60 WDS – Nasz Nowy Tomyśl – nie TWÓJ HIBI i kolejny z alfabetu nieporadnych

Jak obiecałem kolejne 60 doniesienie pojawia się zdecydowanie szybciej, niż poprzednie. Jak widać nie traciłem czasu, więc i teraz go nie traćmy – przejdźmy do konkretów. Najpierw jednak pochwalę się, że miesięczna średnia wejść na stronę wzrosła do 4100, a w ostatnich trzech miesiącach – chociaż luty jeszcze się nie skończył, średnia wejść na stronę wdsnt.pl wynosi 6016 😊.

img_2023

Tym bardziej, że moje wiewiórki nieźle w Polsce lobbują – ostatnia okładka „Rozrywki”. 


Ostatnio w dwóch miejscowościach, w Tomyślu przez Wy i w Sątopach dyrektorki szkół zorganizowały spotkanie z rodzicami w sprawie nowych obwodów wymyślonych przez Nieudaczników, a konkretnie to chyba przez Nieudacznika Durszlaka – przynajmniej z założenia on tym powinien się zajmować. Konkretnie chodzi o to, że dzieci z tych miejscowości będą zmuszone dojeżdżać do Nowego Tomyśla, bo w ich miejscowościach szkół powszechnych nie będzie. Oczywiście rodzice tychże dzieciątek zaczęli robić raban i tak naprawdę dyrektorki nie miały wyjścia, bo by je wreszcie na taczkach wywieźli (a jak wiemy straż miejska w takich wypadkach broni tylko Nieudolników).

img_2029

Będziemy bronić… do ostatniej kropli krwi… 

Poza tym sprawa dotarła już do radnych, województwa a nawet kuratorium, które obiecało sprawie się przyjrzeć, bo jak sami podobno powiedzieli, nie można w tym wypadku patrzeć tylko i wyłącznie na kasę ale również na aspekt społeczny. Rodzice boją się dojazdów (nie ma się co dziwić, bo przecież znają już wspaniałe dokonania Durszlaka w tej kwestii), zmiany na dużą szkołę do której dzieci nie są przyzwyczajone itd. itd. Na spotkanie było zaproszonych kilkoro nieporadnych z samą Czeską Pyrą na czele. Czy spotkanie było potrzebne? Na pewno, patrząc na naprawdę sporą frekwencję. Oczywiście Hibiemu Megalomanowi, nie spodobały się te próby „puczu”, więc raczył publicznie opieprzyć obydwie dyrektorki. Powiedział im między innymi, że odważyły się zorganizować te spotkania bez JEGO zgody w JEGO szkołach!
Hibi Megalomanie, posłuchaj szkoły nie są twoje. Ty tylko starasz się nimi nieudolnie zarządzać. Szkoły są nasze, czyli społeczeństwa – dzieci, rodziców, nauczycieli…. Wszystkich związanych z nimi ludzi, tylko nie twoje. Twoje to może być na ten przykład:
1. Auto, które sobie nabyłeś drogą kupna
2. Także samo mieszkanie (niestety w naszem mieście)
3. Prąd w gniazdkach w tym mieszkaniu (chyba, że akurat zapomniałeś za niego zapłacić)
4. Przekonania (które zresztą nas gó… obchodzą)
5. Mniemania o swojej wielkości (to obchodzi nas jeszcze mniej)
6. Durszlak, bo i tak dla roboty, zrobi wszystko co chcesz
7. … i pewnie jeszcze wiele innych twoich osobistych ruchomości i nieruchomości
8. … Aha jeszcze może być twoje rodzinne miasto (przypominamy ci, że to Wolsztyn. To tak żebyś wiedział w którym kierunku udać się, już za niecałe dwa lata – tylko wyjedź odpowiednio wcześniej, żeby cię korek na przejedzie nie złapał, bo wiaduktu i tak nie będzie)
Jednak co bym nie wymienił z pewnością nie będzie to cokolwiek co należy do tej gminy. Ty jesteś tylko czasowo wynajętym pracownikiem i to przez garstkę społeczeństwa, które:
1. Miało jakowąś kataraktę na oczach
2. Oczekiwało jakichkolwiek zmian, tylko nie myślało, że na gorsze
3. W większości przypadków (a rozmawiam z ludźmi o tym), żałuje teraz swojego niecnego czynu w postaci krzyżyka przy twoim nazwisku. Teraz postawili by raczej krzyżyk na twojej osobie, czyli wysłali nazad do Wolsztyna. Aha i ci mówią jeszcze, że po prostu wstydzą się za to jakiego dokonali wyboru. Hibi, czy to cię nie przeraża? Czy tobie nie jest tak zwyczajnie po ludzku wstyd?

img_2030

Normalnie mi by było wstyd…. wam pewnie też… a jemu dalej nie! 

Chciałbym dzisiaj polecić nieporadnym, żeby zapatrzyli się na jedną miejscowość naszego powiatu, a mianowicie na Zbąszyń. Tam od lutego, tamtejsi nieporadni, zlikwidowali niejaką straż miejską. Czy nie warto o tym pomyśleć i u nas? Wydatki na ten cel cokolwiek duże a zyski co raz to mniejsze. Nie wiem, czy wiecie ale do zadań tej formacji od pewnego czasu należy również sprawdzanie biletów parkingowych w zaparkowanych autach w tak zwanych strefach. Nie dość, że robią to raczej od wielkiego dzwonu, to jeszcze muszą tę pracę wykonywać w zdwojonej obsadzie – znaczy się we dwóch. Kiedyś radził z tym sobie jeden człowieczyna z przewieszoną torebką przez ramię, a dziś tę ciężką pracę musi wykonywać aż dwóch strażników. Po co? Może to jest tak, jak w tym starym kawale o milicjantach. Jeden z nich umie tylko czytać, a drugi tylko pisać? No ale to przydałby się jeszcze trzeci – do ochrony tych dwóch uczonych 😊. Takich przykładów związanych z „pracą” straży miejskiej jest pewnie o wiele więcej, ale szkoda mi czasu na ich opisywanie. Ja tylko chciałem z lekka zasugerować, gdzie można znaleźć oszczędności w tej podobno STRASZLIWIE ZADŁUŻONEJ gminie, hi hi hi…

img_2034

We dwóch zawsze raźniej i pogadać można

Pamiętacie buńczuczne zapowiedzi cotygodniowych spotkań Nieudolników z kierownictwem urzędu? Podobno są, tylko…. termin godzinowy został przesunięty, bo żaden z Nieudolników nie mógł na wcześniejszą godzinę do pracy zdążyć. Hibi Bezprawnik jest raczej gościem na tych spotkaniach i zwala obowiązek na Durszlaka. A co na samych naradach się dzieje? Na pewno nic konstruktywnego – Ot, zwykła kolejna nasiadówka, która nic nie wnosi. Czyli, że jak zwykle nic z tego za bardzo nie wyszło.
Ostatnio zebrała się komisja, która miała rozdzielić pieniądze na kluby sportowe działające w naszej gminie. Zebrała się i obradowała. Obradowała do tej pory, dopóki nie wszedł Hibi Bezprawnik. Wszedł i wypowiedział, mniej więcej takie słowa: „Ci mają dostać tyle, ci tyle, a ci tyle… jak ktoś ma jakieś wątpliwości to zapraszam do swojego gabinetu…”. No i po komisji i cały misterny plan…! A wyniki możecie sami ocenić. Kilka klubów nie dostało ani złotóweczki – powód? Jeden klub złożył wniosek na nieodpowiednim druku! Drugi założył za mały wkład własny, bo od tego roku wkład ten wzrósł do 20%. Trzeci nie gra w żadnych oficjalnych rozgrywkach – powód jest tego jeden – wysokość dotacji z zeszłego roku, po prostu nie było go na to stać. Kiedyś za dobrych czasów, zwrócono by się do klubów, żeby poprawiły czy uzupełniły wniosek. Dlaczego właśnie by tak zrobiono? Bo nikt sobie nawet nie wyobrażał, że możnaby być tak złośliwym i spowodować, by jakiś sportowy klub upadł. Bez względu na to, że na przykład spełnia on ważną misję społeczną. Ciekawe z czego wiejskie kluby piłki skórzanej utrzymają boiska, które zresztą są własnością gminy? Czy to nie jest działanie na szkodę tej gminy? No ale to może osądzi kiedyś jakowyś prokurator – przynajmniej mam taką nadzieję. Kto dostał najwiecej? Ano tak zwany Kopacze piłki z jakiejś tam Akademii – 44.000 PLN, przebijający piłkę przez siatkę kończynami górnymi – 40.000 PLN, Dźwigacze żelastwa – 40.000. Hmmm…. Coś mi się zdaje, że widzę tu również jakąś małą skuchę. Podobno, jest to prywatna krucjata Hibiego Bezprawnika, bo najbardziej utytułowany klub z naszego miasta dostał mniej niż połowę wnioskowanej kwoty, bo w jego szeregach jest krytykant Hibiego Megalomana (ten od taczki). Złomiarze zrobili największą imprezę sportową w całej historii miasta! Ich zawodniczka była na olimpiadzie! Można ich lubić lub nie, ale to, że sławią nasze piękne miasto w całym świecie – to po prostu fakt. Oj nieładnie, nieładnie Hibiuniu, ale z drugiej strony, to nawet fajnie. Dlaczego? Bo wspomniany krytykant, z tego co obserwuję, jest zawzięty jak nieprzymierzając pchła na tłustym psie i raczej ci nie odpuści – już na samą myśl o tym się cieszę 😊.

img_2032

Chciałbym, żeby jakiś nieporadny spytał też o kryteria przyznawania dotacji. Ponieważ jeden z klubów otrzymał ponad 97% wnioskowanej dotacji, a z moich wyliczeń ni cholery tyle mu nie wychodzi. Nie szkoli więcej niż 30 zawodników, a to minus 4 punkty. Ma tylko jedną grupę szkoloną – kolejne minus 8 punktów. Nie ma bazy na utrzymaniu – minus 13 punktów. Tylko to daje łącznie 25 punktów, które po odjęciu od 100% – daje ni mniej ni więcej 75%. To dlaczego otrzymał prawie 100%?
Hibiuniu, niektóre z tych klubów, którym zabrałeś pieniądze, czy drastycznie obciąłeś dotację, istnieją po kilkadziesiąt lat. Tak samo jest z wieloma stowarzyszeniami, strażakami z ochotą, kółkami wiejskich bab itp. Ty jesteś troszkę ponad dwa lata i może jeszcze dotrwasz do tych czterech lat. Uwierz mi, że te organizacje, dzięki determinacji młodych i starszych NOWOTOMYŚLAN przetrwają, a po tobie już całkiem niedługo zostanie tylko smrodek, cholerny niesmak i szkody, ale z tymi ostatnimi też damy sobie radę, byle już nie oglądać twojej facjaty.
Dziś pewnie wiewiórki znów dadzą kolejne fajne wiadomości, bo przecież to dzień sesyji. Podobno może być całkiem śmiesznie.
Dalszy ciąg ALFABETU NIEPORADNYCH
NIEPORADNY SZCZĘKI
– zebrał w wyborach 173 głosy, co daje 39,59% – całkiem niezły wynik. To jeden z nieporadnych ze okolicznej wsi. Człowiek raczej spokojny, mimo, że spod znaku zielonego liścia, czy innej koniczynki. Mimo, że stara się działać na rzecz tej wsi, to widzę że cała gmina nie jest mu obca, a wręcz leży mu na sercu. Czasem mam jednak wrażenie, że jest jednak za spokojny i to wbrew temu co się czasem z jego osobą dzieje. To właśnie nieporadny, do którego w pewien niedzielny ranek, za sprawą donosu Hibiego Bezprawnika, wjechała policja by przeprowadzić śledztwo w sprawie podpisów pod petycją. Było to oczywiście ze strony Hibiego Bezprawnika czyste chamstwo, no ale do tego to już chyba wszyscy się przyzwyczailiśmy. Szczęki pamiętaj, że Hibi nie jest wcale taki odważny do tych, którzy potrafią przed nim stanąć i spojrzeć z odwagą prostu w ry…., znaczy się w oczy (i tak mała różnica), mówiąc mu o czym się w tym momencie myśli (a patrząc w te oczy, myśli ma się raczej niezbyt pozytywne).
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO – Szczęki, proszę Cię idź za ciosem. Przecież Ty, pociągnął byś za sobą całą wieś i wszystkich strażaków. Przecież Hibi Megaloman posikałby się w majty, gdybyście się mu cała kupą w urzędzie stawili – oczywiście tylko po to, żeby w kupię zamanifestować swe zdanie, do czego macie prawo jak pies do michy. Bądź prawdziwym przywódcą!

Reklamy

16 myśli w temacie “60 WDS – Nasz Nowy Tomyśl – nie TWÓJ HIBI i kolejny z alfabetu nieporadnych

 1. felicja 27 lutego 2017 / 19:44

  Świetny wpis!!! prosto z mostu o hibim bezprawniku! Facet już wygląda na zmęczonego! Może sam zrezygnuje!!!
  Szczęki – szapo ba! Jeden z lepszych radnych!

  Polubienie

  • obserwator 28 lutego 2017 / 14:02

   Hibi nie zrezygnuje sam. To jest taki typ osobowości, że za wszelką cenę będzie realizować swoją wizję – w tym przypadku udowodnienia wszystkim „co to nie ja”, „ja sobie nie pozwolę” i „bo jak mi ktoś na odcisk nadepnie to popamięta”. Miałem okazję słyszeć kiedyś kawałek tzw. kuluarowej rozmowy po jakiejś oficjałce … Z resztą – to samo widać po jego czynach.

   Na niego jest inny patent 🙂

   Polubienie

 2. Zatroskany 27 lutego 2017 / 20:10

  Wds_ie to co piszesz jest przerażające tym bardziej że Twoje doniesienienia są realne. Czy obecni rządzący naszą gminą zatracili już poczucie rzeczywistości i zapomnieli że mają służyć pomocą a nie walczyć z mieszkańcami. Bardzo to smutne 😦

  Polubienie

 3. felicja 27 lutego 2017 / 20:30

  A podobno na sesji było grubo, grubo poniżej pewnego poziomu. Niestety zaserwował nam go Hibi i nowy radca!

  Polubienie

  • obserwator 28 lutego 2017 / 13:55

   Nowemu radcy, poniekąd nie ma się co dziwić. Nowy jest – może jeszcze nie wie co się święci a musi być lojalny wobec swojego mocodawcy – to normalne. Mógł mieć jasny prikaz co do tonu i strategii rozmowy. Może jak przejrzy na oczy, to da przysłowiowego dyla. Cóż, „etykietka” współpracy z Hibim może nieźle namieszać w CV-ce …. Tylko do pewnych wniosków trzeba dojść samemu. I w oparciu o twarde dowody a nie tylko czytanie stand-upa. A na to potrzeba przysłowiową chwilę. Dajmy mu ją 😉

   Przy okazji – nowy radca, to jak przyznanie się do pomyłki z Zofiją i Obłokiem Kurzu, że się podjęło niewłaściwe decyzje personalne? … Czy raczej nominacja w związku z „dużą liczbą spraw w urzędzie” – niczym uzasadnienie powołania Pani Fe? Nie chcę być dla tego prawnika złym prorokiem, ale hmmm, historia lubi kołem się toczyć ….

   Polubienie

 4. smark 27 lutego 2017 / 22:22

  Ciekawe, że nie piszesz jak K.Ł.reformy oświaty prowadzi wespół z Durszlakiem. Chyba ci nie po drodze.

  Polubienie

 5. Marek 28 lutego 2017 / 09:43

  A dziś około 9.30 do Urzędu Miasta wpadli razem: Fotograf i Pan Sadowski – redachtur z Radia Merkury. Ciekawe czy będzie gnój. Czy to pokłosie tej sprawy z tymi parafialnymi filiami?

  Polubienie

  • Oburzony rodzic 28 lutego 2017 / 16:19

   Śledzę te doniesienia, śledzę te komentarze – masakra. Widać czarno na białym, że „Hibi” zamiast zarządzac gminą i dbać o jej wspólne dobro, nic tylko rozgrywa swoje prywatne gierki. Obcięcie o połowę dotacji takiemu klubowi jak ciężarowcy – z własną bazą, dorobkiem, osiągnięciami, olimpijczykami, organizacją mistrzostw Europy – to jest jawna kpina i dowód na to, że „Hibi” rozgrywa swoje prywatne gierki!

   Zemsta za wjazd z taczką na spotkanie z mieszkańcami?! Nosz q..wa! A co ma piernik do wiatraka?! Inaczej spytam – zemsta na kim?! Na jednym przeciwniku – no niebardzo! Chciał Hibi uderzyć w niego personalnie, a jedyne co pokazał to że ma gdzieś utalentowaną młodzież i dzieci. Że priorytetem jest dla niego jego personalna antypatia i jego prywatne urażone ego. I to jest prawdziwe kryterium działania, decyzyjności i rozdziału środków. Sam sobie strzelił w kolano, bo się kolejny raz obnażył z prawdziwych motywów działania.

   Polubienie

  • Adam 28 lutego 2017 / 16:22

   Marku.))to jednak nie ja ).byłem w urzędzie o godzinie 12.pozdrawiam

   Polubienie

   • Adam 28 lutego 2017 / 16:24

    Ps))) Pan Sadowski juz prawie dwa lata nie jest w Merkurym))

    Polubienie

   • Marek 28 lutego 2017 / 21:59

    Normalnie jakbym Was widział. A kto kierowcą był to nie wiem. Samochód VW Touran albo Caddy (lub podobny) koloru srebrnego o numerach rejestracyjnych PGO ….. 🙂

    Polubienie

 6. Draku 28 lutego 2017 / 13:26

  Pamiętacie baśń H.C. Andersena „Nowe szaty cesarza”? Jak to się wszyscy zachwycali, wbrew temu co widzieli, bo było powiedziane, że jak ktoś nie widzi, to znaczy że jest głupi?! Po czym nagą prawdę obnażyło … dziecko. I dopiero wtedy dorośli uwierzyli, że wcale nie są głupi i odważyli się powiedzieć na głos to co widzą… Najpierw jeden, potem kolejny, a za chwilę już wszyscy razem na cały głos … I co? I nic – nikomu z nich włos z głowy nie spadł, a cesarz został sam jak palec, nagi w znaczeniu dosłownym i obnażony – ze swej pychy i innych przywar.

  Czemu o baśniach? Bo czy u nas nie jest dokładnie to samo?! Ten motyw z wiejskimi szkołami –dyrekcja wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców, czyli NAS: mnie, Ciebie, Twojego wujka i sąsiada, a przede wszystkim: NASZYCH DZIECI. A co zrobił „Najwyższy”? – zdenerwował się i ZABRONIŁ. Czego zabronił? Czyż nie: WSPÓŁPRACY, DIALOGU, DZIAŁANIA RAZEM, w słusznej sprawie?!

  Dlaczego? – Bo jest podszyty tchórzem?! Pozornie mocny, a w istocie słaby?! Boi się konfrontacji z ludźmi i rozmowy jak diabeł święconej wody?! Czy to nie dlatego próbuje je dusić w zarodku?! Żeby nie doszło do demaskacji jaki jest naprawdę?! Bo ma świadomość, że jak ktoś mu się postawi, a jeszcze w grupie, to on nie podoła?!

  Tak, dobre zalecenia dla Szczęk. Szczęki, zacznij Ty być Radny, nie bądź Bez-radny! Ludzie Cię szanują, pójdą za Tobą, a reszta wk..onych też się dołączy, mimo że POZORNIE nie ma z Twoją wsią nic wspólnego. Czemu pozornie? Bo w istocie ma wiele – Twoja wieś Szczęki, leży w NASZEJ WSPÓLNEJ GMINIE, a my umiemy patrzeć szeroko, na tak zwane dobro wspólne.

  Polubienie

 7. yttu 28 lutego 2017 / 13:42

  1. Wds-ie, jeśli to prawda o komisji ds. dofinansowania sportu w gminie i decyzji Hibiego ,,komu ile” to można to tylko nazwać czystym kure…..m. Kluby od lat apelują o zwiększenie środków ze wzgledu na większą liczbę chętnych podmiotów. Ludzie udzielają się społecznie, piszą wnioski , działają na rzecz gminy a taki kurdupel robi co chce. Ręce opadają i coraz mniej chęci do działań na rzecz sportu dzieci i młodzieży.
  2. Co do ,,reformy” gminnej edukacji. Mam pytanie do wielkiego reformatora Durszlaka. Czy pomyślał, że część dzieci z Sątop, Jastrzębska i Wytomyśla jedzie do szkoły w NT już o 7 rano. Zajęcia zaczyna o 9, kończy o 15 a w domu jest o 16:30. Wtedy dzieci z NT już dawno są w domu. Ciekaw jestem czy durszlak wyjeżdżałby o dwie godziny wcześniej, pracował do 15, a do chaty jechał o 16? Aaa, zapomniałem, że ma nienormowany czas pracy i więcej nie ma go w urzędzie jak jest.

  Polubienie

 8. długoletni mieszkaniec 28 lutego 2017 / 14:06

  Co do straży miejskiej-to lizus komendant wypłakał u Hibiego żeby zabrać obsługę strefy parkowania Komunalce,a było to w czasie jak zabrali im fotoradary,bo wtedy nie mieli by już całkiem nic do roboty

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s