77 WDS – Po pierwsze. Rokosz? Oby! Po drugie. „Ja nic nie wiem…” – jak myślicie kto powiedział te słowa

Na początek oczywiście doniesienia z frontu… znaczy się z publicznej konwersacji z Panem Kierownikiem NT, znanym powszechnie jako Skarżypyta. Okazało się, że swoje oświadczenie (te które według mnie jest mocno satyryczne) wysłał nie tylko do pierduśnic (swoją drogą jedna z nich go olała i nie opublikowała oświadczenia), ale także – na przykład do portalu Wyłysiałego Hipisa z kucykiem. Hipis opublikował, bo czemu nie, jak również (od pewnego czasu) udostępnia odcinki WDS – a. Oświadczenie już wszyscy znamy…

Też przeczytałam oświadczenie Skarżypyty… ble… bardzo przepraszam… ble… ale nie wytrzymałam… ble… musiałam się napić.

…ale to co najfajniejsze, jest pod oświadczeniem, czyli polubienia i komentarze. Polubień jest całe mnóstwo, bo aż….. 22 sztuki – normalnie od zarąbania, Panie Kierowniku! To jednak nie cała wiadomość z tymi polubieniami, ponieważ jakby się przyjrzeć dokładnie, to: jedno jest od pracownika spółdzielni, jedno rodziny pracownika, jedno byłej pracownicy urzędu wyższego, jedno od pracownika urzędu niższego, trzy nazwiska brzmiące dokładnie tak samo, jak nazwisko Pana Kierownika NT i teraz uwaga… Pan Kierownik NT, również… osobiście polubił swoje oświadczenie… hue, hue, hue. Znaczy się ponad jedna trzecia polubień, to krewni i znajomi królika i sam królik. Pod tym tekstem są również trzy komentarze popierające Skarżypytę. Nawet się nie dziwię, bo jak ludzie uwierzyli we wszystko, co napisał w tym znakomitym dokumencie, to mogli się naprawdę oburzyć. Dlatego też, piszę w swoich satyrycznych doniesieniach jak jest naprawdę. I teraz właśnie kolejne dywagacje na ten temat. Pan Kierownik NT, podobno oburzył się również, że napisałem iż nienawidzi Kozy. Oczywiście słowo „nienawidzi” jest lekkim przerysowaniem (cały czas polecam przeczytanie wstępniaka). Jednak nie wmówi mi on, jak i pewnie całej gawiedzi naszego miasta, że on Kozę uwielbia, ceni i szanuje. No właśnie, tak sobie pomyślałem, że może na najbardziej poczytnym portalu społecznościowym zrobić wsród nowotomyskiej gawiedzi ankietę w której będzie stało napisane:
Pan Kierownik NT:
a) Kocha Kozę
b) Lubi Kozę
c) Koza jest mu obojętny
d) Nie przepada za Kozą
e) Nie lubi Kozy
f) Nienawidzi Kozy

Bardzom ciekaw byłbym wyników takiej ankiety. Tak przy okazji Skarżypyta i jego co raz mniej liczni zwolennicy (o czym zaraz), oburzają się że ktoś o nich coś pisze i twierdzą, że są to rzeczy przynajmniej przesadzone. Widzę tu zdecydowanie tak zwaną mentalność Kalego (młodszym czytelnikom polecam przeczytanie „W pustyni i w puszczy” dla zrozumienia tego zdania). Bo jak Jarmarkowa Brama konfabuluje lub nagina rzeczywistość w mało poczytnej gazecinie niejakiego Gwarka, to jest ok? Wszystko w porządku? Nic nie przeszkadza?
No ale żarty na bok. Teraz trochę poważniej o Panu Kierowniku NT. Okazało się, że jego działania i sposób „wykonywania polityki” nie za bardzo podoba się, nie tylko mnie. Bowiem jak mi doniosły wiewiórki z Królewskiego Osiedla, jego „dziecko” czyli Stowarzyszenie zwane w skrócie Forum, a tak konkretnie, to jego członkowie – zaczynają twierdzić że działania Pana Kierownika NT ciągną ich raczej na dół, czyli w stronę mułu. Podobno zaczynają się zastanawiać na rokoszem i mimo tego, że całkiem niedawno ponownie wybrali go na prezesa, myślą żeby go jednak zdjąć z tej zaszczytnej funkcyji. Całym sercem przyklaskuje tej inicjatywie, bo jeśli tak będzie, to Pan Kierownik NT, pomalutku będzie tracił kolejne przywileje, stanowiska, wpływy itd., itd. Być może to również działanie Strażaka Sama, który nagle przestał być dla Skarżypyty ok – ale to już tylko domysły i dywagacje mojej porąbanej czasem głowy 😊. Z drugiej strony, Strażakowi Samowi wyszłoby to na dobre, bo jak już ostatnio pisałem, całkiem z niego spoko gostek i po co ma się na początku kariery politycznej skazić taka komitywą?

Teraz to my powinniśmy grać, on ktoś inny tańczyć w rytm tej muzyki 

Czekam z niecierpliwością na doniesienia od wiewiórek, które maja wtyki w jednym piętrowym budynku na osiedlu, gdzie „króluje” Pan Kierownik NT.
Dobra koniec o Skarżypycie, bo jeszcze mi się w nocy przyśni i będę miał traumę na cały tydzień. Zajrzyjmy teraz na ulicę Poznańską 33. Ostatnio w Warszawie na ulicy Wiejskiej znowelizowano pewna ustawę. Nie będę przytaczał konkretów i paragrafów, w tym lubują się inni nowotomyscy blogerzy (i bardzo dobrze) – cyuzamen do kupy chodzi o to, że w samorządach tacy na ten przykład burmistrzowie, nie mogą zatrudniać doradców. Uuuuu… to się Pani Jaracz z pewnością ucieszyła. Przypominam, że została zatrudniona przez Hibiego Bezprawnika właśnie jako doradca. Powód był jeden, Hibi nie musiał w takim przypadków ogłaszać konkursów na urzędnicze stanowisko. Problem był jeden, mógł jej płacić, chyba tylko 2500 złociszy, ale to zawsze można wyrównać jakimiś nagrodami i tym podobnymi. No i co teraz? No trzeba będzie ogłaszać konkurs i to cholera trzeba będzie jeszcze tak go napisać, by nikt inny nie miał żadnych szans – kurde problem. Ja osobiście prorokuję, że Pani Jaracz stanie się samodzielnym specjalistą od komunikacji społecznej (czy jakoś tak). Pamiętacie był już na to stanowisko konkurs, ale się nikt nie zgłosił i sprawa jakoś przycichła. Coś mi się zdaje, że jednak ten konkurs wróci na „wokandę”. Polecam śledzenie ogłoszeń bo to może być niezła fucha. Poza tym zgłaszając się do konkursu, będziecie powodować ból głowy Hibiego Bezprawnika, bo im więcej kandydatów, tym trudniej mu będzie. Muszę wysłać na przeszpiegi wiewiórki z platana, by dowiedziały się, kto jeszcze jest „doradcą” Hibiego Bezprawnika, bo wtedy będziemy wiedzieli jakich ewentualnie konkursów możemy się jeszcze spodziewać. Chyba jednak w przypadku doradcy od wizerunku z miasta Poznań, żaden konkurs raczej nie przejdzie i trzeba będzie dbać o wizerunek samemu… a jak wiemy, w tym Hibi Bezprawnik jest wręcz „geniuszem”. Chyba, że można to obchodzić jakimiś umowami cywilno – prawnymi, ale to tez się wiewiórki dowiedzą – bo cholery są uparte jak osły.

Wiewiórka w kamuflażu 😊😊😊

Tak przy okazji urzędników – to może mi ktoś powiedzieć co się dzieje z Bagienkiem? Czy dalej jest na naszym garnuszku, czyli na ten przykład na jakimś zwolnieniu? Czy Hibi Bezprawnik już go po cichu zwolnił? Chyba zlecę wiewiórkom pogrzebanie w temacie, bo mam wrażenie, że nie tylko mnie, interesuje co takiego brzydkiego zrobił Bagienko.
Teraz o tym czym się ostatnio chwalił Hibi Bezprawnik a wtórował mu w tym Durszlak NicNieUmiem. Normalnie puszyli się jak pawie w sezonie godowym – ogony do góry i dawaj bajerować. Chodzi tu oczywiście o wiadukt nad baną. Hibi wręcz ogłosił, że praktycznie to on wiadukt już załatwił. Ludziska – nie dawajcie się nabierać tym gładkim gadkom. Oni po prostu zaczęli kampanię do następnych wyborów i czymś się muszą chwalić. Szukają więc na siłę wszystkiego co można, bo w praktyce chwalić się nie mają czym (a już szczególnie Durszlak NicNieUmiem, bo wiedza o PTTK, za bardzo do zarządzania gminą się nie nadaje). Jak jest naprawdę? Już piszę – Wicek Marszałek naszego pięknego województwa jest z ugrupowania spod znaku Zielonego Liścia i tak naprawdę za sprawą sporo nachodził się jeden z czołowych pracowników Wyższego Urzędu – ksywa Naciskała. Wiadomo przecież również, że Koza też spod tego samego liścia pochodzi i pewnie u Wicka Marszałka ma lepsze notowania niż Hibi Bezprawnik i jego ekipa. Marszałkowstwo chciało, żeby to gmina zrobiła projekt wiaduktu, ale Hibi Bezprawnik stwierdził, że on to ma to…. właśnie tam. Po jakimś czasie Marszałkowstwo wysłało pismo (którym to właśnie chwali się bezpodstawnie Hibi – bezpodstawnie, bo tak naprawdę, jak widzicie, przypisuje sobie nie swoje sukcesy) w którym proponuje, że projekt może być sfinansowany w równych częściach przez gminę, marszałka i… nasz Urząd Wyższy. Tak – właśnie tym chwali się Hibi Bezprawnik. Swoją drogą, to trzeba mieć tupet, żeby oczekiwać że Urząd Wyższy się dołoży się do projektu, kiedy on ma gdzieś dołożenie się do szpitala. Powiem wam jak będzie. Koza oczywiście dołoży się do projektu bo wie, że dla gawiedzi wiadukt nad baną jest ważny. Poza tym, możecie być pewni, że pierwsza łopata na tej budowie będzie wbita wtedy, kiedy już dawno zapomnimy o tym że był ktoś taki jak Hibi Bezprawnik, a nawet minie już nam trauma, po jego nieudolnych rządach, a budżet będzie wykonywany przynajmniej w kilkudziesięciu procentach, a nie w jednym malutkim procenciku. Tak będzie i to już niedługo drodzy czytelnicy Waszego Satyrycznego Donosiciela.
Na koniec satyrycznego doniesienia jeszcze jeden argument pokazujący nieudolność „rządzących”, a w tym przypadku Durszlaka NicNieUmiem. W poniedziałek odbywała się jedna z Komisyji naszej gminy. Jednym z jej punktów była informacja na temat wykonania budżetu za pierwsze półrocze panującego nam roku. Oczywiście taką informację powinni udzielić „fachowcy” z gminy. Nieporadni podreptali zatem do pani skarbnik, znaczy się po Śpiącą Królewnę (WDS – owe pseudo). Okazało się jednak, że Śpiąca Królewna jest na urlopie. Siłą rzeczy trzeba było iść po któregoś z Nieudolników. Hibi Bezprawnik na urlopie i ma jeszcze jakiś zagraniczny służbowy wyjazd, więc padło na Durszlaka NicNieUmiem. Tenże, jak się dowiedział o co biega, to rzekł mniej więcej tak (oczywiście nie osobiście, tylko przez posłańca): „Jak nie ma Śpiącej Królewny, to on w tym temacie nie ma nic do powiedzenia” i dalej siedział zamknięty w swoim pokoiku z balkonikiem (zresztą długo tam nie siedział, bo jak zwykle do pracy stawił się dość późno, bo chyba, jak mówią wiewiórki z platana, tuż przed godziną 14.00. Poza tym, przyszli po niego już po 14.30 – a przecież zeznania na Komisyji mogły trochę potrwać, a praca kończy się przecież o 15.30 i jeszcze by się na obiadek do domku spóźnił. Nie zastanawia was za co my mu płacimy? Za siedzenie w gabinecie z balkonikiem i przeglądaniu interneta? To jest niedopuszczalne, nawet jakby w tym czasie czytał tylko WDS- a 😊😊😊.
Pozdrawiam was wszystkich serdecznie.
WDS

Reklamy

9 myśli w temacie “77 WDS – Po pierwsze. Rokosz? Oby! Po drugie. „Ja nic nie wiem…” – jak myślicie kto powiedział te słowa

 1. Wiewiórka Przodowniczka 18 września 2017 / 23:09

  Pytasz o Bagienko ?? Mówisz – masz:

  1. dnia 04.08.2017 Hibi podpisał ogłoszenie o naborze, które z jego gabinetu na BIP miało w daleko w PIP, bo ukazało się dopiero 08.08.2017 Nabór na wolne stanowisko urzędnicze Naczelnika Wydziału Infrastruktury i Drogowego.

  Ponoć Pan Pył był wtedy nieźle wkuuu..

  2. dnia 28.08.2017 Hibi podpisał informację o wyniku naboru na w/w. „Szczęśliwym zwycięzcą” został Pan TOMASZ SŁUPIŃSKI

  Trzymamy kciuki za nowo-wybranego, żeby zamienił Nowy Tomyśl w wielki plac budowy, co by mógł się poczuć jak ryba w wodzie, bo czego by nie powiedzieć, to od strony praktycznej facet doświadczenie ma.

  Tak przynajmniej rzecze na jego temat pewien portal, o ten tu: https://pl.linkedin.com/in/tomasz-s%C5%82upi%C5%84ski-17ba1a66

  Oby tylko równie dobrze pływał w odmętach ustaw i innych paragrafów, bo gdzie jak gdzie, w tym wydziale jest tego istne zatrzęsienie, a on zdaje się w samorządzie jeszcze nie pracował. No taka prawda – kto utonie w papierach, ten łopaty nie wbije, bo kto widział topielca, który by łopatą machał?

  A wracając do meritum – czy przy tak wymownej ksywie oraz realizacji budżetu inwestycyjnego na poziomie 1% trzeba dalej drążyć? No dobra, nie trzeba, ale zawsze można, zwłaszcza że w tych Internetach same dziwy, panie dzieju i bynajmniej nie chodzi mi o treści tylko dla dorosłych.

  Polecam zajrzeć tu: http://bip.nowytomysl.pl/Article/get/id,24552.html (ośw. majątkowe, w którym stoi coś na kształt „działalności gospodarczej nie prowadzę” )

  a potem tu: https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx (wyszukiwarka Regon), w pole Regon wpisać 301540522 albo w NIP 8851460071 , potem taki szary przycisk „szukaj” a następnie w prawym oknie kliknąć w numer regon, żeby się wyświetliły szczegóły.

  Jak ktoś mi wyjaśni o co tu chodzi, bo mi to za Chiny Ludowe nie pasuje, to mu WDS stawia flaszkę – tę co mi wisi już od nie pamiętam kiedy 😀

  Polubienie

 2. Wiewiórka Przodowniczka 18 września 2017 / 23:22

  A wieść o odsunięciu Pana Kierownika NT, to już od dawna lata po mieście, cytując za znaną piosenkarką niczym „BUM BUM, BUMERANG!”

  Polubienie

 3. obserwator 18 września 2017 / 23:51

  Panie Kierowniku NT, analizy SWOT (mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć co to) tego swojego posunięcia widać Pan nie zrobił! Nawet wujka Googla Pan o radę nie zapytał, a było o co, tzn. miałby co podpowiedzieć:

  „przypadek z cyklu potyczki „blogera i korporacji”. Choć uwzględniając popularność Kominka, to zanosi się raczej na wojnę niż na potyczkę. Przypadek na pewno będzie cytowany na różnych konferencjach branżowych, a cała akcja ma kryptonim „KOMINEK vs DR. OETKER”.

  http://www.mediafun.pl/kominek-nie-lubi-budyniu/

  Mógł Pan być postacią epizodyczną, a na własne życzenie stał się Pan jednym z głównych bohaterów. A co będzie dalej – czas pokaże. Niewykluczone, że na Pana przykładzie studenci public relations będą przerabiać CASE STUDY.

  Polubienie

 4. Marek 19 września 2017 / 21:00

  Powtórzę, bo już mnie denerwuje ten nierząd.
  Już nawet ślepy wyraźnie widzi, że nasza Gminna władza jest po szyję zanurzona w gó…nie, no może lepiej w bagnie.
  Otwórzcie oczy i zobaczcie jak taki nieudolnik nie potrafi nic konkretnego zrobić. Ostatnie 2 miesiące to już kolejna klapa. Zapowiadało się oświetlenie Parku Feliksa nowymi lampami ledowymi a tu tylko przed Jarmarkiem postawiono 3 latarnie na używanych słupach na alejce w kierunku zoo i co i nic.
  Co wezmą do ręki to zmarnują. Przecież to jest kpina, ludzie z sąsiednich miast śmieją się z nas, kogo my wybraliśmy. Okazaliśmy się typowymi Januszami polaczkami, że kontrkandydat obwiesił się transparentami w mieście to zrobiliśmy mu na złość, no bo typowy Polak to wybrałby osła, ażeby drugiemu zrobić na złość. No i wybraliście przybysza.

  Ludzie stawiać trzeba na swoich a nie jakiś napływowych nieudolników, którzy nawet złotówki nie umieją zagospodarować. To nic, że Marcin jest gruby i waży tyle i tyle, ale swój i ma za sobą radę
  Miejską, ale znowu pojawia się polactwo i co ma mieć za dobrze. Strażak sam i Bindownica to też swoi, a jednak wychodzi się lepiej jak burmistrz i Rada grają do jednej bramki!!
  4 lata stracone dla miasta winny nas wiele nauczyć!!!

  Polubienie

 5. Zatroskany 19 września 2017 / 22:09

  Nie napawa optymizmem również to że brylowanie i nic nie robienie obecnej władzy gminnej jak na razie bez większych konsekwencji zachęca do ubiegania się o reelekcję która przy niedojrzalosci części naszego społeczeństwa jest realna 😦 szkoda szkoda naszej gminy i jej dorobku. Dzisiaj Nowemu Tomyslowi daleko do wzoru i lidera powiatu którym z racji zarządzania gminą poprzednio był.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 19 września 2017 / 23:31

   Zatroskany, nie ma co wspominać poprzednika – było i nie ma. Teraz trzeba myśleć o przyszłości. Ja jednak jestem przekonany, że ńowotomyslanie nie bedą już tak naiwni. Widzą co się dzieje. Przypominam 1% wykonańia budżetu na pierwsze półrocze. Nie wolńo nam wybrać po raz kolejny tak nieudolnych władz

   Polubienie

 6. Zatroskany 21 września 2017 / 02:32

  Jesteś Wds_ie niepoprawnym optymistą. Ja tam nie mam pewności co do mądrości nowotomyslan. Tylko Ty Wds_ie możesz na to wpłynąć pokazując blichtr medialny i prawdziwą nieudolność tej władzy, która na prawdę nie ma żadnych pozytywnych osiągnięć.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 21 września 2017 / 14:40

   Oj nie tylko ja. Jest conraz więcej takich osób 😎. Poza tym naprawdę wierze w tę mądrość nowotomyślan. Co prawda będzie to mądroś Polaka po szkodzie, Elę właśnie w te mądrość wierzę, bo gołym okiem widać, że to był błąd. Jednak błąd, który można jeszcze naprawić.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s