50 WDS – No i po Pani Fe!

Na samym początku muszę serdecznie przeprosić oczekujących na alfabet nieporadnych (szczególnie samych nieporadnych, którzy podobno z niecierpliwością, a niektórzy nawet ze strachem, oczekują tego odcinka). Jednak stało się tak, że muszę napisać odcinek 50 o sprawach codziennych, a raczej kompletnie niecodziennych – bo dzieje się znów bardzo ciekawie. Mniej więcej tak ciekawie, jak było na początku działalności Hibiego Bezmyślnika.

img_1855

Druga sprawa, którą chciałem załatwić przed właściwym tekstem, to głosy które mnie dochodzą (nie, nie takie głosy, jak mam wrażenie, że są w głowie pełniącego obowiązki burmistrza), tylko głosy od czytelników, które przyniosły mi wiewiórki. Podobno są czytelnicy, którzy troszku się oburzyli na nazywanie ich gawiedzią. Moi kochani, ten zwrot tyczy się rownież mnie, mojej rodziny czy przyjaciół. Społeczeństwem, ludnością czy zwykłymi mieszkańcami będziemy wtedy, gdy zniknie zło – czyli ten który jest głównym bohaterem tych doniesień i jego cała ekipa leni i nierobów. To on traktuje nas jako nierozumną gawiedź, plebs czy gmin – i tylko dlatego tak o tym piszę – oczywiście z sarkazmem 😊.

img_1852

Hej… ludziska… ja też jestem z gawiedzi… dla mnie to zaszczyt, że jesteście ze mną! 

No to zaczynamy. Dziś (6.12.16) z samego rana, zapikał mój telefon, informując iż przyszła wiadomość sms. Patrzę, a to wiadomość od wiewiórki. Bardzo mnie to zdziwiło, że nie zapukała i zadrapała w okienko jak zwykle, tylko skorzystała z nowocześniejszych technik komunikacji. Jednak jak przeczytałem samą wiadomość – wszystko zrozumiałem. Liczyła się szybkość. W wiadomości stało napisane: „Jest hit – Pani Fe odwołana”!!! Zaraz sprawdziłem wiadomość u innych wiewiórek i okazało się, że to prawda, chociaż jeszcze nie potwierdzona oficjalnie przez Hibiego Bezprawnika. Sprawa ta zaczęła się dzień wcześniej, czyli poniedziałkowym wieczorem (5.12.16). Odbyło się spotkanie, podczas którego Hibi Bezprawnik w obecności Durszlaka, wykrzyczał Pani Fe, że nikt jej nie obiecywał, że będzie zastępcą burmistrza na zawsze. Krzyczał tak głośno (a i Pani Fe cicha za bardzo nie była), że wiewióry nie musiały nawet używać specjalistycznego sprzętu podsłuchowego, tylko spokojnie wszystko słyszały z platana). Hibi Bezprawnik, zagroził jej nawet, że niech uważa bo może zostać zwykłym referentem!
Oficjalnie Hibi Dwojga Myśli ogłosił decyzję dzisiaj (wtorek 6.12.16) po 10.00, na naprędce zwołanej naradzie naczelników. Informacja ukazała się zaś w BiP – ie,  dokładnie o 13.58 i w piśmie tym jest napisane, że ta decyzja obowiązuje od dnia poprzedniego. I tu uwaga, jest hicior. Jak mi doniosły wiewiórki, Pani Fe w poniedziałek z pracy wyszła około godziny 19.00 i podobno wychodziła w przeświadczeniu, iż nadal piastuje tę zaszczytną funkcję pierwszego zastępcy Hibiego Nieporadnika, bo nic oprócz pogróżek nie otrzymała. Co więcej około godziny 18.00 Hibi w obecności pracownicy z zamówień publicznych zwracał się do i o Pani Fe per „pani burmistrz”. Dlaczego tak w takim razie zrobił? Powody mogą być dwa. Pierwszy, bo dobrze wiedział, że Pani Fe nie w ciemię bita i zaraz znów pójdzie na zwolnienie (co się oczywiście natychmiast stało). Drugim powodem może być oczywiście przypadłość z której to powodu został Hibim Dwojga Myśli. (Zresztą całkiem niedawno naszą sytuację i samego osobnika opisałem pewnemu znajomemu małżeństwu. Akurat to małżeństwo prowadzi dość długo praktykę lekarską pod tytułem „psychiatria” i powiedzieli mi, że zdecydowanie choroby te mają swoje imię i nazwisko!). Hibi – dla prawnika, prawo nie powinno działać wstecz, tak mi się chyba wydaje? No tak, przecież zapomniałem, że ty jesteś filozof prawa, a to niestety wiele tłumaczy.

img_1806

Aż mnie pkręciło od tego nadmiaru filozofowania….

No, ale wróćmy jeszcze do porannego spotkania z naczelnikami, bowiem na nim Hibi Bezmyślnik, zdecydowanie potwierdził powszechne zdanie o nim. Podał bowiem powody swojej decyzji odwołania Pani Fe. Przede wszystkim powiedział, że Pani Fe miała być jego zastępcą na czas kiedy nie było sekretarza, a teraz (i tu wskazał na Cegiełkę) już jest i będzie przejmował pewne obowiązki! Ludzie, ludzie… czy wy to słyszycie!? Na sali siedziała poprzednia sekretarz (powołana przez Hibiego Bezmyślnika) – Złoty Cielec! Siedziała i milczała z lekka zwieszoną głową. Poza tym ten człowiek, jak wszyscy pamiętamy zwolnił Cegiełkę z wielkim hukiem, twierdząc że się ona nie nadaje na stanowisko sekretarza. Teraz jest ok? Teraz jest dobrym sekretarzem? Rozumiecie coś z tego? Bo ja nie! No tak, ale za to rozumie go znajome mi małżeństwo lekarzy o określonej specjalizacji.
Podobno Hibi Bezmyślnik wszem i wobec mówi, że tak się właśnie z Panią Fe umawiał. To ja się pytam, dlaczego o tym nie ma mowy w piśmie powołującym Panią Fe na stanowisko zastępcy? Czy on myśli, że my jesteśmy debilami? Teraz mówi, że powoływał Panią Fe na chwilę. Tę osobę którą powołał na tę chwilę, zrobił PIERWSZYM ZASTĘPCĄ, który to zastępca mógł podczas jego nieobecności (zastanawiam się czy tylko przy tej nieobecności fizycznej 😊) decydować o wszystkich sprawach urzędu i gminy? Czy osobie powołanej na chwilę daje się w zarząd tak ważne rzeczy jak inwestycje?
A’ propos inwestycji, to na zebraniu naczelników Hibi Bezmyślnik powiedział, że Pani Fe wróci na stanowisko naczelnika tego wydziału od mierzenia gruntów, działek, domów i innych decyzji od zabudowań, ale on też się zastanawia czy nie połączyć z tym wydziału inwestycji i żeby też Pani Fe się tym zajmowała. Ha ha ha…… ale wymyślił ha ha ha… a wiecie dlaczego powiedział, że dopiero się zastanawia? Bo dzień wcześniej wiewiórki słyszały, jak Pani Fe na ten pomysł powiedziała mu, że się chyba z głupim przez lustra widział, jak ona się na to zgodzi. Ja tam w urzędzie za często nie bywam i nie wiem ile tam jest luster, ale nierozumnych to, jak widać, troszkę jest.

img_1850

Ufff… na razie w lustrze widzę siebie, a nie Hibiego… uffff

No dobra, bo nie skończę o inwestycjach – Hibi Bezmyślnik zapytał, jakie jest wykonanie inwestycji na ten rok. No to mu odpowiedzieli, że na dzień pierwszego grudnia, już zapłaconych to 14 procentów z małym hakiem! Na to Hibi Bezmyślnik powiedział, że „…trzeba te inwestycje poprawić, bo przez to źle nas opisują…”. Tak Hibi to prawda szczera, źle opisują, ale nie mieszaj do tego wszystkich urzędników – to Ciebie i Twoich fachowców w stylu Durszlaka, źle opisują wszystkie media! Większość z tych pracowników harowała w urzędzie za Henryka I, a wtedy inwestycje były zdecydowanie na większym poziomie wykonania niż to co robisz ty! Aaaa… bym zapomniał ten fachowiec, jak z koziej dupy trampki, powiedział jeszcze, że jest jeszcze bardzo dużo czasu do końca roku i wiele jeszcze można w inwestycjach zrobić! Mam apel – Hibi ostatnimi czasy nie chciał się dołożyć do rozbudowy szpitala, a konkretnie oddziału ratunkowego (co zresztą może skutkować, tym że stracimy szpital w tym wymiarze w jakim jest). Wpadłem więc na inny pomysł. Może trzeba mu powiedzieć, że te pieniądze idą nie na oddział ratunkowy, tylko na psychiatryczny – może się zgodzi, zawsze bliższa ciału koszula.
Jeszcze chwila o Durszlaku, podobno przez całe spotkanie z naczelnikowstem był uśmiechnięty, uradowany dziecko przed mikołajkami. Nie ma się co dziwić, bo pozbył się (miedzy innymi knuciem) największego konkurenta do walki o względy Hibiego Bezmyślnika. Ciekaw jestem jak szeroko się uśmiechał, bo ostatnio próbowałem znaleźć zdjęcie Durszlaka na którym się właśnie uśmiecha, a w tym uśmiechu pokazuje ząbki – nie znalazłem i chyba wiem już dlaczego. Durszlak zawsze jak tylko może, to powtarza, że zjadł zęby na pracy w samorządzie – bidulek pewnie dlatego nie otwiera pyszczydła w szerokim uśmiechu, bo wstydzi się braków w uzębieniu. Durszlak, nie mart się jest na to sposób, tylk na NFZ, chyba tego nie zrobią, a wiadomo że z bejcami u ciebie krucho – No ale pomysł jest…

img_1851

Zbliżając się do końca WDS – a chciałem wszystkich czytelników zainteresować stroną http://www.samorzad.pap.pl, gdzie można dowiedzieć się: co każda gmina robi z pieniędzmi, czyli jak na ten przykład inwestuje. Co wyczytałem na tej stronce. Znalazłem ranking pod względem procentowych wydatków (wiele dziś o tych procentach, chyba trzeba będzie coś wypić, ale to przede wszystkim z żalu za zniszczona gminą). W rankingu było dokładnie 2478 gmin. I teraz uwaga! Werble grają, bo ogłaszam wyniki! Patrząc na procent wydatków na inwestycje w budżecie gminy zajmujemy …. (werble cały czas grają!!!)… 2278 miejsce…. z 5% inwestycjami… (Werble jakoś cichną powoli)….., ale, zaraz, zaraz przecież jest jeszcze drugi ranking – per capita, czyli bejmy które wydaliśmy przeliczeniu na jednego mieszkańca… (i znów nadzieja rośnie… i znów… nam, a raczej u Hibiego – surmy grają…) w rankingu per capita, zajęliśmy…. 2285 miejsce z wynikiem 14,59 bejma polskiego na jednego mieszkańca gminy… no i po werblach… Dodam tylko, że takie Miedzichowo zajmuje 300 miejsce z 101,95 złociszy na duszyczkę, a na ten przykład Zbąszyń 268 miejsce, a na każdą duszyczkę liczą tam sobie 106,60 złociszy w inwestycjach.
Tak na koniec powiedzcie mi, czy ta cała sytuacja nie przypomina wam troszeczkę, tego szaleństwa z początków „panowania” Hibiego Bez… (czegoś tam)? Jeśli tak, to urzędnicy muszą teraz naprawdę uważać co mówią, jak po korytarzach chodzą, z kim na tych korytarzach rozmawiają, do kogo się uśmiechają i tak dalej, i tak dalej. Tym bardziej dla nich jest to ważne, bo Hibi Bezprawnik podobno siedzi do późnych godzin w gabinecie i z lubością przegląda nagrania z monitoringu. Przypominam, że wyznaje panoptyzm (jak ktoś nie wie o co chodzi, niech przeczyta odcinek 6 WDS – a). Podobno boją się już nawet sprzątaczki, jak sprzątają w gabinetach „władzy”, bo zawsze można być posądzonym o zdradę majestatu. Podobno Hibi Bezmyślnik nie ma w swoim gabinecie telefonu stacjonarnego, właśnie ze względu na obsesję podsłuchu… hihihihihi, Hibi proszę cię nie wlewaj sobie za bardzo, aż taki ważny to ty nie jesteś. Poza tym, żadna wywiadownia gospodarcza nie śledzi ludzi, którzy… a co będę się o tym rozpisywał – sam znasz swój stan 😊. A moje wiewiórki i tak są lepsze od ciebie, może dlatego, że za bardzo starają się nie filozofować? 😊

img_1849

Reklamy

7 myśli w temacie “50 WDS – No i po Pani Fe!

 1. obserwator 7 grudnia 2016 / 12:23

  No cóż, to niezbicie dowodzi małości, słabości, kompleksów i … tak, zapewne: nazwanej z imienia i nazwiska jednostki chorobowej!

  Kto normalny, pół-normalny, a nawet ćwierć-normalny, usunąłby JEDYNĄ sensowną osobę z całej tej Trójcy? Jedyna, co się na robocie znała, zapierdzielała i waliła konkrety zamiast dennych frazesów. Co Hibi, trzeba się było pozbyć TEJ, KTÓRA ZYSKAŁA SOBIE SZACUNEK I UZNANIE MIESZKAŃCÓW??

  Bolało, że to nie Ty? No to Tobie się ewidentnie rankingi pomyliły, bo porównywanie Ciebie do niej, to mniej więcej tak jak wyprawa tratwą wgłąb Rowu Mariańskiego albo wystawienie niewidomego do konkursu obserwacji naocznej (absurd w samych założeniach – wyjaśniam na wypadek gdyby zamierzony poziom abstrakcji przekroczył Twe możliwości pojmowania).

  Cóż, rzeczona, nazwana z imienia i nazwiska zaiste musi się posuwać, skoro przestałeś zachowywać nawet cień poszlak racjonalności. Tylko patrzeć, jak zaczniesz odkręcać za sobą kurki albo jakieś zalanie spowodujesz, np. nie zakręciwszy za sobą wody w kiblu …

  Pamiętaj, gdybyś był wodzem i liderem, to Urząd nie byłby jak ten rzeczony DURSZLAK, a WDS trafiłby na bezrobocie.

  Polubienie

 2. ZD 7 grudnia 2016 / 13:24

  WDS-ie, chcesz wiedzieć, w jaki sposób Durszlak zjadł te swoje zęby na samorządzie? : – Gryząc po kostkach swoich rywali (czyt.: mądrzejszych od siebie). W kostki, nie w dupe, bo żeby sięgnąć dupy, trzeba się wznieść na wyżyny. A że kostki są kościste, to się szkliwo i zębina ściera.

  Btw, jest dla niego propozycja nowej ksywy:
  1. Ślizgacz – za długi staż przy „szczególnym przypadku fachowości”
  2. Alchemik – za miksturę, po której Hibi mu pozwala rąbać sobie dupę na dzielni i dalej go lubi
  3. Gryzi-Kostek – to się rozumie samo przez się
  4. Tołdi – „tak jest mój panie!” – to chyba też nie wymaga dalszego rozwinięcia

  No a w sytuacji posiadania już tylko jednego zastępcy, to każdą ksywę Hibiego możemy stosować, poprzedzając ją przedrostkiem „Vice-„. W ten sposób zyskamy: Vice-Bezmyślnik, Vice-Hipokrytnik, Vice-Bezprawnik, Vice-Nieudolnik, itd. bez ryzyka niedomówienia o kogo chodzi.

  Na koniec: Zastępca-Wielu-Imion. A Hibi tylko „Dwojga Myśli” i w ten sposób nawet w konkursie na ilość ksywek jest przegrany 😛

  Polubienie

 3. Ja 7 grudnia 2016 / 21:34

  A ktoś co więcej wie za co Pani Fe wyleciała? Taki news a nikt nie komętuje, tylko ten obserwator jak zawsze, chyba mu się w chacie nudzi, stały bywalec, hehehe, no i te ZD faktycznie beka przednia. Wiara, jak się cykacie komentować, że Was WDS wsypie, czy coś, to se pozakładajcie jakieś lewe maile na przyklad szalona_wiewiorka@gmail.com, czy coś i się pies z kulawą noga nie pokuma kto pisze 😛

  Polubienie

 4. felicja 8 grudnia 2016 / 09:47

  No, no, no. Trochę dziwne, była Pani Fe była okej, miała ratować inwestycje, trochę się angażowała – nawet efekt na sesji był widoczny – nieporadni wiedzieli czego mogą oczekiwać w kwestii inwestycji. Zobaczymy jak dwójka Disco Polo i Hibi sobie teraz w duecie poradzą, bo w szybki powrót żelaznej damy nie mogę uwierzyć. No chyba, że pominęłam jakieś uzgodnienia 🙂

  Polubienie

 5. fsociety 9 grudnia 2016 / 13:09

  Prywatny telefon ‚Hibiego’ jest już od jakiegoś czasu na podsłuchu

  Poniżej zamieszczam zapis kilku ostatnich rozmów

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s