57 WDS – Po pierwsze budżet głupku i jeden z Alfabetu Nieporadnych – ale jaki!

57 odcinek WDS – a, nie będzie jeszcze tym, który w większości miał sponsorować Durszlak, bo podziało się co innego. Jednak zapewniam, że o obietnicy nie zapomniałem i cały materiał mam już przez rude gryzonie zgromadzony.
Ostatnio moje wiewiórki były obecne na dorocznej imprezie Kozy, czyli szefa wyższego urzędu. Było to spotkanie noworoczne. Swoją drogą, skąd te moje wiewióry mają na to zaproszenia? Sam bym poszedł na darmową wyżerkę – nawet jakbym musiał słuchać przemówień Kozy i innych zaproszonych notabli.

img_1984

Szybciej tam z przodu, bo jeszcze orzeszków zabraknie

img_1986img_1991
No co, dają to jemy. Poza tym Durszlak może, to czemu nie my?

Rude gryzonie wypatrywały, czy Hibi Nieudolnik przyjdzie. Przyszedł tuż przed rozpoczęciem a i obecny był również Durszlak. Wiewiórki patrzyły również do kiedy Hibi Nieudolnik pozostanie i okazało się że wyszedł, zaraz po oficjalnej części. Podobno udał się na takie samo spotkanie do rodzimego Wolsztyna (przy okazji z tego spotkania uciekł do Wolsztyna razem z Hibim, niejaki „dziennikarz” Gwarek, czyli ten od szmatławca z powiatami w tytule. Wiewiórki mówiły mi, że prawie się zadusiły ze śmiechu, kiedy go zobaczyły. Podobno ubrany był jak klaun – w czerwoną marynarkę i muszkę. Wyglądał pewnie jak cukrowy burak – co prawda słodki, ale jednak burak. Już sobie wyobrażam tych dwóch w drodze do Wolsztyna w jednym samochodzie – Hibi z nową podgoloną fryzurą i fircyk w czerwonej marynarce – fajna parka)

img_1987

img_1988

Czemu tak? Czemu Hibi woli być na imprezie w Wolsztynie, a nie siedzieć w mieście w którym podobno pełni funkcję burmistrza? Chyba do tego doszedłem, oczywiście za sprawą wiewiórek. Zdobyły bowiem one, przepięknej urody dokument, który Nieudolnicy wyprodukowali, po tym jak nieporadni, zmienili im plany budżetowe. W dokumencie tym Hibi z Durszlakiem i ich du…wlazami (tak przy okazji, o tych właśnie ludziach w urzędzie, też będzie specjalny odcinek, co by prawi urzędnicy wiedzieli od kogo trzymać się z daleka) pozmieniali prawie wszystko, co nakazali im członkowie Wieży Babel. Na 21 zadań, które zalecili nieporadni, Nieudolnicy zostawili chyba z 12 czy 13 – tak, żeby coś nieporadnym rzucić jako ochłap, co by się cieszyli jak dzieci i zapomnieli o pozostałych. Dlatego pewnie uciekł, bo po prostu bał się, że ktoś, o coś w tym temacie może zapytać. A w Wolsztynie… będzie na ten temat cisza!
Oczywiście na pewno przemyśleli, które zadania zostawić, a które nie, by zapewnić sobie jak najwiecej głosów w głosowaniu tego nieudolnego budżetu. Oto kilka kwiatków z tegoż dokumentu, który w założeniach miał namieszać w głowach nieporadnym. Zastanawiam się tylko, czy Hibi Nieudolnik myśli że wszyscy w tej Wieży Babel są tak głupi, iż dadzą się omamić takimi wypocinami? Przecież nieporadni z Wieży Babel dali mu konkretne zadania i chcieli by znalazł na nie pieniądze w budżecie – takie ich prawo!
No to Hibi Bezprawnik przede wszystkim zwiększył budżet o ponad 15 milionów złociszy i to wszystko na wydatki majątkowe, czyli że w sensie na inwestycje. Tym samym oczywiście zwiększył o tę kwotę deficyt naszej gminy. Nie będę tu wszystkiego wymieniał, bo byście się znudzili, ale przez te dwa lata, nie zrobił w inwestycjach za wiele, a teraz zaplanował tyle, że jedno jest pewne. Ten zastęp prawników i urzędników z Poznańskiej, ni cholery nie są w stanie tego zrealizować – nie ma żadnych szans. Poprzez znajomości wiewiórek poznałem bardzo, ale to bardzo doświadczonego samorządowca, któremu pokazałem tem plan. Odpowiedział mi jednym stwierdzeniem zaczerpniętym z klasyki filmowej – SCIENCE FICTION!
A żeby to wszystko zrealizować trzeba oczywiście sporo mamony. Skąd ją wziąć? Oczywiście zaproponował wzięcie kredyciku. Ale, zaraz jak to? Przecież od ponad dwóch lat twierdzi, że gmina jest tak zadłużona przez jego poprzednikow, że stoi wręcz na skraju przepaści! No tak, ale jak on chce wziąć kredycik na całe 4.250.000 złociszy, to przecież już zupełnie co innego. No dobra pal sześć ten kredycik, bo i tak gmina nawet z tymi czterema bańkami, będzie miała bezpieczny poziom zadłużenia według stosownej ustawy. Jednak na to co wymyślił brakuje jeszcze prawie jedenastu milioników. Zastanawiali, się zastanawiali i wreszcie wymyślili. Pomysł jest tak przecudnej urody, że do tej pory ze śmiechu mam czkawkę. Uwaga, uwaga Hibi Nieudolnik i Durszlak wymyślili że wyemitują… PAPIERY WARTOŚCIOWE!!! Rozumiecie? Gmina wypuści papiery wartościowe. Ciekawe ku… kto to kupi….. Hahahahaha…… Tym bardziej, że te obligacje w całej kwocie mają opiewać na ponad 10 milionów złotych polskich…. hahahahahahaa…. Rozmawiałem z jednym, naprawdę wysokiej klasy specjalistą od inwestycji z miasta Poznania. Tenże powiedział mi rownież jedno znaczące zdanie – cytuję dosłownie „za głupi na to są”. Za nim jednak skomentuje to szerzej, to chciałem się pochwalić tym, że już wiem jak będą te papiery wartościowe wyglądać… oto one:

img_1983

Nie bez przyczyny jednostka monetarna to Hibole, pamiętacie zapewne z mitów, ze zmarłym kładziono na ostatnią podróż na powieki właśnie Obole. Hibole też wyprawią nas w ostatnią podróż jak tak dalej pójdzie.

No dobra… przypuśćmy że Nieudolnicy wynajmą specjalistów (co będzie kosztowało mnóstwo pieniędzy) i wyemitują te papiery na te dziesięć baniek. Zachodzi teraz kilka pytań. Po pierwsze primo – kto to ku… kupi, bo ja na ten przykład nie i pewnie każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek też nie. Przecież zanim kto kupi takie papiery, to najpierw sprawdza kondycję emitującego. No więc jak sprawdzi, jak tu gminą Nieudolnicy zarządzają, to będzie się cieszył, że nasze miasto jest tylko kilka kilometrów od autobany i dzięki temu szybciej będzie mógł dać nogę. Po drugie primo miejscowi już tak go dobrze znają, że z pewnością nie popełnią takiego błędu… No może dla przykładu kilka sztuk kupią Jarmarkowa Brama, Tabaka, Klimko, Tarpan i kilka przymuszonych starszych pań z kółka różańcowego – ale to kropla w morzu potrzeb. Tak, tak nikt rozsądny aż tak głupi nie jest, by podejmować takie ryzyko i to ryzyko związane z własnymi pieniędzmi. Po trzecie primo, znając Hibiego Bezprawnika, to pewnie te papiery byłyby oczywiście długoterminowe, czyli przynajmniej na trzy lata. Co to oznacza? Że zwrotem pieniędzy dla tych co się z papierem zgłoszą za te trzy lata, będzie zajmował się już nowy…. co ja gadam… jaki nowy – PRAWDZIWY BURMISTRZ. Bo tego Nieudolnika nikt już naprawdę nie będzie tu chciał. W czym problem? Już tłumaczę. Wyobraźmy sobie, że jednak już w pierwszym miesiącu emisji znalazło się w Polsce tylu wariatów, że wykupili te papiery na całe… na przykład… osiem baniek. Co dalej… dalej Hibi Bezczelnik dostaje osiem baniek i jak zwykle, zarządza nimi tak, że nic z tego nie ma (to akurat wszyscy wiemy, ze jest możliwe). Za niecałe dwa lata, w wyborach ludzie powiedzą mu krótkie żołnierskie, spie… i wybiorą PRAWDZIWEGO BURMISTRZA, który na samym początku wypieprzy rownież Durszlaka. Problem będzie miał za rok, kiedy przyjdzie rzesza ludzi, z papierkami i zażąda wypłacenia ośmiu baniek razem ze stosownym zarobkiem. Tak to Hibi Bezczelnik chce wpuścić PRZYSZŁYCH PRAWDZIWYCH BURMISTRZÓW na śmierdzącą minę. Taki scenariusz jest sto razy gorszy niż kredycik. Bo kredycik gmina bierze mniej więcej w taki sposób. Bierzemy tyle i miesięcznie spłacamy, przez na przykład pięć lat, tyle. Sprawdzamy czy nas stać i czy poziom zadłużenia nie jest większy niż próg który wyznaczył ustawodawca. Jeśli stać i jeśli wszystko jest zgodne z prawem kredycik bierzemy i sukcesywnie spłacamy. A tu? Nie sukcesywnie, tylko na raz! To dopiero jest potężne zadłużenie gminy! I to oczywiście całkowicie bezsensowne. Jaka widzicie Hibi Bezprawnik zwiększył proponowane inwestycje, ale tylko na papierze, ale oczywiście w swojej złośliwości chce wyrolować nieporadnych i pokazać im że ma ich głęboko gdzieś. Dlaczego? A już pokazuje. Nie uwzględnił z planów nieporadnych takich inwestycji jak:
1. Nowe chodniki na osiedlu północ – dalej ludziska potykajcie się o krzywe, stare chodniki
2. Ulica Świerkowa – nie będzie
3. Plac przy ulicach Ogrodowej i Barteckiego – dalej będzie ziemnisty i dziurawy
4. Mieszkańcy Bukowca, mogą się pożegnać z ulicą Sportową
5. W Bukowcu też nie będzie Domu Kultury (coś nie lubi tego Bukowca, to już trzecia rzecz)
6. Do Sękowa rowerem bezpiecznie nie pojedziemy – ścieżki nie będzie
7. Co więcej ścieżki nie będzie również do Borui
8. Kasy na remontu chodników – nie będzie
9. Projekt ulicy Łamanej odłożony na nie wiadomo kiedy
10. Nie będzie dotacji celowej do chodników powiatowych
11. I najważniejsze. Dzięki temu Nieudolnikowi możemy stracić szpital. Znaczy się stracić szpital, który będzie głównym szpitalem powiatowym, a to jak wiemy jest dla nas bardzo, ale to bardzo korzystne i nie raz mieszkańcy naszego miasta się o tym przekonali. Wiewiórki opowiedziały mi, że jeszcze na tym spotkaniu noworocznym Koza w swoim przemówieniu, dziękował Hibiemu Bezprawnikowi, za pomoc w utrzymaniu szpitala. On tego słuchał, słuchał tych podziękowań, a w budżecie zamiast 2.000.000 zaplanował na szpital 500.000. Tak, moi drodzy – przez tego szkodnika z innego miasta, przez jego nienawidzenie ludzi, przez niejasną chęć zemsty, przez własne kompleksy – możemy stracić powiatowy szpital!

img_1989

Ale wstyd z tym szpitalem – trzeba będzie do Grodziska jeździć – makabra! 

Oczywiście Hibi Bezczelnik zdaje sobie sprawę, że nieporadni, znów zapytają się, czy przypadkiem nie widział się z wariatem przez lustro? I oczywiście nie zgodzą się na jego głupie pomysły. Myśle, że na to jest również przygotowany. Już pewnie pisze artykuły do swojej gazetki (prawie ściennej) w których to będzie grzmiał, że TYLE chciał zrobić, ale źli, straszni, niedobrzy nieporadni mu na to nie pozwolili i go i jego inwestycje – zablokowali. Naprawdę zastanawiam się czego jeszcze trzeba, jakie straty musimy ponieść żeby naprawdę prawie wszyscy ludzie w naszym mieście zrozumieli, że Hibi Bezprawnik to wielka SZKODA dla naszego miasta i to SZKODA, która będzie odbijać się nam wiele lat.
Pamiętajcie, że stare chińskie przysłowie mówi: „Do byka nie podchodź z przodu, do konia z tyłu, a do i…ty w ogóle” – naprawdę warto to zapamiętać, żeby nikt nigdy nie powiedział, że mamy barany przy żłobie, dlatego bo przy urnach były same osły – może ostro, ale wybaczcie mi proszę.

ALFABET NIEPORADNYCH – dziś tylko jeden, ale za to jaki!
NIEPORADNY PRZEWROT – No i przyszedł czas na jednego z moich ulubieńców zasiadających w tym przybytku pomieszania zmysłów, inteligencji, kultury czy wartości – czytając to co przed chwilą, napisałem, od razu na myśl przyszła mi biblijna Wieża Babel. Od tej pory będzie to WDS – owe określenie rady miasta w Nowym Tomyślu. Przewrot zdobył aż 248 głosów elektorskich, co dało w procentach wynik 40,59. Sporo jak na nasze warunki i chyba właśnie ten wynik powoduje, że uważa się za nieomylnego. No bo jak tyle ludzi na niego głosowało? Chociaż jedne z pierwszych graffiti jakie widziałem brzmiało: „ludzie jedzcie gówna, miliardy much nie może się mylić” 😊. Jak pamiętacie nieporadny Przewrot, to człowiek któremu szczególnie zależy na dobrych układach z władzą. Im bliżej tej władzy tym lepiej. Dla bycia blisko potrafi dopuścić się zdrady, wchodzić komu trzeba bez mydła, wygłaszać peany na temat osoby, którą wcześniej miał za nic, zmienić diametralnie zdanie, zmienić diametralnie poglądy, czy nie zważać na swój honor. Przewrotowi często takie wolty się udają, bo ludzie nabierają się na wygląd sołtysa z czasów PRL –u. Niestety pozory mylą i poznając go lepiej człowiek zaczyna wnikliwie się przyglądać, czy mu przypadkiem język się nie rozdwaja, jak u niejakiej pani zygzakowatej. Jak mówi sam Przewrot, to wszystko to co czyni (a więc rownież zdrady i wchodzenie bez mydła) robi dla swojej wsi. Co rzeczywiście może być nawet prawdą. Jednak jest to oczywiście bardzo krótkowzrocznym działaniem, bo jak już nie raz powtarzałem – radnymi jesteście nie tylko swojej wsi, ale całej gminy! Co z tego, że u ciebie Przewrotku zrobi Hibi jakąś huśtawkę dla dzieci, kiedy gmina i miasto stacza się w przepaść? Czemu tak Przewrot robi? Bo ma parcie na władze i szkło. On uwielbia być radnym, sołtysem. Uwielbia być podziwiany chwalony. To jest sens jego życia, a wchodząc w … władzy można się w ten sposób spełniać. Jego ostatni przewrot nastąpił po pewnym spotkaniu, po którym na parkingu dużego hotelu w naszem mieście oznajmił swojemu klubowi (składał się wtedy z niego, Fotografa i Chłopca z Sątop) przy obecności notabli ugrupowania z którego się wywodził, czyli Heniowego Kółka wyborczego. Wtedy na tym parkingu Przekręt powiedział znamienne słowa, na które jednak wszyscy jak w dym nie poszli – brzmiały one: „Wchodzimy w koalicję z burmistrzem”. Oczywiście Chłopiec z Sątop, jak zwykle milczał, Fotograf postukała się w łeb, a od innych obecnych Przekręt dostał po prostu zwykłą (oczywiście należną mu) zjebkę i to taką, że okoliczne wiewiórki zatykały uszka swoim dziatwom. No i co? Oczywiście nawet reakcja dotychczasowych przyjaciół nie zrobiła na przekręcie wrażenia. Siła bycia blisko w obliczu władzy – przeważyła.
Jedno muszę zapisać Przewrotowi na plus. Jego zaanagażowanie w wiele społecznych akcji. Potrafi na tej swojej wsi zaangażować ludzi do pracy, występuje w amatorskim teatrze i robi te rzeczy naprawdę społecznie i z pełnym zaangażowaniem. Szkoda, że z takim samym zaangażowaniem zmienia poglądy.
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO – Przewrot masz wiele pozytywnych cech, ale bledną one, przy braku kierowania się honorem. Twoja wieś jest na pewno ważna, ale zdecydowanie ważniejsza jest cała gmina, bo jak już pisałem, jak gmina będzie staczać się dalej w takim tempie to i twoja wieś dostanie po tej części ciała, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Wtedy twoi wyborcy, nie będą tacy hojni w stawianiu krzyżyków przy twoim nazwisku.

WDS

Reklamy

6 myśli w temacie “57 WDS – Po pierwsze budżet głupku i jeden z Alfabetu Nieporadnych – ale jaki!

 1. Irek 23 stycznia 2017 / 20:40

  Obligacje komunalne takim samym instrumentem finansowym jak kredyt a nawet uważanym za lepszy, bezpieczniejszy. Tak więc śmiejąc się tak bardzo z kogoś trzeba uważać żeby się samemu nie ośmieszyć.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 23 stycznia 2017 / 21:00

   Obligacje takie są dobrym instrumentem pod warunkiem tego, że gmina emitująca papiery wartościowe jest postrzegana, jako dobra, rozwojowa, wypłacalna i dobrze zarządzana. Z tym jednak my mamy problem i to duży – szczególnie z tym ostatnim 😊. Poza tym śmiać się trzeba z nagłych zmian pierwotnego budżetu i to o ponad 15 baniek! I to wszystko na inwestycje 😊 Których prawie w ogóle nie robią. W takim wypadku jak nasza, możemy sobie te obligacje w buty włożyć, może będziemy wyżsi 😊

   Polubienie

 2. Siwawy 23 stycznia 2017 / 23:47

  Panie WDS czy się ujawnisz kim jesteś ?

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 24 stycznia 2017 / 00:40

   Nie. Niech snują się domysły 😊 Poza tym jest w ten sposób zdecydowanie ciekawiej – przynajmniej dla niektórych 😊. Panie Siwawy, mam nadzieję, że jesteś Pan sympatykiem tych doniesień? 😊

   Polubienie

 3. Niezadowolony 24 stycznia 2017 / 07:46

  A więc kolejna prowokacyjna zagrywka Nieudacznika. Zasada ja tutaj jestem Panem jest nadal lansowana. Ps. Wzór papieru wartościowego gminy Nowy Tomyśl ZNAKOMITY 🙂 choć prawdziwe tragiczny 😦

  Polubienie

 4. Wieprzu 9 lutego 2017 / 13:28

  Akurat co do obligacji, to kolego WDS walisz z pepeszy po płotach…. Będzie zapewne tak: obligacje rozpisane na jakieś 5-6 lat spłaty (max 10), co roku po jakąś banieczkę – góra dwie. Będą one po prostu wykupowane stopniowo, a nie jednorazowo jak sugerujesz. Co więcej: Hibi sam przecież tych obligacji nie będzie drukował na drukarce w gabinecie – nawet we dwóch z Durszlakiem by nie nadążyli przeca – tylko wystąpią one w postaci wirtualnej – tak jak 92 % pieniędzy w obiegu. Morał będzie taki, że całość chłapnie jakiś bank (czuję w kościach, że PKO), bo dla nich taka dycha to tyle, co splunąć, a że obsługują nadal chyba budżet Gminy, to sobie sami to sianko z konta wezmą….

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s