62 WDS – Nowe inwestycje! Nie, nie – to tylko taki żart

Zaczynamy kolejne, już 62 satyryczne doniesienie. Pisze w miarę szybko, bo skubane wiewiórki po tej wcześniejszej ponad dwutygodniowej przerwie, pilnują mnie teraz niemożebnie. Chciałem tylko znów się pochwalić, że padł nowy rekord – tym razem rekord tygodnia. W tygodniu od 27 lutego do 5 marca zanotowałem 2969 odsłon. No cóż, co raz więcej nas jest. Jednak dobrze by było, żeby więcej ludzi mogło doznać uświadomienia o tym, co się dzieje przy platanie. Dlatego mam apel. Jeśli się nie boicie (a chyba nie, co?) to udostępnijcie kolejne odcinki na najbardziej znanym portalu społecznościowym.

No nie mówcie, że się boicie? 
Kolejna sesja za nami, znaczy się powinienem napisać, że kolejna farsa za nami i to oczywiście za sprawą Hibiego Bezprawnika i jego nielicznych popleczników. Nie będę streszczał posiedzenia, bo kto chce może sobie sam je obejrzeć (jest zapis na stronie miejscowej telewizji drutowej). Zwrócę jednak uwagę na kilka istotnych elementów.
Nieporadni zrobili Hibiemu Bezprawnikowi niezły numer, ponieważ przenieśli interpelacje i zapytania na początek sesyji – tłumacząc decyzję tym, że na końcu to już najczęściej burmistrza ni ma, bo wcześniej daje nogę. Wyobraźcie sobie, że w tej sprawie raczył zabrać głos Durszlak, który powiedział, że to nieprawda, bo on zawsze jest do końca sesyji. Durszlak, posłuchaj – po pierwsze to, nieporadni i ludzie chcą zadawać pytania Hibiemu Bezprawnikowi, ale on chyba troszku tchórzy i zwiewa. Po drugie, to chyba mam wrażenie, ze co raz częściej nikt cię poważnie nie traktuje, więc po co o cokolwiek cię pytać. Tym bardziej, że co się odezwiesz, to nie do końca prawda wypływa z tego złotoustego otworu paszcznego. Aha i naucz się wielki Wice Bezmyślniku wypowiadać po Polsku, bo wypowiadasz się podczas RADY MIASTA NOWY TOMYŚL, który jest polskim miastem, a poza tym mogą cię słuchać uczące się dzieci. Nie rozumiem jak można z uporem maniaka mowić na przykład „ dwa piętnaście”, mają na myśli rok dwa tysiące piętnasty!

Tylko ucz się ojczystego języka, bo jeszcze wiceburmistrzem zostaniesz i będzie wstyd na cały las! 

Zresztą to chyba przypadłość zwolenników Hibiego Bezprawnika – na przykład Tarpan ostatnio przekonywał, że na coś PATRZAŁ. Nie wiem czy w końcu wypatrzał…. Ale tak przy okazji, jak już jesteśmy przy Tarpanie. Panie nieporadny Tarpan, skądinąd wiem, że jesteś raczej przyzwoitym człowiekiem. Wiem też, że zależy ci na dobrej opinii – szczególnie twoich wyborców z osiedla. Powiedz Tarpan – nie wstyd ci troszkę, jak ludzie pytają- co wy tam wyprawiacie razem z Hibim Bezprawnikiem? A przecież widzą i co raz cześciej pytają. Czy chcesz być do końca życia postrzegany jako du…wlaz i piewca szkodnika naszego miasta? Jeszcze masz szansę – ogarnij się trochę.
Co jeszcze było na sesyji? Ano:
• kolejne obietnice (dotyczące inwestycji),
• straszenie mieszkańców konsekwencjami wypowiedzianych słów (przez nowego radcę – z tym, że tu radca się lekko naciął, bo mieszkaniec ów do którego mówił, do strachliwych nie należy i mu powiedział, żeby go nie straszył. Panie radco, moje wiewiórki doniosły mi, że tego gościa dobrze znają i raczej radziłby by nie eskalować konfliktu, bo różnie może być… Hihihi… – a ja raczej wiewiórką swym wierzę),
• fantazje (twierdzenie, że promocja we Wrocławiu była bardzo skuteczna). Tak przy okazji, Hibi Bezprawniku, a może po prostu tę publikację z Wrocławia, którą podobno mamy dostać w trzech egzemplarzach, ustanowiłbyś lekturą obowiązkową w naszych szkołach? 😊,
• mijanie się z prawdą (Hibi Bezprawnik powiedział, że słynny już tort, kosztował 8.000 złociszy),
• jednak chyba niczego nie przebije hitu miesiąca. Hibi Bezmyślnik zaczął karcić obecnych na sali i uczyć kultury osobistej!!! Normalny hicior.
Oczywiście nie omieszkał odezwać się Jarmarkowa Brama, bo jakby tego nie zrobił, to chyba miałby poczucie, że sesyja byłaby stracona. Niestety odzywa się raczej, tylko z tego powodu, więc doszukiwanie się mądrości (nawet tych ludowych) jest równie trudne, jak doszukiwanie się altruizmu, empatii czy innych pozytywnych doznań ze strony Hibiego Bezmyślnika. Tym razem jednak z lekka przesadził, bowiem w obronie działań Bezprawników, wyraził się mniej więcej tak: „… bądźmy tolerancyjni, patrzmy przez pryzmat tego, że coś robimy dla Nowego Tomyśla…”. Jarmarkowa Bramo – bardzo cię proszę – przestań. My mieszkańcy tego miasta, czyli dla Hibiego Bezprawnika gawiedź, aż tak bardzo głupi nie jesteśmy, żeby w takie pierdoły wierzyć. To co robi Hibi Bezprawnik na pewno nie jest robione na chwale tego miasta (szerzej opiszę to w kolejnym doniesieniu).
Chciałbym w tym momencie zaapelować do szefowej Kulturalnego Domu, Pani BeeB i jej pracowników. Czy moglibyście nie wydawać bez sensu pieniędzy na kabarety. Ostatnio były dwa pod rząd. Po co? Jak największy kabaret to zapewnia nam Hibi Bezprawnik – wystarczy spojrzeć na stronę urzędu, by boki zrywać, udławić się śmiechem czy nawet dostać czkawki!
Uwaga, uwaga… nasz (tfu, co ja piszę) nie wiadomo czyj (bo już mało kto się przyznaje, że na niego głosował) umieścił na tak zwanym bipie dokument pod nazwą PLAN ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH, który spowodował, że dostałem czkawki, a trzy wiewiórki zadławiły się przy jedzeniu orzeszków i to wszystko ze śmiechu.

Padła ze śmiechu…

Dobra… uspokoiłem się (bo znów się śmiałem) i już mogę wytłumaczyć w czym rzecz. W owym planie stoi napisane, iż inwestycji w tym roku, będzie w naszem mieście aż 100 (słownie: sto!). Już w jednym z poprzednich doniesień pisałem, że wykonanie tego jest tak możliwe, jak zdjęcie majtek przez głowę. Jednak nie to mnie i wiewiórki tak bardzo rozśmieszyło. Uwaga, uwaga w 45 przypadkach przewidywany termin wszczęcia postępowania to… PIERWSZY KWARTAŁ 2017 ROKU! Rozumiecie? 45 postępowań a do końca pierwszego kwartału zostało dwadzieścia kilka dni! Przecież żaden z kabaretów nie wymyśliłby takiego wijca czy innego żartu! No chyba, że wszczęcie postępowania będzie polegało na tym, że Hibi Bezprawnik w swoim gabinecie, przy akompaniamencie Durszlaka i na ten przykład Bagienka ogłosi: „Pozycja numer taki a taki – wszczynam postępowanie, do roboty”.
No nie mogę, chyba posikałem się w majty, bo dalej się śmieje. Nie wiem jak dokończę doniesienie, bo przecież jeszcze alfabet nieporadnych. Dobra odpocznę chwilę, obejrzę w TV jakiś kabaret, to może dla kontrastu bardziej smutno mi się zrobi. Jedno jest pewne Hibi Bezprawnik zdecydowanie działa według zasady: NIKT WAM TYLE NIE DA, CO JA WAM MOGĘ OBIECAĆ. Jeden jest tylko problem Hibiuniu – my już w bajki nie wierzymy, no może czasem, ale na pewno już nie twoje!
Dobra już się uspokoiłem, więc jeszcze jedno zanim alfabet. Niedługo zostanie zatrudniona w urzędzie przy platanie, kolejna osoba która była w komitecie wyborczym Hibiego Bezprawnika – przypadek? Nie sądzę. Smaczku sprawie dodaje fakt, że osoba ta, jak mówią platanowe wiewiórki, już chodzi i się chwali, że będzie specjalistką od PR, czyli że między innymi będzie dbać o wizerunek Hibiego Bezmyślnika. Oj, kobieto! Czy ty aby na pewno wiesz na co się decydujesz? Jeśli nie to radziłbym najpierw przeczytać mit o niejakim Syzyfie.

Prędzej mi taki ryj wyrośnie – żaden PR nie pomoże

A teraz kolejny z alfabetu nieporadnych (już po uspokojeniu się oczywiście)
NIEPORADNY ŚLICZNY – otrzymał 174 głosy, co stanowi wcale niezły procent w wysokości 41,83. Zastanawiam się skąd się ich tyle, znaczy się głosujących na niego ludzi, wzięło. Skąd go znają? Bo ja znów długo musiałem zastanawiać się, który to z nieporadnych i znów musiałem wejść na stronę urzędu, żeby zobaczyć zdjęcie delikwenta. Co się okazało? Że to jest nawet wice przewodniczący Czeskiej Pyry! Może to mundur spowodował ten wynik wyborczy? Bo przecież, za mundurem panny sznurem. A opisywany, na oficjalnych zdjęciach pokazuje się w zielonym mundurze leśnika, czy kogoś tam z tego rodzaju służb. Mimo tego, że jest wice przewodniczącym, to raczej głosu nie zabiera. Czemu? Może akurat nie ma nic do powiedzenia. Zawsze to lepsze niż gadanie bele co jak niejaka Jarmarkowa Brama.
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO
Śliczny, jeśli chcesz być w radzie dwa razy i żeby nie było to według zasady, że ta kadencja będzie tą pierwszą i ostatnią, to może zacznij się jakoś pokazywać na tych radach. Zacznij mieć zdanie i to najlepiej własne. Jeśli nie, to mam jakieś nieodparte wrażenie, że sam mundur to raczej już nie pomoże.
WDS

P. S. Materiał na następny 63 odcinek już jest, więc szybko się „zobaczymy”

Reklamy

12 myśli w temacie “62 WDS – Nowe inwestycje! Nie, nie – to tylko taki żart

 1. Agnieszka 7 marca 2017 / 10:15

  A to czasem ta nowa pani to nie czasem pani Anita T. Ktura siedziała z Włodzimierzem w biurze w starostwie jako sekretarka rzecznika??

  Polubienie

 2. Oliwa-sprawiedliwa-bywa-pamiętliwa 7 marca 2017 / 14:50

  Ciekawe, czy Pani A. … nie ma tej świadomości że za 2 lata Hibiego już tu nie będzie, a ona jednak zostanie? I opinia o niej też albo nawet tym bardziej?! Ludzie jej tego nie zapomną, nie w takiej małej społeczności. I co jej pozostanie? Chodzić z workiem na głowie, party z Tabaką albo Jarmarkową Bramą a chat ze Specjalistą od reklamy?! Brrrr!

  Polubienie

 3. Marek 7 marca 2017 / 18:47

  Pani Anna P. z komunikacji w Starostwie. Wszystko jasne. Sytuacja w starostwie powoduje masową emigrację pracowników. Ci, którzy idą do urzędu Gminy to nie wiadomo czy nie idą z deszczu pod rynnę choć pewnie ci, którzy idą dobrowolnie to idą z rynny pod deszcz.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 7 marca 2017 / 19:25

   Mimo wszystko myślę że idą z deszczu pod rynnę. Muszą pamiętać o tym, że niedługo Hibiego nie będzie a oni zostaną z tym smrodem za sobą. A wszystkich ze sobą Hibi nie weźmie. Zresztą pewnie nikogo, bo jak mniemam, po tum co wyrabia, sam będzie miał problem z robotą, przynajmniej w promieniu 100 km.

   Polubienie

   • Obserwator 7 marca 2017 / 20:53

    Może razem z Durszlakiem planują desant na Szamotuły?? To by tłumaczyło czemu go Hibi jeszcze toleruje 😛

    Polubienie

 4. Sceptyk 7 marca 2017 / 21:07

  To tylko jedna niechlubna odsłona Hibiego. Mnie bardziej interesują dokonania materialne tej władzy. Czy w końcu coś zbudują czy pozostanie tylko kamieni kupa… która rośnie jak widać z działań z każdym dniem a 100 zadań przetargowych to chyba powinno trafić do Księgi Guinnessa:-?

  Polubienie

  • obserwator 8 marca 2017 / 16:51

   Dorobek materialny to na przykład:
   – kamery do zabawy w „big brothera”
   – posążek w parku, co to kiedyś był plebiscyt „zgadnij do kogo jest podobny”
   – system komputerowy od firmy Intak z Wolsztyna za 6000 zł, który powstał w kilka dni i zdaje się, że ani razu nie został użyty
   – raport o reklamie w przestrzeni publicznej za 2000 zł – o niezwykłej wręcz wartości merytorycznej i zgodności z literą prawa
   – zakup projektu logo budżetu obywatelskiego i druk plakatów za około 24 000 zł
   – 3 egzemplarze publikacji z wrocławskiego zjazdu prawniczego za 3000 zł
   – i wiele, wiele innych

   Polubienie

 5. FRED 8 marca 2017 / 09:58

  W Gminie – syf.
  W Starostwie – syf nad syfami.
  Mówiąc krótko – jeden wielki BURDEL. Najgorsze jest to, że gminę rozwalają spadochroniarze a powiat rozpieprza miejscowy

  Polubienie

 6. Wieprzu 24 marca 2017 / 14:47

  Radny Śliczny jest drugą kadencję ….Zdaje się że pierwszą kadencję miał z komitetu wicestarosty, co jeszcze wtedy nie był wicestarostą…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s