56 WDS – Nieudolni do sześcianu i kolejna część Alfabetu Nieporadnych

No to zaczynamy 56 odcinek WDS – a. Pisząc pierwszy, nawet się nie spodziewałem, że będziecie mieli możliwość czytania tylu doniesień. Jednak widać, że chcecie czytać, bo liczba wejść nie maleje, a co więcej – mocno wzrasta. Ostatni kwartał minionego roku, to 14.176 wejść, co daje średnią miesięczną 4.725! Normalnie zaczynam, się zastanawiać, czy nie wydać WDS – a drukiem w postaci książki. Jestem przekonany, że standardowy nakład 1000 sztuk, rozszedłby się na pniu 😊.

img_1918

Stajemy się sławne! Normalnie lokalne celebrytki

– dzięki WDS – ie

Co się ostatnio u nas działo? Przede wszystkim to samo co w całym kraju, czyli zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zapytacie pewnie jaki to ma związek z naszym Hibim Nieudacznikiem – Ano ma. Nie, nie myślcie sobie, że był przeciwny, ależ skąd – w życiu, nie przepuściłby okazji pokazania się w świetle ramp! Problem tylko w tym, jak się pokazał. Oczywiście najkrótsza odpowiedź brzmi – jak zwykle do du…, warto jednak zapoznać się ze szczegółami. Bowiem Hibi Nieudolnik, ufundował kilka nagród. I teraz uwaga! Na szczególną uwagę zasługują trzy (nie wiem nawet, czy były jeszcze jakieś oprócz tych trzech). Jedna, była osobista, czyli taka którą przyniósł z własnego domu (przynajmniej na to wyglądało). Hibi Nieudolnik podarował złączone ze sobą koraliki, mówiąc że to PRAWDOPODOBNIE jakiś turecki różaniec, bo on dostał go właśnie od Turka. Pamiętamy wszyscy fascynację Hibiego Nieudolnika tym europejsko – azjatyckim krajem. Ta fascynacja chyba już mu przeszła, bo to co i jak powiedział, wyglądało jakby mu to coś w domu przeszkadzało. Poza tym, co to znaczy „to chyba jakiś turecki różaniec”? A może to jakiś demoniczny przedmiot? Może to znak wyznawców jakiegoś Belzebuba czy innego czorta? Hibi, trochę wyczucia. Przecież ostatnio nawet na mszach bywasz (pewnie za namową niejakiego pseudo katolika Tabaki – dlaczego tak go nazwałem okaże się kiedy alfabet nieporadnych dojdzie do litery T). To może, by ci ten Tabaka wytłumaczył, co wypada, a co nie? Chociaż z drugiej strony – tobie to pewnie akurat kompletnie wisi kwestia jakiegokolwiek wizerunku. Bo ten wizerunek, to tu już masz dawno ustalony i to również daleko za granicami naszej gminy – Bezprawnik, Nieudolnik, podpieprzacz do prokuratury, policji czy innych organów – słowem gdzie się da, aby tylko zaszkodzić mieszkańcom gminy. Koniec, końców koraliki poszły, ale tylko dlatego, że prowadzące licytację dołożyły je do jakiegoś innego licytowanego fantu – mądre kobitki – masz farta Hibi, bo byłby znów wstyd. Drugi fant to autograf reggującego artysty Bednarka. Zdobyty zapewne podczas jarmarku. Bardzo ciekawy jest fakt, że przed tym jarmarkiem Hibi Nieudolnik nie chciał się Kargulowi, który wtenczas organizował jakiś światowy festiwal plecenia (tym razem nie głupot, mimo że to Kargul), dołożyć do występu tego Bednarka, ale oczywiście lansował się przy nim jak… zresztą sami zobaczcie, jak trafił swój na swego (oczywiście przepraszam od razu pana Bednarka za porównanie, bo on to taki raczej pozytywny wariat)

img_1924

Jak mówią moje kochane wiewiórki, artysta był „naspawany” (znaczy, pewnie to była tylko marihuana medyczna) jak przysłowiowy Meserszmit. Ale na zdjęciu tego nie widać? Ciekawe dlaczego. Może kontrastu brakuje? Ja tam nie wiem – lekarzem nie jestem 😊

No, ale idźmy dalej, bo czas na trzeci fant i to przepięknej „urody”. Hibi Nieudolnik, „ufundował” następującą nagrodę. Ten kto wygra w licytacji, będzie mógł podczas następnego jarmarku, osobiście wręczyć na scenie kwiaty gwieździe jarmarku! Ja cię nie…. ale, ale… są z tym związane dwa aspekty a raczej pytania. Związane to jest z tym, że niestety nie wiadomo kto będzie tą gwiazdą! Pierwsze pytanie: Czy szefem komitetu organizacyjnego znów będzie Durszlak (tak przy okazji, dziś o Durszlaku prawie nic, ale Durszlaczku, nie przejmuj się nie zapomniałem o tobie – niedługo odcinek, który w całości będziesz sponsorować). Bo jeśli tak, to mam wątpliwość, co do wielkości i jakości tej jarmarkowej gwiazdy. Trudno polegać na na guście Durszlaka (wystarczy spojrzeć na jego grzywkę 😊). Drugie pytanie: co będzie jeśli gwiazda nie będzie się podobać temu kto wygrał licytacje? Hibi, oddasz mi kasę? No bo wyobraźmy sobie sytuację, że tę licytację wygrał Tabaka. Stwierdził, że w ten sposób łatwo można podlizać się Hibiemu, czyli wejść w … bez mydła i w miarę tanim kosztem. Wyobrażajmy sobie dalej, że Tabaka po tej wygranej, czekał ponad pół roku, żeby móc pokazać się ze swoim idolem na jednej scenie w świetle jupiterów a przede wszystkim gwiazdy. Sama rozkosz! A tu nagle okazuje się, że największą, najwspanialszą gwiazdą jarmarku jest sam Adam Darski vel NERGAL ze swoim prawie satanistycznym zespołem BEHEMOTH! No przecież Tabaka spieprzałby z tej sceny szybciej niż by na nią wszedł i na dodatek rzucałby za sobą buteleczki ze święconą wodą a w konfesjonale, to by z tydzień ciurkiem spędził. Ahhhh…. jakie piękne wyobrażenie… aż miło pomarzyć – prawda?

img_1914

Z ręką na sercu, czy na innej wątrobie – nie wierzę w to co czytam! Gdzie my musimy żyć?

No ale dobra, jarmark jest na koniec lata i zobaczymy jak będzie – teraz mamy zimę i to pierwszy raz od wielu lat śnieżną. Zresztą wszyscy to widzimy. No może nie wszyscy, bo Hibi Nieudolnik i jego Nieudolnik Bis, raczej tego nie widzą. Ucieszeni są okrutnie, że udało im się znaleźć firmę, która podpisała z nimi umowę na odśnieżanie. Tak się pewnie uradowali i ucieszyli, że kłopot z głowy, że nawet nie sprawdzają, czy firma daje radę. Czy po prostu wywiązuje się ze swoich obowiązków. A czy się w pełni wywiązuje to wszyscy widzieliśmy przez ostatnie dwa tygodnie. Wieczór koło 22.00 nie można przekopać się przez ulice. Rano koło 8.00 – 9.00 można trenować jazdę figurową na łyżwach, a za piruety, to co drugi przechodzień dostawałby same szóstki od jurorów. W dzień albo błoto po kostki (jak słoneczko zaświeci), albo kopny śnieg, a gdzieniegdzie, gdzie jednak przejechał jakiś pług, małe Karpaty na przejściach dla pieszych, które właśnie te pługi stworzyły, starając się udrożnić ulice. No ale jak mają to kontrolować, jak z reguły obydwaj Nieudolnicy zjawiają się w pracy coś koło 10.00 – 11.00, a o 15.30 Durszlak wsiada w swoją wielką limuzynę (tak przy okazji za tak brudną tablicę rejestracyjną płaci się mandat – śniegów wtedy jeszcze nie było – co na to nasza policja?)

img_1925

I zapieprza w stronę Szamotuł, bo z obiadem czekają, a Hibi swoją terenówką jedzie do Wolsztyna i nie dlatego, że ktoś czeka z obiadem (No bo kto miałby czekać – kot? Pies? Karaluchy?). Czemu wyjeżdża, mimo iż podobno mieszkanie cały czas tu posiada? Jakbym W TAKI SPOSÓB spełniał swoją misję, na którą wybrali mnie ludzie – to też bym się bał mieszkać w tej miejscowości. Z tego co mi donoszą wiewiórki, jest jeszcze jeden powód, ale żeby go podać, muszę poczekać na deklarację jednej wiewiórki, czy w razie czego poświadczy i udostępni film, który nagrała – z Hibim w roli głównej. Tak czy siak – gawiedź łamie sobie kulasy i rozwala auta. Ciekawe ile będzie zgłoszeń do gminy o odszkodowanie?
Ostatnio moja wiewiórka miała przyjemność wyjeżdżać z naszego miasta baną i to z samego rana. Dojechała na parking (ten bliżej peronów) okazją. Pod budynkiem dworca widziała ten duży darmowy autobus, oczekujący na pasażerów jadących w stronę miasta. Przypomniała sobie, że Nieudacznicy postanowili, iż będzie jeździł duży autobus, ale minusem tego wyjścia jest to, że na parking przy peronach nie wiedzie, bo się nie zmieści. Ok, nie ma się co przyczepiać – ten kawałek można przejść. Jednak jak zwykle, Nieudolnicy nie potrafią zadbać o całokształt. Wyobraźmy sobie, że przyjechała do nas osoba po raz pierwszy. Wysiada z pociągu, przechodzi przejściem podziemnym i dochodzi do pięknej strzałeczki z napisem „AUTOBUS „CENTRUM”. Jak myślicie, gdzie kieruje strzałka? Oczywiście na parking przy peronach.

img_1958

Wyobraźmy sobie, że na tym parkingu nie ma nikogo, tylko ta osoba. No więc co osoba robi? Czeka na autobus do centrum naszej pięknej mieściny. Jest zima, śnieg wali, wiatr wieje, a ona czeka. Tylko dlatego, że Nieudolnicy nie potrafią żadnej sprawy należycie doprowadzić do końca. Powiecie, że niby nic – ale jak to źle świadczyć o naszym mieście dla tych przyjezdnych. Wiewiórka przypomniała mi jeszcze jedną rzecz. Hibi Nieudolnik, ostatnio się zaklinał że zrobi wszystko, żeby wybudować wiadukt nad baną. Pamiętacie jak miał się zająć sprawą przejścia dla niepełnosprawnych przez tory? Żeby to klucz był na miejscu, żeby nie trzeba było zgłaszać chęci przekazu wózkiem inwalidzkim na dwa dni przed planowanym wyjazdem. Udało się? Jak cholera. Na każdym peronie wiszą zgrabne tabliczki z informacją dla niepełnosprawnych, że jednak trzeba zgłosić się dwa dni wcześniej i podany jest poznański numer telefonu.

img_1959

Teraz wyobraźmy sobie sytuację, że w niezapowiedzianą wizytę do rodziny z naszego miasta, przyjeżdża niepełnosprawna osoba. Wysiada z pociągu, znaczy się konduktor pomaga, ułatwia i tak dalej. Traf chciał, że wysiadała jako jedyna (co się czasem zdarza, szczególnie w godzinach nocnych). Przyjezdny podjeżdża wózkiem do schodów i daremnie szuka jakiejś windy – ni ma! Rozgląda się dalej i wreszcie znajduje tabliczkę, z której się dowiaduje, że jeżeli chciałby zrobić rodzinie niespodziankę, musi na tym peronie spędzić jeszcze dwie doby, zanim dojedzie pomoc. Ludzie, jak Nieudolnik nie potrafi załatwić takiej rzeczy, to on wam wybuduje tak wiadukt, jak i wybudował basen o którym bez sensu gardłował w kampanii wyborczej. Tak, tak moi drodzy – Nieudolnicy jak się do czegoś wezmą, to albo nie zrobią, albo spie…ą, albo nie dokończą. Czemu tak się dzieje? Ano niestety przez nas wszystkich – bo chcieliśmy zmian. Nie ważne było jakich, ważne że zmian i zmieniliśmy – wybraliśmy obcego i to na dodatek nieudolnego obcego.

img_1920

No, co się tak patrzycie? Tak, tak – to wasza wina również! Na drugi raz zalecam MYŚLENIE!!

ALFABET NIEPORADNYCH:


NIEPORADNY – MAĆKO NIE WIADOMO SKĄD

Skąd pseudo? No właśnie stąd, że nie wiadomo skąd wziął się w naszej malutkiej polityce. Wcześniej znany z dwóch aktywności. Lokalnego przedsiębiorcy i szafarza w kościele. To drugie właśnie przede wszystkim zapewniło mu zwycięstwo w okręgu, No ale wiemy co ogłoszone z ambony, to ogłoszone z ambony. Zastanawia mnie tylko jedno. Mamy czterech szafarzy w naszej wspaniałej (tfu… aż ciężko mi takie słowa pisać) radzie. Po dwóch ompletnie z innej kompletnie opcji i sympatii (swoją drogą 4 na 21 – już wiecie jak najłatwiej zrobić karierę polityczną 😀). Raczej się więc nie za bardzo lubią, a można powiedzieć, że po prostu lubią się tak, jak mówił czasem mój dziadek, cytuję „tak się lubią jak psy dziada w ciemnej ulicy” – koniec cytata. W tym wypadku wygrała jednak polityka, niż wspólnota religijna – ach ten nasz kraj – o tempora o mores! No dobrze, a co tam nieporadny Maćko Nie Wiadomo Skąd, wyczynia w naszej radzie? W jakich sprawach zabiera głos na sesji? W czym się jako radny specjalizuje? Odpowiedź na każde z tych pytań: na pierwsze – NIC, na drugie – W ŻADNYCH, na trzecie – W NICZYM. Ot, taka kolejna maszynka do głosowania. Jak mi doniosły wiewióry, ostatnio zaangażował się troszkę w zakulisowe działania i był pośrednikiem w pewnej sprawie, ale gó… z tego wyszło. Tak więc jest, a jakoby go by nie było! Czyli pasuje tu zdecydowanie szekspirowskie – być albo nie być, oto jest pytanie? Ale na to pytanie, to Maćko Nie Wiadomo Skąd powinien sobie odpowiedzieć za jakieś dwa lata, przed następnym konkursem w którym to gawiedź wybiera maszynki do głosowania.
ZALECENIA DO NIEPORADNEGO – Chyba nie da się, dwóch srok za ogon trzymać, a w Twoim przypadku nawet trzech. Może rzeczywiście powinieneś poczytać Szekspira?

NIEPORADNY MARYSIA – i tu miałem wielki problem. Przede wszystkim jak spojrzałem na moją listę nieporadnych, zacząłem się zastanawiać – cholera kto to jest? Zajrzałem do listy, w której są również oprócz pseudonimów, nazwiska – przeczytałem je i znów zadałem sobie pytanie – cholera kto to jest? W zdesperowaniu zajrzałem na stronę urzędu, by zobaczyć jak on wygląda, z nadzieją że może sobie jednak przypomnę. I wreszcie sukces i ulga, bo rzeczywiście taki jest! Jednak uwierzcie mi, że nawet dziesięciominutowe przyglądanie się fotografii Marysi – nic mi nie dało. Dalej nie pamiętałem skąd on się tam wziął i czy czymś, chociaż małym, się wsławił. I chociaż pamięć mam jak słoń, to przypomnieć sobie nie mogłem. Poddaje się więc, bo Marysia w porównaniu z innymi z gatunku milczki zatabaczone, czyli niemowy pospolite, jest szczególnym osobnikiem. Jakimś wynaturzeniem tegoż gatunku. Chcąc podsumować, stwierdziłem że może to po prostu brakujące ogniwo w teorii niejakiego Darwina.
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO
Mam tylko jedno. Marysia – chłopie (fajnie brzmi, co?) zacznij żyć!!!

WDS

Reklamy

11 myśli w temacie “56 WDS – Nieudolni do sześcianu i kolejna część Alfabetu Nieporadnych

 1. Obcy 17 stycznia 2017 / 23:04

  Czytając Wds_ie Twoje doniesienia czuję się jako nietutejszy jak w KOSMOSIE! Sądzę że nowotomyslanie zrobili temu biedakowi i samym sobie niedźwiedzia przysługę 😦 która będzie miała poważne konsekwencje…

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 17 stycznia 2017 / 23:11

   Obcy – oczywiście, że masz racje. Nowotomyślanie rzeczywiście zrobili niedźwiedzią przysługę. Tylko że zrobili ją jemu, to mały problem – nic nas nie powinien obchodzić. Już niedługo będzie dla nas nikim, zniknie z naszego życia i mam nadzieję, że za dużo o nim słyszeć nie będziemy. Po tym wszystkim, może tak samo jak Durszlak, będzie musiał szukać pracy o jakieś 100 kilometrów od Wolsztyna. Oby!

   Polubienie

   • Obcy 17 stycznia 2017 / 23:19

    Nie wiem czy to coś pomoże. Wiewiórki są wszędzie i mają znakomitą jak widać komunikację 🙂

    Polubienie

  • Grubciu 18 stycznia 2017 / 00:37

   Obcy, masz na myśli konsekwencje zdrowotne? Bo mi się o uszy obiło, że się Hibi coraz mocniej „sypie” psycho-fizycznie, znaczy w coraz gorszym stanie jest.

   Polubienie

 2. Grubciu 18 stycznia 2017 / 00:58

  No i ciekaw jestem co jest na tym filmie z Hibim, ale musi być konkretnie kompromitująca akcja że nawet nie piszesz co tam jest. A ja słyszałem, że wiara różne dziwne rzeczy znajduje na ruskich serwerach , znaczy że jakby co to nie moje, ja to tylko na necie znalazłem 😉 A myślisz że jakby fikał i znowu kogoś do sądu podał, to ten ktoś mógłby ten film pokazać w sądzie? Sprawa w sądzie jawna, znaczy że publiczność może wchodzić i oglądać. Niezły byłby przypał, co?

  Polubienie

 3. Sikora 18 stycznia 2017 / 17:11

  Masakra. Wie pan co panie WSD nie znosze ludzi takich jak pan. Ludzi obludnych i falszywych. Poprzedniego wlodarza pan tez kiedys opluwal. Ale teraz z pewnego powodu (kazdy kto wie kim pan jest zna ten powod) uwaza pan ze za jego rzadow bylo cudownie. Przyczepil sie pan do obecnego burmistrza, obraza go pan, a kim pan jest zeby takie oceny wystawiac. Sam pan nie jest tutejszy. I kazdy kto pana zna wie ze duzo prawdy jest w tym ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 18 stycznia 2017 / 18:16

   No proszę, nareszcie odezwał się jakiś przeciwnik 😀 Tak, to prawda, że nie podobają mi się rządy Hibiego. Dlaczego? Bo nie robi tego co powinien, bo walczy ze swoimi przeciwnikami politycznymi w sposób niegodny (np. przez donoszenie), bo szkodzi miastu. Co jednak najważniejsze, nie myślę tak tylko ja 😀 Bo jest ze zmną ogromna rzesza ludzi, którzy odetchną jak ten człowiek odejdzie. Oczywiście mam pan prawo mnie nie lubić, ma pan prawo mieć inne zdanie. Niestety muszę ostrzec, że będzie pan mniejszością wśród komentujących. I jedno sprostowanie – ja nie opluwam, ja piszę prawdę. Ja nie opluwałem kiedyś poprzednika Hibiego. Ja najwyżej się z nim spierałem, bo miałem inne zdanie. Ale wtedy można się było spierać i dyskutować, bez obawy że ktoś na mnie doniesie na cokolwiek na przykład do prokuratury. Więc pisanie że ja opluwałem poprzednika jest z pana strony manipulacją i z lekka trochę jednak chamówą. 😀 A co do mojej tożsamości, to pudło – jednak akurat to mnie bardzo, bardzo cieszy. Dokładnie wiem, kto jest przez pana podejrzany – No trudno jego problem. No i na koniec słowo do Ciebie ptaszku Sikorko – nie musisz się ze mną i mnie podobnymi męczyć – przestań czytać 😊

   Polubienie

  • Błażej 18 stycznia 2017 / 21:00

   Sikora daj sobie spokój, bo w drogeriach wazeliny zabraknie. Już był problem w Drogerii na Poznańskiej.
   Weź pan załóż bryle i przypatrz się Pan ile robi ten nasz burmistrzyk dla tego miasta? No ile? Całe gu…no (przez u). To hipokryta zafascynowany całym swoim kurduplowatym ciałem widzący tylko siebie.

   Polubienie

 4. Zatroskany 18 stycznia 2017 / 22:01

  Do Sikory. Człowieku przejrzyj na oczy zanim będzie za późno. Każdy przydupas obecnego burmistrza marnie kończy… Doniesieniem do Prokuratury aby wybronic siebie. Ten człowiek nie ma żadnych zasad i zrobi wszystko żeby zniszczyć wydumanego wroga…

  Polubienie

 5. obserwator 18 stycznia 2017 / 23:00

  Sikora wie, że Hibi czyta WDS-a 😀 I jutro z rana planował polecieć z prasówką: „Mój Panie, to pisałem ja, Jarząbek”. A tymczasem, chciałeś się przypicować, a pociągnąłeś lawinę niepochlebnych komentarzy. Oj, coś mu się tym wpisem nie przysłużyłeś 😉

  A tak na spokojnie, zobacz Sikora, wszyscy dotychczasowi poplecznicy Hibiego tak jakoś cienko kończą: był Szwiec – nie ma Szwieca, była Pani Fe – nie ma Pani Fe, był specjalista od reklamy – nie ma specjalisty od reklamy. Nawet osoby towarzyszące płci przeciwnej się zmieniają, niczym sztuki garderoby u szafiarki. Także przyjdzie czas i na Ciebie, więc może lepiej dla Ciebie poszukać sobie towarzystwa gdzie indziej. Bo Hibi max za 2 lata sobie stąd pójdzie, a Ty zostaniesz.

  Polubienie

 6. GI 18 stycznia 2017 / 23:54

  A może to nie żadna Sikorka, tylko nikt inny jak Durszlak ? Bo w sumie to gustowny czubek na głowie już ma. Taka z niego mała żmijka, doskonale wie skubany, że zły naród ruszy, o on tu z cicha pękł, że niby to w obronie, a w duchu się podśmiechuje, taki to z niego poplecznik.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s