46 WDS – Szczególny przypadek fachowości!

Głównym bohaterem dzisiejszego satyrycznego doniesienia będzie WIELKI SPECJALISTA DO SPRAW – NIE WIADOMO JAKICH. Dlaczego tak o nim piszę? Ano dlatego, że nikt jeszcze nie udowodnił, ani nie zaobserwował faktu, że ten człek zna się rzeczywiście na czymkolwiek. Nie wiem, może uda mi się w tym odcinku udowodnić, że coś jednak w tej głowie siedzi? Chociaż szczerze mówiąc, patrząc na jego „dokonania” – co raz bardziej w to wątpię. No jak myślicie drodzy czytelnicy WDS – a, o kogo tym razem chodzi?

image

No ciekawa jestem, czy zgadną? 


Dla tych co zgadli wielkie brawa. Tak, chodzi oczywiście o osobnika ukrywającego się pod pseudonimami Mortadela i Disco Polo.
Co mnie skłoniło do podjęcia takiego tematu? Kilka ciekawych wiadomości, przyniesionych w łapkach przez niezawodne i niezastąpione wiewiórki. Zaczęło się od tego, iż wiewiórka odpowiedzialna za monitorowanie tego, co się ukazuje na najbardziej rozpowszechnionym portalu (podobno) społecznościowym. Ukazało się tam ogłoszenie Szamotulskiego PTTK, które to informuje, że… a zresztą zobaczcie sobie je sami. Oto i one w całej okazałości (No prawie w całej, ale o tym zaraz)

img_1751

I co tam ciekawego widzimy? Ano to, że na koniec października w naszem mieście odbędzie się maraton marszów na orientacje – No super! Można będzie nawet zdobyć Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla – No super! Co więcej impreza jest skierowana przede wszystkim do młodzieży – No super i to podwójny! Że organizatorami są: PTTK zez Szamotuł (?), Urząd naszego pięknego miasta, Kulturalny Dom również w naszem mieście, Ośrodek Sportu i Rekreacji – rownież u nas (jak to przeczytałem, to sobie nawet pomyślałem, że wreszcie Łoza będzie mógł coś zrobić, bo tak jakoś o nim i o całym ośrodku cisza, jakby normalnie nie istniał – a kasę pewnie pan dyrektor Łoza bierze), Szkoła z numerem 1, Park Miejski – oczywiście nasz, No i Rada Wsi Przyłęk. Po zapoznaniu się z treścią tegoż przecudnej urody plakatu, zacząłem się potężnie wkurzać na wiewiórkę, która kazała mi się nad tym pochylić. O co chodzi? Już chciałem zagrozić wiewiórze obcięciem orzeszkowej dotacji, ale nie zdążyłem. Owa wiewióra postukała się znacząco po główce i kazał mi poczytać dalsze doniesienia na wspomnianym portalu, no i zainteresować się, co o tym fakcie wiedzą współorganizatorzy – czyli wszystkie wymienione placówki związane z budynkiem przy platanie. Zacząłem od tego ostatniego. Rozpuściłem ostatnio, troszkę rozleniwione pozostałe gryzonie i już po dwóch godzinach otrzymałem mniej więcej takie wiadomości i to od każdej z nich:

image

Takieeee… mamy wiadomości!!!

„Oni tam wiedzą, że coś tam ma być, ale ni cholery nie wiedzą co mają robić i po co?” Zaraz, zaraz… spojrzałem szybko jeszcze raz na datę tego wiekopomnego wydarzenia i… stwierdziłem, że pamięć mnie nie myli i dobrze przeczytałem, że to będzie w dniach 28 – 29 miesiąca bieżącego… ups… i współorganizatorzy nic nie wiedzą? Moment, przecież głównym organizatorem jest zbiór facetów i babek, z turystycznego towarzystwa z miasta Szamotuły. O ja głupi… przecież sam pisałem o tym, że nasz złotousty Mortadela jest we władzach tegoż towarzystwa z tego właśnie miasta. Powoli zaczynało mi świtać w głowie, o co tu się może dziać, a jak niektórzy twierdzą, że jak dokładnie nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…!
I teraz uwaga, bo będę cytował słowo w słowo dalsze zapiski z portalu, które to były umieszczone pod plakatem. Uwaga teraz będzie cytata (dopiski w nawiasach moje, czyli WDS – owe)

„…Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze, Oddział w Szamotułach, Oddziałowa Komisja Imprez na Orientację PTTK zaprasza na

NOWOTOMYSKI MARATON MARSZÓW NA ORIENTACJĘ (hmmm… Szamotuły zapraszają do Nowego Tomyśla…. ciekawe, bardzo ciekawe)

I. CEL IMPREZY:
– uczczenie 230-rocznicy lokacji Nowego Tomyśla (kurde, normalnie jak bardzo muszą nas w tych Szamotułach kochać!)
– wyłonienie Mistrzów Powiatu w MnO, (tylko cholera dlaczego nie jest napisane jakiego powiatu? Naszego czy Szamotulskiego?)
– doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem,
– spotkanie sympatyków Imprez na Orientację.

II. TERMIN I MIEJSCE:
– 28-29 X 2016 r. (piątek – sobota)
– Nowy Tomyśl i okolice
(No to już wiemy)

III. ORGANIZATOR:
– Oddział PTTK w Szamotułach – Komisja Imprez na Orientację (kochana komisja, że tak nas kocha)

IV. WSPÓŁORGANIZATORZY:
– Urząd Miejski w Nowym Tomyślu
– Nowotomyski Ośrodek Kultury w Nowym Tomyślu
– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu
– Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu
– Park Miejski w Nowym Tomyślu
– Rada Sołecka Wsi Przyłęk
(super – jak widzicie waga jest nierówna – jedno towarzystwo z Szamotuł i sześć placówek z Nowego Tomyśla – No to, przepraszam bardzo, ale kto tu dla kogo będzie tę imprezę organizował?)

V. PATRONAT MEDIALNY:
– Dzień Nowotomysko – Grodziski
– Nasz Dzień po Dniu
(Wiewiórki doniosły, że o to osobiście, za pomocą urządzenia telefonicznego, poprosił Mortadela!)
(…)

VIII. ZGŁOSZENIA I WPISOWE:
– należy przesłać na adres: Oddział PTTK w Szamotułach ul. Rynek 10, 64-500 Szamotuły (No jak organizator, to organizator)
– termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dniu 25 X 2016 r.
– wysokość wpisowego od 1 osoby: (uwaga!)

Posiadacze Odznaki InO Członkowie PTTK Pozostali
Tylko Szkoleniowe MnO 3,00 zł
Tylko Nocne MnO 4,00 zł
Imprezy 28 X (szkoleniowe+nocne) 5,00 zł
Imprezy 29 X 7,00 8,00 9,00
Cały Maraton 8,00 9,00 10,00

Numer rachunku Oddziału PTTK w Szamotułach w BS Duszniki – Oddział Szamotuły: 92 9072 0002 0404 4473 2000 0001
(Czyli, że cała kasa z wpisowego idzie sobie do miasta Szamotuły!)

(A ludziska mają za to otrzymać)
IX. ŚWIADCZENIA:
– gorący napój i drożdżówka w piątek
– gorący napój, drożdżówka i kiełbaska w sobotę
– komplet map dla każdego uczestnika,
– okolicznościowa odznaka i naklejka,
– potwierdzenie punktów na OInO i OTP,
– dyplomy, nagrody i puchary dla najlepszych.
(pytanie tylko, kto za to powyższe będzie płacił, bo coś czuje nosem, że to raczej tylko z wpisowego nie pójdzie, jeżeli w ogóle coś z wpisowego pójdzie)

(…)
XII. BAZA IMPREZY:
– Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu (piątek)
– świetlica wiejska w Przyłęku (sobota)
(I tu pojawia się pytanie, kto będzie ponosił koszty powyższych punktów? Szamotuły? Tym ważniejsze to pytania, bo poniżej dokładnie widać, ile od nas osób będzie musiało być w to zaangażowanych)

piątek 28 X 2016 r.
– 1330 – przyjmowanie uczestników szkolenia (SP 1)
– 1400 – szkolenie teoretyczne dla początkujących (SP 1)
– 1600 – Szkoleniowe Marsze na Orientację (Park)
– 1800 – przyjmowanie uczestników etapu nocnego (GOI)
– 1830 – losowanie kolejności i odprawa techniczna
– 1900 – start do E1 (Nocne Marsze na Orientację) – kat. TO
– 2100 – zakończenie imprezy

sobota 29 X 2016 r.
– 900 – przyjmowanie uczestników
– 920 – odprawa techniczna
– 1000 – start do E1 kat. TD, TM i TJ/TO
– 1130 – start do E2 kat. TD, TM i TJ/TO
– 1230 – konkurs oceny odległości w terenie
– 1430 – zakończenie imprezy
(rozumiem, że ten dzień obsługuje wieś Przyłęk i jego świetlica)

XV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
– impreza odbędzie się bez względu na pogodę,
– osoby zgłoszone, a nie biorące udziału tracą prawo do świadczeń,
– protesty wyłącznie na piśmie przejmuje sędzia główny 17 min po wywieszeniu wyników,
– ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów,
– wpisowe wpłacone po terminie nie gwarantuje otrzymania pełnych świadczeń.
(Jak widać, kasy nie możemy stracić, znaczy Szamotuły nie mogą stracić!)

Pewnie zastanawiacie się, skąd ta wielka miłość naszych placówek i szamotulskiego towarzystwa? Ja też się zastanawiałem, ale do momentu, kiedy zaczęły spływać z terenu kolejne doniesienia wiewiórkowych agentów. Otóż okazało się, że nasz (tfu) zastępca burmistrza w osobie Disco Polo, osobiście „prosił” każdą z tych jednostek (to taka delikatna prośba przełożonego i weź tu odmów – chyba po to, żeby mieć przerąbane) o pomoc w organizacji tej szacownej imprezy, gdzie ludziska zapieprzają z namagnesowaną igłą w jednaj ręce i kawałkiem skserowanej mapy w drugiej.
No dobrze, co się ja czepiam? Może to początek pięknej współpracy? Z tym, że podział obowiązków i związana z tym wydawana kasa, trochę mnie jednak martwi. Chyba jednak dobrze że się czepiam i już tłumaczę dlaczego. W naszym przyplatanowym urzędzie o tej imprezie, tak naprawdę niewiele osób cokolwiek wie. Nie ma (a przynajmniej kilka dni temu jeszcze nie było) żadnego porozumienia miedzy stronami! Jeśli tak, to jak będą księgowane koszty w urzędzie? A w ogóle, czemu my mamy te koszty ponosić? Dlatego, że Mortadela pała wielką miłością to swego rodzimego towarzystwa? Wszystko to już może zaliczać się do małej aferki, czy jak ktoś powiedział (jednej wiewiórce) prywaty. Jednak to jeszcze nic, ponieważ nie zacytowałem do tej przy punktu szóstego tych bogatych danych – Uwaga, trzymajcie się stołków! Będzie cytata:

„VI. KOMITET ORGANIZACYJNY:
– Kierownik imprezy: Paweł Mordal PInO nr 482
– Kierownik bazy i mety: Damian Przewoźny
– Budowniczowie tras: Przemysław Kacprzak OInO
Jakub Sochacki PInO nr 502
Paweł Idzik PInO nr 629
i inni

Tak, tak Mortadela jest kierownikiem tej imprezy i on będąc kierownikiem imprezy, jak już pisałem „prosi” – tą razą jako burmistrz – placówki podległe urzędowi o pomoc i wsparcie! Co to znaczy? Że niejaki Mortadela, za nasze pieniądze robi sobie imprezę! Pamiętajcie, że Hibiego Bezprawnika ni ma, bo się biedactwo rozchorowało – więc nie on podjął decyzję. Pierwszy na papierze drugi mentalnie zastępca – Pani Fe, jak słyszy o tej imprezie, to wzrusza ramionami, twierdząc że nie ma wiedzy. Tu akurat się nie dziwię, bo co to za wiedza, która płynie ze złotych ust Disco Polo? Poza tym ja na jej miejscu trzymałbym się od tego z daleka, bo nie wiem jak się Mortadela będzie z tego tłumaczył – a mam nadzieję, że będzie!
Panie Mortadela! Ja tą drogą pana pytam – kim pan będzie w dniach 28 – 29 października, kierownikiem imprezy szamotulskiego PTTK, czy wice (tfu) burmistrzem Nowego Tomyśla? Pytanie jest zasadnicze i bardzo istotne. Ponieważ jeśli będzie pan kierownikiem, to w tych dniach urzędnicy mogą mieć pana głęboko w dupie i nie wykonywać poleceń, jakiegoś gostka z Szamotuł. Czyli mogą zamknąć Kulturalny Dom, świetlice wiejską, szkołę, GOI na cztery spusty i iść na zasłużony weekendowy odpoczynek. Jeśli zaś (tfu) burmistrzem, to na jakiej podstawie chce pan wydawać pieniądze na imprezę jakiegoś towarzystwa z pana rodzinnych stron? Czy to się przypadkiem nie nazywa wykorzystywaniem stanowiska do celów prywatnych? Oczywiście widzę też pana poświęcenie, przecież cały piątunio i sobotę będziesz pan spędzał czas w Nowym Tomyślu, a nie w kapciach w domku – cóż za poświęcenie dla miasta. Co więcej – rozumiem, że wyjdziesz pan zza drzwi swojego gabinetu na tak zwane miasto i jego okolice – No niesamowite! Tak naprawdę gówno nas to obchodzi! A ja tą drogą zobowiązuje nieporadnych, do wnikliwego sprawdzenia wszystkich rachunków, faktur, jakie wpłyną do urzędu, a bedą związane z tą prywatną imprezą pana pełniącego obowiązki zastępcy burmistrza Nowego Tomyśla – podkreślam Nowego Tomyśla – nie Szamotuł!

Druga sprawa, jaka spłynęła od wiewiórek z terenu, jest inicjatywa kilku osób, która podchwyciła Pani Fe (ostatnio podlizuje się gdzie może i komu może). Inicjatywa wyszła po tym jak ci od podnoszenia żelastwa zorganizowali europejska imprezę (jeszcze nie mogę w to uwierzyć!), a na dodatek wypuścili jedną swoją ciężarówkę na największa imprezę sportową globu, czyli zlot sportowców w Rio. Można się śmiać i nabijać, ale jest to naprawdę sukces naszego miasta. Ale wracamy do inicjatywy – polegała ona na tym, że ktoś zwrócił uwagę Pani Fe, że wyższy urząd, czyli ten którym zarządza Koza, nagrodził tę co poleciała do Rio i ma zamiar dać też nagrody dla tych z naszego miasta, co zdobyli medale na tych europejskich zmaganiach z żelastwem. No trochę wstyd, że gmina o tym nie pomyślała – w innych miastach, urzędasy kopałyby się piętami po tyłkach, że mają czymś takim się pochwalić. No ale nie u nas – dlaczego, może dlatego, że jeden z tych od żelastwa gonił po Kulturalnym Domu, Hibiego Bezprawnika z pomocą taczki z napisem „Darmowa komunikacja do Wolsztyna” 😊? Zreszta nieważne. Ważne jest to, że Pani Fe podjęła inicjatywę i zobowiązała się coś zorganizować. Żeby nie było kichy, to nawet mądrze wymyśliła, że zwali trochę odpowiedzialności na nieporadnych i sprokuruje uchwałę o takich przypadkach i niech oni ją na komisjach i sesji przegłosują. I tu zaczyna się bal Już tłumacze dlaczego. Nasz złotousty Mortadela (swoją droga wyobraźcie sonie kiełbasę zwaną mortadelą ze złotymi ustami 😊) w swoim zakresie obowiązków (tfu) burmistrzoswskich ma sport i środowisko z kulturą i takimi tam. Tematy dość łatwe i przyjemne, przynajmniej w porównaniu z na przykład inwestycjami. Oczywiście przez blisko dwa lata urzędowania, niewiele zrobił dla tego wspomnianego sportu (nie mówiąc już o kulturze i sztuce – No chyba, że się pomyśli w tym kontekście, że jak się ma taką sztukę przed sobą, to trudno kulturę zachować). Jednak oczywiście był wkuty na to, że ktoś wpieprza się w jego działkę – wcale się mu nie dziwię, bo jak to wyjdzie, to Pani Fe po prostu wykaże jego nadzwyczajną nieudolność! I teraz doniesienia prostu z piekarni, czyli nowinka jak świeża bułeczka. Zacznijmy jednak od początku. Bodajże 13 października wpłynął wniosek dotyczący potrzeby sprokurowania takiej uchwały, bodajże od 21 tegoż miesiąca projekt tej uchwały „wisi na Bip – ie”. Zadaniem Mortadeli, było przeczytanie i wprowadzenie ewentualnych poprawek. Z tego co mi wiewiórki doniosły, papier ten stworzyła najlepsza specjalistka w tym budynku – Cegiełka, więc jak sami rozumiecie, poprawek to ten specjalista z Szamotuł, to raczej mieć nie powinien za wiele. No i właśnie wszyscy tak myśleli. A tu… dupa… okazało się, że Mortadela poprawki ma i zgłosił je 26 października i to podczas trwania komisji sportu i czegoś tam jeszcze (długa nazwa – nieważne)! No biedulek, pewnie wcześniej nie miał czasu! To co on tam robi w tym swoim gabinecie, jak po przyjeździe zamyka się i wychodzi jak już ustawowy dzień pracy się kończy (czasem tylko wystawiając głowę do sekretariatu, by oznajmić sekretarce swoją chęć na wypicie ciepłego płynu)? Powiem wam jak według mnie było (i nie tylko według mnie). Mortadela nie wierzył, że projekt tej uchwały wejdzie na komisje! Okazało się inaczej, i żeby w jego mniemaniu nie wyjść na idiotę, na szybko, na kolanku naniósł swoje poprawki z którymi się udał na obrady wspomnianej komisji, zarządzanej zresztą przez jednego z niewielu nieporadnych z tak zwanymi jajami, czyli Janko Muzykanta. Zastanawia mnie tylko, czy on jest tak…, czy raczej liczył na łut szczęścia? Bo teraz po tejże komisji śmieje się z niego cała rada i już jedna czwarta miasta, a po przeczytaniu WDS – a, prawie całe miasto będzie to robić. Już tłumaczę dlaczego! W pewnym momencie Mortadela uroczyście oświadczył, że on jednak ma poprawki do tej uchwały i jest ich OSIEMNAŚCIE! I tu uwaga! Z czego SZESNAŚCIE, to poprawki interpunkcyjne. Jak mi powiedziały obecne tam wiewiórki, mam żałować, że tam nie byłem. Ponieważ zobaczenie miny Pani Fe, to była naprawdę bezcenna rzecz! Podobno nieporadni śmiali się z niego już prawie otwarcie, a Janko Muzykant powiedział, że wniosek był już dawno, a projekt był dostępny na stronie urzędu od około tygodnia – wiec na takie poprawki czas był naprawdę. Dodał jeszcze, (mniej więcej to tak brzmiało), że spory między sobą, to burmistrzowie powinni rozstrzygać – a i owszem – ale nie na komisji i nie w ten sposób!
Powiem jedno – panie Mortadela, jesteś pan po prostu żenujący!
Patrząc na to teraz, widzę, jak wiele straciliśmy dzięki temu wybitnemu specjaliście. Pamiętacie sprawę dziewczynek z Łapy? Jak pomagały, to miasta rocznie wydawało przynajmniej trzy razy mniej kasy. Nie pomagają, bo miasto za bardzo nie chciało współpracować. – czyja to działka? Oczywiście Mortadeli. Następny temat, bardzo teraz na czasie – zadymione powietrze, przez tych co palą w piecach wszelkim świństwem – czyja to działka? Już chyba sami wiecie. Oczywiście, dzielnie mu w tym unikaniu pracy pomaga sam Hibi Bezprawnik, którego z pewnością Mortadela nakręca, a Hibi wierząc we wszystko co ładnie brzmi i może zrobić kuku niewiernym nieporadnym, łapie się na te gadki, jak mucha na lep w wiejskiej chacie.
Naprawdę – po co nam taki człowiek, na takim stanowisku? Człowiek honoru już dawno podałby się do dymisji. To jednak w przypadku Mortadeli raczej nie będzie możliwe. Brak kasy jest powodem. No bo jak pensję wice burmistrza Nowego Tomyśla potrafi zagarnąć pan którego nazwa zawodu brzmi KOMORNIK, to rzeczywiście jest ciężko zrezygnować z takiej fuchy! Aha, i jakby się Mortadela wściekał na to co teraz napisałem i twierdził, że to wierutne kłamstwa, to ja tylko przypomnę, że rzecz (przynajmniej ta o której wiedzą moje wiewiórki, a tym samym i ja) zdarzyła się jakieś rok temu, coś mi się zdaje, iż kole miesiąca grudnia i papiery na to muszą być w urzędzie! Ok, być może są to, prywatne sprawy, ale jesteś pan, panie Mortadela osobą publiczną i niestety przynosisz nam wstyd. Takiego czegoś to w naszym mieście jeszcze nie było. Jesteś pan wart swojego szefa, którego zresztą prywatnie oczerniasz (opisane w poprzednim odcinku WDS – a) – a tu jak widać niedaleko pada jabłko od jabłoni.
Kiedy? Kiedy to się wreszcie skończy, bo jak tak dalej pójdzie to staniemy się pośmiewiskiem całej Wielkopolski, a z kłopotów wygrzebywać się będziemy przez lata! Może wreszcie nasi nieporadni przestaną patrzeć na ten dodatkowy tysiączek dochodu i tą dumę z bycia TYM KIMŚ – i wezmą się zmobilizują, a następnie zorganizują te cholerne referendum. Jest taka złość w narodzie na Hibiego Bezprawnika, że to się musi udać – jednak pod warunkiem, że ruszycie bez strachu swoje tyłki. Pójdziecie do ludzi, by ich przekonać, że warto, zaangażujecie się w kampanię. Wiem, że to trochę wysiłku. Wiem, że to ryzyko utraty posadki – ale do cholery nie po to was ludzie wybrali, żebyście tymi kategoriami myśleli. A chyba jednak tak jest, bo nie znajduje innego wyjaśnienia, dla którego zgadzacie się, żeby Hibi Bezprawnik i spółka na waszych oczach niszczyli to miasto. Pamiętajcie, jak na razie – to również wasza wina!
WDS

Reklamy

14 myśli w temacie “46 WDS – Szczególny przypadek fachowości!

 1. Czytelnik 27 października 2016 / 10:11

  No to grubo! Oj Hibi, widzisz, a nie grzmisz! Przesrałeś sobie u ludzi, z których mogłeś mieć pożytek, a przygruchałeś sobie takiego samego Nieudolnika i Hipokrytnika jak i Ty, który Ci na dodatek ostro robi koło pióra! Jedno ostre cięcie i zrobiłbyś z nim porządek, bo jeszcze trochę, a przegrasz z kretesem i ten ranking. Jak już kiedyś było tu na łamach pisane, Ty nawet w najbanalniejszym konkursie czy rankingu jesteś PRZEGRANYM. Więc – nie daj się , chociaż raz, póki jeszcze szanse masz!

  Polubienie

   • Alunia 27 października 2016 / 11:18

    A ja w tym jedynym przypadku wierzę w Hibiego. Bo zobacz, on ma teorię spisku, a tymczasem nóż w plecy wbija mu jego najbliższy poplecznik. Sprawa wychodzi i teraz cały powiat o tym czyta i się śmieje. Na dodatek sam się Mortadela podkłada robieniem prywaty, nadużyciem władzy i nadszarpnięciem wiarygodności urzędnika, więc w razie ew. procesu żaden sąd go nie przywróci. Myślę, że w tej sytuacji, zostawienie Mortadeli byłoby tym samym, co przywrócenie do łask specjalisty od reklamy, po wpadce z google street view.

    Polubienie

 2. Alunia 27 października 2016 / 10:37

  Te, WDS, a Tobie Mortadela za promocje płaci? Czy raczej masz aspirację na fuchę specjalisty od reklamy? Bo wyobraź sobie, że ten Twój dzisiejszy wpis zrobi tej prywatno-szamotulskiej imprezie większy PR aniżeli całokształt działań Mortadeli od początku jego urzędowania. Przynajmniej się Nowotomyślanie mieli szansę dowiedzieć o jej istnieniu. Bo nawet wujek Google jakoś milczy na jej temat, nie mówiąc o newsach na stronie www Urzędu,albo o stronce Maratony Polskie, gdzie np. widnieją borujskie olędry – rajd na orientację.

  BTW, mam nadzieję, że ten jegomość od taczki czytuje te doniesienia, bo coś czuję, że winien reaktywować swój osławiony środek transportu, zmieniwszy uprzednio napis na transparencie z kierunkiem jazdy.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 27 października 2016 / 10:43

   Już Ci Alunia odpisuje. Mortadela nie chcąc robić o tej imprezie wielkiego szumu i rozgłosu, nie ogłosił wszem i wobec nowotomyślanom o tej inicjatywie (własnej zresztą 😊) tylko zorganizował szkoły, które mają wziąć w biegach udział. Właśnie dlatego opisałem wszystko, by gawiedź się dowiedziała co po cichy robi Mortadela. A biedaczysko myślał, że mu tak to po cichu przejdzie. A tak pośmieje się z niego całe miasto, bo poczytność WDS – a jest c raz większa. Poza tym mam nadzieje, tak jak pisałem, że zainteresują się ta prywatą nasi nieporadni!

   Polubienie

   • Alunia 27 października 2016 / 10:58

    Aaa, to zmienia postać rzeczy, zwracam honor. Co za z-cicha-pękł! Szkoły, powiadasz, szkoły … MAJĄ wziąć udział?! Szkoły, które dziwnym zbiegiem okoliczności są podległe pod Burmistrza?! No normalnie majstersztyk nadużycia i wyrachowania. Masz Ty rację, że widząc taką sztukę trudno kulturę zachować! A z innej beczki – KOMORNIK ściągający długi od osoby publicznej to skandal! Rozumiem, że każdemu może się zdarzyć wtopić, ale komornik nie przychodzi z dnia na dzień. Musiał się nasz szanowny Mortadela nieźle migać. Wstyd!

    Polubienie

 3. NT 27 października 2016 / 22:04

  Fajna impreza, na której by się chciało być, a tu zero informacji o wydarzeniu.

  Polubienie

 4. TT 27 października 2016 / 22:13

  TEST COOPERA

  TURNIEJ OLDBOJÓW W BUKOWCU

  SPORT SZKOLNY – TENIS STOŁOWY

  MISTRZOSTWA ZAKŁADÓW PRACY

  MECZ POLSKA-NIEMCY

  COMLAND LIGA

  RAJD ZABYTKOWYCH SAMOCHODÓW.

  TYDZIEŃ NA WODZIE Z OSIR-EM

  LATO Z LOK-IEM

  MISTRZOSTWA DRUŻYN WIEJSKICH GMINY NOWY TOMYŚL – lato 2016

  „Torneo Wielkopolskie” Orlików Nowy Tomyśl 2016

  Jarmark Chmielo – Wikliniarski 2016 na sportowo.

  Siatkówka Plażowa MIXÓW.

  Siatkówka Plażowa Pań

  Siatkówka Plażowa Panów

  Turniej szachowy

  Pierwszy Nocny Rajd Rowerowy

  OSIEDLOWE EURO 2016

  I Turniej BUBBLE FOOTBALL

  III Ogólnopolski Wielobój Atletyczny

  I Nocny Turniej Piłkarski

  GIMNAZJADA NA STADIONIE MIEJSKI

  KLUBOWA RODZINNA SPORTOWA MAJÓWKA

  DZIEŃ DZIECKA Z OSIR

  OSIR LIGA

  BĄBELKOWY MARATON ZUMBY

  WYŚCIG KOLARSKI BAŁTYK KARKONOSZE

  TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

  CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

  Konkursu na LOGO OSiR-u

  Mistrzostwa Miasta i Gminy w Piłce Siatkowej Kobiet 2016

  Mistrzostwa Nowego Tomyśla w DART

  Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

  Nowotomyski Rowerowy Rajd Katyński

  Mistrzostwa Miasta i Gminy Unihokeja Mężczyzn

  Mistrzostwa Miasta i Gminy w Piłce Ręcznej Mężczyzn

  Turniej Tenisa Stołowego – Jastrzębsko Stare

  Turniej Koszykówki Dziewcząt rocznika 2004

  XIX Turnieju Halowej Piłki Nożnej Mężczyzn

  XIX Mistrzostwa Reprezentacji Zakładów Pracy w Halowej Piłce Nożnej

  XI Wakacyjny Turniej Halowy Piłki Nożnej Gimnazjalistów

  XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej Rodzin

  Zapraszamy na stronę osirnt.pl.
  Zapraszamy również do udziału w imprezach sportowych i rekreacyjnych, które organizuje OSiR.
  Zapraszamy do czytania gazet, w których zawsze są artykuły o działaniach OSiR.
  Zapraszamy do przeglądania regionalnych portali internetowych, które mimo wszystko często o OSiR piszą.
  Zapraszamy do relacji TVK, w których jesteśmy regularnie umieszczani.

  „Można patrzeć…. i nie widzieć,słuchać ..i nie słyszeć… „

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 27 października 2016 / 22:54

   No rzeczywiście, są imprezy „osirowe” – zwracam honor, chociaż widzę kilka takich gdzie ta jednostka była tylko z nazwy, czyli że się podpięli pod właściwego organizatora – ale co tam, to nie grzech, to rozumiem… ale… jednak nie był bym sobą, gdybym nie zwrócił uwagi na inny aspekcik tego wpisu. A któż to do mnie napisał? Przeca to nasz nieporadny Rydwan! No właśnie, czy pan Rydwan posał to jako nieporadny, czy jako koordynator związany umową z OSiR – em? Czyli, że można być nieporadnym i pracownikiem Hibiego Bezprawnika? I to nie przeszkadza w pełnieniu funkcji nieporadnego? Jak to jest panie Rydwan, bo mnie się wydaje (a i pewnie nie tylko mnie), że to jest tak jak w tym doniesieniu z Disco Polo – on też nie widzi problemu w swoistym rozdwojeniu jaźni! A… jeszcze jedno. Przypomnę, że nieporadny Rydwan, był swego czasu w opozycji do Hibiego Bezprawnika… w pewnym momencie zmienił front… No oczywiście można, ale zaraz całkiem przypadkiem, tak przy okazji, tak po prostu… dostał u Hibiego pracę… i już od tej pory raczej czy najczęściej milczy na sesjach. No cóż przykład idzie z góry, od samego wice! Ale bardzobdziękuję za sprostowanie, panie Rydwan!

   Polubienie

 5. TT 27 października 2016 / 23:13

  Dziękuję za promocję 🙂 Bo tylko o to mi chodziło 🙂

  Polubienie

 6. NT 28 października 2016 / 20:55

  Panie TT, przeglądam stronę OSIRU, i po przewertowaniu pierwszych kilku stron, w której dominują jakieś rozgrywki Comland ligi, zniechęciłem się do dalszych poszukiwań rozrywek dla ludu. Przydał by się na waszej stronie kalendarz, to by można poplanować sobie niektóre wydarzenia. Fajnie że są jakieś ligi, ale według mnie jednym z ważniejszej roli, to integrowanie zwykłych mieszkańców w sport wszelaki, a nie tylko występy kolejnych lig.

  Polubienie

 7. Błażej 30 października 2016 / 22:44

  Czyli z hucznie zapowiadanego referendum nici ?
  Marazmu ciąg dalszy. Panie Szulc, że Pan u nas nie wystartował na burmistrza 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s