85 WDS – Jak nieporadni dali…, oraz co się dzieje z naszym Titanikiem

Witam po w miarę krótkiej przerwie miedzy 84 a 85 odcinkiem Waszego Satyrycznego Doniesienia. Na samym początku, chciałbym wyręczyć Hibiego Bezczelnika w sprawie ewentualnego sprostowania, jakiego chciał podobno dokonać po wywiadzie, który zrobił z nim Redaktorek Grucha. Przypominam, że był to wywiad w Drutowej Telewizji po hucznych obchodach Święta Niepodległości z apelem smoleńskim w tle. W skrócie mówiąc, Grucha zapytał Hibiego czy nie ma moralnego kaca, kiedy teraz ramię w ramię z ultra prawicowcami i kościołem organizuje uroczystości patriotyczne, a wcześniej hołdował poglądom Palikota startując z jego listy? Pomogły mi wiewiórki i wspólnie napisaliśmy takowe pismo (żeby Hibi się nie musiał już męczyć)

Sprostowanie Hibiego Bezczelnika według WDS – a:
„Po pierwsze to Grucha się mija się z faktami, bo ja nigdy nie byłem w żadnej partii, oczywiście nie mówię że nie będę, bo jak ustawa się zmieni, to będę musiał – bo inaczej nawet nie wolno mi będzie nawet spróbować utrzymać się przy żłobie. Jak wiadomo cel uświęca środki, czyli po prostu mam rację”.
„Po drugie to jeśli nawet kiedyś, coś tam… to mnie Ksiądz bardziej Polityk (ten z mniejszego kościoła w naszem mieście) już dawno rozgrzeszył, co pozwoliło mi zapomnieć o sprawie, czyli że jej w ogóle nie było, a co znaczy że po prostu znowu mam rację”.
„Po trzecie to było tak dawno, że już tego nie pamietam, a jak się czegoś nie pamięta, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że tego nie było. A ja naprawdę nic już nie pamiętam, czyli – tego nie było. Znaczy to, że ponownie mam rację”.
„Po czwarte, to patrząc na poprzednie punkty, to… o co chodzi? Jaki Palikot? Kto to jest Palikot? Nie znam gościa. Nigdy go w życiu na żywo nie widziałem. Co tam na żywo, ja go nawet nigdy nawet na zdjęciu nie widziałem. Proszę więc Gruchę, aby te oszczerstwa i nieścisłości sprostował w Drutowej Telewizji. Żądam tego natychmiast!
Dlaczego tak napisałem? Oczywiście to tylko wytwór mojej wyobraźni, ale wyobraźnia ta ruszyła do pracy, bo rzeczywiście bardzo mocno zdziwiłem się temu, że Hibi Bezczelnik chciał jakiegoś sprostowania. Całe szczęście, internet to takie miejsce, gdzie nic nie ginie…

Ostatnimi czasy odbyły się dwie sesyje. Pierwsza – nadzwyczajna, którą zwołano na wniosek Hibiego Nieudolnika. Jak już wiemy z doświadczenia, to jak Hibi wnioskuje o sesje nadzwyczajną, to albo znów na coś zabrakło mu pieniędzy, albo znów nie potrafi czegoś zrobić I będzie chciał by nieporadni zdjęli mu to z budżetu. Jak było tym razem? No przecież zbliża się koniec roku, więc w grę wchodziła raczej ta druga wersja. Oczywiście Hibi Nieudolnik złożył wniosek o zdjęcie z budżetu kilkunastu zadań! Po co to robi? To przecież bardzo proste – nie będzie miał tego w budżecie, będzie się mógł chwalić, że w większym procencie wykonał plan – przecież robi to co roku! Sesyja ta, jak to bywa z nadzwyczajnymi, odbywała się w przyplatanowym urzędzie, więc miejscowe wiewiórki, dobrze mogły się wszystkiemu przysłuchać, a niektóre nawet przyjrzeć.

Notatki gotowe, WDS będzie miał dobry materiał do kolejnego odcinka

Jak zwykle Hibiego Bezczelnika poniosły emocje. Jak mówią wiewiórki, to nie był podniesiony głos, a darcie… O dyskusję w takiej sytuacji, było oczywiście trudno, więc w pewnym momencie Czeska Pyra zarządził przerwę w „obradach”, z nadzieją że gość się ostudzi i opamięta. Po piętnastu minutach, bo tyle czasu dał Czeska Pyra na ostudzenie łbów, a raczej jednej główki, nieporadni wrócili na salę obrad. Nieporadni tak, ale Hibi Bezczelnik – nie. Czeska Pyra znów wykazał się przerostem nadziei nad realizmem i powiedział, że jeszcze pięć minut poczekają. Okazało się, że na próżno, ponieważ Hibi Bezczelnik dał nogę i to kompletnie, bo poszedł w długą opuszczając w ogóle budynek urzędu. (Mam nadzieję, że to zdenerwowanie nie odbiło się na jakości postrzegania świata, bo ostatnio widziałem, że jego autko jest całkiem mocno rozbite i to z samego przyrody – co znaczy, że raczej nikt w niego nie wjechał, tylko on w coś lub kogoś przywalił). Za to po kilku minutach otworzyły się szeroko drzwi i stanął w nich złoto – gładko – usty (niektórzy na mieście mówią, ze wcale nie usty, tylko… 😊).

Tak, tak – przyszedł sam Durszak 

Przyszedł po to, by znów próbować łagodzić wypowiedzi furiata, pięknie ściemniać i opowiadać, jakie to będzie eldorado, jak tylko nieporadni przegłosują wniosek nieudaczników. No, właśnie w tym momencie, przyszedł czas na napisanie kilku zdań o nieporadnych. Było ich całe jedenaście sztuk, czyli że dziesięciu nie przyszło, lub nie chciało przyjść (co też jest możliwe). Obecni byli: wazeliniarze Hibiego – Tabaka, Jarmarkowa Brama i Tarpan, oraz podobno opozycja, czyli pseudo opozycja (przynajmniej w kilku wypadkach) – Czeska Pyra, Fotograf, Chłopiec z Sątop, Drożdżowa Babka, Marysia, Roller Coster, Janko Muzykant i Woźnica. Teraz o tym jak ta jedenastka głosowała:
Za wnioskiem Hibiego Nieudolnika – trzy głosy, czyli ci co mają wykupiony abonament w drogeriach na tubki wazeliny.
Przeciw wnioskowi, byli: Czeska Pyra i Fotograf
I uwaga… pozostał szóstka się wstrzymała! Mimo tego, że na pewno wiedzieli że to jest źle, mimo tego że Czeska Pyra powiedział przed głosowaniem, iż uważa że zdejmować mu zadania z budżetu, to jest źle. Powiedział też, że będzie głosował przeciw. Przepraszam bardzo, ale coś im się chyba powaliło w tych głowach, albo… co niektórzy po prostu nie chcą się narazić, bo na przykład gdzieś na skrajach gminy, w jakiejś tam wsi, robią jakieś boisko czy inny plac zabaw za gminne pieniądze? Do cholery, czy wy nieporadni nie rozumiecie podstawowej rzeczy? Po raz któryś mowię wam, że nie jesteście tylko i wyłącznie po to, żeby dbać o własną wieś, osiedle czy inną ulicę. WY JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI PRZEDE WSZYSTKIM ZA CAŁĄ GMINĘ! Ja rozumiem, że boicie się swoich wyborców, że boicie się, że was ponownie nie wybiorą. Ale to właśnie wy, powinniście tym waszym wyborcom wytłumaczyć o co chodzi! Powiedzieć im, że jak gmina pójdzie na dno (a przecież widzicie, że idzie), to i pieniędzy na chodniki, place czy świetlice na wsiach ni hu, hu nie będzie. Ale to oczywiście trzeba z ludźmi rozmawiać – a wy kiedy ostatni raz zorganizowaliście spotkanie z ludźmi waszego okręgu? Kiedy ostatni raz stanęliście przed nimi, by powiedzieć czemu chcecie podjąć takie a nie inne decyzje w sprawie jakiegoś tam głosowania. Mam wrażenie, że niektórzy z was zrobili to jakieś trzy lata temu, kiedy składaliście obietnice wyborcze. Uważajcie, bo już za rok ludziska mogą zmienić zdanie, a widzę że niektórym z was cholernie zależy na reelekcji. Oczywiście niektórym to nawet tego życzę, bo trudno już słuchać tego wazeliniarstwa, jakie uprawia Tarpan, Jarmarkowa Brama, czy najwieksza wazelinka Tabaka. Przecież ten ostatni, to prawdopodobnie do dzisiaj nie złożył najmniejszego wniosku na inwestycję w swoim okręgu. Naprawdę mam nadzieję, że ludzie za rok swoim wyborem powiedzą jemu i jeszcze kilku innym coś takiego, że poczują narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą. Inna sprawa, że jeden z nieporadnych, po tym głosowaniu powiedział z uśmiechem do kolegów mniej więcej tak „… dobrze wyszło co?”. Szybko sprostował go Czeska Pyra, mówiąc co myśli o jego toku rozumowania. On był naprawdę święcie przekonany, że dobrze zagłosowali a w tym on sam. Ręce opadają. Nawet już nie napiszę który to był, bo mi go po prostu żal.
Koniec, końców stało się tak jak co roku. Hibi Bezprawnik oficjalnie będzie się chwalił większym wykonaniem budżetu, niż jest naprawdę. Dlaczego? Bo mu nieporadni łaskawie ten budżet pomniejszyli. Gdyby nie takie głosowanie, to wykonanie budżetu byłoby na poziomie około 21%, czy coś kole tego. Kiedyś słyszałem jak jeden z nieporadnych żalił się, że nawet RIO nie ma narzędzi, żeby mu coś zrobić. A jakie RIO ma mieć narzędzia czy argumenty, jak wy te argumenty, po prostu likwidujcie? Czasem mam ochotę powiedzieć wam, że perspektywiczne myślenie ma kolosalną przyszłość, ale niewprawnym szkodzi!

Dość smutków, starczy tego marudzenia i moralizowania. Mam nadzieję, że choć trochę tego wszystkiego trafi do nieporadnych. Teraz o exodusie urzędniczym w naszem przyplatanowym urzędzie. Robi się naprawdę ciekawie, a ucieczka z tego tonącego okrętu, przypomina Titanica i jego fatum – górę lodową. W naszym przypadku Titanic obrazuje gminę, a ta góra lodowa, to jak pewnie się domyślacie, sam Hibi Bezczelnik. Mam tylko nadzieję, że z nim nie jest tak jak z tą prawdziwą górą, czyli że nie wystaje tylko jego czubek. Bo jakby się miało okazać, że ten poziom nieudolnictwa, bezczelności, nieróbstwa, czy braku fachowości, to tylko mała część możliwości Hibiego Nieudolnika, to już się boję pomysleć co tam się kryje pod „powierzchnią” 😊.

No, ale wracamy do exodusu.
Pierwszym uciekającym z tego okrętu jest oczywiście sam Durszlak, vel Disco Polo, vel Mortadela. Hibi ma przesrane, bo kto będzie za niego łagodził nastroje, publicznie konfabulował, motał, usprawiedliwiał itp? Przecież Hibi Bezprawnik nie trzymał go przy sobie z powodów nadmiernie rzucającej się w oczy samorządowej fachowości. No może Hibi, nie ma specjalnie dużo zalet, ale wzrok i słuch ma chyba całkiem, całkiem w porządku. Jednak Durszlak, to stary lis i dobrze wie, że okręt Hibitanicum idzie na dno jak żelazko wrzucone do basenu. Inna sprawa, że podobno Hibi Nieudolnik stara się za wszelką cenę namówić Durszlaka, żeby został na jakąś część etatu. Prawdopodobnie wyglądałoby to tak, że Durszlak tą część pozostawionego etatu spędzał na sesyjnych lub ewentualnie (ale to rzadziej) komisyjach – po co? No po to, żeby w dalszym ciągu ściemniać i zasłaniać ich nieróbstwo.
Jak pewnie pamiętacie, jedna z naczelniczek, niejaka Złoty Cielec poszła na emeryturę. Oczywiście prawo nie zabraniało jej pracować dalej – jednak jakoś nie chciała. Ciekawe dlaczego? Myślę, że wiem. A wy? Też bym spieprzał w podskokach – tonący, zawsze może pociągnąć za sobą. Czyli drugą uciekającą osobę mamy już omówioną.
Sporą robotę robi zawsze w urzędzie osoba, której zadaniem jest obsługiwanie rady i nieporadnych. W naszej gminie robiła to niewiasta o pseudonimie Żyrafa. Żyrafa zrezygnowała nie dlatego, że dostała na ten przykład lepsze stanowisko, jakiś awans. Nie, nic z tych rzeczy. Ona przechodzi do innej gminy na dokładnie takie samo stanowisko! Specjalnie się zresztą nie dziwię, bo nie dość, że topielec potrafi za sobą pociągnąć, to jeszcze tonięcie z TAKIM topielcem, to istny wilczy bilet. No to mamy trzecią osobę, która osieroca nasz urząd.

Z takim wilczym biletem, może się okazać, że nikt tego okrzyku nie usłyszy 

2 grudnia w życie wchodzą przepisy ustawy, która mówi burmistrzom, wójtom i innym samorządowym włodarzom, że doradcy nie są dla nich. Tak więc nasza… tfu… Hibiego Bezprawnika doradczyni – Nałogowiec, już niedługo będzie idealnym kandydatem na wolnym rynku pracy. Warto było rezygnować ze stabilni pracy w wyższym urzędzie? I to dla złudnej obietnicy bycia doradcą? Przecież to doradzanie, kończyło się przede wszystkim na noszeniu teczki za Hibim Bezczelnikiem. Podobno, jak mówią moje najbardziej zaufane wiewiórki, Nałogowiec z lekka wkuł się na swojego plenipotenta. Recz się stała wtedy, gdy dowiedziała się, iż na jednym ze spotkań, ludzie zapytali czy ona zostanie nowym zastepcą. Podobno Hibi Bezczelnik powiedział coś w tym guście: „na pewno takiej osoby, nie powołałbym na zastępcę”. No ja się jej nie dziwię – sam bym się obruszył na takiego, co by tak o mnie powiedział. Inna sprawa, że oprócz noszenia teczki i towarzyszeniu Hibiemu Bezczelnikowi na imprezach, to za bardzo się nie przepracowywała. Kiedy Hibiego nie ma, to Nałogowiec tylko siedzi w sekretariacie ze Sklepową i plotkują, specjalnie się przy tym nie przepracowując – jak to na kawie bywa. Tak przynajmniej opowiadają wiewiórki, których szlag trafia, że są równi i równiejsi. No to mamy kolejną osobę, która zniknie z budynku przy platanie.
Jak już zahaczyliśmy o sekretarkę, czyli Sklepową (osobę, która była członkiem komitetu wyborczego Hibiego Bezprawnika), to teraz właśnie o niej. Poszła plotka, że ona także chce zrezygnować. No nie, czy to może być prawda, żeby najbardziej zaufana osoba, jaką powinna być sekretarka, spływała szalupą i to w pojedynkę? Puściłem w obroty wiewiórki, żeby sprawę sprawdziły. No i sprawdziły. Podobno to sam Hibi Bezprawnik, załatwił Sklepowej inną pracę. Pytacie gdzie? A no u swojego krajana i podwładnego, bo dyrektora Ośrodka od Fikołków Sportowych, niejakiego Łozy. Co to może oznaczać? Tylko jedno. Hibi Bezczelnik już dobrze wie, że marny jego dalszy los w tej gminie, na tym stanowisku. Wiadomo też, że jak przyjdzie nowa miotła (czyli normalny burmistrz – fachowiec), to sekretarka poleci dość szybko ze swojego eksponowanemu stanowiska. Zabezpiecza więc pracę dla tych, którzy najwiecej wiedzą o jego jakości pracy. Tak sobie to moje wiewiórki wykoncypowały.
Znika też Bagienko, ale on akurat jest raczej wyrzucany za burtę, z tego tonącego okrętu. Dlaczego, bo okazał się tak kiepskim urzędnikiem, że nawet Hibi Bezprawnik się wreszcie o tym przekonał. Jak to było? Swój do swego… czy jakoś tam podobnie. Znaczy się Bagienko jest kolejnym przykładem nieudolnictwa Hibiego Bezprawnika, bo nawet ludzi nie potrafi ocenić przed zatrudnieniem na urzędnicze stanowisko.
Niezłe jaja są także w niektórych przypadkach zastępców tych, których przed chwilą opisałem. Naprawdę niewiele się Hibi Bezprawnik nauczył przez te trzy lata, oj niewiele – ale o tych osobnikach w kolejnym odcinku. No właśnie, a’ propos kolejnego odcinka – Myślałem, że chwilę jakąś odpocznę od pisania – nic z tego. Przecież jak już wspomniałem odbyła się też sesyja „normalna” – i tam działy się dopiero cuda! Więc żegnam na czas niedługi. Do zobaczenia w 86 odcinku Waszego Satyrycznego Doniesienia.
WDS.
P.S. Już teraz proszę czytelników (zrzeszone i niezrzeszone wiewiórki) WDS – a, o pomysły na jubileuszowy SETNY odcinek. Propozycje proszę umieszczać w komentarzach.

 

Reklamy

12 myśli w temacie “85 WDS – Jak nieporadni dali…, oraz co się dzieje z naszym Titanikiem

 1. Zatroskany 29 listopada 2017 / 02:24

  Wds_ie ten nasz Titanic to zwykła łajba jaką z naszego miasta zrobił ten Nieudacznik. Ale rozmiary tragedii tej łajby które opisujesz w swoich doniesieniach są niestety na miarę Titanica i odczujemy je bardzo boleśnie. Odliczam dni do zakończenia tej farsy bo inaczej wstyd tutaj żyć. Nowotomyslanie w roku 2018 dokonajcie naprawdę dobrego wyboru a nie pajaca który nie zdaje sobie sprawy z tego co robi.

  Polubienie

 2. Mieszkaniec 29 listopada 2017 / 15:38

  W każdej wsi mieszkają ludzie, którym Hibi w jakiś sposób nadepnął na odcisk. Choćby potrzebujący, zakwalifikowani do obdarowania w Szlachetnej Paczce, którym za pośrednictwem pisma opublikowanego w gazecie ostatnio Hibi oznajmił, że ich nie wesprze udzielając patronatu. A dlaczego nie wesprze? Bo lokalny lider Szlachetnej Paczki jest krytyczny wobec jego działań, a akcja jest wystarczająco dobrze wypromowana. Tak stało w tym piśmie. Żenada, jak można być tak małym i krótkowzrocznym. To są Hibi Twoi mieszkańcy. A Szlachetna paczka to jest przedsięwzięcie, które integruje lokalne społeczności. Widać to dobra droga, skoro akcja się przyjęła w całym kraju. Tak, dla Hibiego jest ważniejsze jego urażone ego niż dobro mieszkańców.

  A pamiętacie jak całe wsie musiały jeździć zeznawać na komisariat, bo Hibi zamiast zwołać wiejskie zebranie i całą sprawę wyjaśnić bezpośrednio z ludźmi, wziął ich wszystkich pozwał, że niby sąsiad się podpisał za sąsiada albo mąż za żonę? A pamiętacie, że na dokumentach od specjalisty od reklamy jego każdy podpis wyglądał jak inny, z czego były takie co wyglądały jakby były pisane od linijki?

  Róbcie tak radni dalej, dawajcie się rozstawiać po kątach, tańczcie tak, jak Wam Hibi zagra, a przyjdzie czas wyborów i Was rozliczą – wybierając Waszego kontrkandydata. Ludzie lubią silnych, odważnych, mądrych i sprawiedliwych liderów, będących wzorem do naśladowania, a nie milczki czy popychadła, które na dodatek nie wiedzą co się wokół nich dzieje. Obudźcie się!

  Polubienie

 3. Kierowca bombowca 29 listopada 2017 / 15:43

  Serio Hibi przywalił autem? Ale numer?! To widać że taki z niego „mistrz kierownicy” jak „mistrz samorządu”. I co, jeździ wrakiem, czy strażą miejską czyli inaczej „swoją-prywatną-darmową-komunikacją-za-publiczne-pieniądze” ?

  Polubione przez 1 osoba

 4. Pracuś 29 listopada 2017 / 17:35

  W wielu środowiskach praca w urzędzie uchodzi za najmniej męczącą, najmniej stresującą i najbardziej stabilną. Ot, ciepła posadka. Taka praca, do której się chodzi i w której się jest. Bo w firmie to się nie „jest w pracy”, tylko się pracuje, ba tam się ZAPIER…LA całe 8 h jak nie dłużej aż robota nie jest skończona. Więc jak z takiej pracy pracownicy masowo uciekają jak szczury z tonącego okrętu, to musi być naprawdę niezły CYRK!!

  Polubienie

 5. Marek 29 listopada 2017 / 18:46

  Rzadko bo rzadko, ale czasem wpada mi w ręce tygodnik dzień po dniu. Tak sobie na szybko przeczytałem ową gazetkę a tam na pierwszych stronach jest o inwestycjach i pierwsze 3-4 strony w 70 % dotyczyły Opalenicy, a Nowego Tomyśla nie było, bo nic się tu nie dzieje, totalny marazm i beznadzieja.
  Chłopie zostało Tobie 11 miesięcy do wyborów a ty jak się opierda…łes tak się opierd…lasz w inwestycjach. Co z tego, że zaoszczędzisz kasę jak totalnie nie masz pomysłu co zrobić, co wyremontować, co zbudować lub ulepszyć.
  WIEMY WIEMY – jesteś z Wolsztyna i w du…ie masz Nowy Tomyśl i nie zależy ci na rozwoju miasta.
  Za 11 miesięcy stawiamy krzyżyk na krajanie, a nie na jakimś przybyszu z kosmosu. Bo takich mamy w urzędzie, ale na szczęście coraz więcej ich się wykrusza dla dobra ogółu.

  Polubienie

  • FRED 4 grudnia 2017 / 22:24

   Stawiając krzyżyk „na krajanie” też trzeba uważać kto to jest. Przykład – Urząd Wyższy. Postawisz krzyżyk przy Kozie lub jemu podobnym to następne lata będzie taki sam cyrk. W urzędzie wyższym jest tak samo jak w niższym tylko o tym nikt nie pisze i wiem dlaczego.

   Polubienie

   • Wasz Donosiciel Satyryczny 5 grudnia 2017 / 11:25

    Fredzie,
    WDS powstał dlatego, że mi i wielu moim znajomym nie podobało się i nie podoba, to co robi obecny „włodarz” miasta. Uważam, że dla tego miasta jest tragedia i najgorszym wyborem jaki ludzie mogli dokonać. Pytasz dlaczego nik nie pisze tak o urzędzie wyższym. Prosta sprawa, zacznij pisać jesli masz taką potrzebę. Mój satyryczny blok, służy czemuś innemu – pokazywaniu nieudolnictwa obecnych władz miasta i pozbycie się tych ludzi w kolejnych wyborach. Najłatwiej jest mowić – dlaczego? Właśnie dlatego, że to mój blog i że takie mam założenia i dlatego, że nie widzę nikogo, kto bardziej szkodzi temu miastu.

    Polubienie

 6. Lolo 30 listopada 2017 / 16:49

  Wds musi mieć dobra poczytność, bo już się reklamy same wyświetlają. Haha!

  Polubienie

 7. FRED 6 grudnia 2017 / 10:29

  WDS-ie, w moim ostatnim komentarzu NIE ZADAWAŁEM NIKOMU ŻADNEGO PYTANIA – tym bardziej Tobie. To co napisałem na końcu było STWIERDZENIEM popierającym podany przykład, że wybierając swojego też trzeba uważać kogo się wybiera. Więcej luzu. Zbyt emocjonalnie podchodzisz do niektórych komentarzy a komentując je, sam wchodzisz na minę – chociaż cały czas twierdzisz, że to tylko satyra. Następnym razem przeczytaj proszę wpis dokładnie, ze spokojem i bez emocji wówczas unikniesz też wielu wpadek – w tym pisarskich (nie blok tylko blog, nie nik tylko nikt) Ponoć chcesz żeby było lepiej – odpowiedź na mój komentarz wskazuje na coś innego. Ciekawe czy umieścisz to sprostowanie? Pewnie nie, bo nie jest Ci z tym po drodze.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 6 grudnia 2017 / 11:33

   Dokładnie przeczytałem twój komentarz i właśnie dlatego zareagowałem. I jeszcze raz powtarzam, jeśli chcecie załatwiać jakieś własne porachunki to nie tutaj. Tutaj decyduję JA, komu i co będzie „przywalone” 😂. Koniec tematu.

   Polubienie

 8. Marek 7 grudnia 2017 / 19:18

  Uuu jakiś du…owłaz się znalazł. Takich jest dużo w urzędzie niższym jak i tym wyższym. I w obu dominują kobiety.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s