WDS – część IX – Specjalista od reklamy

Dziś piszę tekst o WIELKIM SPECJALIŚCIE OD REKLAMY. Znaczy bez przesady, że o nim samym, bo akurat nie za wiele byłoby o czym pisać. Dwa, może trzy zdania i to pewnie w całości wyczerpywało by opis mało ciekawego człowieka (łącznie z opisem wyglądu oczywiście). Jak widzicie piszę raczej więcej, więc doniesienie będzie napisane na podstawie wpisów w internecie urzędnika miejskiego w osobie specjalisty do reklamy. Tak naprawdę nie interesuje mnie kim jest, jakie ma osobiste poglądy, zapatrywania, przekonania itd – to jest jego prywatna sprawa. Jednak jako urzędniczyna, to już mnie zaczyna interesować. Wyobraźmy sobie, że jakaś zabłąkana turystyczna dusza pomyślała sobie.. a pojadę do Nowego Tomyśla. Po czym zagłębiła się w czeluściach internetu. trafiając na przykład na profil nowotomyślanina – pana specjalisty od reklamy. Co w takim razie dowie się zabłąkana duszyczka? Jaki obraz miasta zobaczy? Przeanalizujmy to.

Zapewne większość z nas pamięta, jakie pomyje „wylewał” w internecie nasz wielki specjalista od reklamy, na poprzednie władze. Oczywiście każdy ma prawo do krytyki ale czasem, to specjalista od reklamy troszku w inwektywach przesadzał. I z pewnością nie było to pisane w formie satyrycznej. No dobrze, zostawmy juz te zamierzchłe dzieje. Zobaczmy raczej, czy punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia, a jak wiadomo nasz specjalista od reklamy siedzi teraz na urzędniczym stołeczku. Właśnie a` propos stołeczka. Jak pewnie wiecie, nasz urzędnik siedzący w Gminnym Ośrodku Informacyji (ten co doprowadził, że GOI ma tak zwane cztery gwiazdki w Certyfikacie Polskiego Systemu Informacji Turystycznej, czyli maksa), na czas wyborów prezydenckich przeniósł się do urzędu by z stamtąd nadzorować wybieranie prezydenta przez gawiedź. Tu właśnie dochodzimy do stołeczka, bo na wspomniany czas stołeczek w GOI zajął właśnie nasz specjalista od reklamy. Niestety już podobno czwarta gwiazdka na certyfikacie zaczyna blednąć, a inne też już się szykują do ucieczki.

Ale wracając do sprawy. Pierwszy post jaki chcę przytoczyć to post z 30. grudnia, gdzie nasz bohater umieścił zdjęcie nowotomyskich fajerwerków z tekstem „Nowy Tomyśl powita Nowy Rok bez fajerwerków”, co skomentował reklamowiec „Bardzo dobrze! Oszczędzamy”. Co na taki wpis pomyśli sobie zabłąkana turystyczna dusza? Może pomyśleć, ale gospodarny poznański naród. Nie ma igrzysk, nie ma wystrzeliwania pieniędzy w kosmos. Jednak naszemu specjaliście nie przeszkadza już wydawanie pieniędzy na imprezy, darmowe grochówki, balony puszczane w niebo, palenie wikliny a przy okazji asfaltu – jednak siedzenie na właściwym stołeczku zdecydowanie zmienia punkt widzenia. Nasza turystyczna duszyczka może dostać pewnego zamieszania w głowie, no ale sobie jeszcze może pomyśleć, że się przewidziała, że czegoś po prostu nie doczytała. Znaczy sie penetruję profil naszego bohatera dalej i bynajmniej chodzi mi tylko przeglądanie internetu.

To wszystko to tak zwany „mały pikuś”, gorzej gdy nasza zabłąkana duszyczka zobaczy post urzędnika państwowego w którym chce on rozprawić się ze swoim adwersarzem, czyli jedną z mieszkanek Nowego Tomyśla. Urzędniczyna pisze w nim (cytuję) „Z moralnego punktu widzenia wolałbym widzieć Panią Z. kopulującą na ulicy Nowego Tomyśla niż Panią Z. która publicznie lekceważy sobie demokrację i praworządność. Z kopulacji mogą począć się dzieci, z lekceważenia demokracji rodzi się społeczny chaos i anomia”. Jak widać w powyższym poście pan urzędniczyna okazał się specjalistą już nie tylko od reklamy, a z kilku innych dziedzin. Po pierwsze specjalistą od moralności. Szkoda, że nie dodał tylko, że od jego moralności, bo jak powszechnie wiadomo, każdy ma inny poziom i jakość moralności. I dla innych wcale nie będzie to kwestia moralności, a na przykład przyzwoitości.

Po drugie od demokracji i praworządności. To muszę wytłumaczyć urzędniczynie, że jednym z podstawowych praw demokracji, jest wolność słowa i każdy – dosłownie każdy ma prawo do wypowiedzi. Nawet jeśli osoba wypowiadająca się krytykuje władze. Po trzecie czy to nie nasz urzędnik przypadkiem zarzucał poprzednim włodarzom, że ograniczają wolność słowa – jego słowa! To nie on, przy okazji wyglądając jakby był niespełna rozumu, z tego powodu siedział z zaklejoną plastrem gębą podczas sesji? Cholera jak to rzeczywiście punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia! Tak przy okazji, słyszałem, że sporo osób tęskni do tej izolacyjnej taśmy na jego obliczu. Po czwarte nasz urzędniczyna okazał się specjalistą od kopulacji i rozrodczości i to zostawię bez komentarza – bo nawet ja mam swoje estetyczne ograniczenia. Po piąte stał się specjalistą od psychologii społecznej, używając bardzo trudnego słowa anomia. Anomia to nic innego jak poczucie niepewności i bezcelowości w społeczeństwie w wyniku nagłych zmian i załamania się porządku społecznego. Panie specjalisto od wszystkiego – informuje pana, że moim zdaniem to taki stan zafundował już nam pana pryncypał. Jednak jeśli pan twierdzi, że dzieje się to za sprawą pani Z., to ja jej od razu na łamach doniesienia gratuluję. Nie wiedziałem, że ma pani taki wpływ na nasze społeczeństwo. Żartuję oczywiście, ale jednego może być pani pewna, czytając ten post – ewidentnie boją się krytyki a szczególnie tej z pani ust. Oczywiście na urzędniczyna może powiedzieć, że wspomniana pani nie szanuje wyboru gawiedzi, która wybrała na stanowisko burmistrza osobę, której to pani publicznie wytyka błędy. No coś w tym jest, ale… jak to się ma do innego postu umieszczonego przez niego w internecie: „Z moralnego punktu widzenia wolałbym widzieć radnych kopulujących przed kamerą niż radnych, którzy publicznie lekceważą sobie dobre pomysły burmistrza!” Przypominam panie specjalisto od reklamy, że radni są również wybrani demokratycznie przez gawiedź i postponowanie ich w ten sposób jest troszeczkę cokolwiek dziwne i moim zdaniem raczej nie mieści się w pojęciu krytyki. Poza tym wielu by polemizowało, co do dobrych pomysłów Włodzimierza Włodarza. A jeśli chodzi o zawarte w tych postach chamstwo, to ocenę zostawiam Wam drodzy czytelnicy WDS. I co na to nasza zbłąkana duszyczka turystyczna. Chyba zaczyna się bać, no bo jak na ulicach Nowego Tomyśla wszyscy z wszystkimi się kopulują, a przy tym na dodatek, głośno podważają zdanie i pomysły burmistrza? Cholera jak tu wziąć dzieci do miasta chmielu i wikliny. Pewnie zaczyna mieć wątpliwości, hmmmm…..

Na koniec jeden z wpisów z serii „właśnie wchodzę w du.. panu burmistrzowi”. Postów takich było naprawdę mnóstwo. Nasz rzeczony urzędnik pisał peany między innymi na temat wizjonerstwa, prawości, pomysłowości. Sugerował też, że będzie rozpisane referendum, które miałby odwołać radę (tu akurat chyba po prostu się boi referendum, które miałoby odwołać Włodzimierza Włodarza, bo miejscowe wiewiórki szepczą już o tym po kątach i to już nie tylko w parku miejskim). Jednak ostatni wpis pokazał poziom naszego urzędniczyny. Razem z Włodarzem Włodzimierzem pojechali do Pożarniczej Straży. Wcześniej umówili się na stacji Lotos w naszym uroczym mieście – swoją drogą ciekawe dlaczego urzędnicy umawiają się na stacji. Może włodarz skundś jechał, ale co w godzinach pracy na stacji robił nasz urzędniczyna? Nie wspomną o tym, że pewnie GOI znów dla turystów zamknięte. Podczas wizyty u strażaków Włodzimierz Włodarz ubrał się w kurteczkę strażacką, wziął do ręki strażacką sikawkę (widać, iż duma go z tego powodu rozpierała), i „zapozował” do zdjęcia, które najprawdopodobniej wykonał nasz urzędnik – specjalista od wszystkiego. Potem umieścił je na swoim profilu znanego portalu społecznościowego. No dobra, przecież już pisałem że Włodzimierz Włodarz zaczyna prześcigać się w liczbie zdjęć w mediach z Henrykiem I Zdetronizowanym. Jednak podpis pod zdjęciem pokazał klasę i swój poziom – poziom najwyżej przedszkola. Dokonał bowiem parafrazy piosenki i (tu uwaga) z bajki dla dzieci pod tytułem „Strażak Sam”, a o to treść tego wpisu „Ulicami naprzód gna, dla każdego uśmiech ma. Ktoś ma dziś kłopoty gdzieś, więc burmistrzu spiesz się spiesz”!!! Naprawdę zostawię wpis i jego poziom bez dalszego komentarza. Chcę tylko przypomnieć, że pan Włodzimierz Włodarz mógłby sie pospieszyć z równaniem dróg, wydawanie szybszych decyzji przez Panią Fe, zdecydowaniem się czy komunikacja miejska będzie za darmo czy nie (bo podobno już darmówa się skończy), a nie jeździć po straży żeby „zapozować” do zdjęcia. Poza tym przypomnę, że kiedy naszym dzielnym strażakom wręczano zasłużone medale i awanse, to pan burmistrz Włodzimierz Włodarz szwendał się po pobliskim placu niepodległości, osobiście doglądając, czy impreza promująca jego „skromną” osobę, czyli majówka, jest dobrze przygotowywana. Widać od razu co jest ważniejsze.

No dobrze, a co na te doniesienia internetowe powiedziałaby nasza turystyczna duszyczka? Prawdopodobnie rzekła by tak: „Nie dość, że kopulują na ulicach, nie dość że jeden drugiego nienawidzi, to jeszcze do urzędu zatrudniani są ludzie z kompletnym brakiem jakichkolwiek kwalifikacji. Co tam się musi dziać! Pieprze, nie jadę!!!”

Tym gorzej to brzmi, że miejscowe wiewiórki mówią, iż Włodzimierz Włodarz chce powołać coś na kształt biura prasowego. I teraz uwaga! Te same wiewiórki twierdzą, że szefem tego zespołu miałby być NASZ SPECJALISTA OD WSZYTSKIEGO. Włodzimierzu Włodarzu ja wiem, że specjalista od wszystkiego wszedł do urzędu tylnymi drzwiami, bo nie jest zatrudniony na umowę o pracę (chyba, że już jest?). Swoją drogą to jestem ciekawy czy wykonuje właściwą pracę, czyli zadania które ma wpisane w umowie o dzieło, czy umowie zlecenia. Jednak jeśli chodzi o taką pozycję jak szef np. biura prasowego, to będziemy uważnie przyglądać się konkursowi na to stanowisko. I to bardzo dokładnie. I proszę nie mieć tego za złe. Chyba widać po powyższym doniesieniu, że ludzie mogą mieć obawy do jeszcze większego wstydu, a tego już chyba nie zdzierżą.

WDS

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s