55 WDS – Obywatelu, odśnież sobie sam… i kolejny odcinek Alfabetu Nieporadnych

Niestety przerwa w WDS – ie, była ciut za długa, ale to jak zwykle wina tego mojego powalonego szefa. Zaczął ten nowy rok, od wytężonej pracy… No ale cóż… trzeba zarabiać.
Postaram się jednak zintensyfikować pisanie, bo po liczbie wejść na stronę wdsnt.pl widać, że ludziska oczekują kolejnych odcinków. A’ propos wejść – ogólna liczba tychże przekroczyła już 52.000, co oznacza że (nie licząc jeszcze stycznia) że średnia miesięczna to ponad 3200 odwiedzin i to licząc nawet, na ten przykład, miesiące wakacyjne – kiedy wejść było zdecydowanie mniej. Najlepiej pokazał tę tendencje grudzień z rekordem w wysokości – 6643 odwiedzin.

img_1910

Ty – WDS, a może byś tak ża każde wejście na stronę dawał orzeszka, co? 

Od czego tu by zacząć? Już wiem. Jak zapewne pamiętacie po tym jak nieporadni pokazali Hibiemu Nieudolnikowi środkowy palec w sprawie planowanego budżetu, mieli się wszyscy spotkać i przedyskutować sprawy kasy na 2017 rok. Spotkanie się odbyło, ale wiewiórki jeszcze nie ustaliły wyników tej wiekopomnej debaty. Za to doniosły, iż Hibi Bezprawnik wraz z Durszlakiem wypieprzyli z obrad nieporadnego Fotografa. Jaki był powód? Ano taki, że podobno takie były ustalenia, iż spotykają się Nieudacznicy i szefowie klubów. Jak wiadomo, po zdradzie Chłopca z Sątop i Przewrota – Fotograf został sam, jako radny niezależny. I właśnie dlatego został przed obradami wyproszony. Nawet jeśli rzeczywiście mieli być szefowie klubów, nawet jeśli Fotograf nie jest w żadnym klubie, to tylko brak dobrej woli Nieudaczników pokazuje to gdzie Hibi Bezprawnik i jego pierwsza wazelina Durszlak, mają nieporadnych i tych którzy na nich głosowali. Hibi Bezprawniku, zastanawiam się tylko, czy zdajesz sobie sprawę, że ktoś cię za to kiedyś rozliczy? Naprawdę się nie boisz? Zastanawiam się też, jak w tej chwili czują się ci, którzy głosowali na Hibiego z Nikąd? Czy nie czują się oszukani? Bo dla mnie rządy Hibiego Bezprawnika są jak striptiz transwestyty – na początku wszystko wydaje się fajne, a tu nagle ch….
Wiewiórka odpowiedzialna za przegląd sieci internetowej, dała ostatnio ciała, bo nie zauważyła dwóch fajnych spraw. Jednak moje gryzonie są na tyle wszechstronnie uzdolnione, a przede wszystkim zdesperowane, że mimo innych powierzonych zadań (na przykład nasłuchu), przyniosły w swych rudych pyszczkach znalezione dwa fajne newsy. Po pierwsze okazało się, że swego czasu nieporadny Rydwan, założył na znanym portalu, profil o wdzięcznej nazwie „Twój pomysł na Nowy Tomyśl”. Profil dość szybko zyskał sporo, bo około 900 polubień i nie ma się co dziwić. Tytuł fajny i jeszcze większość z polubiaczy oczywiście nie wiedziała, kto zacz jest autorem i właścicielem profilu. I teraz uwaga! Po zdobyciu tej dużej liczby polubień Rydwan zmienił tytuł profilu na… „Tomasz Radwan – Radny Gminy Nowy Tomyśl”!!! Ludzie – to dopiero jest manipulacja! Proponuje wszystkim polubiaczom tego profilu, żeby jak najszybciej zrezygnowali z tego polubienia, bo zostaliście najzwyczajniej w świecie zmanipulowani, czyli zrobieni w trąbę. Tym bardziej, że Rydwan pokusił się o wpis informujący dlaczego to zrobił. Tymże wpisem potraktował was wszystkich jak (przepraszam za wyrażenie) debili. Już pokazuje dlaczego. Oto tłumaczenie się Rydwana: „Postanowiłem zmienić profil strony. Poprzednia nazwa „Twój pomysł na Nowy Tomyśl” w naturalny sposób „wygasła”…” Czy wy to widzicie? Jak ku… wygasła? Rydwan proszę cię, czy uważasz, że ludzie są tak głupi, ja to sobie wyobrażasz? Ciekawe jest to, co Rydwan pisze dalej „Na obecnej stronie będę zamieszczał aktualności związane z praca jako radny (pisownia oryginalna). Wiele osób odradzało mi założenie takiej strony. Ale najwyższy czas skończyć słuchać co inni mówią.” Rydwan, ty nie założyłeś nowej strony, tylko oszukałeś ludzi, zmieniając nazwę poprzedniej – zdaj sobie wreszcie z tego sprawę 😊. Jeszcze raz powtarzam – dokonałeś chamskiej manipulacji i tyle. Znaczy się, po prostu, bierzesz przykład ze swojego pracodawcy, mocodawcy, idola – Hibiego Bezprawnika, który próbuje wykorzystywać te narzędzie każdego dnia swojej pracy… o przepraszam… o czym ja piszę?! Jakiej pracy? Swojego tymczasowego pełnienia obowiązków najważniejszej osoby w gminie. Wiec na koniec – jeszcze raz apeluję – likwidujemy polubienia tego profilu! Nowotomyślanie – pokażcie, że macie nabiał.

img_1908

Oj, Rydwan – bo ci jeszcze za życia pomnik postawimy! 

Drugi internetowy news wypłynął, w czasie przeglądania przez jedną z wiewiórek, niejakiego forum – które tytułuje się jako niezależne. Tam rozgorzała dyskusja na temat ciulowego odśnieżania naszego pięknego miasta, a jak wszyscy wiemy, jest o czym dyskutować, bo było co odśnieżać. Bardzo mocno przyglądałem się sprawie. Znaczy przede wszystkim temu, jakiego to wyboru dokonali Nieudolnicy, jeśli chodzi o firmę która ma zapewnić nam mniej stłuczek samochodowych, mniej złamań kończyn i w ogóle mniej stresu na oblodzonych jezdniach i chodnikach.

img_1907

Osz, ku… czy ktoś w tym mieście odśnieża? 

Oczywiście okazało się, że firma wybrana przez Nieudolników, dała po prostu dupy, tak jak sami Nieudolnicy (ale do tego, to już jesteśmy przyzwyczajeni). Śnieg już dawno przestał napieprzać z nieba, a odśnieżania za bardzo nie było. Na pewno pługi i inne posypywarki pojawiły się po 48 godzinach. Skąd wiem? Ani stad, że jeden z Drutowej Telewizji, ma na to dowód – ma bowiem wgląd na kamerę zamieszczoną na jednym z naszych ruchliwych rond i dokładnie widział, kiedy to zaczęło się odśnieżanie – i nawet umieścił stosownego posta na swoim profilu społecznościowego portalu. No ale zmierzam do puenty. Bowiem w dyskusje wtrącił się jeden z chłopców tworzących portal (podobno informacyjny) z tablicą rejestracyjna w nazwie. Ówże chłopczyk używa na opisywanym forum ksywy MałyszNT. Trochę mało trafne, bo Małysz naprawdę latał wysoko i daleko, a tenże chłopczyk, raczej niskich jest lotów – co ja mowię, to raczej nielot jest! No właśnie – z tego też powodu, portal ten dostaje swoją WDS-ową nazwę „Rejestracyjne Nieloty”. No dobrze, ale cóż to wypocił ten Nielot? Ano zaczął bronić Hibiego Bezprawnika, że to kłamstwa, że było odśnieżane, że widać to po błocie pośniegowym na poboczach i tak dalej, a im dalej tym głupiej. Panie Nielot, nawet jak pokazała się jakaś JEDNA posypywarka w odpowiednim czasie, to nie znaczy, że jest to odśnieżenie miasta i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkającej tu gawiedzi. Czy nawet w sytuacji, zagrożenia zdrowia naszych mieszkańców, będziecie bezkrytycznie bronić Hibiego Bezprawnika? Po tym przykładzie ewidentnie widać, jak bardzo ludzie boją się przyznawać do błędów – w psychologii nazywa się to zmniejszanie dysonansu poznawczego – poczytajcie coś o tym Nieloty, może wreszcie coś zrozumiecie! Za to po wczorajszych, naprawdę obfitych opadach śniegu, wytrawni obserwatorzy, dość szybko zauważyli pług śnieżny – i tu moglibyśmy bić brawo, gdyby nie to, że był to jeden traktor z jednym, wąskim doczepionym pługiem, który na dodatek przelatywał przez miasto, niczym latający Holender przez ocean – znaczy się w oka mgnieniu. Zostawiał traktorek za sobą odgarniętą ścieżkę szerokości nie większej niż trójkołowy dziecięcy rowerek. Na jednym z rond, dosłownie po minucie od przelotu owego traktorka, ugrzęzła na ciężarówka – kierowca sporo się natrudził, żeby wygrzebać się z tej sytuacji. No właśnie, Hibi Bezprawniku, jakby ci się, coś koło 22.00 czkało, jakby cię uszy piekły, czy cuś w tym guście – to możesz być pewien, że to w twoją stronę płynęły szczere wyznania wkur… od tego kierowcy ciężarówki – mówię ci, na bank on cię wspominał, używając przy tym zapewne, niejednej partykuły wzmacniającej. I mam jeszcze pytanie do Rejestracyjnych Nielotów – co tym razem wymyślicie, żeby za to działanie pochwalić Hibiego?
Ostatnio do moich wiewiórek odezwały się kuzynki z Granowa. Rude gryzonie przybiegły mnie o tym poinformować. Spojrzałem jak Durszlak, kiedy usłyszy coś mądrego i jak zwykle nic z tego nie rozumie – bo co mnie obchodzi jakieś tam Granowo. Jednak gryzonie szybko postawiły mnie do pionu. Bowiem w Granowie pracuje jeden były pracownik naszego urzędu, który urzędował w dziale w którym teraz zarządza (czy ma zarządzać) Pani Fe. Tenże pracownik podobno dla miejscowości Granowo, zdobył już około dwa miliony złotych polskich z funduszy zewnętrznych. Czyli, że co? Że straciliśmy kolejnego wartościowego człowieka w urzędzie! Za to mamy pełno dupnych prawników, co zresztą wszyscy widzimy.
Teraz trochę nietypowo, bo nie o gminie, a o organie wyższym czyli powiecie. Jak mi doniosły wiewiórki z Platana, które przypadkowo zaplątały się przy tym drugim budynku – jest tam wielkiej klasy specjalistka, która pełni zaszczytną funkcje skarbnika powiatu. Tylko skarbnika – nie starosty czy jego zastępcy, czy też innego sekretarza – po prostu zwykły skarbnik, a podobno trzęsie całym powiatem. W WDS – ie otrzymuje pseudo Pani Lataj, bo jej pomysły są raczej z tak zwanego sufitu, wiec bardziej lata niż biega.

img_1909

Nie LATAJ mi tutaj!!! 

Pani Lataj wymyśliła, że scentralizuje kadry i księgowość we wszystkich szkołach podległych powiatowi (pomysł iście z czasów zaszłych, czyli takich w których nasz kraj opisywany był nie dwoma literkami (RP), tylko trzema (PRL). Pozabierała ze szkół wszystkich specjalistów od tych dziedzin. Skoszarowała ich w urzędzie i… No właśnie i nie wiem co, bo podobno szkoły dalej zajmują się księgowością i kadrami, z tym że bez zabranych pracowników. Jaki tego będzie wynik? No to przecież wiadomo – jeden wielki bałagan. Takich to mamy specjalistów. Aż się dziwię, że Pani Lataj nie została zatrudniona przez Hibiego Bezprawnika, zdecydowanie pasowałaby do towarzystwa.

A teraz kolejna część ALFABETU NIEPORADNYCH:

NIEPORADNY KIJEK – podczas wyborów otrzymał całe 171 głosów, co w procencikach dało aż 39,40. Całkiem ładny wynik. Pewnie prawie Cała wieś zagłosowała. Niestety ten kapitał jest zdecydowanie niewykorzystany. Jest to kolejny z nieporadnych z gatunku milczek zatabaczony, lub niemowa pospolita (i tu przestrzegam nieporadnego. Bo podobno narząd nie używany z czasem zanika) . Kolejny nieporadny, który również pełni funkcję sołtysa jednej z gminnych wsi. Jest to wieś, gdzie podobno nasz Hibi Bezprawnik jest ochotniczym strażakiem – znaczy bardziej strażakiem z nazwy, niż ochotniczym – bo to oczywiście wszystko na pokaz, a ochoty to za grosz nie ma. Ma z tym Kijek problem, bo raczej nie zależy do zwolenników Hibiego Bezprawnika, ale jego strażacy cieszą się, że mają takiego protektora w swych szeregach. Chociaż dziwie się temu trochę, bo to raczej – zdecydowanie powód do wstydu, niż dumy. Trudno mi cokolwiek napisać o Kijku, bo to co robi na sesjach, to jedynie podnoszenie ręki i patrzenie w papiery położone przed sobą.
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO – Kijek, więcej życia. Może gdyby tacy jak Ty częściej się odzywali, Hibi Bezprawnik nie byłby taki pewny siebie. Czyli, że oprócz większej aktywności życiowej, również przydałoby się więcej odwagi. Przypominam, że bycie radnym to nie tylko obecność na sesjach czy komisjach i podnoszenie ręki w górę.

NIEPORADNY KREDYTOWY – zagłosowało na niego, aż 256 człowieków, czyli 43,54% wszystkich uprawnionych w tym okręgu. Fakt, że dużo, ale to przykład człowieka, który ma zasadę – nikt wam tyle nie da, co ja wam obiecam. Gdzie się nauczył tak ściemniać? Ano lepiej zapytać, gdzie się nie uczył. Najpierw był partii, która obecnie dzierży ster władzy w naszem państwie. Był wtedy pierwszą wazeliną w stosunku do jednego wice starosty, który reprezentował tą samą wspomnianą partyjkę. Człowieka wszyscy znają, bo nazwisko krótkie a w ten sposób łatwe do zapamiętania, spoza tym na jego cześć nazwano jedna z gminnych asfaltowych dróg. A stówkę nawet postawię, że wiecie o kogo chodzi 😊. Nasz bohater Kredytowy, za owych czasów prawie codziennie z samego rana, szlifował kolanami dywany w gabinecie swego protektora, zdając relację z tego co usłyszał dnia poprzedniego – to i się gadać się nauczył. Później partyjka im się znudziła, wiec przeszli wspólnie do kolejnej. Wtedy okazało się, że partyjny szefunio Kredytowego, zrobił jakiegoś przekręta w papierach przetargowych i został wy… na zbity pysk z funkcji i urzedu. Co zrobił Kredytowy? Okazał się wiernym członkiem partii – a oczywiście, że gówno prawda. Wypiął się na swojego dotychczasowego mecenasa i założył, nieszczęsne Smarkate Pokolenie. Od tej pory obydwaj panowie, nie pałają do siebie szczególną sympatią – co Kredytowego specjalnie przerażać nie powinno, bo i tak mało kto go lubi. Kredytowy dyrektoruje jednej z nowotomyskich szkół, z czego jest niezmiernie dumny. Wystarczy spojrzeć z jak wysoko podniesioną głową przechadza się korytarzach tejże szkoły – co przy jego mizernej posturze wygląda prześmieszne. Chociaż najśmieszniej jest latem, bo wtedy czasem zakłada szorty i do tego białe mokasyny – mówię wam widok przecudnej urody. Nie wiem, czy akurat nie było męskich butów, czy co…. No ale, jakie elity – taka moda. Bardzo sprawnie operuje takimi narzędziami jak: knucie, potajemne donoszenie, intryga, ploteczka – normalnie mistrz. Szkoda tylko, że jeśli chodzi o obsługę komputera, to wie jedynie gdzie go włączyć. Aaaaa…. zapomniał bym o jednym ważnym epizodzie w jego „karierze politycznej” – w ostatnich wyborach zgłosił swój akces do walki o wiklinowy fotel. Szybko jednak się wycofał, bo ówczesny starosta, niejaki Basior, powiedział mu żeby sobie ten pomysł wybił białym mokasynem z głowy. A jeśli nie, to niech się zastanowi, czy aby na pewno, nie znudziło mu się dyrektorowanie szkołą. I tu muszę przyznać, że Kredytowy zrobił dobrze, bo nie byłoby ani burmistrzowania, ani dyrektorowania – chociaż z drugiej strony trochę szkoda, bo może nie musielibyśmy się z nim teraz męczyć. Na koniec chciałem tylko przypomnieć wyborcom z okręgu Kredytowego, szczególnie tym z osiedla z kwiatkami, żebyście przy następnych wyborach pamiętali, jak was olał, kiedy walczyliście ze znajomymi deweloperami Hibiego Bezprawnika.
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO – Kredytowy – więcej pokory. Dość dobrze idzie ci to dyrektorowanie, wiec może temu się poświęć. Czyli, że daj nam już spokój ze swoimi wybujałymi ambicjami politycznymi i przestań startować – dla naszej uciechy i mniejszego wstydu własnego.

WDS

Reklamy

3 myśli w temacie “55 WDS – Obywatelu, odśnież sobie sam… i kolejny odcinek Alfabetu Nieporadnych

 1. Agnieszka 12 stycznia 2017 / 12:35

  No pani Lataj to takiego zamieszania narobila że wszyscy się jej boją łącznie z głównym kierownikiem tego urzędu. Dziś przyjechałam załatwić sprawę zaparkowalam koło renówki pani lataj a tam w środku były fotele które niegdyś były w kancelarii starostwa. Zapytałam u urzędzie co i jak a tam pani poinformowała mnie iż pani skarbnik zabiera je do domu. Czyżby przywlaszczenie cudzego mienia nastąpiło??? tyle nagród zgarnęła i po co jej stare mebelki?

  Polubienie

 2. Marek R. 12 stycznia 2017 / 15:19

  Szkoda Sebastiana i Asi, to byli (są) dobrzy pracownicy. Teraz pracują dla innych gmin a my zostaliśmy z gó…nem, którego swąd będziemy czuli jeszcze 20 miesięcy.Zwalnianie dobrych ludzi a zatrudnianie nieudaczników nieporadnych, którzy nie umieją kompletnie nic.
  Za jakie grzechy przyszło nam znosić takie upokorzenie ze strony tego maluczkiego.

  Polubienie

 3. Jola 12 stycznia 2017 / 19:09

  Wszystkiemu jest winien jeden nieudacznik, który nie potrafi przyznać się do błędu. Gdyby był normalny już dawno odszedlby ratując resztki swojego honoru i gminę przed katastrofą. Niestety straconego czasu nie wróci Nowemu Tomyslowi nawet czarodziej który będzie potrzebny za dwa lata o ile gmina nie zniknie jeszcze z mapy… Kto jednak wróci pracownikom Urzędu utracone zdrowie psychiczne 😕

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s