XL WDS – Rośnie liczba tych, których Hibi wkurza

Chyba udało mi się wywołać Gabinet nr 28 do tablicy, bo znów się odezwał i to odezwał się bardzo znacząco. Tak wiec nie pozostaje mi nic innego, niż zacząć od memów 😊.

image

Jak widać na załączonym obrazku Gabinet nr 28, próbuje niestety wprowadzić nas w stan zniesmaczenia, wspominając tego, który nazwan został Specjalistą od Reklamy. Niestety będę musiał wymyślić osobnikowi nowe pseudo, bo okazało się (znaczy wszyscy to wiedzieli, ale teraz jest czarno na białym), że niego taki specjalista jak z koziej du… trampki. A sam podpis do zdjęcia? On oczywiście obrazuje, to czym się przede wszystkim zajmuje Hibi Bezprawnik – pozwami! W naszem mieście ludziska zaczynają pracę od nowej zabawy, pod tytułem „Kogo dziś pozwie Hibi”. Wszyscy robią zrzutę, potem składają swoje propozycje na karteczkach a pod koniec dnia wygrana zgarnia cała pulę. Ciężko nieraz trafić, ponieważ jak się dobrze zastanowić to, Hibi może zrobić doniesienie na trzy czwarte społeczeństwa, czyli na wszystkich tych, którzy maja go już dość i głośno to komentują. Wbrew pozorom naprawdę jest ich wiele, ale do tego tematu wrócę jeszcze w ostatniej części doniesienia.

A teraz satyryczne doniesienie. Całkiem niedawno odbyła się sesyja miejska, znaczy się sesyjka, bo trwała zaledwie coś około 45 minut. (Tak przy okazji, z tym co mówią wiewiórki, jeśli chodzi o nieporozumienia w gronie paraburmistrzów, to coś musi być na rzeczy, bo Pani Fe przyszła sama i wcześniej, a Hibi i Disco Polo, wpadli razem spóźnieni i widać, że są w coraz to bardziej zażyłej komitywie). Sesja ta miała przede wszystkim omawiać jeden temat, ale o tym zaraz. Ponieważ na początku zabrał głos Hibi Bezprawnik, mówiąc mniej więcej te słowa: „… Ostatnio dużo słyszę, że mówi się o braku zdobytych środków zewnętrznych, więc informuję że ulica Zbąszyńska, może się zakwalifikować do tak zwanych schetynówek…”, znaczy się że dostaniemy kasę na jej remont. Fajnie, tylko, że Hibi zaraz dodał, że to jeszcze nie wiadomo, że to tylko taka nieoficjalna wiadomość, że mamy szansę… Czyli, co? Czym on się do cholery chwali? No jak to czym – jak zwykle tym czego nie dokonał! Jednak następna wiadomość w tym temacie zbiła mnie z nóg. Hibi powiedział, że udało się zdobyć dofinansowanie z programu „Wieś pięknieje” na Sątopy i tu….. uwaga, uwaga w zawrotnej kwocie 18.000 złotych polskich – ja pier….. normalnie aż usiadłem, akt to usłyszałem. Co za sukces! Huuuurrrraaaaa!!! Hibi, weź proszę nie osłabiaj i nie wystawiaj się na jeszcze większe pośmiewisko – chcę ci tylko przypomnieć, że okoliczne miasta wzięły często i gęsto po kilka milionów!

image

Trochę ku… mało tych bejmów

Ale jak już tak się Paraburmistrz chwali tym sukcesem, to sprowadzę entuzjastów Hibidemii (czyli groźnej i niestety zaraźliwej epidemii, jaka nawiedziła nasze miasto. Cholera, chyba będzie można napisać nową „Dżumę” i może będę sławny jak Camus) na ziemię. Ostatnio portal, który już w 100% nie lubi Hibiego, czyli ten od wyłysiałych hipisów, umieścił jeden ciekawy wykaz. Ciekawy, bo dotyczył miast i gmin, które złożyły wniosek między innymi na remont konkretnych dróg w gminie. Na liście jest 261 pozycji, a wniosków było złożonych 355. Od razu zabrałem się do jej studiowania, bo pod postem na wspomnianym portalu wyłysiałe hipisy, napisały „sprawdź listę”, no to za ich namową sprawdziłem. Sprawdzałem trzy razy, usilnie szukając nazwy Nowy Tomyśl. I co i nic – ni ma! No dobra, może ten program nie dotyczy miast powiatowych? – gówno, bo jest tam mnóstwo takich miast. No dobrze, może wykluczony został powiat nowotomyski? – gówno! Lwówek pojawia się tam trzykrotnie na łączną sumę wnioskowaną 2 543 923,00 zł. Jest i Zbąszyń na kwotę 604 439,00 zł. Hmmmm…. no to mamy proste pytanie. Paraburmistrzowie olali i nie wysłali wniosku? Czy znaleźliśmy się w grupie 94 gmin, które nie zdobyły marnych 9 punktów, potrzebnych do akceptacji wniosku. Czyli, że znowu nasi specjaliści spier…. sprawę?

image

Ja też nie znalazłam na tej liście naszego miasta!

No ale wróćmy do sprawy poruszanej na sesji przez króla spółdzielni mieszkaniowej, znanego nam wszystkim Quo Vadisa. Najfajniejsze się zaczęło, jak tenże właśnie się odezwał i powiedział, że jeszcze nigdy przez żadne władze nie był tak arogancko potraktowany, jak przez obecne. A chodziło o złe potraktowanie Quo Vadisa na komisji i to przez samą Panią Fe. Od razu wyjaśnię Quo Vadisowi, że jeśli chodzi o panią akwizytor, to w grę raczej nie wchodzi zachowanie aroganckie, a po prostu chamskie – co już nie raz udowodniła. Myślę, że na łamach tych satyrycznych doniesień, możnaby wiele przykładów takich zachowań znaleźć. Jak mi doniosły wiewiórki, które przysłuchiwali się obradom tej komisji, podobno Pani Fe powiedziała nawet, że Quo Vadis w ogóle nie powinien się odzywać. O co poszło? A no o to, że prezesunio zaapelował o dodatkowy wywóz plastikowych butelek w sezonie letnim, bo zalewają one mieszkańców. Problem jest w tym, że za dodatkowy wywóz gmina musi zapłacić, a płacić miałaby firmie, której właścicielem jest nasza wielka i wspaniała spółdzielnia mieszkaniowa. Tak więc Pani Fe zasugerowała, że Quo Vadis, chce zbić na tym interesik, co by jego firma więcej bejmów dostała. Pani Fe, niech pani przestanie, bo to już śmieszne jest. Ta firma uczciwie wygrała przetarg, a w umowie jest punkt, który pozwala na dodatkowe wywozy. Czy my przez pani widzimisie mamy na osiedlu w śmieciach tonąć? A może trzeba by było sprawdzić, ile to urząd dał zleceń firmom na przykład z Wolsztyna? Bo mi się zdaje, że coś tam jednak było. Przy okazji ostatnio wpłynęły dwie skargi na Paraburmistrza – jedna dotyczy roboty (nie) wykonanej przez Specjalistę od Reklamy, a druga właśnie zatrudnionej, czy tam wynajętej firmy z Wolsztyna. Ciekawe, ciekawe co z tego wyjdzie.
Na tej sesji Quo Vadis otrzymał również pouczenie od Disco Polo, który powiedział, że trzeba ludzi nauczyć zgniatać butelki i dodał, że on to oczywiście robi. Na co Quo Vadis powiedział mu dosadnie, że on to o 15.00 do domku wyjeżdża i nie za bardzo wie, oni go interesuje co się po tej godzinie w naszem mieście dzieje.

image

Disco Polo – tej nie dałam rady zgnieść, chociaż jak widać bardzo się starałam – aż się zmęczyłam

Normalnie szok – Quo Vadis przejrzał na oczy! A co robił w czasie ataków zastępców na króla osiedli – Hibi (czyli ten, którego Quo Vadis do tej pory z wielkim zapałem popierał) – a nic, zwiesił głowę jakby tego wszystkiego nie słyszał. Wiem Quo Vadisie, ze na pewno liczyłeś na inną reakcję. Że może wstawi się za twoim głosem, że może powie że można o tym porozmawiać? Nic z tego, olał cię tak jak wielu innych wcześniej. Już nie jesteś potrzebny, wybory były i się skończyły! A następne są i tak dla niego mrzonką z czego zdaje sobie dobrze sprawę. Zresztą o jakich następnych wyborach mówimy – odwołamy go wcześniej. Dlatego też teraz słowo do Quo Vadisa. A widzisz? Jak to nie opłacają się spółki z Hibim Bezprawnikiem. Po co był w kampanii wyborczej nakłaniać mieszkańców osiedli do głosowania za obcego? Po co było to chwalenie Bezprawnika, jak już osiadł na stolcu? Quo Vadis, ale przecież podobno media to władza, a ty masz pod sobą całą telewizję – co prawda tylko osiedlową, ale nam przecież nie zależy na odwołaniu prezydenta Poznania, tylko malutczego człowieczka, który podobno pełni obowiązki burmistrza naszego pięknego miasteczka. Chłopie, niech tam Grucha z tym drugim Nieuczesanym zrobią kilka reportaży. Od razu mogę podsunąć garść pomysłów. I tak na przykład programy publicystyczne: „Burmistrz, chce, żeby osiedla zalały śmieci”„Referendum, czy mają nas zasypać plastikowe butelki – wybieraj!”, „urzekła mnie twoja historia – pierwszy odwołany burmistrz NT”. Można zrobić jeszcze teleturniej: „Wszystkie wpadki, doniesienia, niedomówienia władz naszego miasta” – co prawda ten teleturniej byłby bardzo trudny, bo materiał do opanowania przez ewentualnych uczestników jest na prawdę bardzo szeroki. Program historyczny: „rokosz, rewolta, rewolucja – jak wykorzystać doświadczenie pokoleń w dniu dzisiejszym w naszym mieście”, lub „Banicja, czyli wygnanie – jak się ma do czasów obecnych?”. Zróbcie kilka programów sportowych w stylu: „Bieg przez podłożone świnie – historia obywateli naszego miasta – mistrzów w tej dyscyplinie”. Poza tym możecie zrobić program, który nawet National Geografic od was by kupiła: „umierające tradycje – pokonana wiklina”. A na koniec zaproponuje sondę uliczną „Chcesz referendum w sprawie odwołania Hibiego, czy nie?”. Quo Vadis, możliwości jest wiele. Rób coś! Zresztą nie masz się czym przejmować, z tego co mi wiewiórki doniosły, to w przyszłem roku przechodzisz na emeryturę, więc co masz do stracenia? Jakich się uda, to tylko plus dla ciebie, bo na zasłużony odpoczynek odejdzie w glorii i chwale, a jeszcze przez lata dzieci będą o tobie śpiewać piosenki, jako o zbawcy miasta i pogromcy obcych.

image

No to co Quo Vadis – nagrywamy?

Na koniec jak zwykle komentarz do medialnych doniesień.

z_gazeta

Pierduśnic nie ma co rozpatrywać, bo sezon raczej ogórkowy, a sprawę sesji już omówiliśmy. Jednak dostałem tak zwanego wku… jak przeczytałem na obywatelskint.pl artykuł napisany przez Półwyspa. Opisuje tam jak to Kości swoim czynem zaszkodziły miastu. Nie ma co ukrywać, jest to fakt. Ale po jaką cholerę Półwysep autorytatywnie pisze, że przez to możemy zapomnieć o referendum? Półwyspie kochany, to jest tylko i wyłącznie twoje prywatne zdanie. Ja i moje wiewiórki rozmawiamy z ludźmi i uwierz jest mnóstwo, naprawdę mnóstwo takich ludzi, którzy mają dość „rządów” Bezprawników i chcą referendum i deklarują, że pójdą zagłosować. Całe szczęście nie jesteś wyrocznią, ani przedstawicielem jakiegoś opiniotwórczego medium. Poza tym dość tego czarnowidztwa. Możemy wziąć sprawę w swoje ręce i zrobimy to. Tym bardziej, że sprawa zyskuje ostatnio nowych naprawdę POTĘŻNYCH sojuszników. Bój się Hibi, bo masz już czego, a jak kiedyś napisałem – z kogo się Nowy Tomyśl śmieje, tego marny czeka los. A czy nasi mieszkańcy śmieją się z Hibiego? Wystarczy posłuchać tak zwanego miasta.
Do usłyszenia niebawem
WDS

Reklamy

2 myśli w temacie “XL WDS – Rośnie liczba tych, których Hibi wkurza

  1. FDAVB 21 lipca 2016 / 10:54

    A już myślałam, że ekipa Gabinetu 28 coś przeskrobała w chacie i ma szlaban na komputer 😀 Ty też w końcu żeś się obudził, tudzież obudziła i zabrał, tudzież zabrała za robotę 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s