68 WDS – c.d. sesji. Tarpan bawi się w seksuologa – Wisłocka, by się zawstydziła

Jak zapewne pamiętacie, satyryczny opis ostatniej sześciogodzinnej, burzliwej sesji – nie zmieścił się w jednym doniesieniu. W takim razie w tym odcinku kontynuuje temat, a i tak mam obawy, czy i ten odcinek wyczerpie temat. Nie ma się co dziwić. Jeśli na sesji dowiadujemy się, że szef wyższego urzędu Koza, chce wziąć Hibiego Bezmyślnika od tyłu. Pytanie tylko, czy to ma się stać z przyjemnością, czy bez i czy się coś z tego urodzi, czy raczej odbędzie się bez prokreacji – ale o tym troszkę pózniej.

Dziękuję, ale nie skorzystam… 

Najpierw jednak muszę jeszcze raz powrócić – gdzieś do początków sesji, bo zapomniałem opisać jednej sytuacji w której wsławił się (o dziwo) Kredytowy. Rzecz o nowym wynajętym radcy prawnym, który zresztą w dalszej części rady, dostał kilkukrotnie po uszach. Wypadałoby nadać panu jakieś pseudo. Najszybciej przychodzi na myśl Sokół (od nazwiska, które zresztą w naszym mieście jest bardzo dobrze znane 😊), ale to raczej nietrafne byłoby skojarzenie, bo przecież sokół to ptak wielce, wyważony i z byle powodu dzioba nie otwiera – zostaniemy jednak w sferze ornitologicznej. Niech będzie Bekas Kszyk, tym bardziej, że jakoś mi również wizerunek pasuje 😊.

… rada nie ma prawa, Kszyk, Kszyk… nie i koniec Kszyk, Kszyk

Tak więc Bekas Kszyk odezwał się i powiedział coś w tym guście: „że radni nie mają kompetencji do zmian w planach Hibiego Bezprawnika, dotyczących budżetu”. Na to odezwał się wspomniany Kredytowy i powiedział, że jak ktoś coś chce na sesji powiedzieć, to niech się najpierw zgłosi i poczeka, aż dostanie od przewodniczącego zgodę na jakiekolwiek pyszczenie. No i co? No i Bekasz Kszyk musiał zamknąć dziobek – nie na długo niestety, ale zawsze coś.
No, a sesja trwała dalej. W ramach zapytań i interpelacji nieporadnych Durszlak opowiadał dlaczego zrezygnowali z planów rozbudowy szkoły powszechnej z drugim numerkiem. Wyobraźcie sobie, że Durszlak stwierdził, że jak nieporadny Czarniawy w swym piśmie stwierdził, że szkoła daje sobie radę (chodziło mu, że w takich warunkach muszą sobie dawać radę), to rozbudowa a tym samym pomoc jest zdecydowanie niepotrzebna! Wyobrażacie sobie taką bezczelność?

Durszlak, wyluzuj… może tableteczkę? Prosto z miejscowego szpitala… lepiej nie, bo jakby ci tam dali tabletkę, to w najlepszym wypadku z kibla byś przez trzy dnie nie wychodził

Po tych wszystkich przepychankach interpelacyjnych (a przede wszystkim dukaniu odpowiedzi przez Bagienko, który jak było widać i ledwie słychać, wiedzę ma tak rozległą na temat inwestycji, jak nieprzymierzając Durszlak o ciężkiej pracy. Najczęstsze odpowiedzi, to „eeeee….., nie wiem, nie rozumiem pytania, tak, nie…” Tak dobrze zna nasze miasto, że chciał rozbudowywać przedszkole na Ogrodowej. Normalnie wysłałem na tę ulicę cały pluton wiewiórek, żeby dokładnie sprawdziły czy cuś się tam nie zmieniło, bo może Hibi Nieudolnik jest tak szybki, że po cichu wybudował przedszkole i teraz chce je powiększać 😊. No gigant wiedzy i umiejętności z tego Bagienka!), zaczęły się żale na liczbę interpelacji. Odezwał się Bekas Kszyk, że teraz kilka osób przez kilka dni będzie zajmować się odpowiedziami, a nie pracować. Hibi Bezprawnik zacytował statut, że niby interpelacje mogą być tylko w istotnych sprawach dla gminy. Hibiuniu, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale one były wszystkie w istotnych sprawach. Bardzo był zdziwiony, tą liczbą interpelacji. Hibi jest wyjście z sytuacji, by tyle interpelacji nie było. Po pierwsze, tak będzie jak się wreszcie za robotę z Durszlakiem weźmiecie i ludzie będą widzieć tego efekty – bo jak ich nie widać, to się nie dziw, że ludzie pytają o co tu chodzi? Po drugie przytoczę Ci słowa naprawdę dobrego samorządowca, prezydenta Nowej Solniczki, który niedawno u nas był, a twój pseudo zastępca, nawet na tym spotkaniu siedział, więc może potwierdzić. Także, ten pan rzekł, iż u niego sesje trwają 1,5 – 2 godziny, za to komisje nawet po 8 godzin, bo tam jest właściwa praca, która przekłada się na rozwój miasta. No tak, tylko że ty komisje to masz w tak zwanym tyle (o tym tyle Hibiego jeszcze będzie) i raczej nie przychodzisz na komisyjne obrady. Oczywiście czasem wysyłasz w zamian pracowników, ale jak ci powiedział Janko Muzykant – takich, którzy ni w ząb nic nie wiedzą. Aha i proszę bardzo, byś nie ściemniał, że nie wiesz kiedy są, bo byłoby to kolejne twoje niedomówienie.
Hibi Bezczelnik w swoim przemówieniu, pod publiczkę, grzmiał w takie tony, jak nie przymierzając Gierek na wiecach górniczych (dla młodszych czytelników to I sekretarz PZPR w latach 70-tych). Wyobraźcie sobie, że on mówił (Hibi, nie Gierek), iż musi dbać o drogi i inne rzeczy, by ludzie się tu osiedlali i żyli – żeby miasto mogło się rozwijać. Ludzie! Ku… pionier dzikiego zachodu się znalazł. Poza tym szybko, bo prawie po 2,5 latach się obudził, nagle się chce drogami i rozwojem miasta zajmować! Hibi, spokojnie miasto się zacznie rozwijać i to już całkiem niedługo, a dokładnie wtedy gdy odprowadzimy cię za rogatki miasta, by mieć pewność, że nie wrócisz! No dobrze, ale może paść pytanie – skąd wiem, że następca Hibiego będzie lepszy? No nie, proszę was – jeśli jednak zadaliście takie pytanie – to nie osłabiające mnie. Czy ktoś może być od Hibiego gorszy?

Ja wiem, ja… ja znam odpowiedź na to pytanie – NIKT. A jakby ktoś kiedyś doprowadził jakąś gminę na dno, to niech zapuka w podłoże, bo tam dopiero będzie Hibi ze swoją wizją miasta i pracowitością

Hibi Nieudolnik grzmiał jeszcze, bo chciał publice pokazać, że nieporadni chcą zrobić kuku nowotomyskim dzieciom. Krzyczał, że zamiast na żłobek i przedszkola, to nieporadni chcą dać na niewiadomo co, czyli na szpital. W tym momencie sesji, postanowiłem że pisząc o tym wydarzeniu odszczekam to, że Ślicznego nazwałem kiedyś milczkiem zatabaczonym. To w jaki sposób ugotował Hibiego było mistrzostwem. Spokojnie i rzeczowo powiedział Nieudolnikom i nam wszystkim, mniej więcej te słowa: że pieniądze na przedszkola i żłobek są w budżecie zabezpieczone i to całe 3,5 bańki i przypomina on, iż to właśnie ta rada takie cuś przegłosowała. Poza tym dał przykład pobliskiej Opalenicy, gdzie gmina pozyskała mnóstwo pieniędzy ze środków zewnętrznych, między innymi na przedszkole. Czy na zarzut o brak funduszy z Uniji, Hibi zamilkł? No skąd, jako znany w tym terenie największy Bezczelnik, powiedział, że oni się właśnie starają o 7 baniek na rozbudowę ZOO (ciekawe z czego potem je chce utrzymać, jak ledwo teraz dycha) i jeszcze kolejne miliony na inne projekty, a na koniec zdania… i tu uwaga…. Powiedział takie słowa: „i gdzie tu jest Opalenica?” Hibi Bezczelniku, my już naprawdę mamy dość twoich gołosłownych obietnic. Przypominam, że ty już w kampanii wyborczej, pieprzy…. Trzy, po trzy że zdobędziesz górę kasy z zewnątrz. Jak do tej pory to tej kasy w porównaniu z ościennymi gminami, jest tyle co kot nasrał, bo tygodniowej głodówce. Po raz któryś już, zadaje ci publicznie pytanie: Czy ty myślisz, że ludzie w naszym mieście są aż tak głupi?

Nie wiem kim ty się tam otaczasz – chociaż nie – wiem dokładnie – radzę ci zmień doradców, to może perspektywa ci się zmieni i zaczniesz używać pewnego organu zgodnie z jego właściwym przeznaczeniem. Oooo… przypomniałem sobie jeszcze jedną przełomową wypowiedz tej sesji. Odezwał się tą razą Jarmarkowa Brama, który również wspomniał o prezydencie Nowej Solniczki. Powiedział, że oprócz mądrości włodarza miasta, musi być jeszcze mądrość nieporadnych. O to, to… jakbyś mi to Jarmarkowa Bramo z ust wyjął (bez względu na to jak to brzmi). Chyba po raz pierwszy się z tobą zgadzam. W następnej kadencji, kiedy nie będzie ciebie, Tabaki, Tarpana i Wiecznie Przegranego poziom mądrości podniesie się diametralnie, dodatkowo będzie tym razem mądry włodarz – bo nie może być inaczej, jak dowiodłem tego powyżej. By nie być gołosłownym od razu przytoczę słowa Tabaki, które moim skromnym zdaniem do mądrości mają się tak samo, jak krzesło do krzesła elektrycznego – niby mebel ten sam, ale jednak… Tabaka powiedział, że tak naprawdę nie wiemy na co dajemy, dając pieniądze na szpital. Więc jeśli tak jest, to już chyba lepiej te półtora miliona iść wydać na totolotka. Ludzie proszę was, błagam was… przy następnych wyborach nie głosujcie na idiotów. A jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości to przytoczę wypowiedź Tarpana. Ten wiekowy człowiek, można powiedzieć nestor w sprawie pieniędzy na szpital, dokonał słownego porównania – powiedział, że to jest taka sytuacja, jakby szef wyższego urzędu stanął za plecami „burmistrza” i po prostu BRAŁ GO OD TYŁU!!! Panie Tarpan, chyba zrobiłem błąd, tak dobrze cię opisując w ostatnim alfabecie. To co powiedziałeś było po prostu prostackie i niegodne – po prostu chamskie. Swoją drogą, skąd ci przyszło takie porównanie do głowy? Może trzeba inne kanały filmowe oglądać?

Tarpan, normalnie nie wierzę… naprawdę przegiąłeś!!!

Już widzę, że będzie trzeci odcinek WDS – a w sprawie ostatniej sesji. Nie dam rady zmieścić wszystkiego, a uważam że główni bohaterowie – zarówno ci pozytywni, jak ci którzy się przez lustro z nierozumnym widzieli – zasłużyli na uwiecznienie w WDS – ie. Poza tym, zarówno ja jak i aktyw wiewiórek, twierdzimy że nareszcie zaczęło się coś dziać i nasi nieporadni przestali wierzyć, że Hibi Nieudolnik, Durszlak i ich nieudolna banda cokolwiek potrafią zrobić.
Zatem już niedługo kolejny odcinek.
Wracamy do ALFABETU NIEPORADNYCH – dziś nieporadny WEGETARIANIN – w wyborach zdobył 172 głosy, co było w procentach tylko 28,10. Wśród nieporadnych został przewodniczącym komisji rewizyjnej, czyli bardzo ważnego organu dla gminy, a i dla nas mieszkańców. Komisja ta przede wszystkim ocenia działania burmistrza, rozpatruje skargi na niego wpływające itp. W tej kadencji ze względu na sposób działania Hibiego Bezprawnika roboty ma od groma. Szczerze mówiąc nie bardzo wiedziałem co mam napisać o Wegetarianinie, bo za bardzo na sesjach nie jest widoczny… znaczy przepraszam nie był, ale na ostatniej się to mocno zmieniło (o czym w kolejnym odcinku). Żeby jednak być sprawiedliwym puściłem na zwiady moje niezawodne gryzonie. Gryzonie po wykonanej robocie, zdały raport że za swoją robotę w komisji Wegetarianin jest chwalony. Podobno posiada wiedzę i jest sprawnym szefem tego organu, a nie ma łatwo, bo na pewno krew mu psuje Jarmarkowa Brama. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak….
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO – Wegetarianinie, może czas najwyższy byś czasem pochwalił się swoją robotą. Niech ludzie wiedzą, że nabiału ci nie brakuje! Człowiek, który nie zmienia zdania jak chorągiewka – to dobry kandydat na kolejna kadencję. Aha, tylko za bardzo nie kolaboruj już z Kredytowym, bo to nikomu, nigdy na zdrowie nie wyszło. Wśród nieporadnych masz tego dobre przykłady, możesz ich o to podpytać.
WDS

Reklamy

8 myśli w temacie “68 WDS – c.d. sesji. Tarpan bawi się w seksuologa – Wisłocka, by się zawstydziła

 1. Obserwator 30 kwietnia 2017 / 17:18

  Oczywiście moim zdaniem te dodatkowe inwestycje to ściema aby nie dać pieniędzy na szpital, w którym widzą diabla wcielonego a nie rozumieją potrzeby zwykłego człowieka. Oni tu nie mieszkają wiec ze szpitala nie będą korzystać. Inwestycji będzie tyle co kot naplakal. Jak widać do dzisiaj żadnego pomysłu i koncepcji. Ot trwanie. żal żal że Nowy Tomyśl z powiatowego lidera stał się pod rządami nieudaczników zasciankiem. Powinna być za to odpowiedzialność karna. Wtedy miernoty nie pchalyby się do władzy.

  Polubienie

 2. Noto 8 Maj 2017 / 08:51

  Czy w władzach miasta Nowego Tomyśla są prawdziwi mieszkańcy tegoż miasta????-
  powoli stajemy się małym miasteczkiem w zachodniej części Wielkopolski —i chyba już tak zostanie .Widzę duży postęp w Opalenicy-ale tam rządzi swój człowiek—a w Nowym Tomyślu Wolsztyn i Ostroróg -i nie wymagajmy że N.T.leży im na sercu—ważna kasa za te stanowiska.
  Jak może być dobrze jak większość radnych w opozycji do rządzących.

  Polubienie

 3. Agnieszka 25 Maj 2017 / 23:19

  WDS umiera a karawana jedzie dalej niestety 😦

  Polubienie

 4. Zatroskany 26 Maj 2017 / 21:42

  Drogi WDS_ie. Jak podają dobrze zorientowani do wyborów pozostało jeszcze 533 długich dni. Twoje doniesienienia dają nam wiarę w to że to wariactwo które dotknęło Nowy Tomyśl jest tylko jednorazowym wybrykiem natury i w końcu się skończy a nowotomyslanie nareszcie pójdą po rozum do głowy. Jesteś jedyną nadzieją więc nas nie opuszczaj 😥

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s