WDS – część XII – Szkoła z numerem 2 i wiadukt

Dość szybko ukazują się następne moje doniesienia, bo zaledwie kilka dni po ostatnich. Jednak to nie do końca moja wina, tylko charytatywnie pracujących wiewiórek, które bardzo pilnie obserwują nasze życie społeczne, a niektóre nawet mają możliwość takich obserwacji z samej „paszczy lwa”. Jak zaobserwują, to z obywatelskiego obowiązku „donoszą” do mnie. Jak już donoszą to się nie mogę opanować, żeby nie donieść Wam – drodzy czytelnicy. Przede wszystkim wiewióry doniosły mi kilka faktów o pani rywalizującej o stołek dyrektora drugiej podstawówki. Pani ta – o inicjałach IC – nazwijmy ją na nasze potrzeby InterCity – ponieważ pasuje literowo i nie tylko. Pani InterCity była dyrektorką w szkole w Rostarzewie, ale z prędkością tego polskiego ekspresu, przestała nią być, bo nie dogadywała się z władzą. Zresztą podobną brak umiejętności dogadywania się to jej taka charakterystyczna cecha. Moje wiewiórki żołędziową pocztą dowiedziały się od tamtejszych koleżanek, że ekipa z Rostarzewa po odejściu InterCity, dała na mszę – nie żałując przy tym grosza. InterCity rozpędziła więc skład w poszukiwaniu nowej pracy. Trafiła na konkurs w Wolsztynie (coś ostatnio miasto to zbyt często przewija się w doniesieniach, ale bólu nie ma, tam też mam zaprzyjaźnione (wysoko postawione zresztą) wiewiórki. Okazało się, że tam owa pani nie doszła nawet do etapu rozmów kwalifikacyjnych, co oznacza, że w jej złożonych papierach były błędy formalne! Jak to możliwe, że osoba która zasiadała na dyrektorskim stolcu, nie potrafi wypełnić dość prostych dokumentów? hmmm … pewnie fachowiec. Zadajmy sobie jedno pytanie. Chcemy fachowca, który zna nasze realia i pokazał, że potrafi. Czy nowego spadochroniarza o którym tylko wiemy, że trudno się dogaduje z innymi? Kuratorium Oświaty z miasta Poznań – apelujemy do Was o rozsądek podczas głosowań!!! No i oczywiście będziemy przyglądać się uważnie wyborowi, kryteriom i uzasadnieniu.

Teraz druga sprawa. Wieść gruchnęła jak grom z jasnego nieba – JEST SZANSA NA WIADUKT NAD BANĄ!!! Ale wiadomość ta jest niczym w porównani z faktem rozpoczęcia współpracy burmistrza z radą!!! Nie wierzycie? Naprawdę! Burmistrz wreszcie wykorzystał pracę rady, która to wystosowała stosowne pismo do urzędu marszałkowskiego w sprawie rzeczonego wiaduktu. Marszałek odpowiedział i traf chciał, że odpowiedział na ręce Mortadeli. W piśmie tym Marszałek donosi, że wiadukt zostaje wpisany do zamierzeń inwestycyjnych na lata 2014 – 2020.

Włodzimierz Włodarz szybciutko zareagował pisząc pismo do nowotomyskiego starosty. Pismo przecudnej urody. Tak bardzo, że je muszę tu przytoczyć (robię to bez skrupułów czy obaw, bo ukazało się na stronie gminy):

0001

Zwróćcie drodzy czytelnicy uwagę najpierw na treść pisma. Włodzimierz Włodarz uprzejmie prosi o NIEZWŁOCZNE przygotowanie stosownych map, a na dodatek prosząc sugeruje, że starosta powinien go NA BIEŻĄCO informować o stanie aktualności tych map!!! Trochę nasz Włodzimierz Włodarz stara się w tym piśmie postawić starostę pod ścianą. Jednak najważniejsze jest to, że Włodzimierz Włodarz tym króciutkim pisemkiem chce pokazać gawiedzi, że to wręcz jego zasługa, iż Marszałek podjął taką a nie inną decyzję! Reakcja była wręcz natychmiastowa (żeby nikt inny nie zdążył napisać o sukcesie) – pismo umieszczono z szybkością Pendolino, na stronie gminy. Skąd wiem, że się spieszono? Przypomnę wam notatkę Włodzimierza Włodarza o tym jak powinny wyglądać pisma wychodzące od każdego z urzędników? Pismo powinno być schludne, wyjustowane. Pojedyncze litery nie powinny być zostawiane na końcu wiersza itd. itd. No to przypatrzmy się teraz pismu podpisanemu własnoręcznie przez wielkiego polonistę Włodzimierza Włodarza. Niechlujne, nie wyjustowane, pojedyncze litery pozostawione na końcu wiersza. Po prostu wygląda to, jakby było pisane na kolanie.

Tak więc, panie Włodzimierzu Włodarzu nie uda się ta sztuczka z całkowitym przypisaniem sobie sukcesu. Tym bardziej, że chyba nie chce pan powiedzieć, iż całe społeczeństwo jest na tyle nierozumne, iż uwierzy że jedna szybka pana wizyta u Wice Marszałka, spowodowała zmianę decyzji? Może trzeba przypomnieć panu, że w tej sprawie była u nas w mieście telewizja (przed którą zresztą nieskutecznie pan uciekał), zaproszona przede wszystkim przez Społeczny Komitet Budowy Wiaduktu w Nowym Tomyślu (który zresztą, tym razem skutecznie, pan olał – i to nie raz). Zapomina pan, że tenże komitet spotykał się z Marszałkiem NIEJEDNOKROTNIE! Tak na przyszłość Panie Włodzimierzu Włodarzu – każdy rozsądny zarządzający samorządem lokalnym klaszcze pośladkami, w przypadku powstania społecznej inicjatywy, która może pomóc w zrealizowaniu zadania na rzecz społeczeństwa. Każdy rozsądny zarządzający, natychmiast rozpoczyna współpracę z ludźmi, którzy wskrzesili takową inicjatywę (tym bardziej, że wtedy ma na nich i na ich działania, jakowyś wpływ). Rozsądny zarządzający wykorzysta każdą sytuację i będzie współpracował z wszystkimi (np. z radą), by zrobić coś wielkiego – coś co pozwoli mu za cztery lata ponownie wygrać wybory. Z tego co widzę, prawdopodobnie panu na tym nie zależy. Diagnoza jest więc prosta – porządzić ile się da a potem… a co mnie to obchodzi co będzie potem! Po mnie mogą być zgliszcza, po mnie jest nieważne, po mnie zostaną wspomnienia dzięki którym długo o mnie nie zapomnicie.

Niech pan jednak pamięta, że co raz więcej osób, zaczyna przebąkiwać coś o dziewięciu miesiącach. W rozmowach pojawia się tajemne słowo „referendum”. Może pozostawi pan zgliszcza, może pozostawi pan niezdrową atmosferę. Jednak myślę że ludziska dadzą sobie z tym radę. Tak swoją drogą ciekawi mnie tylko jak sobie w takiej rzeczywistości poradzą sieroty po pana rządzeniu: doradcy, naczelnicy spadochroniarze no i pańscy radni w oszałamiającej liczbie dwóch. Prawdopodobnie będą jednak musieli zażyć jakąś tableteczkę…. na uspokojenie.

WDS

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s