84 WDS – (NIE)upartyjnienie Hibiego – stary numer

No to zaczynamy 84 odcinek Waszego Satyrycznego Doniesienia.
Chciałem na samym początku, uprzejmie donieść I Sekretarzowi Komórki Partyjnej w NT (tak, temu po Uniwersytecie Marksizmu i Leninizmu), że wbrew o tym co publicznie opowiada, blog wdsnt.pl, ma dużą poczytność, ludzie nie oburzają się na treści – co więcej piszą fajne komentarze, oraz maile z poparciem dla autora, czyli dla mnie. Do chwili, kiedy zacząłem pisać ten odcinek było już łącznie ponad 114.000 wejść. Dziękuje ci absolwencie Czerwonego Uniwersytetu, bo to rownież dzięki tobie.

Fajne zdjecie, prawda? Nawet nie wiem czemu je wstawiłem

– tak jakoś wyszło 

Chciałbym podziękować mu osobiście, ale… czytelnikom WDS -a, muszę rownież donieść, że I Sekretarz NT, cały czas mnie unika, a jak mnie gdzieś zobaczy na horyzoncie, bardzo szybko kieruje kroki w stronę całkiem przeciwpołożną. Nie wiem czemu, przecież mu nic nie zrobię. Nie zniżę się do tego poziomu, żeby na tan przykład kłócić się z nim publicznie. Najwyżej z uśmiechem na ustach powitam go serdecznie 😀. No chyba, że to resztki wstydu powodują za każdym razem lekką rejteradę. Chociaż…. Wątpię 😀.
Z pewnością czytaliście w pierduśnicach o podpisanych porozumieniach w województwie w sprawie naszego wiaduktu nad nasza baną. W mieście Poznań byli przedstawiciele urzędu wyższego, czyli Koza z kimś tam, oraz delegacja urzędu przyplatanowego w postaci Hibiego Bezprawnika i Durszlaka (Mała dygresja – to już całe szczęście ostatnie podrygi tego samorządowego fachowca – swoją drogą, to ostatnio spotkałem się z wiewiórką z kręgów szerokopojętej polskiej turystyki i okazało się, iż w tym troszku skostniałym PTTK – u, mają o Durszlaku dość dobre zdanie. Jeśli on naprawdę zna się na tym, lubi to, to zastanawiam się po jaką cholerę pchał się w to samorządowanie i kompletnie zepsuł sobie dobre imię? Odpowiedź jest chyba jedna.

Oczywiście Hibi Bezprawnik pochwalił się tym faktem w internecie, ale jak! Z tego co napisał i jakie dał foto, wynika, że w Poznaniu na podpisaniu porozumienia był on sam we własnej osobie, z Durszlakiem przy boku jedynie. Według jego relacji nie było tam Kozy, ani żadnej innej osoby z urzędu wyższego. Normalny sukces Hibiego i nikogo innego! Jakie to jest maluczkie. No ale czego wymagać od tego człowieka?

Dużo i głośno było też o naszym największym święcie, czyli 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Nie mówię, że to źle, że święto to jest obchodzone z hukiem. Bardzo dobrze. Jednak jeśli jest wykorzystywane przede wszystkim do kampanii wyborczej, to to już jest z lekka chamskie. Już tłumacze dlaczego mam takie zdanie. Przede wszystkim nazwano imprezę „Marsz Niepodległości”, a ta nazwa, jak wiemy ma konotacje z jedną opcją w naszym kraju. Zresztą koordynatorem tegoż przedsięwzięcia, był znany zwolennik tejże opcji, w tym wypadku NIEZALEŻNY dziennikarz Drutowej Telewizji. Powiem tak, do tej pory nawet nic do gościa nie miałem (I prywatnie nie mam dalej), ale to podlizywanie się władzy w DT, już zaczyna mnie mierzić… przepraszam… zaczynało mnie mierzić, bo się trochę zrehabilitowali ostatnimi czasy, ale to przede wszystkim za sprawą również znanego redaktorka o ksywie Grucha – o tym za chwilę. Po co Hibi Bezprawnik tak bardzo przymila się do ośrodka władzy centralnej? Jak twierdzą najbardziej zakonspirowane wiewiórki i te które działają w moich służbach specjalnych, Hibi Bezprawnik zabezpiecza się przed ewentualną zmiana ordynacyji wyborczej. Bo jeśli stanie się tak, że do samorządów będzie można startować tylko i wyłącznie z list partyjnych, to już wiemy z jakiej wystartuje Hibi Bezprawnik. Wielu ludzi nie poszło na obchody 11 listopada, bo dowiedzieli się, że będzie tak zwany apel smoleński, byli ludzie, którzy podczas odczytywania tegoż apelu, po prostu opuścili imprezę. To oczywiście kolejny ukłon Hibiego Bezprawnika do partyjnych struktur w których miejscowo brylują jego NIESAMOWICI doradcy, w stylu Jarmarkowej Bramy, Tarpana czy kapiącego wazelinką Tabaki. Jak się tłumaczył? Przy okazji tego pytania, znów przejdziemy do Drutowej Telewizji i wywiadu jaki przeprowadził Redaktorek Grucha z Hibim Bezczelnikiem i samym koordynatorem marszu, zazwyczaj stojącym po drugiej stronie kamery – operatorem tejże kamery, któremu teraz nadaje WDS – owe pseudo: Kręcioła – od kręcenia kamerą.

Uwierzcie mi warto odsłuchać ten odcinek lokalnego dziennika telewizyjnego (na który ludzie zaczynają mowić, HibiTV, ze względu na poziom wazelinowania Hibiemu, liczbę wiadomości o Hibim i jego „sukcesach”). Tym razem jednak Grucha wspiął się na wyżyny, ponieważ najpierw kurtuazyjnie pogratulował za obchody święta (jedna tylko uwaga Grucha – powiedziałeś, do Hibiego Bezczelnika, że gmina ma dział promocji – przypominam, że dział promocji to on rozwiązał, a nawet zwolnił z niego dwie osoby, które w sądzie wygrały odszkodowania, a szefowa tego wydziału wywalczyła powrót do pracy i teraz za pensję naczelnikowską siedzi w tak zwanym GOI). Potem Grucha dał mu się wypowiedzieć. Zresztą ta wypowiedz rownież była przepięknej urody, bo Hibi powiedział między innymi, że: oni wszyscy są dla ludzi (ha ha ha, Hibi kto ci w to uwierzy), i że jak zobaczył asystę wojskową w kościele, to aż go coś za gardło chwyciło – kurde blaszka, musiało go to coś od razu puszczać? Nie mogło trochę dłużej potrzymać? Może by tyle głupot nie gadał! Wszystkim tym Grucha świetnie uśpił czujność Hibiego Nieudolnika i pewnym momencie przycisnął go do ściany, z taką łatwością, jakby pinezkami przypinał karteczkę do tablicy korkowej – centralnie za uszy, a przynajmniej tak wyglądało, bo Hibi Nieudolnik miał taką minę, jakby mu jakaś wiewiórka zesr….a się prosto do kieszeni. Grucha wrócił bowiem, do czasów o których Hibi Nieudolnik z pewnością chciałby teraz zapomnieć (szczególnie gdy usiłuje kolaborować z partią iście ultra prawicową). Zapytał mniej więcej tak: „Panie …., jak to jest, że pan który startował z listy Palikota, a wiadomo jakie ten ruch miał zdanie na temat aborcji, eutanazji, kościoła… a teraz pan razem z okolicami pewnej prawicowej gazety, kościoła (gdzie go ściska za gardło), organizuje obchody 11 listopada. Żebyście widzieli tę minę Hibiego Bezczelnika! Oczywiście próbował się opanowywać, ale widać było gołym okiem i bez użycia stop klatki, że czajniczek się zagrzał i grozi wybuchem. Jak mówią wiewiórki z oddziałów specjalnych, które były w tym czasie na parapetach urzędu, Hibi po wyłączeniu kamery prawie darł twarz, żeby nie powiedzieć naszej, a już na pewno mówił mocno podniesionym głosem, żeby tego nie puszczać, i że jeśli to będzie puszczone, to on zażąda sprostowania, bo on nigdy nie był w żadnej partii.

Wiewiorka ninja, ze specjalnych oddziałów spod flagi WDS. Genialnie wyszkolona (i to nie na czerwonym uniwersytecie), szpieg nad szpiegi. 

Zastanawiam się tylko do czego to sprostowanie? Grucha wcale nie powiedział, że należał do partyji Palikota, tylko że startował z jego listy (z tego co pamietam, to miał nawet zdjęcie z samym liderem tej partyji). No to czekam z niecierpliwoscią na to sprostowanie, bo jaja będą niezłe. Grucha zapytał rownież Hibiego o to dlaczego był apel smoleński, co raczej ludzi podzieliło w to święto. Powiedział też że na przykład w Grodzisku też było wojsko, a apelu nie było. Wiecie co Hibi odpowiedział? Normalnie do tej pory mam czkawkę ze śmiechu. Powiedział, że dzięki temu, iż był apel, to była salwa honorowa. Sprzedawczyk cholerny, a tak naprawdę oczywiście podlizuch władzy, no bo jak trzeba będzie startować do wyborów z listy partyjnej, to fakt apelu smoleńskiego w naszym mieście, będzie jak w sam znalazł. Inne gminy, zrobiły pikniki, zabawy i inne formy świętowania, my Marsz Niepodległości (No jeszcze Bolewice, ale tam też palce w tym maczał Kręcioła). Tak przy okazji Kręcioła w wywiadzie pochwalił się tym, że Durszlak mu powiedział, ze robi te obchody z takim rozmachem, że Durszlak się martwi o to co zrobią w przyszłym roku. Durszlak, odpowiadam ci – Nie wiem. Wiem jedno w przyszłym roku, będziemy mieli dodatkowe święto na koniec listopada, wiec może obydwa święta połączymy? Pytasz jakie święto? To proste – pierwsza rocznica twojego zniknięcia z tego miasta!
Swoją drogą to po obejrzeniu tegoż wywiadu od razu nasuwają mi się dwa pytania:
1. Ciekawe dlaczego I Sekretarz NT z racji swojego zarządzania Drutową Telewizją, materiału nie wstrzymał? Odpowiedź jest prawdopodobnie taka, że bał się, iż Grucha nie wytrzyma i upubliczni tę sprawę inaczej a wtedy aferka byłaby większa – swoją drogą szkoda 😀).
2. Ile jeszcze Grucha będzie współpracował z Drutową Telewizją? Czyli kiedy go I Sekretarz NT, posunie za takie niegodziwe pytania do Hibiego Bezczelnika. I tu na dwoje babka wróżyła – albo bardzo szybko, albo w ogóle, bo znów będzie się bał publicznej debaty z Gruchą.
Koniec końców po pierwsze Hibi Bezprawnik ponownie ośmieszył się publicznie. Po drugie, to mam nieodparte wrażenie, że Kręcioła wpuścił Hibiego Nieudolnika na marketingową minę i mam nadzieję, że właśnie tak jest, a raczej jestem o tym fakcie przekonany.

I jak ja teraz będę wyglądał? Pewnie tak, jak widać…. 😊

Miało być jeszcze w tym odcinku o ostatniej nadzwyczajnej sesyji, na której nieporadni dali znów du…y, ale się rozpisałem za bardzo i już miejsca w tym odcinku brakuje. Dodatkowo, będą nowe wiadomości o uciekających z tonącego statku, czyli rezygnacjach urzędniczych z zajmowanych funkcji i to często i gęsto bardzo ciekawych. Konkluzja? Podobna jak w poprzednim odcinku. Oczekujcie w miarę szybko, kolejnego 85 odcinka Waszego Satyrycznego Donosiciela.
WDS.

Reklamy

8 myśli w temacie “84 WDS – (NIE)upartyjnienie Hibiego – stary numer

 1. Zatroskany 26 listopada 2017 / 03:03

  Wds_ie oddałes bardzo dobrze zamiary bezprawnika który już się podlizuje władzy w Warszawie bo bardzo podoba mu się nic nierobienie w gminie. Im bardziej źle tym lepsze samopoczucie
  Hibiego i ciągłe knucia co by tu jeszcze zepsuć, na kogo donieść, kogo zniszczyć. Mam nadzieję że to jednak ostatnie już jego podrygi i nawet znajomości w PiS mu nie pomogą a zapłaci słono za wszystko. Lista złych uczynków jest coraz dłuższa.

  Polubienie

 2. Agusia 26 listopada 2017 / 12:38

  To jest niesłychanie smutne i straszne zarazem. U władzy powinien być ktoś, kto ma misję żeby służyć społeczności, tworzyć, budować, zjednywać, integrować, a wszystko w atmosferze pokoju, szczerości i szacunku. Tymczasem mamy burzenie, skłócanie, donosicielstwo, wazeliniarstwo i manipulowanie faktami.

  Polubienie

 3. Tom 26 listopada 2017 / 13:04

  Czy Tabaka i Ast coś hibiemu załatwia? W Warszawie start z list PiS do sejmu?
  Czy stawianie takich pytań jest już możliwe?

  Polubienie

  • Mieszkaniec 26 listopada 2017 / 17:17

   Jak do Sejmu, to niech załatwiają, byle skutecznie, byle by zniknął z naszego NT!

   Polubienie

 4. Obserwator 26 listopada 2017 / 13:49

  Nie ma Hibi ręki do doradców, to fakt. O specjaliście od reklamy nikomu nie trzeba przypominać. Tarpana, ze swoim zamykaniem ust mieszkańcom ilekroć mają inne zdanie, Jarmarkowej Bramy ze swoim pieniactwem i podjudzaniem do „huzia na Józia”, czy wazeliniarza Tabaki, z ustami pełnymi frazesów i zdaje się ZEREM inicjatyw jako radny w swoim okręgu- też nie, bo tych mamy na codzień. Era kolejnej gwiazdy- Nałogowca też się kończy, tak samo jak Durszlaka. A teraz do kompletu Kręcioła. Fajnie że miał inicjatywę żeby coś zrobić, tylko trochę nie pomyślał o konsekwencjach. A Hibi nie pomyślał jak go słuchał no i mleko się rozlało i wyszło szydło z worka. Tak, teraz nawet ci co nie wiedzieli mają czarno na białym, że Kręcioła ma skłonności partyjne, no i zakusy Hibiego też wyszły na jaw. Także kolejny doradca i znowu Hibiemu na dobre nie wyszło. A naprawdę miał szansę tymi obchodami nieco ocieplić swój wizerunek.

  Polubienie

 5. Pamiętliwy 26 listopada 2017 / 18:24

  A pamiętacie obchody takiego dnia trzy lata temu kiedy Hibi zrobił pożoge i o mało nie spalił Nowego Tomyśla. Po prostu współczesny Neron. Jego scena pustoszeje. Ostatni zejdzie on i będzie w końcu koniec tej farsy.

  Polubienie

 6. Marek 27 listopada 2017 / 11:02

  A kręcioła to ten sam Pan co Mierzeja?
  Skoro Chibner chce startować do W-wy to trzeba mu zrobić niezłą kampanię aby się raz na zawsze go pozbyć i aby normalny burmistrz rządził naszą piękną gminą.
  A jacy to urzędnicy uciekają z tonącego statku? Czyżby sadzawka wyschła już?
  Co sądzicie o prawdopodobnym kandydacie na stanowisko naczelnika gminy – panie byłym strażaku? Pociągnie tak jak Pan Tomek Szulc?
  To prosimy o dość rychły 85 jubileuszowy odcinek WDS-a.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s