i coś m się zdaje, że cokolwiek nieaktualne, bo jakoś trudno na głowie orła dopatrzeć się korony (No chyba, że pisakiem jest odmalowana). Patrzcie jak to silne są przyzwyczajenia – a może nie przyzwyczajenia, tylko przekonania? Może tęsknota za „właściwym” systemem, w którym tyle rzeczy było prostych, na ten przykład donoszenie na niepokornych. Donos – akcja – egzekutywa – szybkie skazanie – a na koniec ostracyzm i wilczy bilet. Tylko, że to już se ne wrati, Pańie I Sekretarzu NT, już nie. Sami zresztą oceńcie czy orzeł ma, czy nie ma właściwego atrybutu. Mi to rzeczywiście cokolwiek dziwnie wygląda.

Oczywiście świąteczny czas to dla WDS – a i wiewiórek, troszku ogórkowy sezon. Jednak to wcale nie oznacza, że tematów brakuje – o nie! Tym razem tematu dostarczyła mi znana poznańska gazeta. Ogłosiła ona bowiem, ciekawą zabawę w plebiscyt przedwyborczy. Na czym zabawa polegała? Ono na głosowaniu w internecie na to, kogo ludziska by wybrali, gdyby mieli wybór pomiędzy Hibim Nieudolnikiem a innymi ewentualnymi kandydatami, którzy chcieliby zdetronizować Hibiego Nieudolnika. Właśnie tym plebiscytem się zajmiemy – pokazując jego wyniki, oczywiście z odpowiednim komentarzem.

Po pierwsze primo – Hibi Nieudolnik kontra Koza


Jak widać remisik (jedyny zresztą). Głosujących 154 osoby, czyli tyłka nie urywa. Te głosowanie to jedyny „sukces” Hibiego Nieudolnika. Chociaż przy tej okazji wypada wspomnieć, że kilka osób głosowało na tego z lewej strony przez tak zwana omyłkę, bo jak chcieli kliknąć w obiekt, żeby go powiększyć, to okazało się że już zagłosowali – a że z lewej był akurat ON, to niektórzy mieli głupie miny, jak znaleźli się na liście głosujących na Hibiego Nieudolnika… 😊.

Po drugie primo – Hibi Nieudolnik kontra Bindownica, czyli wice Koza

Głosów też nie za wiele, bo 146 – znów parzyście – ale tym razem remisu nie było. 54% do 46%. Niektórzy mogą powiedzieć, że malutka ta różnica. Ja wiem, czy taka malutka? 8% to wcale nie tak mało, a poza tym, przy prawdziwych wyborach nawet jeden malutki procencik, dałby wygraną, czyli przegraną Hibiego Nieudolnika – czego mu zresztą z całego serca życzymy. Hibi, uwierz, że to naprawdę szczere, płynące ze środka naszych serc, życzenia. Bindownica nigdy nie był burmistrzem (tylko startował i dostawał się nawet do drugiej rundy), a jednak ludziska zdecydowanie woleli pewnego rodzaju niepewność, niż pewność jakości „pracy” Nieudolnika.

Po trzecie primo – Hibi Nieudolnik kontra Kredytowy, czyli ten który czatuje na możliwość startu w prawdziwym plebiscycie już od jakiegoś czasu. Czy miałby z Hibim Nieudolnikem szansę. Zobaczcie sami.


Niestety źle wykonałem scrina i łobcięło mi liczbę głosujących, ale z tego co pamiętam było ich sporo więcej, niż w poprzednich dwóch przypadkach. Wynik – mały pogrom! Kredytowy wygrywa o 24 punkty procentowe. Hibi – mam pytanie – nie wstyd Ci? Bo mi byłoby jak cholera. Przecież Kredytowy jest ze zdecydowanej opozycji do ciebie i twojego działania. Ludzie mają cię po prostu dosyć i mimo to, że nie raz słyszę trochę wkurzone głosy na nieporadnych (jako całości tego ciała), to i tak ludziska, zdecydowanie (a nawet bardzo zdecydowanie) wolą nieporadnego z opozycji. Przecież gdyby to były prawdziwe wybory, to taka przegrana, to po prostu blamaż.

Teraz dwa plebiscyty, po wynikach których, Hibi Nieudolnik powinien w gabinecie nr 28, rozpędzić się i walnąć baranka w przeciwległą ścianę – z rozpaczy oczywiście.

Po czwarte primo – Hibi Nieudolnik kontra Fotograf

Jak widać Fotograf wygrał, aż o 48 punktów procentowych! Głosujących już całkiem sporo bo 413. W tym wypadku ludziska zdecydowanie opowiedzieli się w sporze: Hibi Donosiciel vis. Fotograf (tak przy okazji, to niedługo powinien być koniec sprawy, jaką Fotograf wytoczył Hibiemu Donosicielowi. Bardzom jestem ciekaw końca i wyroku, o który jakoś dziwnie jestem spokojny. Właśnie, Hibi Nieudolniku, nie boisz się tego wyroku? Teraz już będziesz musiał przepraszać) A wracając do plebiscytu – bardzo ciekawe były komentarze pod tym głosowaniem. Jakoś dziwnym trafem większość była przychylna Fotografowi, a bardzo malutko dobrego o Hibim (czemu mnie to nie dziwi?). O czym to świadczy? Przecież jednak kół 90 osób kliknęło głosując na Hibiego Nieudolnika. Czyżby po prostu ludzie ci się z lekka wstydzili? Jeśli tak, to skucha, bo klikając w odpowiednie miejsce można było dokładnie zobaczyć kto na kogo głosował – wstyd jednak będzie 😊. Może po prostu pozytywnych komentarzy dla Hibiego nie było, bo tym wiernym pretorianom już też brakuje argumentów? Się zresztą nie dziwię. Aha.. Fotografie, tylko jak będziesz startował (byle gdzie), to proszę ni dawaj tego zdjęciu, bo na tym wyglądasz jakbyś dopiero do pierwszej komunii szedł 😊.

Po piąte primo – Hibi Nieudolnik kontra Strażak Sam

Tu jak widać głosujących sporo, bo aż 681 i prawdziwy procentowy pogrom. Dlaczego? Może dlatego, że Strażak Sam to człowiek, którego ludzie lubią, szanują, znają z dobrej strony. Człowiek, który nie skłócał nigdy ludzi, nie był małostkowy, itd. itd… ma dla mnie tylko jeden problem… jest w tym samym stowarzyszeniu co… I Sekretarza NT. Trochę to w wyborach może pociągnąć… ale jak mówią już głośno na tak zwanym mieście – ostro w dół. Jednak mimo wszystko zdecydowana wygrana Strażaka Sama o 50 punktów procentowych – powiem tak – od cholery!
Oczywiście, cały ten plebiscyt to po prostu zabawa, ale jak w każdej bajce jest podobno ziarnko prawdy, tak i w każdej zabawie coś jest na rzeczy – bo przecież głosowali ludziska a nie jakieś roboty. Co więcej, nie można było głosów kupić, bo to nie głosowanie przez SMS-y. Co to oznacza dla nas i dla Hibiego? Myśle, że jedno – zbliżamy się coraz większymi krokami do zorganizowania komitetu pożegnalnego dla Hibiego Nieudolnika. Jakie przesłanie dla Hibiego Nieudolnika? Też chyba jedno. Hibi możesz uratować resztki honoru. Jak? To proste, nie startuj – nie będzie wstydu. Znaczy wstydu dla Ciebie Hibi, nie dla nas – dla nas to sama radość 😊.
Jeszcze jedno – wczoraj zakończył się świąteczny sezon ogórkowy dla mnie i moich wiewiórek. Odbyła się bowiem sesja i to zdecydowanie fajna sesja – znaczy się fajne rzeczy się na niej działy… więc już wiecie co będzie głównym tematem 90 odcinka WDS – a.
WDS

Reklamy

7 myśli w temacie “89 WDS – Mikołaju, na kolejne święta prosimy o jeden prezent – zero Hibiego

 1. Zadowolony 29 grudnia 2017 / 00:54

  Rewelacja Wds_ie ! Mam nadzieję że to ziarnko prawdy zakielkuje całym łanem głosów dla przeciwników Nieudolnika i w końcu jego przegraną. Każdy z potencjalnych kandydatów na burmistrza naszego miasta będzie o niebo lepszy od tego niszczyciela, donosiciela na porządnych ludzi, hipoktyty i bardzo złego i msciwego osobnika.

  Polubienie

 2. Wierny 29 grudnia 2017 / 10:38

  Dla mnie grabanski – pan ksiądz, który wczoraj jasno wparował w nowotomyska politykę na sesji, to mój rozbrat z kościołem. Także drogi panie grabanski – straciłeś wiernego. Warto było wspierać kogoś kto startował do parlamentu z listy Palikota?

  Polubienie

 3. Bene 31 grudnia 2017 / 14:18

  Słodycze dla diabetyków… ? Ale wtopa. No ale skąd on by miał o tym wiedzieć? No skąd?

  Polubienie

 4. wlodzimierz 2 stycznia 2018 / 18:11

  pamietajcie burmistrz musi niec w radzie wiekszosc w innym wypadku szkoda kolejnych nie 4 ale juz 5 lat. Czy nam sie podoba czy nie musi miec zaplecze polityczne ktore bedzie na tyle silne ze wygra wbory i stworzy wiekszosc w radzie. Prosze to uswiadomic wyborcom. Najlepszy burmistrz nie poradzi sobie z opozycja ktora ma wiekszosc w radzie.Obecni radni rowniez ci opozycyjni nie reprezentuja wartosci tworczch inowacyjnych w pozyskiwaniu srodkow. Tam potrzeba ludzi ktorzy w swoim zyciu cos zrobili dokonali. Ich czeba znalezc przekonac aby chcieli dzialac na rzecz naszego srodowiska.Na razie wszyscy kandydaci na Burmistrza nic soba nie gwarantuja. W Grodzisku w pewnym momencie siegnieto po sprawdzoneg czlowieka jakim byl P. Szymanski i Grodzisk ruszyl z kopyta.Szukajmy kandydata na Burmistrza bo dobrego czeba znalezc, a slabeusze sami sie zglaszaja.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 2 stycznia 2018 / 18:23

   Może i tak Włodzimierzu, dużo w tym prawdy co piszesz. Jednak jeśli chodzi o pozyskiwane środków to nie roboą tego radni. To jest zadanie który może wykonać tylko i wyłącznie burmistrz. A jak widać na załączonym obrazku, musi być to burmistrz z prawdziwego zdarzenia

   Polubienie

 5. Doświadczony 2 stycznia 2018 / 19:57

  Burmistrz musi być osobą działającą ponad podziałami to dogada się nawet z opozycją, która w naszej Radzie próbuje sprowadzić wszystko z kosmosu na ziemię. Niestety Burmistrz odbiera to ciągle jako atak na swoją osobę i doprowadza do niepotrzebnej konfrontacji. Gdyby wszędzie nie szukał spisku byłby on i nasze miasto w innym miejscu. Niestety tego człowieka nie da się już zmienić więc trzeba go po prostu wymienić.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s