XLI WDS – Dlaczego nie można mu wierzyć? Część I

Sezon iście ogórkowy. Nic się nie dzieje. Hibi Bezprawnik był trochę na urlopie, więc przez pewien czas był względny spokój w budynku zwanym urzędem. Na Hibner Platz, a raczej na jego parkingach pojawili się robotnicy, którzy naprawiali – tylko właśnie nie wiem co? Parkingi i trochę asfaltu wokół wielkiego kosza? Czy to naprawdę nie ma u nas dziurawych ulic? Poza tym po co były do cholery malowane ostatnio pasy, jak je teraz niszczą? No co ja się dziwię, jak u nas za rządów obcych wszystko jest na opak! Tak samo z deptakiem na Mickiewicza. Hibi ogłosił, że likwiduje tam ścieżkę rowerową – tylko czeka, aż się namalowane pasy wytrą. Fajnie, tylko że kilka dni pózniej pasy na tej scieżce zostały odnowione… hahahaaaaaa. Ale to jeszcze nic, bo teraz zostały zamalowane na szaro, że niby ich nie ma…. Hahahahaha …. no posikać się można z tej logiki. Następna kasa poszła w błoto, ale do tego to już chyba wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić.


Jeżeli, jak pisałem jest ogórczany sezon, to o czym tu pisać? A jest moi drodzy o czym, ponieważ ostatnio moje niezawodne wiewiórki przypomniały mi o istnieniu pewnego ciekawego dokumentu o wdzięcznej (tfuu… to był sarkazm) nazwie „Program wyborczy znanego pod pseudonimem Hibi, kandydata na burmistrza naszego pięknego miasteczka”. To normalny hit, hicior, hicisko – tym bardziej iż jestem przekonany, że wielu naszych mieszkańców już dawno zapomniało o tym „wybitnym dziele” Hibiego (jak zresztą wszystko czego się dotknie). Poza tym przedstawiam to szczególnie dla tych, którzy twierdzą, że ten osobnik przez prawie dwa lata zrobił dla nas ponoć bardzo dużo. Rozbijemy dokumencie na czynniki pierwsze, punkt po punkcie. Dlatego też materiału starczy na kilka odcinków satyrycznego doniesienia. Dziś pierwszy, a kolejne co kilka dni – dozuje ten szok, żeby nic się przypadkiem złego czytelnikowi nie stało 😊.

Najpierw jednak rzut oka na profil Gabinet nr 28:

image
Jak widać na powyższym memie, twórca mema przypomniał nam o paleniu wikliny przez obcego, przy pomocy swojego z długim warkoczem. Oczywiście tekst odbieram jako sarkazm, bo już nikt za bardzo nie grzeje się w otoczeniu Hibiego, bo to po prostu wstyd, a i się można nieźle sparzyć. Już ten z warkoczem kończącym się w okolicach gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę, się od niego odwrócił.

A teraz zaczynamy taniec z programem wyborczym Hibiego Obłudnika. A zaczniemy od preambuły 😊.
(pisownia oryginalna) – „Program wyborczy, który zamierzam realizować opiera się na dwóch zasadniczych filarach. Pierwszym, stanowiącym punkt wyjścia do wdrażania dalszych planów to rozwój gospodarczy naszej gminy. Pochodną ma być polepszenie szeroko rozumianej jakości życia w mieście i gminie” – rozumiem, że ta pochodna to ten drugi filar, bo czarno na białym ten nasz miejscowy Mickiewicz, tego nie napisał. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na słowa „… zamierzam realizować…” cholera – tu powiedział prawdę, rzeczywiście cały czas zamierza, bo z realizowaniem czegokolwiek, to raczej u niego kruchutko. Hmmm… „… rozwój gospodarczy…”, albo ja jakowyś ułomny na narządzie wzroku jestem, albo co innego, ale tegoż rozwoju to ni hu hu nie widzę. Hibi, w kampanii mówił, że gmina stoi na skraju przepaści – w takim razie jak nic, poczyniliśmy duuuuży krok naprzód.
Teraz ta znana już „pochodna” – nie wiem jak czytający, ale ja specjalnie różnicy nie czuję, no chyba że w kwestii śmiechu, jaki dzięki Hibiemu mamy i dlatego też lepiej się czujemy wtedy psychicznie. Za to z pewnością lepiej się dzieje zastepcą władcy i jego lizakom tylnoczęściowym – ci, nieźle zarabiają, dostają fajne stanowiska, lub mają po prostu radochę z tego, iż dorwali się do jakiejkolwiek władzy.
W następnym akapicie Hibi Obłudnik pisze, że: „Nowy Tomyśl, mimo atrakcyjnego położenia przy węźle autostrady A2 i magistrali kolejowej wszedł w okres stagnacji” – o żesz ku… prorok jaki, czy co? Normalnie naprawdę Nostardamus XXI wieku. Co prawda przewidział sytuację naszego miasta tylko na dwa lata naprzód – ale jednak!
W dalszych wersach Hibi znów czaruje „W ostatnich 10 lat miasto zmniejszyło swą ludność o około 1200 mieszkańców. Powodem jest ucieczka młodych wykształconych ludzi z naszego miasta do innych ośrodków”. Cholera, jaki cholerny populizm i kłamstwo. Przypuśćmy, źe rzeczywiście w ostatnich 10 latach nasze miasto opuściło 1200 ludzi. Według Hibiego, te 1200 ludzi, to wszyscy młodzi i wykształceni ludzie. No popatrzcie – nawet nie wiedziałem, że naszym mieście od 10 lat co roku mamy średnio 120 nowych magistrów… Hmmm całkiem, całkiem niezłe jak na takie miasteczko! Poza tym czy Hibi myśli, że ludzie są aż tak głupi? Rzeczywiście samo miasto zmniejszyło swą liczebność, bo bardzo duża grupa nowotomyślan, mieszka teraz na przykład w Glinnie, Paproci, Sękowie i innych okolicznych wsiach, bo tam postanowili postawić swoje domy. Co więcej prorokuje, że ta ekspansja będzie się zwiększać – sam się zastanawiam, gdzie się tu wyprowadzić, żeby nie narazić się na zbyt częste oglądanie Hibiego Obłudnika.

image

Może tu się schować, żeby go nie oglądać? Chociażm nie wiem, bo pewnie po referendum, właśnie kanałami będzie uciekał! 

Dalej Obłudnik pisze: „U nas od 8 lat nie postał żaden większy zakład przemysłowy, który zatrudniałby osoby z wyższym wykształceniem m in. Kadrę inżynieryjno – ekonomiczną…”.
Piękny tekst, a jaki nośny. Przecież to zgroza, że nikt nie zatrudnia inżynierów, bo nie ma u nas nowych zakładów przemysłowych. Ja się pytam, a skąd u nas te inżyniery? Czyżbym nie wiedział, że mamy w naszem mieście również filię poznańskiej politechniki? Uż kurde muszę opieprzyć wiewiórki, że mi o takich rzeczach ile donoszą! Poza tym, żeby zatrudniać kadrę kierowniczą to trzeba najpierw zatrudnić robotników, żeby zarządzajacy mieli się na kim wyżywać. No ale jaki zakład przyjdzie się tu budować, jeżeli poziom bezrobocia jest taki malusi, że musieliby chyba autobusami z Poznania ludzi przywozić. Aha, jak przez 8 lat nic takiego się nie stało i jest to dla Hibiego zgroza – to prawie przez dwa lata swoich (tfu…) rządów, powinien chociaż doprowadzić do powstania jednego, choć małego zakładu przemysłowego. A tu co? A nic, normalka – jest tak jak było!
Hibi jednak nie poprzestał na tym, ponieważ dalej pisał: „Dlatego w Nowym Tomyślu musi w końcu powstać strefa przemysłowa z prawdziwego zdarzenia”. Kurde blaszka, chyba zarobię niesamowite pieniądze, jak stworzę na wzór i podobieństwo gry Pokemon Go, nasz nowotomyski odpowiednik. Tylko, że moja będzie o wiele trudniejsza. Nie będzie w niej szukało się hakiś głupich pokemonów, tylko nowej strefy ekonomicznej w naszem mieście. Kuźwa – nikt nie znajdzie, nawet na planach, bo ich po prostu NI MA!

imageJuż wolę słuchać disco polo, niż tych głupich obietnic! 

Teraz jednak nadchodzi jedno z lepszych haseł, a oprócz tego po raz kolejny okazuje się że nasz Obłudnik, musi być w prostej linii potomkiem Nostradamusa. Napisał on bowiem, że „Nowy Tomyśl w porównaniu z ościennymi gminami wydaje na inwestycje niewiele”. Hibi, nie niewiele, tylko nic i nie kiedyś tylko teraz. Następnie Hibi Obłudnikus”, napisał, że nasze miasto, jest zadłużone, na niebotyczna kwotę ponad 33 milionów. Od razu tłumacze sprawę, bo widzę że wielu ludzi tego nie pojmuje. Zadłużenie gmina miała na bardzo bezpiecznym poziomie, wysokość rat również (straszeniem zadłużeniem zajmuje się emeryt Jarmarkowa Brama, który jak przypominam, był w poprzedniej radzie i dobrze wiedział o wszystkim – dlatego się że zastanawiam, czemuż żeś Jarmarkowa Bramo, nie był taki mądry wcześniej? Teraz pyskujesz, bo to nośny temat, a ty nie możesz się pogodzić ze stratą miejsca w radzie [na każdej sesji Jarmarkowa Brama jest obowiązkowo, mimo, że ludzie w głosowaniu powiedzieli – JUŻ DOŚĆ])? A wracając do zadłużenia gminy – właśnie między innymi z tego z lekka śmiesznego programu wyborczego, wzięła się ta plotka. Niestety znając poziom wiedzy naszego społeczeństwa na temat ekonomi samorządu, to Hibi Obłudnik – wiedział, że mu kółka różańcowe i inne takie uwierzą. W dalszym pianiu na temat zadłużenia Hibi Obłudnik twierdzi, „…że spłata tych kredytów przeszkodzi w pozyskiwaniu środków na inwestycje…”. I tu mało nie spadłem z krzesełka – gmina regularnie i terminowo spłacała kredyty, przy okazji zdobywała nowe środki na inwestycje i szybko je zresztą przeprowadzała – czyli problemu nie było (tym bardziej, że kredyty te były wykorzystywane, właśnie jako wkład własny w inwestycje dotowane przez naszą unijkę). Hibi napisał, że „… brak środków unijnych, spowolni jeszcze bardziej rozwój gospodarczy naszej gminy. Wiedział co mówi, oj wiedział – Hibi? To ile taki zdobyłeś tej kasy unijnej w 2015 roku – bo mi jakoś z pamięci wyleciało? Efekt takiego działania przewidział sam Hibi w swoich wypocinach. Ale szlag mnie już trafił, jak przeczytałem obietnicę wyborczą, dotyczącą wiaduktu nad baną. Obłudnik pisze, że ponoć gdyby miasto się dołożyło, to kolejarze by ten wiadukt w trimiga wybudowali. Hibi… uuuu …. Jesteś tam? Puk, puk, puk… hallo…. uuuu? Cisza! Z wiaduktem zresztą też!

image

Chodź dziecko mamusia pokaże ci jak nięcej wygląda wiadukt 

Resztę zostawimy sobie na kolejne odcinki – a co tam przyjemności trzeba sobie dozować, żeby na dłużej starczyło. Przykre rzeczy trzeba likwidować jak najszybciej – tak przy okazji ostatniego zdania – Hibi, pamiętaj – jesień się zbliża dużymi krokami!
Na koniec muszę tylko wywiązać się z niespełnionej obietnicy. Bodajże w numerze 39 doniesienia napisałem, że napiszę o pocałunku śmierci złożonym przez Hibiego. Zapomniałem o tym w poprzednim odcinku, więc teraz nadrabiam. Na sesji Hibi Bezprawnik wstał i zaczął publicznie, a więc głośno chwalić nieporadnego Przewrota, za to że zdobył drugie miejsce w Wielkopolsce w plebiscycie Sołtys roku. I teraz uwaga, plebiscyt nie dotyczył mierzenia jakiś tam dokonań, skuteczności w działaniu sołtysów czy innych takich bardzo wymiernych rzeczy. Wygrywał ten, kto dostał więcej sms-ów! I teraz uwaga! Żeby Przewrót zajął to drugie miejsce, tychże sms-ów, było wysłanych dokładnie 3073! Każdy z nich to 2 złocisze i 46 groszy polskich. Rachunek jest więc prosty – na Przewrota wydano 7,559,58 złotych polskich. Znaczy pewnie wydał najwiecej sam Przewrót, bo on lubi splendory i laury, a poza tym wygrał wycieczkę do spa (może to i dobrze, trochę w jakowymś bagnie czy innej borownie poleży, załapie się na kilka masaży, robionych przez silnego dwumetrowego masażystę – i może po tej kuracji, wrócą gdzież to tej główki takie wartości jak przyzwoitość, lojalność, honor). Jak go za to „dokonanie” Hibi Bezprawnik gratulował, to Przewrót normalnie rósł w oczach, a jak dziękował, a jak się kłaniał, uśmieszek tryumfu normalnie z buźki nie znikał. Przewrot – pamiętaj tylko kto cię tak chwalił, bo my będziemy pamietać na pewno. Zaraz, zaraz ile w tej Biblii było tych judaszowymi srebrników? No na pewno nie 3073! Widzisz Przewrot – jesteś normalnie lepszy od niejakiego Judasza. Jak to by się rymowało? Judasz Iskariota – Przewrot I… (Sami sonie dokończcie). CDN.

image

Ja pierdzielę…. tyle kasy na głupie SMS-y, i po co? Żeby potem w mediach brylować?

Na koniec tradycyjne wcale nieobiektywne komentowanie mediów.

z_gazeta
Odezwał się znowu gość, który „tworzy” jedyny w okolicy dwutygodnik. Napisał w nim między innymi, że Janko Muzykant jest niekulturalny, czyli że po prostu jest zwykłym chamem. Dlaczego o tym piszę? Bo te wypociny są naprawdę śmieszne i dla poprawienia humoru, można je przeczytać. A gdybym o tym nie napisał, to byście o tym nie wiedzieli, No bo kto czyta ten dwutygodnik? Przecież nikt nie będzie kurom z pod dupy wyjmował tych gazet, nawet po to żeby się pośmiać.

Reklamy

3 myśli w temacie “XLI WDS – Dlaczego nie można mu wierzyć? Część I

 1. Agat 6 sierpnia 2016 / 00:05

  Adam Frąckowiak miał odwagę się podpisać pod tym co myśli. Niestety są tez tchórze, którzy anonimowo obrażają ludzi pod płaszczykiem „satyry”. Jest takie powiedzenie: nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka i drugie podobne: kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada.

  Polubienie

  • Wasz Donosiciel Satyryczny 6 sierpnia 2016 / 23:47

   Jarmarkowa Brama ma odwagę to fakt, ale niestety nie do tego co powinien. Takie jest przynajmniej moje zdanie i panie albo pani Agat – przyzna pan/i że ma do tego prawo. Do anonimowości również… Tak poza tym pan/i chyba to rozumie, bo również podpisu nie widzę 😊

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s