63 WDS – Niszczyć, niszczyć i jeszcze raz niszczyć – O, nie! Nie damy zniszczyć wszystkiego co dobre!

No i szybko przyszedł czas na 63 odcinek satyrycznego doniesienia. Szybko, bo wiewiórki przyniosły w pyszczkach niezły materiał. Kilka dni trwało jeszcze sprawdzanie kilku faktów i materiał gotowy. Zaczynamy więc doniesienie bo to co dziś przeczytacie jest chyba apogeum jeśli chodzi o pewien stan, pewnych osób. Po prostu mam wrażenie, że ktoś (niestety znany nam) kompletnie odleciał a inni wokół nie mają już na tę osobę żadnego wpływu.

Jak szaleć to szaleć!

No dobrze, ocenicie zresztą sami, czy mam rację czy nie.


Swego czasu (stosunkowo niedawno) pierwszy pleciuch naszego miasta, znaczy przepraszam, plecący czyli wijący wianki z wikliny – Kargul – wystosował pismo do urzędu i samego Hibiego Bezprawnika. W piśmie tym stało napisane, między innymi że: „Od światowego zlotu pleciarzy minęło już 17 miesięcy, że na tymże zlocie był przedstawiciel UNESCO i że otrzymano specjalny dyplom UNESCO i że zachęcano do wpisania szerokopojętej wikliny na listę dziedzictwa UNESCO, czy jakoś tak.

Dbajcie o swoje dziedzictwo, bo społeczeństwo, które o to nie dba, to du… a nie społeczeństwo

 

Stało również czarno na białym, że przedstawicielka gminy, niejaka Złoty Cielec dostała nawet specjalny informator dotyczący wpisu na listę UNESCO”. Do pisana dołączono opinię profesora z UNESCO i wspomniany dyplom.
W lutym Kargul i inni pleciarze otrzymali odpowiedź. Odpowiedź, którą muszę w całości pokazać, bo inaczej byście mi nie uwierzyli! Oto owe pismo, a poniżej mój komentarz punkt po punkcie.

 

Po pierwsze – to w całym piśmie czuć wrogością i bezczelnością – to chyba wszyscy widzicie.


Po drugie – już w pierwszym akapicie podpisany autor mija się z prawdą – dlaczego? Już tłumaczę. Według władz polskiego oddziału UNESCO (kuzynki moich wiewiórek sprawdziły to w stolicy), rzeczywiście stowarzyszenie powinno się starać o wpis na listę, ale… władzy zdecydowanie powinno zależeć na wspieraniu tej inicjatywy, a co więcej wspierać i to NA MOCY PRZEPISÓW! O ile w swej strategii promocyjnej postawiła na to zjawisko i korzysta z niego. Z tego co mi wiadomo i co widać gołym okiem, to władze tego miasta już dawno na to postawiły. Z czego tak naprawdę jest znany Nowy Tomyśl? Czy wizytówką gminy nie jest przypadkiem Kosz Gigant, Wigloo, muszla koncertowa, wiklinowy deptak… o przepraszam ten deptak sukcesywnie zamieniany jest przez Hibiego Bezmyślnika w betonowy deptak (to raczej będzie trudno wpisać na listę UNESCO). Co więcej jeśli jest to zjawisko kulturowe (a jak najbardziej jest!) to władze powinny wspomagać finansowo, czyli dawać kasę, bo to dla regionu duża sprawa i atrakcja turystyczna. Już wiecie, dlaczego Hibi Bezprawnik tak walczy? Bo musiałby dawać kasę na stowarzyszenie, którego członków nie za bardzo lubi. A wiemy, przecież że dla niego nie liczy się dobro naszego miasta, tylko własne zadowolenie i samopoczucie (chociaż z tym ostatnim, jak mi doniosły wiewiórki, jest co raz gorzej).
Po trzecie – w kolejnym akapicie, Hibi Bezprawnik skarży się, że pismo skierowane jest do niego, a nie na ten przykład do urzędu wyższego, czy najwyższego w województwie. Czemu to on ma być tak pokrzywdzony. No cóż, wystarczy ponownie przeczytać poprzedni akapit. Poza tym Hibi, to jest dla nas wyróżnienie a nie pokrzywdzenie. Poza tym jest to ważne dla nas i gó… nas obchodzi twoje maluczkie zdanie na ten temat. Poza tym rozmowy o tym fakcie są przeprowadzane z tobą już od dawna, więc nie rozumiem czemu się dziwisz? A No tak – zapomniałem próby rozmów. Bo co Kargul przyszedł do ciebie, to spuszczałeś go na drzewo. Kazałeś czekać w przedpokoju, co i tak nic nie dawało, bo w konsekwencji mógł tylko pocałować klamkę. Hibi Bezprawnik w tym piśmie wyraził się też, że pleciarze chcą go PRZYMUSIĆ do tego! Cholera jasna, do wyjazdu baną z Roll upem, ulotkami pod pachą do Wrocławia specjalnie cię przymuszać nie trzeba było… No ale tam było miło i przyjemnie a przede wszystkim nie musiałeś nic robić… tylko pławiłeś się w chwale – zresztą za nasze pieniądze.
Po czwarte – pisze, że on że w pełni popiera tę inicjatywę – mam tylko jedno pytanie – Hibi, proszę, błagam – powiedz w jaki sposób to robisz?
Po piąte – znów użył swego ulubionego słowa „reasumując”, czyli zasugerował, że zbliża się już do końca swoich wypocin – napisał, że z uwagi na wieloletnie wsparcie pleciarzy przez gminę odbiera ich pismo jako afront i tworzenie sztucznej, nieprawdziwej atmosfery niechęci burmistrza wobec pleciarzy. Aha… No nieźle… posłuchaj Hibi, te wieloletnie wsparcie to fakt, ale za twojego poprzednika, czyli Henryka I (Bo jak wszyscy pamiętamy kiedyś był taki człek na funkcji i co raz więcej ludzi szczerze żałuje, że tak już nie jest). A z tego co pamięta pół miasta i większość moich wiewiórek, to ty raczej stawiałeś kłody pod nogi, No chyba, że już nie miałeś wyjścia, to wtedy coś tam pomagałeś. Oczywiście można tutaj zadać pytanie, czy poprzednie władze dobrze robiły? Żeby znaleźć obiektywną odpowiedź skontaktowałem się z moim znajomym profesorem z miasta Poznań, który zajmuje się między innymi promocją regionów, samorządów itd. napisałem mu co pleciarze (oczywiście mniej więcej) wykonali dla miasta. To co otrzymało muzeum, miasto – a jak widać tego sporo. Poza tym szacunkowo obliczyliśmy ile to razy mogła być z powodu pleciarzy telewizja, radio, prasa ogólnopolska a nawet zagraniczna. Zresztą pan profesor sporo o dokonaniach naszych pleciarzy wiedział. Po kilku dniach zadzwonił i powiedział mi, że sprawa jest gruba, bo z wyliczeń jego i jego kolegów (których zaangażował do współpracy, bo mu się temat spodobał), wychodzi ładnych kilka okrągłych baniek liczonych w PLN. – sami odpowiedzcie na pytanie, czy się opłacało czy nie?
Po szóste – Hibi pisze, że takie gadanie pleciarzy naruszają dobre imię burmistrza Nowego Tomyśla – Aha… Hibi dobre imię, to ty już dawno straciłeś i to nie tylko przez „współpracę” z pleciarzami, co jest powszechnie wiadomo już nawet daleko poza granicami naszego powiatu. Poza tym napisał, że jak się tak oskarża burmistrza to się naraża autorytet gminy na utratę zaufania społeczności samorządowej. Zadałem sobie trochę trudu i rozpuściłem wiewiórki do okolicznych samorządów, a nawet do stolicy naszego województwa, by sprawdziły jak to jest z tą utratą autorytetu. Nigdzie, dosłownie nigdzie nie wiedzieli o jakimkolwiek sporze dotyczącym wikliny i UNESCO. Za to w większości przypadków zadawano pytania w stylu – co się tam u was dzieje? Co znów wymyśliła ta wasza gwiazda i uwierzcie mi – mieli tylko jedną osobę na myśli i nie był to na ten przykład Kargul.
No i po siódme – najważniejsze i najbardziej zatrważające (i mówiące chyba o kompletnym odlocie). Na koniec Hibiscus Bezczelnikus żąda zaprzestania naruszania dobrego imienia burmistrza Nowego Tomyśla, oraz publicznych przeprosin i…. znów grozi. Grozi tym, że zaprzestanie współpracy z pleciarzami i na dodatek (jak zwykle) skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego. Bezczelnikus! Dobre imię to ty Hibi straciłeś, przynajmniej ponad dwa lata temu, jak zacząłeś panoszyć się w urzędzie przy platanie. Za co cię mają przepraszać pleciarze? Za to, że chcą dla miasta czegoś dobrego? Zerwanie współpracy gminy z pleciarzami? Do jasnej cholery, a czy to są twoje bejmy, czy nasze publiczne? Ty możesz ze swojej pensji nie dawać, ale publiczne pieniądze to co innego i łaski nie robisz – ROZUMIESZ TO! Sprawa sądowa? Przecież znów się ośmieszysz i znów trzeba będzie wydać nasze, społeczne pieniądze na twoje fanaberie. No chyba, że tym razem koszty procesu i ewentualne odszkodowanie opłacasz ze swoich.
Jak wszyscy widzicie jest to typowa walka Hibiego Bezczelnika z ludźmi, których nie lubi. Jest to coś w rodzaju zemsty, a przede wszystkim to chyba podreperowania zbyt niskiego mniemania o sobie. Jak długo to będzie jeszcze trwać! Jak długo po kolei będzie rozwalał, to co przez lata budowaliśmy?

Hibi! Pamiętaj – to nasze, a nie Twoje. Nawet przejściowo! 

Teraz chce zniszczyć plecionkarzy, wcześniej…. zresztą sami odpowiedzcie sobie na poniższe pytania:
• Czy kiedykolwiek, jakiekolwiek władze naszego pięknego miasta w takiej liczbie występowały na drogę sądową przeciwko mieszkańcom. Czy władza nasyłała na nich prokuraturę lub policję? Już wiem! To może być normalna, zwykła zazdrość. Może po prostu Hibi Bezprawnik chce z tymi sprawami, donosami i tym podobnymi trafić do Księgi Rekordów G. Przecież Kargul i inne pleciarze już dwa razy do tej księgi trafili, a Hibiunio Zazdrośniczek, jakoś na to widoków nie posiada 😊.
• Czy kiedykolwiek, jakiekolwiek władze tak lekką ręką niszczyły sport (drastyczne obcięcia dotacji, trzy kluby w ogóle nie dostały kasy)
• Czy kiedykolwiek, jakiekolwiek władze doprowadziły do takiego stanu naszej wizytówki – Kosza Giganta, czy fontanny (bo kojarzyła się z poprzednikiem)
• Czy kiedykolwiek widzieliście tak zaniedbane ulice i drogi. Tyle dziur, wyboi, zaniedbań?
• Czy kiedykolwiek tak długo czekaliście na jakiekolwiek decyzje urzędu? W ogóle urząd działa jak działa, miedzy innymi dlatego, że wartościowi pracownicy od dwóch lat sukcesywnie opuszczają ten przybytek. Tak przy okazji. Zwolnił się następny naczelnik, bo bardzo chciała go inna gmina. Jaka? Ano gmina ze stolicą w miejscowości Buk! Teraz Bagienko, może już zostać pełnym naczelnikiem 😊.
• Czy kiedykolwiek były, aż tak wielkie nieporozumienia pomiędzy gminą a urzędem wyższym
• Czy kiedykolwiek przy jakiejkolwiek rozmowie z rozmowie z burmistrzem, musiał być świadek – protokolant (o czym to świadczy)
Takich przykładów mógłbym wymieniać jeszcze długo. Jak ktoś z was coś jeszcze sobie przypomni, to zapraszam do wpisów w komentarzach.
Kończąc sprawę – pismo, które było przewodnim tematem tego odcinka, to po prostu wstyd dla autora. Trochę się dziwię, na przykład nowemu panu radcy, że nie studzi takich zapędów Hibiego Bezprawnika.
Pamiętajcie jednak o jednym. W grudniu minęły już dwa lata – MAMY JUŻ Z GÓRKI I JEDNO JEST PEWNE – Z PEWNOŚCIĄ WYTRZYMAMY I PRZETRWAMY. ZNACZY SIĘ, ŻE BĘDZIEMY TU WTEDY, KIEDY PO NIM ZOSTANIE TYLKO ZGAGA!

P. S. 1 Małe sprostowanie, zapomniałem, że nieporadny Śliczny zalicza już drugą kadencję, a napisałem inaczej. Śliczny, przepraszam – co nie zmienia jednak faktu, że zalecenia i tak obowiązują 😊.
P. S. 2 Dziś alfabetu nieporadnych nie będzie i to z bardzo prozaicznej przyczyny. Dziś i tak sporo do czytania, a następny w kolejce jest Tabaka – jak rozumiecie, trzeba na to indywiduum troszku sporo miejsca, więc mam nadzieję, że wybaczycie 😊.
WDS

Reklamy

13 myśli w temacie “63 WDS – Niszczyć, niszczyć i jeszcze raz niszczyć – O, nie! Nie damy zniszczyć wszystkiego co dobre!

 1. Marek 8 marca 2017 / 19:21

  A który to naczelnik się zwolnił? Maciej P. z Poznania?

  Panie Chibner nie niszcz pan naszego pięknego miasta. Odejdź pan, bo pan to po prostu jest jakiś niedo…biony, jakiś inny świat pan reprezentujesz? Po to panu? Pana długi nas nie interesują i nie reperuj swojego domowego budżetu naszym – mieszkańców kosztem. Bo niszczysz pan nasze długoletnie i piękne fundamenty. Drogi niszczeją, inwestycje stoją a inni dookoła robią i budują na potęgę.
  Nie ma jakiejś drogi przymuszenia tego delikwenta do zejścia ze sceny? Przecież z nas się śmieją!

  Polubienie

 2. Zbulwersowany 8 marca 2017 / 19:49

  Wds_ie to co donosisz est porażające ale pismo z podpisem pierwszego nowotomyskiego gbura jest widać autentyczne. To jest totalna nienawiść do nowotomyslan którzy są solą tego miasta. Nie podejrzewałem nawet że można tak myśleć. To jest ciężka i nieuleczalna choroba. Żal mi tych skrzywdzonych ludzi i naszego miasta ale z szalencem trudno walczyć bo jak widać imaginacja jego jest zatrważająca 😥

  Polubienie

 3. Zbulwersowany 8 marca 2017 / 20:01

  Wds_ie gdyby każdy był tak odważny i zdecydowany w działaniu jak Ty , to rzeczywiście w Nowym Tomyślu swieciloby już slonce 😮

  Polubienie

 4. Mały 8 marca 2017 / 20:25

  Pleciarze – nie dajcie się zastraszyć! Głowy do góry, cała naprzód i o przodu! Chce iść z Wami do sądu to niech idzie. Mało to razy był, przegrał z kretesem i jeszcze się wygłupił? A historia kołem się toczy!

  Ludzie – mieszkańcy, przedsiębiorcy, wolontariusze – potrafiliście się zjednoczyć współpracując z pleciarzami i wspólnie stworzyć wiatę i te wiklinowe pomniki – symbole naszego miasta, które je zdobią i sławią, a gmina gmina z nich korzysta – choćby z wiaty na dożynkach … Ludzie – WY to tworzyliście i Wam to służy. Zjednoczcie się i teraz, bo przecież potraficie! Nie dajcie się zastraszyć!

  Czy mógłby się pan albo pani prawnik zgłosić do pleciarzy i zaoferować nieodpłatną pomoc w uporaniu się z tą farsą? Tu jest oficjalny kontakt: http://plecionkarze.pl/?page_id=86

  Polubienie

 5. ktoś 8 marca 2017 / 22:37

  Widzę, że jawi się tu nieznajomość przepisów i procedur dotyczących funkcjonowania UNESCO oraz zasad ubiegania się o wpis. Ale są tacy, co się na tym znają.

  C.D.N.

  Polubienie

 6. G.D. 8 marca 2017 / 22:41

  Łapy opadają! Kolejna próba zastraszania naszych mieszkańców. I to jeszcze tych słabszych i bezbronnych, bo sorry, ale pleciuchy do mistrzów prawa i procedur raczej nie należą. Nie wstyd Ci Hibi wyżywać się na słabszych, którzy jakby nie spojrzeć zrobili dla tego miasta nieporównywalnie więcej niż Ty?!

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 8 marca 2017 / 23:15

   Święte słowa G.D. Tym bardziej, że dobrze wie, że Kargul był ostatnio w szpitalu i ostatnie co powinien robić, to się denerwować. Jak widać Hibi to również Bezdusznik

   Polubienie

 7. Agamisu 8 marca 2017 / 23:23

  Jedyną ujmą na honorze i dobrym imieniu Burmistrza NT jest fakt pełnienia niniejszej funkcji przez Hibiego Bezprawnika-Bezczelnego-Obłudnika!

  Polubienie

 8. obserwator 10 marca 2017 / 14:27

  Kargul – że ciężko go skumać a tym bardziej nadążyć – każdy wie, ale fakty są takie, że wiara na mieście jest ostro zbulwersowana i stoi za nim murem. Także jakby to powiedzieć – wybór „celu” równie niefortunny co w przypadku Fotografa.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s