71 WDS – Hibi wdu… kolejną sprawę w sądzie pracy, No i mamy kolejnego skarżypytę w naszym mieście

Wracamy i jedziemy z tak zwanym koksem. Czemu tak długo nie było żadnego odcinka WDS – a? Jak mi doniosły wiewiórki, niektórzy podobno zastanawiali się czy przypadkiem nie jestem chory? Dementuje plotki – zdrów jam, jak przysłowiowy rydz. Inni myśleli, że wyjechałem na wakacje i odpuszczam sezon ogórkowy – sezonu nie odpuszczam, ale fakt – na wakacjach już byłem (a nawet jestem, bo dopiero za kilka dni wracam). Była też grupa, która przypuszczała, że się przestraszyłem, czy mnie zastraszono – dementuję tę wiadomość. Żaden Hibi Bezprawnik, czy jakikolwiek jego poplecznik nie jest w stanie mnie zastraszyć 😊. A że próbują, to inna rzecz – ale o tym w dalszej części odcinka, bo najpierw będzie o fakcie, który mnie zdopingował (czyli, że dał mi pożądanego kopa) do ponownego przysiądnięcia przy klawiaturze komputra.

Właśnie tak sobie z wiewiórkami odpoczywaliśmy 😊

A czemu tak naprawdę tak długo nie pisałem? Było kilka powodów. Po pierwsze jakiś cholerny brak weny (może przez ten sezon ogórkowy, chociaż nie – w czerwcu sporo się działo). Po drugie, dopadło mnie jakieś zniechęcenie i z lekka wkurzenie na nasze społeczeństwo. Czemu? Bo naprawdę trudno nieraz zrozumieć ludzi. Hibi Bezprawnik i złotousty Durszlak kłamią w żywe oczy, prawie nic nie robią, niszczą miasto i ludzi – a większości z nowotomyślan to nie przeszkadza. Mam nadzieję, że wreszcie ta rzesza ludzi przejrzy na oczy, bo powodów do tego, jest co raz więcej.
Dziś wiewiórki zgłosiły się do mnie z nowiną. Miały nadzieję, że taki news wreszcie pobudzi mnie do działania i…. nie pomyliły się bo news jest przedni. Pamiętacie sprawę w sądzie pracy dwóch pracownic (ostatnich już). Podczas sprawy apelacyjnej sąd stwierdził, co następuje.

Obydwie panie (ta która dbała o to, by pieniążki z Uniji do nas trafiały szeroką rzeką, a jej talent i umiejętności potem wykorzystywał burmistrz Opalenicy oraz ta, która była szefową promocji i tym podobnych działań, czyli Woźnica – Paj) zostały przez Hibiego Bezprawnika niesłusznie zwolnione z pracy. Ta pierwsza otrzyma zatem odszkodowanie w wysokości trzykrotności pensji brutto, czyli ponad 8.000 plus odsetki i to chyba od dnia zwolnienia! Zaś z tą drugą, to już Hibiemu Bezprawnikowi tak łatwo nie będzie. Ona bowiem, oprócz odszkodowania (jednomiesięczne wynagrodzenie i odsetki), zażądała w sądzie, przywrócenia do pracy! Dziś z podniesioną głową weszła do urzędu by dostarczyć wyrok sądu pracy. Podobno w najbliższy piątek Woźnica – Paj, w budynku przy platanie, zgłosi swoją gotowość do pracy. No i teraz zaczną się jaja. Bowiem jak zapewne pamiętacie, stanowiska owej już ni ma. Ciekawe zatem, co zrobi Hibi Bezprawnik i jakie stanowisko jej zaproponuje i to z pensją naczelnika wydziału! Swoją drogą, to zazdroszczę wiewiórkom z platana, bo jak wszystko dobrze pójdzie będą widziały minę Bezprawnika, kiedy Woźnica – Paj zapuka do jego drzwi.

… może taką? 😊

To będzie piękny i bezcenny widok – tak bezcenny, że znana karta kredytowa, mogłaby spokojnie wykorzystać ten motyw w swojej reklamie, bo to rzeczywiście mina Bezprawnika może być bezcenna 😊. Tak przy okazji, dziś kiedy piszę ten odcinek, jest wtorek a raczej już środa, bo godzina duchów już minęła – radziłbym więc przyplatanowym urzędnikom, by do następnego tygodnia nie włazić Hibiemu Bezprawnikowi w oczy. Czemu? To przecież proste – poziom jego wku… w tej chwili, prawdopodobnie sięga zenitu. Jasne jest, że będzie się wyżywał na kim popadnie, więc po co ryzykować? 😂😂😂. Mniej się należy obawiać Durszlaka – czemu? Z prostego powodu, on tu jest tylko, żeby publicznie mijać się z prawdą używając przy tym wielu niepotrzebnych słów, czyli długiego gadania bez sensu. On nawet za bardzo nie wie, kto jest ta pani, która wraca do pracy, więc sprawa go szczególnie nie obchodzi. Ważne jest to, że już zbliża się koniec miesiąca i będzie wypłata. Na pewno cieszy się z każdej takiej chwili, mając świadomość, że wiele miesięcy tego eldorado, to już nie pozostało.

Kasa, misiu, kasa….

A wracając do sprawy – jak widzicie znów kasa naszego miasta pójdzie na odszkodowania dla osób, które zostały niesłusznie zwolnione przez Hibiego Bezprawnika. Ponadto z naszych pieniędzy, będzie opłacał koszty sądowe i adwokackie. Przypominam, że to nie pierwszy raz, kiedy tracimy nasze pieniądze przez nieudolność prawniczą Hibiego Bezprawnika (teraz szczególnie to pseudo jest adekwatne) – także nieudolność całej rzeszy prawników zatrudnionych przez Hibiego w urzędzie. Wszystkie sprawy w sądach pracy przygotowywała niejaka Zofija – już teraz wiemy, że wszystkie są przez nią przegrane (swoją drogą, to aż strach do takiego prawnika iść po poradę, a przypomnę, że ta pani w naszem mieście również ma kancelarię – co prawda, rzadko kiedy tam widać jakiegoś klienta, ale temu to chyba się nie dziwicie). Ja mam jedno pytanie. Czy wreszcie nasze nowotomyskie społeczeństwo coś zrozumie? Czy wreszcie zaczniecie głośno mowić, o tym że ten człowiek po prostu nie nadaje się na to stanowisko? Nowy Tomyślu – zacznij żyć – zacznij myśleć – miej honor. A pokazać to możecie również w dniu kolejnych wyborów samorządowych. Jak? Wyjdźcie WSZYSCY z domów i idźcie zagłosować na jakiegoś przyzwoitego kandydata a nie obcego nieudacznika.
Uwaga, w kolejnym temacie będę chwalił Hibiego Bezprawnika! No nie tak totalnie – tak tylko troszeczkę i przy okazji. Pewnego dnia na adres mailowy WDS – a, otrzymałem od jednego z lokalnych dziennikarzy oficjalne pytania dotyczące tego satyrycznego bloga. Dziennikarz pisał że zajął się tematem, bo ktoś wniósł sprawę do prokuratury na znieważenie swej osoby, właśnie przeze mnie. Oczywiście od razu domyśliłem się o jakiego prokuratorowego donosiciela chodzi, między innymi dlatego, że swego czasu jedna z moich wiewiórek przyniosła mi wiadomość, że właśnie ta osoba nosi się z takim zamiarem. No dobrze zastanówmy się, co takiego mogło tę osobę urazić. No bo chyba nie przezwisko. Po pierwsze każdy je tutaj ma (i teraz właśnie będę chwalił Hibiego Bezprawnika – on się na taki krok nie zdecydował, być może jednak ma do siebie choć trochę dystansu). Poza tym Skarżypyta (swoją drogą tym aktem zdobył sobie kolejne pseudo 😊), nie mógł się przecież obrazić na porównanie do pewnego szlachetnego, będącego pod ścisła ochroną zwierzęcia? 😊. No, ale może być jeszcze jeden powód. Jeśli tę osobę obraża to, że piszę iż jest poplecznikiem Hibiego Bezprawnika, to znaczyło by to, że… nie jest tym poplecznikiem i po prostu nie lubi Hibiego a nawet może uważa, tak jak ja, że ten człowiek nie nadaje się na to stanowisko. To byłoby straszne, No musiałbym wszystko odwołać, zmienić kilka poprzednich odcinków i na kolanach przepraszać owego prawego osobnika! Jak żyć z takim brzemieniem, jak żyć?! 😊. Chyba jednak nie mam się czego obawiać. Bo to jest poplecznik Hibiego Bezprawnika – koniec i kropka. Tylko zastanawiam się czemu się w takim razie tego wstydzi? No ale wracając do samego doniesienia. Mam wrażenie, że policja i prokuratora za bardzo nie mają czasu i ochoty zajmować się głupotami. Tym bardziej, żeby przeprowadzić sprawę musiałoby kilka osób z tych państwowych jednostek, szczegółowo przeczytać wszystkie odcinki WDS -a. No i jak tu potem prowadzić sprawę, cały czas się śmiejąc? A tak całkiem na serio. To czekam na rozwój wypadków i już ostrzę język na ewentualne spotkanie w sądzie. Wtedy dopiero będzie śmiesznie. Chyba powołam eksperta, który będzie stwierdzał – satyra to ili nie satyra? Już widzę to wszystko oczyma wyobraźni (a tej mi nie brakuje 😊). Oj, będzie śmiesznie, będzie. Zaproszę jakieś ogólnopolskie TV, prasę, może przyjedzie Radio Poznań – które ostatnio często asystuje Hibiemu Bezprawnikowi. Lokalna prasa będzie miała o czym pisać, a dzięki temu wszystkiemu popularność strony wdsnt.pl drastycznie i natychmiastowo wzrośnie. Co to oznacza. – Ano tyle, że skarżypyta odniesie kompletnie odwrotny skutek do zamierzonego. Jeszcze więcej osób dowie się o nim i naszych notablach. Już sobie wyobrażam artykuły w gazetach, takie jak ten przykładowy kawałek: „Dziś w sądzie odbyła się kolejna, już pięćdziesiąta piąta rozprawa WDS – a. Dziś odbyło się publiczne czytanie czterdziestego szóstego odcinka satyrycznego spojrzenia na władze naszego miasta. W odcinku tym głównymi bohaterami, oprócz oczywiście bohatera głównego, byli… Dziś składał zeznania dwustusiedemdziesiąty świadek ze strony obrony, który powiedział, że jest na WDS – a obrażony, ponieważ wystąpił tylko w trzech odcinkach…” i tak dalej, i tak dalej. Jedno jest pewne będzie śmiesznie, chociaż raczej do sprawy nie dojdzie, a trochę szkoda – bo wtedy Skarżypyta zobaczyłby co znaczy antyreklama przed kolejnymi wyborami. Tak więc czekam z niecierpliwością!

Będzie kupa śmiechu, oj będzie…

Na koniec słowo do Jarmarkowej Bramy. Ostatnio wpadła mi w ręce „gazeta” niejakiego Gwarka – ta co niby jest najlepszym dwutygodnikiem w Polsce (swoją drogą muszę sprawdzić czy w ogóle są jeszcze w Polsce jakieś dwutygodniki, bo jeśli nie tytuł może być prawdziwy! 😊). Nie pamietam już gdzie mi to coś wpadło w ręce, ale tym razem na pewno nie była to publiczna toaleta. Okazało się, że jest tam artykulina autorstwa nieporadnego wybranego 38 głosami – Jarmarkowej Bramy (wiewiórki mi powiedziały, że podobno, często tam pisze – przepraszam, bo słowo pisze jest akurat w tym przypadku zbyt szumne). Tytuł brzmiał „Kiedy się skończy hipokryzja radnych gminy?”. Jarmarkowa Bramo świetne pytanie – i już zaspokajam twoją ciekawość. Wtedy, kiedy w tej radzie nie będzie już kiepskich radnych, taki jak : Jarmarkowa Brama, Tabaka, Tarpan, Wiecznie Przegrany. Jak w Nowym Tomyślu zabraknie tych dwóch nieudaczników z urzędu przy platanie. Czytając tekst Jarmarkowej Bramy, bez żadnych problemów, można powiedzieć krótkie dosadne zdanie „Jarmarkowa Bramo – ty hipokryto!”. Ostatnio Jarmarkowa Brama wydał książkę ze swoimi wspomnieniami z kierowania ciężarówką po drogach całego świata. Kiedyś czytałem jakieś tego odcinki, bo w jakimś miejscu interneta wisiały. Całkiem były niezłe. Może więc w takim razie Jarmarkowa Bramo, zajmiesz się dalszym pisaniem swoich wspomnień, bo to zdecydowanie lepiej ci wychodzi, niż ta grafomania u Gwarka 😊.
A na koniec kolejny z Alfabetu Nieporadnych.
NIEPORADNY – WIECZNIE PRZEGRANY
Wiecznie Przegrany to fenomen nowotomyskiej polityczki. Nikt już nie potrafi zliczyć ile razy brał udział w zawodach po tytułem „Chcę zostać burmistrzem”. Ta tajemnicza liczba, jest również liczbą przegranych w tych zawodach. Podczas sesji siedzi raczej cicho. Głosuje raczej tak, jak wazeliniarze Hibiego Bezprawnika. Czasem jednak pozwala sobie na wstrzymywanie się od głosu. Niekiedy zastanawiam się jakie są tego powody. Na pierwszy rzut oka widzę trzy takie powody:
1. Ma inne zdanie, ale boi się ostracyzmu ze strony wazeliniarzy, więc się tylko wstrzymuje od głosu – tylko czy to jest możliwe? Oczywiście piszę o tym, czy jest możliwe, że ma własne zdanie 😊.
2. Chce się pokazać społeczeństwu, że jest taki wyważony i sprawiedliwy – jeśli tak jest, to zachodzi pytanie dlaczego tak robi. I na to jest odpowiedź. Wiewiórki właśnie mi doniosły, że postanowił ponownie przegrać w zawodach o wiklinowy stolec 😊.
3. Akurat przysypiał na sesji i żeby źle nie zagłosować, woli się wstrzymywać – i tak jakoś ten punkt najbardziej mi pasuje 😊.
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO
Wiecznie Przegrany, mam dla Ciebie tylko jedno zalecenie, a raczej bardziej poradę. Daj se ty człowieku spokój, bo te twoje startowanie jest już bardzo śmieszne. Co cztery lata przez pierwsze dwa tygodnie kampanii plakatowej, ludziska zastanawiają się, kto to jest ten gość z plakatów, bo gdzieś go już kiedyś widzieli. Po chwili jednak sobie przypominają, że owszem… że już wiedzą gdzie i kiedy cię widzieli – cztery lata wcześniej, również na plakatach – i tym faktem zainteresowanie twoją osobą się kończy. Wiec po co się narażać na kolejne porażki i bezsensowne wydawanie pieniędzy?
WDS

Reklamy

6 myśli w temacie “71 WDS – Hibi wdu… kolejną sprawę w sądzie pracy, No i mamy kolejnego skarżypytę w naszym mieście

 1. Tom 19 lipca 2017 / 13:10

  Matko jedyna, ten nasz burmistrz to ma pecha, chciałoby się powiedzieć. Ale. Ale mam wrażenie, ze to ze nie idzie i miasto stoi w miejscu to wynik czegoś. Tego, ze fatalnie od początku prowadził swoją politykę np kadrową. Potem już leciał tylko gorzej. Brak umiejętności interpersonalnych w rozmowie, brak doświadczenia w samorządzie (niby rzecznikiem był ale to chyba reklamował więcej butów niż pracował na paragrafach urzędowych) i naprawdę daliśmy się na to nabrać. Facet jest po prostu słaby w tej funkcji. I spokojnie WDSie nowotomyslanie widza zebjest słabo, zle i stoimy w miejscu. Widza i wyciągną wnioski. I na koniec dlugiego wywodu. To straszne ze nawet zastępcy są / byli nie z Nowego Tomysla – mamy rubrykę fantastycznych, wykształconych ludzi a bierzemy spadochroniarzy nie wiadomo skąd. O to mam największy żal panie burmistrzu.
  A paniom sąd przyznal racje i koniec kropka. Kolejna wtopa. Szkoda tylko czasu tych prawników, którzy w tym całym czasie sporów sądowych mogliby np przygotowywać wnioski o dofinansowywanie dróg, chodników czy budowy nowego żłobka jak w Opalenicy.!

  Polubienie

  • Rosiczka 19 lipca 2017 / 17:55

   Moim zdaniem, „spoza NT” nie zawsze jest synonimem „spadochroniarza nie wiadomo skąd”. Jak ktoś jest konkretny, pracowity i uczciwy i interesuje się tym co się dzieje, to adres niczego nie zmienia. Także cóż, nie ten zastępca wyleciał co powinien – jak to w polityce bywa – kiedy ktoś się robi za mocny, to się go eliminuje. Mam nadzieję, że ma się dobrze w nowym miejscu.

   Polubienie

   • Wasz Donosiciel Satyryczny 19 lipca 2017 / 19:00

    Rosiczka, to o czym piszesz rzadko się sprawdza, ale czasami owszem. W tym jednak przypadku brak konkretu, pracowitości, zainteresowania sprawami ludzi. Uczciwiści też brak, bo nie raz już słyszeliśmy co to on nie zrobi, a było to tylko czcze gadanie. Tak więc w tym wypadku zgadzam się w stu procentach z Tomem 😊

    Polubienie

 2. Obserwator 20 lipca 2017 / 12:11

  Z niepokojem obserwuję że stan nieudolności i bezprawia jest tak olbrzymi i totalny że już spowszednial nowotomyslanom i nie robi na nich takiego wrażenia jak na początku. Nie jest to dobre albowiem to od nas zależy los naszej gminy. Przy następnych wyborach samorządowych (planowo za 468 dni) powinniśmy zwrócić baczniejsza uwagę na kandydatów ich programy i osobowości. Z całą pewnością nie możemy wybrać obcych bo jakoś tam będzie. I tak obecnie jest – jakoś – co niestety dalekie jest od przyzwoitej jakości. Ta władza jak widać nic nie osiągnęła i już nie osiągnie a zniszczenia w ludziach i materii są już widoczne gołym okiem i wstyd mi za to że tak jest. To co donosisz Wds_ie podejrzewam tylko niewielką cząstką tych wariacji które się codziennie dzieją w Urzędzie i w naszym mieście. Dobrze że chociaż o tym piszesz bo część ni zdaje sobie z tego sprawy. Mam nadzieję że odwaga Cię nie opuści a ci którzy próbują Tobie grozić niech poważnie zastanowia się nad swoim postępowaniem bo z pewnością nie jest ono takie poprawne 😕

  Polubienie

 3. Marek 20 lipca 2017 / 20:05

  Wystarczy ludziom pokazać i dać na porównanie jak zmieniły się w ostatnich latach Zbąszyń, czy Opalenica – miasta z dużo mniejszym budżetem, ale rządzonym przez SWOICH, którym ZALEŻY na ich małej ojczyźnie. A u nas jeden wielki klops i du…a. Ludzie muszą dostać twarde fakty, że w Opalenicy, czy Zbąszyniu tak dużo się zrobiło, miasta wypiękniały, a u nas całe siły władza skupia na walce z mieszkańcami.
  Może zrobić kampanie wyborczą jakiegoś kandydata przedstawiającą w negatywnym świetle obecnego burmistrza?
  A czy konkurs na stanowisko naczelnika wydziału Gospodarki nieruchomościami w Gminie już się rozstrzygnął?? Kto wygrał?

  Polubienie

  • Obcy 21 lipca 2017 / 10:30

   Na bip-ie Urzędu jest informacja ze na stanowisko naczelnika tego wydziału wybrano Panią Justynę Bugaj z Wolsztyna 😕

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s