51 WDS – Kilka nowinek i pierwsza część Alfabetu Nieporadnych

Ostatnio Hibi Bezmyślnik był na pewnym spotkaniu samorządowców naszego pięknego województwa, które odbyło się pod Poznaniem w hotelu Delicjusz. Oczywiście nasz Hibi dał się tam poznać z jak najgorszej strony. Zupełnie obcym osobom (innym samorządowcom) opowiadał, kolejne banialuki. Mówił mniej więcej tak:

„… że co prawda nie udało mu się przez te dwa lata za wiele zrobić, ale on teraz wybuduje w naszem mieście wiadukt nad baną!”. Kiedy jego rozmówca stwierdził, że to są ogromne koszty, nasz Hibiunio stwierdził, że on się zapożyczy po uszy, ale wiadukt zrobi i to go właśnie wyniesie na następną kadencję! Błagam, zaklinam na wszystko zabierzcie mu wszystkie lustra, bo on się na co dzień, zbyt często spotyka z niewłaściwymi osobami! Ale nie mamy się co przejmować, bo jutro rano, jak to u osoby Dwojga Myśli bywa, będzie już zupełnie inny, nowy pomysł.

duzo_na_drzewie

Pech chciał (a raczej szczęście), że w lasach obok Delicjusza, wiewiórki z całego województwa również miały szkolenie, więc…. 😊😊

Hibi Bezprawnik dał znów głos w naszej drutowej telewizji. Tym razem Grucha nagrał z nim tak zwaną setkę. Dowiadujemy się z niej, że odwołując Panią Fe, „…wrócił do koncepcji lansowanej (jaki erudyta, cholera!) w kampanii wyborczej – jednego zastępcy… proszę pamiętać, że przywróciłem panią sekretarz do pracy…”. Hibi? Czy ty jesteś pewien co mówisz? Ty przywróciłeś Cegiełkę do pracy? Bo nam się wszystkim wydaje, że to raczej Sąd Pracy dokonał? Co zresztą kością ci w gardle stoi do tej pory, chociaż powinieneś kopać się piętami w … (właśnie tam), bo wreszcie w twoich okolicach pojawił się fachowiec!

img_0515

Kurna padłam… czy on wie co mówi?

Hibi powiedział także, że mamy deficyt i że on ma nadzieję, że nie trzeba będzie brać kredytu. Hibi to ty się kurna zdecyduj – co z tym wiaduktem… ha ha ha ha…. W tym magazynie głos dał też Durszlak i mówił o budżecie! O tym w kolejnym odcinku, bo patrząc na wizję Hibiego, budżet jest niepewny 😊. Swoją drogą, to szacun dla redaktora Gruchy i tego jego Poczochranego kompana – ja słysząc takie „wynurzenia” człowieka z lustrem – walnął bym takim śmiechem, że mnie słychać byłoby w Poznaniu.
Międzypowiatowa Gazeta dołączana do wtorkowego wydania Krzyku Wielkopolski, ogłosiła całkiem niedawno plebiscyt pod nazwą „Mała ojczyzna – duża sprawa”, gdzie gawiedź wysyłając SMS – y głosowała na bodajże dwanaścioro starostów, burmistrzów i wójtów. Można było wysłać głos na każdego z nich, pisząc albo TAK albo NIE. Poniżej wyniki plebiscytu. Nie muszę chyba mówić, że Hibi Bezprawnik znajduje się na samym końcu, a dlaczego przeczytajcie sami.
Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska
TAK – 42 NIE – 0 TAK – 100% NIE – 0% Razem 42 głosy
Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki
TAK – 70 NIE – 54 TAK – 56% NIE – 44% Razem 126 głosów
Burmistrz Grodziska Wlkp. Henryk Szymański
TAK – 9 NIE – 0 TAK – 100% NIE – 0% Razem 9 głosów
Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc
TAK – 8 NIE – 0 TAK – 100% NIE – 0% Razem 8 głosów
Burmistrz Lwówka Piotr Długosz
TAK – 3 NIE – 0 TAK – 100% NIE – 0% Razem 3 głosy
Wójt Granowa Zbigniew Kaczmarek
TAK – 3 NIE – 1 TAK – 75% NIE – 25% Razem 4 głosy
Burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak
TAK – 3 NIE – 2 TAK – 60% NIE – 40% Razem 5 głosów
Wójt Kuślina Jerzy Dziamski
TAK – 1 NIE – 0 TAK – 100% NIE – 0% Razem 1 głos
Wójt Miedzichowa Stanisław Piechota
TAK – 1 NIE – 0 TAK – 100% NIE – 0% Razem 1 głos
Wójt Kamieńca Piotr Halasz
TAK – 1 NIE – 1 TAK – 50% NIE – 50% Razem 2 głosy
Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński
TAK – 1 NIE – 2 TAK – 33% NIE – 67% Razem 3 głosy
A zwycięzcą jest……..
Burmistrz Nowego Tomyśla Hibi Bezmyślnik

TAK – 114 NIE – 339 TAK – 25% NIE – 75% Razem 453 głosy!!!

453 SMS-y na 655 wysłanych w całym plebiscycie na wszystkich dwunastu kandydatów!
Ja mam kilka pytań przy tej okazji – Hibi Bezprawniku, czy ci nie wstyd? Poplecznicy Hibiego Bezmyślnika – czy wam nie wstyd? Wyborcy Hibiego Dwojga Myśli – czy wam nie wstyd? Miasto Wolsztyn – czy wam nie wstyd, że wydaliście u siebie taki wstyd! Znaczy się was trochę rozumiem, bo akurat pewnie jest tak, że uczucie ulgi z tego powodu, że u was nie grasuje – jest pewnie o wiele większe od uczucia wstydu.

image

Za taki wynik plebiscytu warto się napić – ja oczywiście z radości. On powinien ze wstydu!

Teraz przechodzimy już do pierwszej części alfabetu nieporadnych. Nie cały, bo byłoby za dużo czytania. Także do każdego następnego odcinka będę dodawał kolejne pozycje alfabetu. I tak im mniej będzie wiadomości, tym więcej alfabetu i na odwrót. Mam jednak nadzieję, że na moim alfabecie się nie skończy. Proponuje bowiem, byście w komentarzach do tego doniesienia wystawili oceny każdemu z opisanych w skali od taktycznego „0”, do upragnionej „10”. Alfabet ułożony jest oczywiście według moich pseudo nieporadnych, a nie ich rodowych nazwisk. Zaczynamy!
NIEPORADNY – CHŁOPIEC Z SĄTOP – z pewnością wszyscy wiemy o kogo chodzi. Startował z listy Inicjatywy Rozwoju Ziemi nowotomyskiej, czyli grona zrzeszonego swego czasu przez Wielkiego Księcia Wikliny Henryka I. Uzyskał aż 210 głosów, co mu dało całkiem przyzwoity wyniki procentowy w wysokości 51,60. Idealny przykład rozmieniania takiego kapitału na drobne. To jedyny nieporadny z tego wiejskiego terenu, ale nie jedyny z terenu wiejskiego w ogóle – będzie więc do czego porównać. Czym to się wsławił rzeczony? No właśnie, że niczym, bo za bardzo to się on na sesjach nie udziela. Czyli, że albo nie ma co do powiedzenia, albo nadzwyczajnie w świecie się boi. I tu jednak bardziej stawiałbym na tę drugą kwestię (tak mniej więcej w stosunku 30 do 70%). Dlaczego? No bo pan nieporadny zatrudnion jest w jednostce, która to bezpośrednio jest pod nadzorem pierwszego szkodnika naszego miasta, czyli Hibiego Bezprawnika. Zresztą ten ostatni, całkiem niedawno dał do zrozumienia, pracownikom tej jednostki, że się nie będzie z nimi certolił, tylko zwalniał – czyli wydźwięk komunikatu jest prosty – jak to mówią Ślązacy „zawrzyj ryj ciulu, bo…”. No cóż, niejeden teraz powie – No kurde trzeba człowieka zrozumieć. Rodzina, może kredyty – No musi żyć. Co prawda to fakt, ale ja w takim razie się pytam – po jaką cholerę w takim razie startował w ogóle w wyborach do tego szacownego (tak by się przynajmniej wydawało) grona? Niech sobie siedzi w pracy, udziela się na wsi i będzie ok. No tak, ale niektórzy twierdzą, że właśnie dla tejże wsi coś robi. I tu uwaga, która będzie dotyczyła również kilku innych nieporadnych. Ja wiem, że staracie się pracować na rzecz swoich wyborców, miedzy innymi po to, by jeszcze raz was wybrali, ale nie tylko dlatego jesteście radnymi. Tę funkcję pełnicie przede wszystkim dla dobra całej gminy! I co z tego że będziecie się sprzedawać za jakieś „grosze”, które niby mają w czymś tam pomoc waszej wsi czy osiedlu, kiedy gmina leci na pysk. Jeszcze trochę, to nawet tych „groszy” nie dostaniecie, bo na nic pieniędzy nie będzie. Tak właśnie jest w tym przypadku, kiedy Hibi Bezprawnik załatwił, dla wsi opisywanego nieporadnego, dotacje na całe 18.000 złotych polskich i jeszcze się tym chwalił, że to on niby taki sprawny w pozyskiwaniu funduszy. Pamiętam, że jak usłyszałem w relacji sesyjnej, to się posikałem ze śmiechu – słownie: osiemnaście tysięcy złociszy!
ZALECENIA DO NIEPORADNEGO: Chłopcu z Sątop – więcej odwagi! I nie kolaboruj z Przewrotem, bo to napewno na dobre ci nie wyjdzie, a i trochę wstyd.

NIEPORADNY – CZARNIAWY – Czyli, jeden z kilku magistrów od fikołków wśród nieporadnych. Akurat ten ze szkoły z numerkiem dwa na czole. Startował z listy Smarkatego Pokolenia i zdobył 131 krzyżyków przy swoim nazwisku. Procentowo już było troszkę gorzej, bo wyszło 33,16 procenciaków. To nieporadny z rodzaju – milczek zatabaczony, gatunku – niemowa pospolita. Nie wiem, czy może raz słyszałem jak dał głos na sesji, a jak już to zrobił, to i tak czuć było wyuczonym tekstem z kartki. Można więc powiedzieć, że CZARNIAWY, to typowa maszynka do głosowania – oczywiście nie do samodzielnego głosowania, ale tak jak mu powiedzą, lub jak spojrzy na podniesione rączki innych. Dobrze chociaż że go do prądu nie trzeba na takie głosowania podłączać. Cóż więc więcej pisać o tymże nieporadnym? Nie ma co, bo tak naprawdę on nie istnieje! Aha, na początku kadencji wsławił się tym, że nosił gustownie zawiązany kurwacik – tak mniej więcej do połowy brzucha – wot, elegancik! Chociaż muszę przyznać, że ostatnio podniósł mu się poziom adrenaliny i w jednej sprawie zaczął razem z nieporadnym Fotografem, gardłować na sesji. Gardłował na Durszlaka w sprawie telefonu do jego szefa, czyli dyrektora szkoły. Szkoda tylko, że ktoś mu musiał osobiście na odcisk nadepnąć, by ruszył z miejsca tę część ciała, której nazwa zaczyna się tam gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę.
ZALECENIA DLA NIEPORADNEGO: Czarniawy – po prostu zacznij żyć i być prawdziwym nieporadnym, a nie farbowanym lisem, bo zamiast Czarniawy, dostaniesz ksywę Rudawy (od tego lisa oczywiście).
I to by było na dzisiaj tyle. Reszta już niedługo – obiecuję.
WDS.

Reklamy

6 myśli w temacie “51 WDS – Kilka nowinek i pierwsza część Alfabetu Nieporadnych

 1. Zatroskany 9 grudnia 2016 / 23:42

  Państwo Nieporadni. Społeczeństwo nowotomyskie czeka na Wasze zdecydowane działania jeżeli autentycznie zależy Wam na losie naszej Gminy. Katastrofa zbliża się wielkimi krokami. Niech Wam będzie wstyd że Was jest 21 a Wds 1! A robi tak znakomitą robotę, której nawet nie potraficie wykorzystać 😦

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 9 grudnia 2016 / 23:46

   Zatroskany, dziękuję za słowa uznania. Pamiętaj tylko, że radnych może jest 21, ale wsród nich kilku wazeliniarzy, takich jak Tabaka, Tarpan, Zawsże Przegrany czy Jarmarkowa Brama. Ale zgadzam się z Tobą, że i tak jest ich na tyle dużo, by mogli zrobić porządek.

   Polubienie

 2. Zatroskany 10 grudnia 2016 / 00:14

  To że jest się zwolennikiem Burmistrza nie zwalnia jeszcze od myślenia 😕

  Polubienie

 3. Obserwator 10 grudnia 2016 / 15:55

  Haha, Hibi przywrócił Cegiełkę, ciekawe jak i kiedy, skoro nie tak dawno temu nie zgadzał się z wyrokiem. Z resztą skoro tak, po co ją zwalniał??

  Hibi i wiadukt, haha, to gdzie był przez minione dwa lata, gdy się komitet zbierał??

  Hibi na gościnnych występach, haha, to on nie wie, że zasięg WDS-a przekracza granice powiatu i w województwie też już go znają i się śmieją, a na pewno nie lubią ani nie wierzą??

  No, ale w końcu Hibi jakiś ranking wygrał. Co prawda był w nim najgorszy, ale widać sprawdziło się ostatni będą pierwszymi 😛

  Polubienie

 4. felicja 12 grudnia 2016 / 18:38

  Pan Hibi Bez… już nawet myśli, że nowotomyślanie są wszyscy bezmógi? Że nowotomyślanie są nieinteligentni, że głupi, bez rozumu? Żeby tak kłamać, że to on przywrócił Panią Ceglecką do pracy a nie Sąd, w którym to Hibi przerżnął, za naszą kasę pewnie, to już wstydu nie ma! Czy my na to mamy się godzić?

  Polubienie

 5. Błażej 15 grudnia 2016 / 09:02

  Dobrze by było jakoś wygrubić, lub oznaczyć by były bardziej widoczne wyniki głosowanie na Starostę NT i Burmistrza NT, aby od razu rzucała się w oczy porażka tychże osób.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s