75 WDS – Trzecia ćwiartka – znów jubileusz z tym że z niecodziennym prezentem

To już koniec trzeciej ćwiartki odcinków Waszego Satyrycznego Donosiciela – jak zwykle w takiej sytuacji bywało miał być odcinek specjalny – taka zwany jubileuszowy. Jednak sytuacja przerosła moje plany i oczekiwania. Ponieważ zmuszony jestem wezwać na pomoc Amnesty Internationele i wszelkie inne organizacje broniące wolności słowa, typu Fundacja Panpotykon (sic! Jaki zbieg okoliczności – polecam dla odświeżenia WDS – a nr 6), Fundacje Obrony Wolności Słowa, Greenpeace (nie tych nie wzywam, bo jeszcze powiedzą, że źle wiewiórki traktuje i będę im musiał zwiększyć deputat orzeszkowy)

… wzywam Was do obrony wolności słowa Waszego Donosiciela Satyrycznego! Wzywam też do tej obrony, moich kochanych czytelników – bo znalazł się jeden skarżypyta, jeden bez dystansu do siebie, jeden któren chciałby zamknąć usta krytyce! No dobra, z tym wezwaniem, to nie w tej chwili, ale…. bądźcie gotowi, bo robi się śmiesznie.
Dziś, o godzinie 7.20 rano (czyli prawie w nocy 😊), do drzwi mych zapukała policja z prokuratorskim nakazem zabezpieczenia WDS – owego komputera. Skarżypyta musiał ostro naskarżyć, skoro od razu taki nakaz. Nie przesłuchanie, zapytanie czy to właśnie ta osoba, jest tą o tajemniczym pseudonimie WDS? Od razu nakaz! No cóż takie prawo ma, bo jak powiedział prokurator WDS mógł po przesłuchaniu skasować dane. Od razu powiem jedną rzecz – Panie Prokuratorze kochany – ja tylko piszę satyryczny blog, a nie uprawiam marihuanę, czy zajmuje się na ten przykład porywaniem dzieci. Nie będę się wypierał, uciekał, mataczył. Strona wdsnt.pl to mój sposób na krytykę władzy, która z założenia demokracji, może być krytykowana. No ale dobrze, pan prokurator dostał skargę o zniesławienie i wniosek o ustalenie „zniesławiającego” – musiał znaleźć „sprawcę” i znalazł. To po prostu jego obowiązek i pretensji do gościa nie mam, bo nie mogę. Może jedynie mały niesmak, że policja, że rano…
No ale wróćmy do wizyty przesympatycznych panów policmajstrów. Przyszli, zapukali, zapytali czy nazwisko się zgadza, (skarżypyta musiał podać swoje przypuszczenie co do tożsamości WDS -a). Że się zgadzało znaczy się sprawa dotyczyła mnie, zaprosiłem więc policmajstrów do środka. Zaproponowałem kawę, ale powiedzieli że już pili, żeby nie przychodzić do mnie za wcześnie. No wyobraźcie sobie, jak im w tym momencie byłem wdzięczny, przecież mogli o szóstej rano, bo pewnie wtedy zaczynają pracę. Kochane i morowe z nich chłopy. Zabezpieczyli dowód w sprawie i poszli. Jeden z nich poprosił tylko, żebym zjawił się u niego, bo ma mnie przesłuchać.

Nie martw się WDS – ie, komputerów ci u nas dostatek – pożyczymy! 

Oczywiście razem z prawnikiem, praktycznie zaraz po wizycie policmajstrów, napisałem zażalenie na działanie prokuratora z którym udałem się prosto do prokuratury. Prokurator opowiedział, że musi tylko ustalić kto i on nie ocenia czy tam było jakieś pomówienie i znieważenie. Co dziwne, nikt nie chciał wprost powiedzieć, kto to jest ten skarżypyta, ale powiedziano mi, że chodzi o 58 odcinek satyrycznego doniesienia ze stycznia tego roku. Oczywiście ta wiadomość zupełnie wystarczyła mi, a i pewnie wszystkim czytelnikom, by rozszyfrować osobę Skarżypyty.
Udałem się też do siedziby policmajstrów by dokonać zeznania w sprawie. Przesłuchujący policmajster powiedział, że musiał z urzędu przeczytać WDS – a, i czytając cofnął się aż do tego wspomnianego 58 odcinka. Wcześniej nie wiedział o WDS – ie. Zresztą jak mi doniosły wiewiórki połowa komendy trzyma się ze śmiechu za boki, bo oczywiście zapoznają się materiałem dowodowym w każdej wolnej chwili 😊.

Tak więc Skarżypyta, zaczyna osiągać zupełnie inny cel od zamierzonego. Chciał uciszyć WDS – a, a w efekcie rozgłos jest jeszcze większy, a i 58 odcinek był ostatnio często czytany. Oczywiście Teraz Skarżypyta będzie dokładnie wiedział, kto jest WDS – em, ale to mnie najmniej obchodzi. Jaki cel miał Skarżypyta? Jeden główny na pewno – przestraszenie WDS – a. Panie Skarżypyta – NIC Z TEGO! Tak jak i inni nieporadni, władze samorządowe w tym i w każdym innym mieście – jesteście osobami publicznymi i my obywatele mamy prawo was krytykować czy pokazywać co nam się nie podoba. A jeśli chodzi o formę tego bloga – to trzeba mieć trochę dystansu do siebie – tak jak jest napisane we wstępniaku – nie ma się co obrażać. Tak więc Skarżypyto, pisać będę dalej i jeśli będę uważał, że zasługujesz by się znaleźć na łamach satyrycznych doniesień – to się tam znajdziesz. Co teraz może zrobić skarżypyta? No oczywiście złożyć skargę z powództwa cywilnego. Czy tego się WDS boi? No skąd, wręcz przeciwnie – czekam. Na tę ewentualną okoliczność skontaktowałem się z mediami lokalnymi i spoza naszego miasta w tym telewizją (taką prawdziwą, nie drutową). Jeśli do takiego procesu dojdzie, już dziś zapraszam wszystkich czytelników, bo uwierzcie mi – może być fajnie. No sami sobie wyobraźcie, czytanie w sądzie na głos urywków WDS – a? 😊😊😊 Świadkowie (również niektórzy bohaterowie Satyrycznych doniesień – już się zdeklarowali), którzy będą mowić, że wcale nie czują się obrażani, że jest to rzeczywiście satyra i że gdyby się na coś takiego obrażali to byłoby to jeszcze bardziej śmieszne niż WDS. Wyobraźcie sobie artykuły w pierduśnicach, wywiady w telewizji, czy na przykład wizytę programu „Uwaga” i przepytywanie przez dziennikarzy Skarżypytę dlaczego aż tak się obraził – a to wszystko jest możliwe. Dlaczego? BO JA NIE ODPUSZCZĘ!!!
Aha, jeszcze jedno. Skarżypyta może użyć małego szantażu w stosunku do mnie – to fakt, ma taki argument – zresztą już próbował! Wtedy jednak, publicznie o tym szantażu powiem i wtedy wszyscy dokładnie będą wiedzieć, co powoduje działaniami Skarżypyty. Obiecuję też, że jeśli do czego takiego dojdzie, to nie odpuszczę, dopóki Skarżypyta będzie piastował jakiekolwiek stanowiska publiczne i to bez względu na to, czy przy władzy będzie jeszcze Hibi Bezprawnik, czy całkiem kto inny. Tak przy okazji – albo Hibi Bezprawnik ma więcej dystansu do siebie, albo więcej politycznego wyczucia, lub w tym wypadku lepszych doradców. Wytrzymał już tyle odcinków WDS – a i nawet mu do głowy nie przyszło czynić takiego kroku jak Skarżypyta. W tym przypadku nie będzie zabawy – No trudno. Tu muszę oddać honor.
Także oczekujcie teraz dalszego rozwoju wypadków w kwestii nasłania na WDS – a organów ścigania 😊. Ja oczekuje ich z nieukrywaną niecierpliwością. Swoją drogą Skarżypyta długo się zastanawiał, czy wnieść taką sprawę, bo zajęło mu to aż piętnaście odcinków. Ciekawe dlaczego? Tym bardziej, że jak publicznie mówił – on takich rzeczy nie czyta 😊. Jak widać czyta i to bardzo wnikliwie 😊.
A teraz to, co miało być z okazji jubileuszu trzeciej ćwiartki WDS – a. Ostatnio wpadł mi w ręce skan wycinka jednej z polskich gazet z 1920 roku. Zresztą zobaczcie sami jaki:


Czyż nie piękne? Spróbujmy dokonać małej analizy tekstu z przed prawie 100 lat. Już w inwokacji czytamy, że: „Jam jest miasto, rodzinne gniazdo Twoje….” Już sto lat temu wiedzieli, że na burmistrza nie powinno wybierać się przyjezdnych.
1 przykazanie„Nie będziesz miał ubocznych celów na oku, tylko dobro moje”. Oczywiście nie twierdze, że Hibi Bezprawnik i jego ekipa ma jakieś swoje prywaty – broń Boże. Tylko co z tym dobrem miasta?
2 przykazanie – „Nie będziesz brał tytułu burmistrza nadaremnie li tylko dla zaspokojenia własnej ambicji”. Jak się to ma do tego co ciągle słyszymy: „JA”, „JA burmistrz”, „to MÓJ teren”, „to JA dałem” (jakby ze swoich dawał)
3 przykazanie – „Pamiętaj przeto by dobro miasta było celem Twojej codziennej pracy, a nie zajmuj się niem tylko od święta”. No właśnie, codziennie a nie na przykład na wyjazdach do jakiego Wrocka czy innych wojażach.
4 przykazanie – „Szanuj mieszkańców i nie lekceważ ich woli i poglądów”. Przykład – nieporadny Fotograf i oskarżenie o parafilie seksualne. Przykładów jest mnóstwo, ale ten w zupełności wystarczy.
5 przykazanie – „Nie zabijaj w nich poczucia prawa i sprawiedliwości”. Pamiętacie masowe zwolnienia? Każde było bezprawne i niesprawiedliwe i jak się ci ludzie i ich bliscy czuli?
6 przykazanie – „Nie deprawuj ich obiecankami i polityką oportunizmu i koterji”. „…W tym roku, to już ruszą inwestycje z kopyta…” – aha – i tak co roku.
7 przykazanie – „Strzeż dobra publicznego i nie patrz przez palce na gałgaństwa Twoich podwładnych” – No dobra, ostatnio jeden poszedł na urlop i pewnie już z niego nie wróci – czyżby gałgan? 😊
8 przykazanie – „Nie okłamuj mieszkańców, udając dobrego ojca, podczas gdy nie jesteś dlań nawet ojczymem”. Po prostu – bez komentarza.
9 przykazanie – „Nie porządku ich głosów przy żadnych wyborach”. Co w praktyce oznacza, że jak jesteś dobry, to ludziska sami cię wybiorą. No i już całkiem niedługo, będziemy mieli sprawdzian tego przykazania – zresztą całe szczęście.
10 przykazanie – „Zresztą ani sławy, ani uznania, ani poparcia, skoro na nie nie zasłużyłeś”. To też zostawiam bez komentarza. Niech Nieudolnicy sami sobie na to pytanie odpowiedzą.
Sami powiedzcie, czy Polacy to nie jest mądry naród. Prawie sto lat temu – taki tekst! Czemu w takim razie my popełniliśmy ten błąd. Czemu chociaż nie pomyśleliśmy o tekście z inwokacji tych przykazań? Bo chyba czasem na chwilę (mam nadzieję) potrafimy zgłupieć, dać się omamić obietnicami bez pokrycia. Bo chyba czasem chcemy wierzyć w to co słyszymy, chociaż rozum podpowiada – to chyba nie jest możliwe. Dlatego apeluje do was już dziś na około 400 dni przed następną konfrontacją przy urnach – tym razem odwróćmy aforyzm naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, która powiedziała: „Ludzie głupieją hurtowo, a mądrzeją detalicznie”. Za te około 400 dni bądźmy hurtownikami mądrości 😊.
WDS

 

Reklamy

13 myśli w temacie “75 WDS – Trzecia ćwiartka – znów jubileusz z tym że z niecodziennym prezentem

 1. Zatroskany 15 sierpnia 2017 / 00:30

  Wds_ie mądrzejsi od nas już glosili, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Skoro ta się tak boi, że próbuje zabrać Tobie pióro to pewnie ma coś do ukrycia 😕

  Polubienie

 2. obserwator 15 sierpnia 2017 / 12:22

  Tym oto sposobem Skarżypyta strzelił w kolano i sobie i Hibiemu. Bo skoro przestało być tajemnicą , kto pisze WDS-a, to teraz można iść do prasy i jawnie wykupić powierzchnię reklamową, na potrzeby zamieszczenia baneru mówiącego: Szanowni Mieszkańcy, zapraszamy do lektury wdsnt.pl Także jeszcze więcej ludzi się dowie 😀

  Polubienie

 3. Alunia 15 sierpnia 2017 / 12:48

  Nooo, to po tym doniesieniu Hibi powinien poważnie zrewidować z kim trzyma. Aż mi go żal. To musi być straszne uczucie, kiedy ktoś z kim sztamę trzymasz wbija ci gwóźdź do trumny … I to kolejny, bo ponoć nie tak dawno temu to samo przeżywał 😉

  Polubienie

 4. Fanka Durszlaka 15 sierpnia 2017 / 13:06

  Cofnięcie się do 58 odcinka przypomniało mi o styczniowej deklaracji Durszlaka jak miał być głosowany budżet. Że mogą dać do 2 mln złotych, ale to w zależności od wolnych środków, co ma być wiadomo około marca. I co zrobili jak się te wolne środki pojawiły? Oczernili radnych jak je zgodnie z tymi deklaracjami na ten szpital przydzielili.

  Polubienie

 5. Wnikliwy 15 sierpnia 2017 / 15:38

  A mi się mocno zdaje, że Hibi jest w to zamieszany i cała akcja ze Skarżypytą jest ukartowana i grubymi nićmi szyta.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 15 sierpnia 2017 / 15:44

   A mi się jednak wydaje, że nie. Powiem Wam, że już o 14.40 padł nowy dzienny rekord wejść 😊 Więc, chyba nie takiego efektu oczekiwał Skarżypyta 😊

   Polubienie

   • Wnikliwy 15 sierpnia 2017 / 17:31

    Z całą pewnością nie takiego. Już się z niego śmieją na mieście, choćby na deptaku przed kościołem. Aż niewiarygodne, WDS miał opisywać Hibego, a tymczasem nowym „numerem 1” stał się Skarżypyta. No to w wyborach na radnego nawet tych marnych 7% nie uciuła 😀 Ale WSTYYYD !!!

    Polubienie

 6. Nierozumiejacy 15 sierpnia 2017 / 16:24

  Przeczytałem ponownie 58 odcinek Wds_a i naprawdę nie wiem co takiego mogło zabolec. Są tam same fakty, zabiegi, działania bez żadnych ekscesow. To chyba dobrze że stara się nie tylko dla siebie;-) No chyba że nazwa… Ale to jest pożyteczne chyba że ktoś odnosi to do złych działań. Naprawdę nie ma się o co obrażać. Widocznie nie zna się na zartach i nie ma do siebie dystansu. A co mają powiedzieć rządzący państwem kiedy tam nie taka krytyka ich spotyka. Nie wszystkich da się zamknąć do więzienia. Chyba trochę zbytddużo przesady 😕

  Polubienie

  • Wiewiórka Przodowniczka 15 sierpnia 2017 / 17:36

   Widocznie niektóre fakty tak go uwierają … 🙂 🙂 🙂

   Polubienie

 7. wlodzimierz 31 sierpnia 2017 / 20:55

  gdy skarzypyta byl przewodniczacym rady powiatu zdecydowal aby na budowe szpitala powiat zaciagnal kredyt ktory do dzis musimy splacac zamiast postarac sie o srodki unijne ktorych nie czeba oddawac . Taki z niego dzialacz jak z kozi d…y traba.wstyd wstyd.

  Polubienie

 8. Marek 7 września 2017 / 17:50

  Znowu długa przerwa? Na prawdę nic się nie dzieje?

  Polubienie

 9. obserwator 16 września 2017 / 21:25

  No właśnie, ubolewamy z powodu braku kolejnych doniesień.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s