WDS – XXIX – Z kogo się Nowy Tomyśl śmieje, tego koniec już blisko 😋

Od pewnego czasu na najpopularniejszym portalu, który dzisiejszej młodzieży służy za sposób rozmowy, poznawania nowych osób i w ogóle wyrabiania sobie zdania na temat obecnego świata (co za czasy!), ukazują się przepięknej urody zdjęcia naszych notabli (ledwo mi to słowo przez usta przeszło). Zdjęcia te są troszeczkę przerobione i wychodzą z tego naprawdę cudeńka, których zamiarem jest ośmieszanie bohaterów tam przedstawionych.


Sztuka ta znana jest już od wielu lat, a wynik tejże sztuki, czyli zdjęcia lub rysunki, nazywamy memami. Do tej pory najcześciej widziałem memy, które ośmieszały władzę, ale raczej centralną, czyli tych którzy trzęsą krajem w warszawce nomen omen na ulicy Wiejskiej. Sztuka ta jednak wkroczyła i na nasze salony, czyli ośmiesza władze lokalną. Dokładnie ośmiesza zarządzajacych naszą gminą, a nawet czasem dostaje się naszym nieporadnym radnym (zresztą słusznie, przynajmniej w niektórych wypadkach).
Dziś chciałbym zając się w satyrycznym doniesieniu pewnego rodzaju analizą tychże memów. A jako doktor nowotomyskiej satyrologii stosowanej, przyznałem sobie autorytatywnie takie właśnie prawo 🙂 – chciałem zauważyć, ze wykazuje się tu skromnością i nie tytułuję się bezprawnie profesorem, jak to czyni nasz specjalista od palenia wikliny na głównym rynku w naszej mieście. Chociaż muszę przyznać, że specjaliście od stosów, trochę się zmieniło w główce, bo po wybryku Hibiego z nadwornym fotografem miasta, zbiesił się i powiedział, że ma Hibiego, tam gdzie powinien go mieć od samego początku, czyli mniej więcej tam, gdzie kończy się jego warkocz. Myśle że drugim powodem jest niedotrzymanie przez Hibiego słowa dotyczącego zrobionych przez studentów i „profesora” planów rewitalizacji naszego pięknego parku. Podobno „… bombki strzelił, choinki nie budiet” – plany jak zwykle poszły ad acta.
Jednak zacznijmy już moją „naukową rozprawkę” na temat memów dotyczących nowotomyskich „notabli”. Pierwszy jaki opiszę, dotyczy samego Hibiego. Najpierw go pokażę.

image

Jak widać na załączonym obrazku Hibi siedzi obok znanego nowotomyskiego dyrektora znanej szkoły, który znany jest z tego, że się wałęsa, czyli szwenda – a więc nazwany zostanie w WDS-ie „Szwendacz”. Mem ukazuje naszego włodarza, jako człowieka nie mogącego pogodzić się z porażką. I nie chodzi tu o porażkę w ogóle, bo na niwie zarządzania gminą – same porażki! Chodzi tu oczywiście o porażkę osobistą, o to że ktoś inny może być lepszy. Z reguły psycholodzy tłumaczą to jako leczenie kompleksów, ale ja tam nie wiem – psychologiem nie jestem – wręcz przeciwnie, jestem całkiem normalny.

Następny mem rozbawił mnie do łez, a i wzruszył niezmiernie, bo widać, iż twórca tego dzieła musi czytać WDS-a. Oto on:

image

Kiedy po raz pierwszy pana wice nazwałem Disco Polo, odbiło się to wieloma komentarzami na tak zwanym mieście. On bo pseudo (oprócz Mortadeli), jak sami przyznacie trafne nad wyraz. Spójrzcie na tę grzywkę? Wzrok wpatrzony w idolki, kłębiące się tuż przy scenie. Wszyscy tez wiemy, że utwory (tfu… że mi to przeszło przez gardło) disco polo a szczególnie cześć literacka jest niezwykle prosta i gładka, a nawet można powiedzieć super wygładzona i super prosta – tak aby tak zwana gawiedź zrozumiała w lot. Podobnie jest z naszym Disco Polo. Mówi dużo i bardzo gładko. Wspaniałe zamula, rzuca ogólnikami a przede wszystkim wali takie populizmy, że autor mydełka Fa ze wstydu zakopałby się pod ziemię na jakieś dwa metry. No cóż nie ma się co dziwić, bo to chyba jedyna rola, jaką powierza mu nasz Hibi. Jakoś mam wrażenie, że większego zaufania do Disco Polo nie ma. Oczywiście może to być rownież krecia robota Pani Fe, któraś nie cierpi konkurencji. Jak pewnie widzicie sytuacja Disco Polo jest nie do pozazdroszczenia, ale jak myślicie, czemu gwiazdy disco polo ośmieszają się na scenie już od tylu lat? No jak to dlaczego – dla pieniędzy. To chyba też trafne porównanie.

Wracamy ponownie do głównego bohatera satyrycznych doniesień – Hibiego (pewnie zauważyliście, że Włodzimierz Włodarz otrzymał ostatnio nowe pseudo. Pomysł wziął się rownież z memów, a zmieniłem bo wiewiórki przekonały mnie, że Włodzimierz Włodarz nie pasuje – brzmi zbyt dostojnie. Co prawda to fakt, mądre te moje rude ssaki.

image

image

 

Ostatnio Hibi tak się chyba nudzi, że zajął się pisaniem donosów. Napisał donos na swojego głównego adwersarza podczas sesji rady miejskiej, czyli na nadwornego fotografa Nowego Tomyśla. Nie bardzo miał jak i komu poskarżyć się, że Foto przeszkadza mu w sesjach i Disco Polo nie może gładko się wypowiadać. Wziął się wiec na sposób i doniósł na niego, jako nauczyciela. Jak zapewne wiecie Foto jest magistrem od fikołków i w jednej z naszych podstawówek (tej lepszej, bo dyrektor wie co robi). Hibi wysłał dwie strony doniesienia i kilkadziesiąt stron dowodów, które jak twierdzi dowodzą, że Foto można oskarżyć o PARAFILIE SEKSUALNE! Już tłumacze o co chodzi. Wikipedia podeje że to nic innego jak dewiacje seksualne, czyli po prostu zboczenie. „Jest to rodzaju zaburzenia na tle seksualnym w którym wystąpienie podniecenia seksualnego i pełnej satysfakcji seksualnej uzależnione jest od pojawienia się specyficznych obiektów (w tym osób), rytuałów czy sytuacji… długotrwałe, nawracające, silne podniecające fantazje seksualne pobudki lub zachowania, które obejmują niezwykłe obiekty, działania lub sytuacje (obiekty nieosobowe, cierpienie lub poniżenie, dzieci lub inne nie wyrażające zgody osoby)…” Skąd w ogóle pomysł na taki donos? Ano, Hibi w swoim donosie oskarżył Foto, że na swoim profili znanego portalu, umieszcza zdjęcia kobiet, które własnoręcznie wykonał, oraz zdjęcia wykonane przez inne aparaty (czasem nawet sławy tegoż hobby). Oczywiście był to w pewnym sensie majstersztyk – oczywiście Foto się wybroni, ale co gówna się przy tym przylepi, to będzie dla Hibiego radość. Pomyślcie jak się czują rodzice, których pociechy Foto uczy? Jak się czuje rodzina samego Foto? No właśnie, nie ma co się nad tym rozpamiętywać „świnia to świnia” i takie ma zadanie. Wiec dlatego właśnie takie memy tu przytoczone, bo Hibi rzeczywiście mógłby spokojnie wykładać taki przedmiot (donosy w dziejszym zarządzaniu) nawet na Sorbonie (swoją drogą szkoda, że właśnie tak nie jest), bo to daleko od Nowego Tomyśla. Swoją drogą zastanawiam się co tak rajcuje Hibiego przy oglądaniu zdjeć Foto.

image

Sam widziałem je wielokrotnie i jakoś nie ujawniła się u mnie parafilia seksualna, no ale ja może na tym się nie znam, może doświadczenia w tej dziedzinie mi nie staje… cholera co ja mówię!!! To była tylko gra słów – daleko mi do parafilii 🙂.

image

Teraz przykład rozdwojenia jaźni, a nawet chyba więcej niż rozdwojenia. Mem ten pokazuje różne oblicza Hibiego, ale jak widać mina na zdjęciach dokładnie taka sama. Oczywiście według mnie nie oznacza to, że Hibi ma kamienną twarz indianiana i potrafi nie okazywać odczuć. O co, to… to nie. Przecież widać było podczas spotkania z gawiedzią w kulturalnym domu, że wił się tam jak piskorz, krzywił twarz, zaciskał pieści i co chwila popijał wodę bo pewnie nerwy wysuszały gardziołko. No chyba, że paliło go po czym innym, ale ja tam nie wiem, bo wiewiórki niczego takiego nie doniosły. W tym memie należy raczej zwrócić uwagę na to, że nasz Hibi (tfu.. Cholera, co ja mówię – jaki nasz?), potrafi z minuty na minutę zmienić swoje oblicze. Jednak na takim stanowisku, trzeba być jednak opanowany i to tak naturalnie opanowanym.

image

Ten mem, wcale nie mówi o tym że Hibi jest wieśniakiem. On po prostu mówi, że jest obcy. Skąd? No to już chyba wszyscy wiedzą szczególnie, że darmowy transport do swojego rodzinnego miasta w postaci gustownej taczki, odbił się szerokim echem wśród nowotomyskiego społeczności. Poza tym mem pokazuje, że Hibi pokazany jest jako Wiedźmin, czyli ten co niszczy wszystko bez opamiętania, a co więcej uczucia to okazuje raczej tylko i wyłącznie przy płci pięknej, tak jak to było w książce Sapkowskiego z Jenifer. Ale tak to się dzieje, jak wybiera się na TAKIE stanowisko obcego! A patrząc na wiedźmińską nomenklaturę, to ciekawe kto jest bardem Jaskrem? Długo się nad tym nie musiałem zastanawiać – jak sam pseudonim wskazuje – Disco Polo, No bo przecież, nie Pani Fe – tu bardziej pasowałby zespół metalowy i to oczywiście nie w rockowych balladach, chociaż bajki to ta pani potrafi opowiadać. No waśnie, nie wiem czy zauważyliście w lewym górnym rogu mema, występuje rzeczona pani, jako … piesek… Hmmm… ciekawe i jakie trafne – ona rzeczywiście taka głośna, a jak wiadomo znawcom tychże czworonogów, im mniejszy wzrostem, tym głośniejszy w ujadaniu – coś w tym jest, jaka ta natura mądra i wytłumaczalna. 🙂

Na koniec perełka. Bracia syjamscy zrośnięci łokciami.

image

Może całe szczęście, że na stałe nie są zrośnięci, bo tu by się sprawdzało przysłowie, ze nieszczęścia chodzą parami. Ale zastanówmy się, co obydwaj panowie, czyli Kredytowy i Drożdżowa Babka, mają ze sobą wspólnego? Przede wszystkim to, że zmieniają sojusze jak, rownież przysłowiowe – rękawiczki. Ważne jest tylko to, aby być bliżej władzy, a przede wszystkim mieć władzę. To zdecydowanie ich kręci. Co prawda mistrzem zmiany sojuszów jest kredytowy, ale jeszcze trochę, to i może Drożdżowa Babka mu dorówna.

To tylko cześć memów, jakie ostatnio ukazały się w wirtualnej przestrzeni. Nie przytoczyłem tutaj wszystkich, bo doniesienie byłoby zdecydowanie za długie 🙂, a poza tym czytelnik mógłby nie wytrzymać takiej liczy zdjeć z wizerunkami niektórych osób. Pocieszające jest to, ze jak wreszcie osoby te znikną z naszej przestrzeni publicznej, to raczej ich nie będziemy widywać. Co prawda Wolsztyn jest dość blisko, ale Szamotuły i Czerwonak już w odpowiedniej odległości. Już słyszę, jak niektórzy jęczą że to jeszcze dwa i pół roku. Nie martwcie się, coś mi się zdaje, a i wiewiórki to potwierdzają, że chyba jednak krócej!!!

Wiadomość z ostatniej chwili. Podczas spotkania w kulturalnym domu z poddanymi, Pani Fe chcące zatrzeć złe wrażenie po pytaniu sugerującym ich nieróbstwo, chwaliła się, że wszystko idzie ku dobremu, bo właśnie ogłosili czternaście przetargów na rożnego rodzaju prace. Przed chwilą wiewiórki zamieszkujące platan przed urzędem, doniosły mi że większość , powtórzę jeszcze raz drukowanymi literami WIĘKSZOŚĆ przetargów inwestycyjnych zostało unieważnionych! Dlaczego wyjaśnię w następnym doniesieniu – teraz powiem tylko tyle, że zdaniem fachowców (do którego i ja się przyłączam) wynika to z braku lub małej wiedzy w temacie, ale czemu się dziwić, jak większość swej zawodowej kariery osoba odpowiedzialna za ten aspekt, była po prostu akwizytorem!

p.s. Więcej memów znajdzie na profilu Gabinet nr 28.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s