79 WDS – Już wiem, dlaczego wdupiamy większość wniosków o zewnętrzne finansowanie

Znów jest o czym pisać, ponieważ ostatnio znów odbyła się nadzwyczajna sesja na wniosek Nieudolników, bo znów źle wyliczyli kasę – tym razem na naprawę sali gimnastycznej w szkole powszechnej z trzecim numerkiem, czyli byłego gimnazjum. Jak zapewne pamiętacie, kiedyś już tak było, że zabrakło kasy I nieporadni musieli „dokładać”. Nieudolnicy gardłowali wtedy, że jak nieporadni nie dołożą kasy, to gmina straci milion złociszy z dotacji na remont przedszkola. Co z tego wyszło? To już wszyscy wiemy – Nieudolnicy, jak zwykle zdupili wniosek i dotacji nie dostali.

Pierwsza część tej ostatniej sesji została przerwana, bo jakoś tak się stało, że nie było na niej Hibiego Bezprawnika, nie było także Durszlaka (który podobno na urlopie – odpoczywał – tylko ciekawe po czym, bo zwykle ludzie odpoczywają po ciężkiej pracy – a po czym on odpoczywa – naprawdę nie wiem, a i wiewiórki powiedziały, że nie podejmują się znaleźć takiego powodu, bo to dla nich za trudne, a raczej wręcz nie do wykonania zadanie 😊), nie było też dyrektora szkoły i jego zastępcy (oni po prostu pracowali),. Jednak do dyrektora (czyli Człowieka z Wąsem) dzwonili, bo okazało się, iż przedstawiciel urzędu będący na tej sesji (Bagienko, który jest na wypowiedzeniu,) poinformował, iż mimo wszystko, że kasy trzeba więcej (w całości około 6 dużych baniek), to i tak nie starczy na wymianę nawierzchni, izolację akustyczną i szatnie. Powiedział też, że wszystko jest uzgodnione z Człowiekiem z Wąsem. Problem tylko w tym, że jak zadzwoniono, to się okazało, że Człowiek z Wąsem wie tyle na ten temat, co Durszlak na temat pisania wniosków o kasę do Uniji.

Na drugi dzień sesje wznowiono i koniec końców, nieporadni przegłosowali większą kasę na ten projekt. Po raz kolejny, poszli Hibiemu Nieudolnikowi na łapę – czekam tylko, kiedy znów będzie gardłował, że nieporadni tylko mu kłody pod nogi kładą. Poza tym, jak mówią wiewiórki, z tym kredytem którym tak bardzo na sesji chwalił się Hibi Nieporadnik, nie jest tak wcale różowo. Dlaczego? Już tłumaczę. Hibi Bezprawnik chwalił się, że jest to kredyt bodajże na ponad 1.500.000 I co więcej – z dumą twierdził, że kredyt jest w 50% umarzalny – takim cholera jest dobrym urzędasem, a co! Niestety, a tak naprawdę oczywiście nie wspomniał słowem, że licząc na ten przykład odsetki I inne koszta, które są po stronie gminy, to z tej kasy zostanie nam ledwie 300.000 – czyli to gdzieś około 5 procencików całej kwoty. Oczywiście dobry każdy grosz, ale po co tak kłamać? Jak to po co… JUŻ ZA ROK WYBORY… i trzeba jak najwięcej „sukcesów” znaleźć. Ale nie z nami już te numery, nie z nami Hibiuniu. (Tak przy okazji – jedna mała dygresja. Mam pytanie, czy nasi nieporadni zapomnieli ostatnio języka w gębie? Hibi na sesji pieje o sukcesach, roztacza wizje eldorado, jakie podobno przed nami.. a żaden z nieporadnych nawet gęby nie otworzy – chociażby na temat procentowego wykonania budżetu – weźcie się trochę do cholery ogarnijcie – koniec dygresji).

Jak widzę takie zachowanie nieporadnych, to aż mnie coś swędzi i świerzbi 

A jak Hibi Nieudolnik próbował tłumaczyć, że termoizolacyje zrobią, ale podłoga zostanie stara, a szatnie będą jak za Gomółki? Uwaga, uwaga… Hibi Nieudolnik powiedział, że będą się starali znaleźć na to kasę, pisząc wnioski o tę kasę do Uniji czy innych instytucji. Do jasnej cholerki, w tak zwanym międzyczasie, czyli do dzisiaj, a licząc od momentu, kiedy zaczęło się mowić o koniecznej termoizolacji i naprawy hali – odbyło się kilka konkursów na granty z których byłaby kasa na taki remont hali sportowej. Co więcej Nieudolnicy dokładnie o tych konkursach wiedzieli, bo nie raz, bywający na naszym terenie Najdłuższy Poseł w sejmie (najdłuższy wzrostem oczywiście), nie raz mówił o tych możliwościach Nieudolnikom. Mało? To posłuchajcie, co doniosły mi wiewiórki, które były obecne przy jednej z takich rozmów z Durszlakiem. Tenże powiedział, że jak już się Najdłuższy Poseł tak upiera, to może jednak oni coś zrobią! Rozumiecie to? Oni robią łaskę, że wystartują w jakimś konkursie? Oni wystartują, bo ktoś im du… truje? No dobra, ale jaki jest wynik tego rozumowania? Ano taki, że kasy na wszystko nie starczy, a Hibi teraz mówi, że oni bedą się starać znaleźć jakoweś pieniądze z jakowyś dotacji. Nie zastanawialiście się, dlaczego u nas ciagle coś jest nie tak? Dlaczego do innych gmin euraki płyną szeroką rzeką, a u nas dopiero po trzech latach nieudolnych prób udało się zdobyć pierwsze większe pieniądze na parki? Dać wam odpowiedz na te pytania? Proszę bardzo:
1. Po pierwsze Nieudolnicy biorą się za robotę na ostatnią chwilę, jak już termin się pod przysłowiową du… pali.
2. Po drugie, jak historia tych prawie trzech lat pokazuje, jakość tych wniosków jest delikatnie mówiąc – mierna, a niekiedy wręcz żenująca
Dlaczego inni mogą i potrafią a my nie? Ano dlatego, że MY wybraliśmy takiego Nieudolnika, Który jest na dodatek: złośliwy, mściwy, zadufany, chorobliwie zazdrosny o sukcesy innych… pewnie możnaby tak wymieniać jeszcze długo, ale po co jak wystarczy napisać kim nie jest – Hibi Bezprawnik na pewno nie jest FACHOWCEM!
Pamiętacie jak Durszlak na jednej z ostatnich sesji opowiadał banialuki, o tym że wniosek na kasę na przedszkola napisali dobrze, chociaż źle? Zaczynam rozumieć w czym jest problem. Ostatnio bowiem, zachciało mi się sprawdzić jak to jest z inwestycją ulicy kanałowej, bo też podobno jaja z tym takie jak berety małorolnych chłopów, kiedy idą pracować w pole. Przede wszystkim został ogłoszony przetarg na wykonanie tego remontu ulicy. I tu uwaga:
1. Termin składania ofert – 16.10.2017 do godziny 16.00
2. Termin wykonania zadania – od dnia podpisania umowy do 22.12.2017
Znaczy to tyle, że licząc czas na wybranie oferty, przygotowanie i podpisanie umowy, zostanie może ze dwa miesiące i to miesiące podczas których raczej nie ma 25 stopni na plusie, niejakiego Celsjusza. Oczywiście będą dwa miesiące pod kilkoma warunkami:
1. To że w ogóle ktokolwiek się zgłosi
2. To, że nie będzie żadnych protestów (jakby jakimś cudem zgłosiło się więcej firm)
3. Jak specyfikacja będzie przez Nieudolników przygotowana prawidłowo, a przede wszystkim jak będzie dobrze oszacowana kwota i zabezpieczona w budżecie, a jak wiemy z ostatnich doniesień, nie są w tym wielkimi specjalistami (zresztą w czym są?)
No, ale czas, czy cyferki są raczej abstrakcyjnymi pojęciami dla Nieudolników. Drugim przykładem mojej tezy, jest dokument mówiący o wyborze oferty na przygotowanie programów funkcjonalno użytkowych budowy dwóch ulic – Sątopskiej w Glinnie I Krętej w Jastrzębsku Starszawym. Dokopałem się do oficjalnego dokumentu umieszczonego na BiP – ie. Oto on:

Fajne, prawda? Chociaż może ja się czepiam? Może ma to bardziej ukryty sens? No przecież Hibi Bezprawnik jest doktorem filozofii prawa i może jest w tym jakiś głębszy filozoficzny sens?
Teraz kilka słów między innymi o moim ukochanym, umiłowanym ulubieńcu, czyli o Panu I Sekretarzu NT. Zanim jednak o nim, chciałem wam wszystkim przypomnieć, jak Hibi Bezprawnik zaraz na początku swojego „urzędowania”, chciał rezygnować z członkostwa w stowarzyszeniach, których gmina była zrzeszona. Powodem miały być… składki, które trzeba było do tych stowarzyszeń płacić (tak przy okazji, wystarczyłoby zrezygnować z takich przyjemności jak wyjazd do kolegów do Wrocławia, czy służbowych doznań artystycznych na zaczarowanym flecie, czy innych przyjemnościach I może na jakieś składki by starczyło). Jednym z tych stowarzyszeń było Stowarzyszenie Samorządowe A2 – Wielkopolska. Wtedy było BE dla Hibiego Bezprawnika, teraz okazało się że jest CACY. 27 października w naszej rodzimej Alma Mater, odbędzie się konferencja pod tytułem „Wyzwania i problemy samorządów w procesie pozyskiwania inwestorów”. I teraz znów proszę o uwagę. Programie konferencyji stoi napisane, że otwarcia dokonają: wójt gminy Stare Miasto, oraz… burmistrz Nowego Tomyśla. Nie znam wójta Starego Miasta, za to znam tego drugiego i jakoś nie przypominam sobie, żeby miał się czym pochwalić, jeśli chodzi o pozyskiwanie inwestorów. Ale, ale, zaraz, zaraz… przecież w tytule konferencji jest mowa o problemach samorządów w tej dziedzinie – a to się wszystko zgadza, bo nasza gmina od blisko trzech lat ma same problemy – tak, w tym temacie Hibi Bezprawnik będzie z pewnością autorytetem 😊. Jednak to nie wszystko, nie koniec to fajnych wiadomości. Przechodzimy bowiem do mojego fana (No bo musi wnikliwie czytać WDS – a, chociaż powszechnie mówi, że nie czyta 😊). O godzinie 11.55 prelegentem będzie sam I Sekretarz. Temat prelekcji? Oto on: „Rozwój gospodarczy Nowego Tomyśla na przykładzie firm zrzeszonych w Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej”. Ja pierdziele, ale sobie znaleźli fachowca od gospodarki rynkowej! Ja rozumiem, gdyby to był temat: „Gospodarka scentralizowana”, czy „Łagodne przejście z socjalizmu do kapitalizmu z zachowaniem układów”, albo „Jak wykorzystać wiedzę zdobytą na Wieczorowych Uniwersytetach Marksizmu I Leninizmu”. Coś mi się zdaje, że chyba na ten wykład się osobiście wybiorę – w takim razie do zobaczenie Panie I Sekretarzu NT (proszę się ni martwić, gwizdać ni będę, najwyżej zobaczy pan u mnie ironiczny uśmiech na twarzy).

… razem z Panami I Sekretarzami!

WDS

Reklamy

10 myśli w temacie “79 WDS – Już wiem, dlaczego wdupiamy większość wniosków o zewnętrzne finansowanie

 1. Spidermen 18 października 2017 / 13:09

  Że do WDSa doszło, że 1 Sekretarz kończył WuML znaczy, że go na mieście nie lubią. Nawet jak są mili w twarz, to tylko dlatego, że jest jakiś interes albo swój albo kogoś z rodziny, bo przy tylu stanowiskach co ma 1 Sekretarz, trudno gdzieś się na niego nie wpaść w takim mały mieście. I co Panie 1 Sekretarzu, jak się Pan z tym czuje? Miło jak Pana po plecach klepią tylko po to bo coś chcą, a za plecami mają beke? Masz Pan teraz na coś zasłużył i to nie WDS Panu zaszkodził, tylko sam żeś Pan sobie zaszkodził tym jak się Pan zachowujesz. A ludzie tylko na to czekali kto będzie pierwszy i co się stanie. No i pierwszy był WDS i nie dał się uciszyć i żyje. Teraz więcej ludzi zacznie gadać co myśli naprawdę. I tylko czekać aż po traci te stołki, bo się tam na górze pokapują, że iść pod rękę z 1 Sekretarzem to obciach.

  Polubienie

 2. Wiewiórka Przodowniczka 18 października 2017 / 16:54

  Haha, no i były pytania do SiWZ-u na Kanałową i termin składania ofert został wydłużony zdaje się do 20.10.2017.

  Z ciekawostek, aktualizacje cen na tego typu roboty robi się raz na kwartał. A projekt na Komunalną (przetarg ogłoszony w kwietniu 2016), termin realizacji projektu: do 30.09.2016. Ciekawe, czy od tego czasu choć raz dokonano aktualizacji kosztorysu?

  Kolejne pytanie, dlaczego przetarg na realizację Kanałowej nie wyszedł zaraz w I kwartale 2017? Czy chociaż w II – jak było wpisane do planu zamówień publicznych? Kto znów zawalił? Bo jakby zrobić zgodnie z planem, to już by dawno Kanałowa była gotowa.

  PS To postępowanie zapewne zobaczymy w niewygasach 😉

  Polubienie

 3. Marek 18 października 2017 / 17:23

  Czegoś tu nie rozumiem.
  Na terenie spółdzielni oświetlenie robi Gmina
  Na terenie osiedla Północ, drogę SP nr 3 robi Gmina
  Parkingi na Wypoczynkowej przy przedłużeniu ul. Olchowej też robi Gmina.
  Parkingi na Batorego koło bloków nr 1-4 zrobiła Gmina.
  A dlaczego nie Spółdzielnia?? Co to za dziwny układ.
  Zaczynają się inwestycje, które są robione na siłę, ale znacznie przedrożone. RIO powinno się temu przyjrzeć.
  A radni co tak cicho siedzą – nie widzą, jak nasz włodarz na siłę trwoni kasę, ażeby się wypromować przed następnymi wyborami.

  Mieszkańcy dobra rada. Głosujemy za rok na burmistrza, który od lat związany jest z Nowym Tomyślem i któremu ZALEŻEĆ BĘDZIE na miastu. Bo ten ma wszystko gdzieś i naraża miasto na straty.

  Polubienie

  • PIXEL 19 października 2017 / 19:02

   Czegoś tu nie rozumiem,
   na terenie Spółdzielni mieszkają mieszkańcy Gminy czy Spółdzielni?
   mieszkańcy płacą podatki Gminie czy Spółdzielni?
   SP 3 jest dla mieszkańców Gminy, czy Spółdzielni?
   ul. Olchowa leży przy parku, park jest dla mieszkańców Gminy czy Spółdzielni?
   a bloki 1-4 na os. Batorego to wspólnoty – nie należą do Spółdzielni.

   Nie wiem skąd u Ciebie taka awersja do Spółdzielni – mnie jako mieszkańcowi osiedla
   nie przeszkadzają inwestycje w mieście.

   A tak na poważnie, czy chcesz, czy nie mieszkańcy osiedli to tacy sami mieszkańcy
   miasta jak i ty i też im się coś od miasta należy.

   Polubienie

 4. Obserwator 19 października 2017 / 00:33

  I Sekretarz i Hibi Nieudolnik robią transakcję wiązana i liczą że każdy z tego skorzysta. Dla mieszkańców ważny jest efekt i to zapamiętają. Rok 2018 będzie rokiem inwestycji które przysporzy władzy zwolenników i poparcie gotowe

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 19 października 2017 / 00:37

   Dlatego będziemy informować nowotomyślan o tych wszystkich ściemach. I to nie tylko na tym satyrycznym blogu. Wyjdziemy z tym na ulice 😊

   Polubienie

   • Marek 19 października 2017 / 19:02

    Dokładnie. Trzeba będzie zrobić jakąś kampanię pokazującą prawdziwe oblicze naszego burmistrza, ażeby wyszło jakim jest nieudolnikiem.
    Trzeba podkreślić, że swój mieszkaniec będzie najlepszym burmistrzem. Wywali on z urzędu tego nieudacznika i kompletnego ignoranta Disco-Polo , który totalnie się opierdziela za nasze bejmy. Stracony wakat – ten gościu nic konstruktywnego nie zrobił.

    Polubienie

 5. Wkurzony 19 października 2017 / 20:05

  A Hibi Bezprawnik zaprosi gazetę i telewizję i naopowiada bzdur które pójdą w eter. A mało zainteresowani mieszkańcy poczytaja to za dobrą zmianę i będą za. Nie wiem jakie armaty trzeba wytoczyć żeby wszyscy zobaczyli prawdziwe oblicze tego hipoktyty 😦 i bardzo złego człowieka.

  Polubienie

 6. wlodzimierz 19 października 2017 / 20:40

  I sekretarz jak byl przewodniczacym rady powiatu zadluzyl powiat na ponad 16 mln zl z przeznaczeniem na rozbudowe szpitala, bo wzial kredyt ktory w calosci powiat splaca do dzis zamiast postarac sie o dotacje z funduszy eurpejskich ktory zwraca sie na poziomie 30-50 procent.Jest to nieudacznik ale kurczowo sie trzyma bo widzi tylko kase dla siebie.Czas mu podziekowac.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s